Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kasetarske zgodbe..
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 12:51    Naslov sporočila: Kasetarske zgodbe.. Odgovori s citatom

Se mi je danes zjutraj kar orosilo oko, ko sem na Gizmodotu zagledal članek z naslovom v stilu "katere kasete ste pa vi uporabljali"..

in fotka, ki je priklicala v spomin čar mojih začetkov v audio svetu..

se jih še spomnite? vse tele sem imel doma.. in vsaka vas je imela svojega "dilerja" za prazne kasete iz tujine in svojega pirata, ki je bil naš najboljši prijatelj..

Laughing



Nazadnje urejal/a Špilferderber Pet Jan 25, 2013 21:10; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 13:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oh, saj zgodba še zdaleč ni končana. Vsaka od teh še vedno čaka na svojo!


_________________
Lep je dan


Nazadnje urejal/a nek_do Pet Jan 25, 2013 20:27; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kasete se še vrtijo....skoraj vsak dan... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa si včasih dobu 10. kopijo pa si vseen bil zadovoljn. Pa so ble včasih slabše kvalitete kot MP3. Važn, da si dobil posnetek. Jaz sem mel svojega ˝dilerja˝, ki je hodil z vlakom od kolega do kolega, včasih celo prespal na železniški. Pol je pa prnesu novitete pa smo snemal vse te nam neznane progresivne bande... dokler niso prišli na plano prazni CD mediji. Včasih ni blo tako enostavno prit do plat ali CD-jev kot danes, še do pirata težko. Zdej pa je vse na internetu, downloadaš kar hočeš...sam ni pa več filinga. Zato pa jaz še vedno vstrajam pri fizičnih nosilcih, da je vsaj še mal tistega žmaha.
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 15:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
kasete se še vrtijo....skoraj vsak dan... Laughing

a čist zares?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
oilpower



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 2:13
Prispevkov: 133
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
drago67 je napisal/a:
kasete se še vrtijo....skoraj vsak dan... Laughing

a čist zares?


Itak, da se! Pravkar si s CDja snemam na kaseto za v avto. V avtomobilih imam še vedno samo kasetarje Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
Zdej pa je vse na internetu, downloadaš kar hočeš...sam ni pa več filinga.

Res je, ni več filinga ... pa tud ,vsega ni na netu Laughing
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
drago67 je napisal/a:
kasete se še vrtijo....skoraj vsak dan... Laughing

a čist zares?

na žalost je tako,da take muzke,ki sva jo imela z bratom na kasetah ni več nikjer za dobit (disco mixi)......presnemavat na cd se mi pa ne da več...včasih sem ,dandanes pa nimam več toliko časa...ravno v ta namen sem dal popravit marantz kasetofon model 5000 in sedaj razmišljam ,da bom dal še sansui sc3100 in še enega marantza...
dostikrat me malce zagrabi nostalgija... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja nekatere muske se res ne da dobit več na ostalih nosilcih. Takrat se potem ne obremenjujemo tolk z kvaliteto posnetka. Sam imam v avtu tut še kasetofon, sam kasete pa redko poslušam.
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kasete so "omiljena tema" tudi pri srbih. O njih so naredili celo disertacijo tudi na forumu.
http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/10480-audio-kaseteza-kaset-dekove-naravno/page__st__2800
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa sem celi dan prezivel pred dvokasetnikom z roko pripravljeno na pavzi da sem ulovil novitete cist od zacetka pa do konca! Pol pa kolegom pokazat-poslusat nov singel... Uh je blo dobro... Zdaj pa vse na dosegu roke-internet... Iz kaset sem presel na minidisc in vsi kolegi zacudeni kaka je to nova tehnologija.... Nostalgija... In na zalost vrgel kasete proc itak!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 20:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa ko smo čakali s pritisnjeno pavzo tedaj "najpopularnejšega Slovenca" Dario DIVIACCHI-ja in njegovo poletno oddajo SUPERCLASSIFICA z znano špico.

Kot zanimivost. Za YouTube jo je zdigitaliziral in z njeno privolitvijo dal gor naš član @Les Rockets.

Klik


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M71



Pridružen/-a: Ned Okt 2012 11:21
Prispevkov: 40
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
z roko pripravljeno na pavzi da sem ulovil novitete cist od zacetka pa do konca!


ja, in velikokrat se je zgodilo, da si se A strani že naveličal preden si do konca posnel tudi B stran
Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M71



Pridružen/-a: Ned Okt 2012 11:21
Prispevkov: 40
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
.. Nostalgija.


Sedajle se je tudi mene malce prijela. Se spomnim, ko smo imeli na dveh ali treh fotokopijah spisek CD-jev ki jih je izposojal WOM, potem pa na vlak, pa držat fige da niso bili slučajno izposojeni, naslednji dan pa še enkrat v belo Ljubljano da si jih nazaj vrnil.Še danes imam v ušesih tisti sound ko sem še pri vratih in se precej na glas ravno začenja takrat nov komad '' Another day in paradise'' Potem mi je bilo počasi žal da nisem prodal svojega GX-75MK2 preden sem šel v vojsko, ker se mi zdi da so šli kasetarji že malce ''out'' preden sem odslužil svoje. Evo še ena frišna fotka ''zaležanih'' zalog. Glede na videno na omenjenem forumu, je tole še celo nekaj vredno. ( sem mislil, da se naša tema s kabli vleče, ampak srbi so v štirih letih naklepali 141 strani na temo praznih kaset)
[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2013 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf, kasete... velika ljubezen Smile .
Svojčas sem komaj čakal avgustovsko številko Stereoplay-a, v kateri je bil tradicionalno test aktualnih kaset. To sem toliko prebiral, da sem poznal vsako kaseto do obisti, CrO2, Metal, Normal, enoslojne, dvoslojne in da, celo troslojne (TDK SA-XS) CrO2 so bile, vse dobre in slabe strani posamezne kasete, vse sem poznal kot "oče naš". Laughing TDK, Maxell, Basf, Sony so bile prestižne znamke, katerih boljše modele kaset je bilo moč dobiti le preko meje. Tako sem vsakič iz Avstrije prinesel zalogo za nekaj tednov. To so bili časi... Cool
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe