Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Squeezebox
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2008 22:27    Naslov sporočila: Squeezebox Odgovori s citatom

Pozdravljeni..
Zanima me vse na to temo..

Kako sploh ta stvar deluje?



Koliko stane kak Squeezebox??
-sem gledal na mimovrste Logitech Squeezebox za 230€ npr...



HVALA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2008 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.

Najprej bi te napotil na tole temo:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=210
Kjer imaš 7 strani kaj za brati. Če ti branje ne bo odveč, ti predlagam, da še pogledaš na kakšen tuj hifi forum.

Skviz je namenjen za brezžino prenašanje glasbe na ojačevalec in potem najprej v zvočnike. Lahko se ga pa uporablja kot povezavo za internetni radio.

Glede cene skviz-a. Zanimivo je to, da sem jaz pred kakšnima 2 mesecema čakal v vrsti za skviz in je takrat stal 189€. Vidim, da so ga podražili. Splača se ti torej pogledati na ceneje.si, kjer ti dalo vse možne cene zanj. Lahko pa se ti zgodi, da ga ne bo na zalogi, ker je postal pravi hifi hit.

Če te bo po prečekirani temi na zgornjem linku še kaj zanimalo pa vprašaj. Ti bomo povedali
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2008 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa obstajajo še od kake druge firme razen od Logitech?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2008 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tega je veliko. Ponavadi se opisuje z imenom Music Server. Išči pod tem imenom..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 08:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima mogoče kdo kaj izkušenj s temle? Kako se obnese?

Pinnacle Soundbridge
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je kar nekaj firm, ki so preklopile tudi na to področje, vendar mislim, da je Logitech daleč pred vsemi. O kvaliteti Logitech-a mislim da ni potrebno izgubljati besed, ker so vsi njihovi proizvodi na visokem nivoju.

Kolikor sem pogledal specifikacije playerja od Pinnacle, sem opazil, da ne podpira FLAC formata. Glede na to, da je FLAC format res naboljši približek originalnega cd-ja, so ostali formati skoraj da brez pomenski.

Če se ti da, poglej na ebay, če najdeš kje kakšnega. Jaz sem mojega kupil preko ebaya, pa mi ni žal. Cena je pa bila (z poštnino vred) ista kot takrat pri mimovrste.com (189€).
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 12:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Pa obstajajo še od kake druge firme razen od Logitech?


Na področje sinergije Hi-Fi -ja z internetom in računalnikom, že nekaj časa vstopa tudi nemška firma T+A. Njihov najnovejši proizvod iz tega področja je naprava "Musicplayer", katera v sebi združuje CD predvajalnik, FM in DAB tuner ter seveda D/A konverter, na katerega lahko preko LAN, W-LAN, USB in še nekaterih priključkov, priklopimo tudi zunanje izvore.
Več o tem proizvodu na: http://www.taelektroakustik.de/eng/ta2/e_system/music_player.htm#ANSCHLUSS
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O logitech kvaliteti bi se dalo.. ampak, recimo da je squeezebox kar posrečen proizvod ki dviguje njihovo povprečje Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Squeezebox nima nobene zveze z Logitechom, razen tega da se sedaj prodaja z njihovim logotipom. Gre za rezultat projekta entuzijastov širom sveta, združenih v open project "komuno" z imenom Slimdevices. Pred časom pa je njihov enormen potencial odkril Logitech, plačal mastne denarje in odkupil pravice za njihove proizvode. Kako bo sedaj šel razvoj naprej pod njihovo taktirko je veliko vprašanje. Slimdevicesu je bila tekom razvijanja Squeezeboxa in Transporterja prioriteta odličen zvok produktov za svoj denar, sedaj pa bog ve kaj bo. Tukaj je recesija, šparanje in ni dvakrat za reči da ne bo Logitech zaprl pipico, rezultat pa bodo seveda kompromisi.

Logitech sam po sebi, čeprav velikan, niti v sanjah ne bi bil zmožen na trg lansirati takšnega produkta kot je Squeezebox. Prav tako niti noben drug proizvajalec na tem planetu. Združena moč entuzijastov širom sveta je čisto nekaj drugega kot ne-entuzijastični inženirji v razvojnih oddelkih proizvajalcev, ki hodijo na šiht, da vsak mesec potegnejo plačo. Če bi bili proizvajalci zmožni spraviti skupaj kaj takega za razumen denar, bi to že zdavnaj, ne pa da se šele učijo na Slimdevicesu in na trg dajejo neke polprodukte s poporodnimi krči hehe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu na forumu je Squeezebox Classic(logitech) za 179€..
To je verjetno ta isti kot je bilo govora zgoraj..??Isti je na mimovrste 230€
In pa Squeezebox Boom za 242€...
Razlika med tema dvema?
http://www.aris-jabolko.si/si/prodaja/avdio-video/


Nazadnje urejal/a aleksander Pon Dec 29, 2008 14:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jap, Squeezebox Classic ali Squeezebox 3. Gre za identična modela, le ime je drugo.

Boom pa je radio v malem. Ima vgrajen ojačevalnik in zvočnike.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Classic je brez zvočnikov:
http://www.slimdevices.com/pi_squeezebox.html
Boom je model z zvočniki:
http://www.slimdevices.com/pi_boom.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa mogoče Logitech Squeezebox Duet
Katerega bi mi vi priporočali? Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Duet ali Classic.. vzemi tisto kar ti bolj odgovarja. Jaz sem se odločil za classic, se mi zdi bolj praktičen. Pa še cenejši je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2008 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ena možnost je da pokličeš na Aris Jabolko ter se zmeniš s prodajalcem za kakšen test. Funcije pa lahko vidiš kar v trgovini. Upam da ima na zalogi vse 3 modele.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe