Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hypex Ncore NC400 projekt by ProJet
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 19, 2012 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 19, 2012 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na netu pravijo, da je baje NC400 trenutno top D amp (boljši celo od NC1200), pa sem rekel, da bom kar iz prve roke preveril. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 19, 2012 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Kaj pa CSA,SSA,TSSA? Question


Brez skrbi, CSA je trenutno v fazi testiranja. Cool

Ostalo se pa itak dogaja na DIY audio. Fantje so po odzivih sodeč zelo navdušeni ... Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 19, 2012 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Na netu pravijo, da je baje NC400 trenutno top D amp (boljši celo od NC1200), pa sem rekel, da bom kar iz prve roke preveril. Wink


Cool Cool Cool

Me res zanima.... Računam, da nam boš zaupal slušne vtise....

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 19, 2012 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:


Brez skrbi, CSA je trenutno v fazi testiranja. Cool

Ostalo se pa itak dogaja na DIY audio. Fantje so po odzivih sodeč zelo navdušeni ... Very Happy


Spremljam tvoje teme, hudičevo dobre ampe si naredil in odziv je seveda temu primeren. Cool
Zato me toliko bolj preseneča "skok" na D klaso. Sem pa tudi jaz zasledil, da naj bi NC400 (DIY verzija) zvokovno bil boljši od NC1200 (OEM verzija).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 19, 2012 21:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Datasheet pravi, da so popačenja NC400 modula tako ekstremno nizka, da so lahko čisto z lahkoto presežena že s samim magnetizmom med napajalnim in zvočniškim kablom, zato je, da ostaneš "na zdravi strani" treba uporabit zavit (twisted) zvočniški kabel. In tu zdaj preblisk... kako hudimano transparenten/rezoluten mora biti modul, če že taka mala reč na katero mnogi proizvajalci sploh ne polagajo pozornosti (ne vidiš vsepovsod zavite kable iz zvočniškega izhoda na ohišje) presodno vpliva.

Jap, NC400 pack vsebuje vse od diskretnega linearnega vhodnega ojačevalnika, linearnih regulatorjev, do procesorja s programsko opremo in stikalnega izhodnega dela, vse to na večplastnem PCB-ju premera 88 mm. Načrtovanje takšnega modula in tiskanine je izredno zahtevno, saj mora razvijalec poznati elektromagnetne in fizikalne lastnosti vseh mogočih pojavov do potankosti in to v zelo obsežnem frekvenčnem pasu od DC do mikrovalovnega področja. Performanca modula je pod okriljem zagotovljenih tehničnih specifikacij proizvajalca, ožičenje in interference v ohišju pa so v domeni DIY-erja, kar lahko pomeni določen procent odstopanja, vendar brez skrbi, če se v glavnini upošteva priporočila proizvajalca, bo ojačevalnik še vedno zelo blizu podanim specifikacijam. Cool


audiofill je napisal/a:
Me res zanima kaj bo na zvok porekel majstore ProJet, ki bo, kot ga že itak poznamo, module nedvomno skompletiral skupaj tako kot se šika. Smile

Moduli bodo "zapakirani" v meni zanimivem in zelo kompaktnem ohišju, seveda kot monobloki in bodo mogoče ravno zaradi izvedbe same zanimivi še za koga. O zvoku NC400 + SMPS600 pa bom rekel kakšno šele, ko jih priklopim. Vsekakor se že zelo veselim D izkušnje. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2012 08:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je zelo lepo pojasnil. Krako in jedrnato. Cool

Točno to kar sem navajal v drugi temi, da je dober ojačevalnik v D klasi težko skonstruirat, to je zelo kompleksna zadeva. Češ tistih par (na oko vidnih) elementekov pač big deal skupaj zmetat in fajn zaslužit... malo morgen, tako je samo na pogled, ni to hec, daleč od tega, je treba kar malo več znat. In ker tega proizvajalci (še) ne obvladajo toliko, se pač ne spuščajo na nepoznan teren, zakaj rinit v težave, lažje reči D klasa preveč limitacij, preveč problemov, ne da se s tem naredit nič pametnega, gremo upiknit kaj lažjega. In takšne konstruktorje z jajci kot je Bruno Putzey, ki se zakopljejo v "zono somraka", trudijo preseči limitacije in inovativno doterat nekaj iznad vse ostalo v svojem D klas segmentu, no to je zame umetnost. Malo vem kakšne salte je tekom razvijanja teh modulov delal človek, koliko živcev in neprespanih noči, da jih je doteral tako daleč, da širom sveta vzdigujejo toliko prahu kot ga. Marsikdo bi rekel da je "prfuknjen do daske", spravil jih pa je skupaj.

Če še kdo mogoče ne ve, naš ProJet je tudi zelo inovativen. Malo prečekirat na diyaudio dogajanje v zvezi njegovih dizajnov, človek je adijo pamet. Pravi džekson. Twisted Evil Sicer samo absorbiram, pridodati itak nimam kaj, je tisto zame na preveč strokovnem nivoju, v osnovi pa vem za kaj se gre in samo vsaka čast. Kapo dol! Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2012 08:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se pridružujem Aljoši, ProJet-ove sheme ojačevalcev so požele veliko hvalospevov DIY navdušencev in mnogi tudi pravijo, da je zdizajniral nekaj inovativnega in je prava osvežitev na "trgu".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2012 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo za zabavo in zaradi firbca, malo pa tudi, da drugim tega ne bo potrebno početi, sem na hitrico razmontiral NC400 modula. Zanimalo me je predvsem koliko SMD diskretnih in digitalnih elementov se nahaja na spodnji strani PCB-ja in kakšna je kvaliteta izdelave očem manj opaznih podrobnosti. Seveda ne bi bil pravi štromar, če ne bi popravil ene par deset lotov in na minimum skrajšal pine vsem skozi-luknjastim elementom, pač vse v smislu zmanjšanja EMI, če kje potem je to smiselno tukaj. Obenem sem zamenjal TO-220 izolirne distančnike in s silikonsko termično pasto namazal driverski bipolarec in izhodne mosfete, majceno boljša toplotna prevodnost ne škodi, predvsem za kratkotrajne močnostne tranziente-burste. Par servisnih uric z moduloma je minilo kot blisk, še nekaj spominskih škljocev pred, vmes in ob koncu zabave. Cool







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2012 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audio_holic je napisal/a:
Morda ne bi bilo slabo organizirat kakega slušnega primerjalnega testa, kjer bi primerjali NC400, (C)SSA, TSSA in še kak kandidat bi se našel. Cool

Mislim da je to dobra ideja za prihajajoči sejem Laughing


Ideja ni slaba hehehe, sicer ni odvisna od mene, se pa strinjam, da bi bil test zelo zanimiv. Twisted Evil

Za kaj več od zgolj ideje bo potrebno vprašati nekega soforumaša ... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2012 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj mi samo ni jasno glede teh NC400 modulov. Za hlajenje je dovolj samo ta kos aluminija, ki pride zraven ali je potrebno potem vse to spravit na nek konkreten hladilnik?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 20, 2012 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CAD obdelan kos aluminija je le termični vmesnik med dvema TO-220 mosfetoma in hladilcem oz. kovinskim ohišjem s primerno površino za ravno pravšnje odvajanje toplote. Izkoristki so sicer zelo veliki, vendar je vseeno potrebno odvesti nekaj deset Watt-ov moči sploh, če je breme 4 ali 2 Ohm-sko in obremenitve v povprečju visoke. Sicer Hypex podaja disipacije in izhodno moč glede na časovne obremenitve, vendar je v domačem okolju povprečje izhodne moči vseeno zelo majhno. Nekaj disipacije prinese tudi SMPS600 napajalnik tako, da čisto brez hladilnega rebra v primeru zelo kompaktnega ohišja, kot bo to pri meni, pač ne gre.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2012 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, te popolnoma razumem in se strinjam. Sejmi znajo biti za razstavljalce tudi nebodigatreba, vendar morajo tisti, ki živijo le od te dejavnosti včasih požreti tudi kakšno pikro. Vse za ljubi kruhek ... Confused

Sicer pa nič bat, če omenjenega testa ne bo,
TUTTI je napisal/a:
V mnogih sobah in salonih bo pestro in zanimivo.
Letos lahko pričakujete predstavitev blagovnih znamk, ki jih do sedaj v Sloveniji še ni bilo uradno predstavljenih. Obilo vrhunskih sistemov in še in še...
Domači proizvajalci vam pripravljajo presenečenja, med njimi kar nekaj svetovnih premier.

saj ga pri takšnih svetovnih premierah še opazili nebi. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2012 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Ja, te popolnoma razumem in se strinjam. Sejmi znajo biti za razstavljalce tudi nebodigatreba, vendar morajo tisti, ki živijo le od te dejavnosti včasih požreti tudi kakšno pikro. Vse za ljubi kruhek ... Confused

Na srečo tega ne delam za ljubi kruhek Wink vseeno se vidimo na sejmu Very Happy
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 23, 2012 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:

saj ga pri takšnih svetovnih premierah še opazili nebi. Laughing



Se pustim presenetiti...vendar bi me na mestu kakega "znanega" ojačevalnika bolj zanimalo kaj drugega Laughing Lani je bila za te namene idealna spodnja kletna soba, verjamem da bi v primeru "svetovno znanih diy premier" v tej sobi bilo dokaj pestro Cool


P.S.: So znani že prvi zvočni dometi "oscilatorčka" ? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 1 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe