Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Je vinil prihodnost fizičnega formata?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 67, 68, 69  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je vinil prihodnost fizičnega formata?
Jaz bi rekel takole:
Vinil ima med fizičnimi formati še najbolj gotovo prihodnost!
To pa zato, ker gre za analogno zapisan format, ki za razliko od digitalnega, ni podvržen vrtoglavo hitremu razvoju, oziroma, ki v bistvu stagnira, saj je v tej obliki že dosegel optimum. In v tem smislu, torej v smislu obstanka, niti ni pomembno ali je master analogen ali digitalen, gre za analogni zapis na nosilec, torej na vinilni disc oziroma ploščo.
Jaz osebno sem kar zlahka in brez večjih pretresov "preklopil" na nefizične digitalne formate, čeprav v bistvu so tudi ti nekje fizično zapisani, tako da ta pojem bo treba še (re)definirati! Twisted Evil Nikakor pa ne bom sprejel tega, da bi do glasbe dostopal preko nekakšnega "oblaka" ali naročnine na glasbo. Halo!!! In prav tukaj tiči razlog, da bo vsaj en "fizični" nosilec glasbe obstal vsaj še nekaj časa, vsaj dokler mi "materialisti" ponosni na svoje glasbene zbirke, ki smo jih gradili skozi vse življenje, ne izumremo. Laughing In od teh fizičnih nosilcev trenutno najbolje kaže prav vinilnim ploščam! Very Happy
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Je vinil prihodnost fizičnega formata?
Jaz bi rekel takole:
Vinil ima med fizičnimi formati še najbolj gotovo prihodnost!
To pa zato, ker gre za analogno zapisan format, ki za razliko od digitalnega, ni podvržen vrtoglavo hitremu razvoju, oziroma, ki v bistvu stagnira, saj je v tej obliki že dosegel optimum. In v tem smislu, torej v smislu obstanka, niti ni pomembno ali je master analogen ali digitalen, gre za analogni zapis na nosilec, torej na vinilni disc oziroma ploščo.
Jaz osebno sem kar zlahka in brez večjih pretresov "preklopil" na nefizične digitalne formate, čeprav v bistvu so tudi ti nekje fizično zapisani, tako da ta pojem bo treba še (re)definirati! Twisted Evil Nikakor pa ne bom sprejel tega, da bi do glasbe dostopal preko nekakšnega "oblaka" ali naročnine na glasbo. Halo!!! In prav tukaj tiči razlog, da bo vsaj en "fizični" nosilec glasbe obstal vsaj še nekaj časa, vsaj dokler mi "materialisti" ponosni na svoje glasbene zbirke, ki smo jih gradili skozi vse življenje, ne izumremo. Laughing In od teh fizičnih nosilcev trenutno najbolje kaže prav vinilnim ploščam! Very Happy

Tudi moje mnenje je podobno. Dodal bi še, da je LP tudi za glasbene založnike idealen format. Je kakovosten nosilec, a se obrablja. Pa nima ga smisla presnemavati v druge oblike zapisa.
Poleg vsega skupaj tudi nudi užitek nakupa, ko prevračaš plošče eno po eno v škatli in skozi grafiko ovitka skušaš s 'tretjim očesom' uganiti kako bi to lahko zvenelo glede na založnika, izvajalca in druge indice..

Vedno sta v audiu bili na voljo dve možnosti: ena praktična (na račun kakovosti) in ena kakovostna (na račun praktičnosti). Tako bo tudi ostalo v bodoče. S tem, da se bo to delilo še na to ali boš fizično posedoval nosilec zvoka ali si ga boš izposojal 'v oblaku'. Morda bo to materialno vlogo ponovno prevzel LP. Vse šanse ima, ker je to vlogo odlično opravljal v preteklosti in so mu jo 'nasilno' odvzeli.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podpišem zgornja dva komentarja. Vinilu je bila vodila vloga resnično odvzeta nasilno. Večinoma verjetno zaradi tega, da so lahko vse albume, ki so jih ljudje imeli na LPjkah prodali še enkrat na compact discu.

Začetek osemdesetih je bilo obdobje, ko je dovčerajšnjo mehaniko začela množično nadomeščati računalniška tehnologija, zato lahko razumem takratno navdušenje nad CDjem kot naslednikom gramofonske plošče. V današnji dobi, ko smo siti vseh elektronskih naprav pa predstavlja gramofon odklop od vsega tega in duševno sprostitev.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinil je za mlade danes vabljiv sako kot nekakšna eksotika, nikakor pa ne kot primarni vir dobre reprodukcije. Niso pripravljeni na velike investicije v analogijo kot tehniko in hitro se zadovoljijo z 10, 20 ali največ par deset LPji.

Kaj bo z našimi zbirkami plošč po naši bridki smrti, si pa ne znam predstavljati. Verjetno bodo za nekaj časa romale v kleti in podstrešja, še kasneje pa na odpad.

Tudi ne nasedajo zgodbam starih prdcev o tem, kako so LP albumi nekaj posebnega, ker so zaključene vsebinske enote, cela plošča pa samostojna zgodba. V resnici tudi mi vemo (pa si ne radi priznamo), da nekaj je res takih, ogromna večina pa bazira na komadu ali dveh, ki so dobri, ostalo pa so mašila. In ker so mnogo racionalnejši od nas, kupujejo na netu le tisto, kar jim je všeč, v resoluciji, ki jim je všeč, pa še vse lahko pred nakupom preizkusijo. In to nosijo lahko ves čas s seboj in poslušajo kjer koli, ni važno s kakšnih slušalk in na kakšnih sistemih.

Opisano lahko opazujem doma in pri njih prijateljih. Ob njih sem se precej tega nalezel tudi
sam in priznam, tovrstna pragmatičnost mi je všeč.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S stališča glasbene INDUSTRIJE je največja prednost LP-ja napram ostalim medijem glasbenega zapisa v nezmožnosti kopiranja te vsebine na enak medij. Moraš kupit, če češ imet, doma rezat plate je predrago. Enako je bilo tudi z valji, vse ostalo se da podvojit brez da glasbena vsebina pri tem kaj zasluži. Intelektualno lastnino boš pri LP-ju 100% plačal, kar je končno tudi pošteno in prav.

Cena proizvodnje, draga distribucija in relativno draga predvajalna mašinerija pa so velike bremze LP-ja danes. V očeh glasbene INDUSTRIJE seveda.

Upam, da bodo tisti, ki še režejo LP, zdržali vedno večji pritisk ponudnikov "oblačnega" ponujanja glasbenih vsebin. Pošteno bi bilo, da ima potrošnik možnost izbire, pa iz katerega koli razloga že.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:

... ogromna večina pa bazira na komadu ali dveh, ki so dobri, ostalo pa so mašila...

lpm

Obstaja klasična glasba, kjer ni mašil. Je vse 'guštozno', od vznemirljivega začetka do veličastnega konca. Resnici na ljubo, obstaja veliko izdaj v skrajšani obliki (kot naprimer Mahlerjeva druga simfonija). Konča se tako, da na koncu kupim kompletno verzijo (3LP box v tem primeru).

Takih LP, ki so imeli samo 'par dobrih komadov' sem se zdavnaj znebil. So mi samo jemali prostor.

Ravno in samo zaradi klasike vztrajam pri LP, sicer bi zdavnaj šel na CD. Tisto vlogo o 'komadu ali dveh' prepustim radiu.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Ned Nov 01, 2015 12:52; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja @ ambasador, mi smo kar smo, ampak naslov teme nas sprašuje, kakšna prihodnost se obeta vinilu. Tu pa mi ta stari nismo več omembe vredni igralci. To so naši potomci.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mularija je že v preteklosti zagrabila LP z obema rokama. Grabi ga tudi danes. Lahko da bo trajalo, ker kot se spomnim, to potegne, posesa za dolgo dobo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da sam glede na starost bolj spadam med mularijo (29 let), moram reči da je vinil precej privlačen za mlade. Problem je v tem ker mnogi nimajo denarja za takšne stvari in pa tudi časa ne da bi to aktivno uporabljali. Mene so plošče nagovorile, uspel sem tudi nekaj kolegov vpeljati v to (tudi tako, da sem jim šenkal nekaj rabljenih plošč za začetek), pri večini mladih pa se konča zgolj z zanimanjem za stvar, nadaljujejo pa v najboljšem primeru z desetimi originalnimi CDji.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:


Kaj bo z našimi zbirkami plošč po naši bridki smrti, si pa ne znam predstavljati. Verjetno bodo za nekaj časa romale v kleti in podstrešja, še kasneje pa na odpad.



@bogomir 4051@, kaj bo tvoja vnukinja prodajala na Ebayu čez 30 let?... Laughing ...drugače pa z veseljem pridem po tvojo kolekcijo...

žal, ta vikend nisem mogel v Padovu na sejem plošč...bi vam postregel s fotkami kako najstniki kupujejo ploščice...tudi pogledajo ne v kakšnem stanju so...samo grabe ...še cenkat si ne upajo...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 01, 2015 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Resnici na ljubo je vinil edini format prihodnosti. Z arheološkega vidika seveda.
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2015 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:

Kaj bo z našimi zbirkami plošč po naši bridki smrti, si pa ne znam predstavljati. Verjetno bodo za nekaj časa romale v kleti in podstrešja, še kasneje pa na odpad.

lpm


Zame so definitivno prihodnost in to svetla! So moj tretji pokojninski steber...če bo njihova vrednost še naprej tako rasla, me čaka brezkrbna penzija..
Pa še zripane na disku (HD) mi bodo v domu starejših občanov veselo igrale, ko se mi bo roka preveč tresla, da bi zadel začetno brazdo. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2015 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nekaj se dela na tem da bo medij naprej prisoten..

http://www.factmag.com/2014/12/05/this-desktop-machine-could-be-the-future-of-vinyl-cutting/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2015 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na izboljšanju LP se je na veliko inoviralo svojega časa. Od vseh pogruntavščin je po mojem občutku še najbolj uporabna v praksi 'half speed cutting'. Rezanje prve generacije matrice s polovično hitrostjo. Občutno boljše poslušanje takih plošč.

So še druge, a imajo svoje minuse:
- direct-to-disc, a ta verjetno ni praktična za večje naklade, poleg tega je drama pri snemanju, ker mora biti brezhibno tudi dinamično, da ne spravi v tilt rezalnika
- in pa LP na 45 obratov/minuto, ki pa za eno tretjino skrajša kapaciteto plošče.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 02, 2015 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... izjemna škoda "izumrtja" kolutarjev:(, ki so po kvaliteti predvajanja "milje" pred vinilkami.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 67, 68, 69  Naslednja
Stran 2 od 69

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe