Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

300VA trafo brni
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 19, 2015 18:07    Naslov sporočila: 300VA trafo brni Odgovori s citatom

Zanima me, ĆØe je normalno, da po vklopu ojaĆØevalca 300VA trafo brni toliko glasno, da ga sliÅ”iÅ” iz petih metrov potem pa se brnenje umiri in postane skoraj nesliÅ”en, brni pa Å”e vedno.

Za enkrat sem sestavil skupaj samo trafo in kondenzatorje (napajalnik za ojaĆØevalec).

Hvala za pomoĆØ Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 19, 2015 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

imaÅ” Å”e kaj drugega prikljuĆØenega na isto linijo, kak elektromotor, kompresor,....?
Možno, da imaŔ DC komponento v omrežju, sestavi vezje na sliki Ŕt. 8 in testiraj. Potreboval boŔ samo 4 diode in 2 kondenzatorja: http://sound.westhost.com/articles/xfmr-dc.htm

ƈe bo Å”e vedno brnelo, potem je vzrok v trafotu ali pritrditvi trafota.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 19, 2015 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa se pravilno pritrdi trafo?

Jaz imam ohiÅ”je za ojaĆØevalce narejene iz 2cm debelega mediapana, poden pa iz 4cm debelega. Pod trafote sem dal daynamite antivibracijsko ploÅ”ĆØo dvojno gumasto podložko in pod kovinsko ploÅ”ĆØico tudi dvojno gumasto podložko. PloÅ”ĆØico sem zategnil tako moĆØno, se je uvila za 1mm.

Bom pa probal jutri priklopit napajalnk Å”e na drugi napajalni veji, da vidim, ĆØe je kaj razlike.

Hvala za nasvete Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2015 08:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so že trije trafoti od hitelektronike brneli. Sem zamenjal za druge in je bil mir.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2015 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam od hitelektronik 6 x 300VA in 6x manj VA in nobeden ne brni ?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2015 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me, ĆØe se to mehansko brnenje odraža tudi na zvoku? Jaz bi rekel, da se, samo v praksi z brnenjem trafota Å”e nisem imel problemov.
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2015 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes probal priklopit trafote na napajalno vejo, ki ima lastno fazo iz elektro omarice in lastno zemljo. Brni popolnoma enako. Bom probal pod trafote podstavit 5mm debel filc, ĆØe bo to kaj zmanjÅ”alo vibracije pa javim Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2015 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pod trafote in pod pritrdilno podložko sem dal 5mm debel filc. Brnenje se je malo umerilo vendar Ŕe vedno brnijo, res super Evil or Very Mad
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2015 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poskusi zamenjati vijak s rostfrei ali medeninastim vijakom( oba nemagnetna) in mogoĆØe zamenjaj Å”e podložki.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2015 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

prid po vezje, kot ti ga je predlagal storm, da stestiraŔ eventuelen DC v Ŕtromu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2015 23:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj, sem sprobal brez vijakov, brez podložk Ŕe zmer brni. NajlepŔa hvala za ponudbo, se oglasim Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2015 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je navitje slabo izvedeno bo brnelo. Zamenjaj za bolj kvaliteten trafo, ali takega brez napake...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 21, 2015 10:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj to je problem- ĆØe je trafo prerahlo navit, bo brnel, tudi ĆØe je potem zalit v smolo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 21, 2015 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernej ali si ga dal tudi ven iz Å”katle ? Trafo je v leseni Å”katli, ki po moje tudi ojaĆØi brnenje. Kar ne morem verjeti, da bi bili Å”tirje trafoti zaniĆØ.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 21, 2015 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mah res ne vem zakaj taka dolga debata...novejÅ”i trafo brni...vrži ga stran...sam imam nekatere receiverje stare tudi po40 let,pa trafo niĆØ ne brni...pa so pritrjeni direkt na Å”asijo.mislim..a je Å”e kaj za dodat? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe