Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

CD player+DAC vs PC+DAC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2015 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Audio industrija se izogiba Jukebox_ov (vse v enem) predvsem zaradi "èurnalniške tehnologije", ki se hitro razvija, posledièno taka audio komponenta te vrste hitro zastari.
Poleg tega pa noèejo imeti opravka z veènimi nastavitvami, sesuvanji, izgubami "èurnalniškega materiala" Wink .
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2015 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Audio industrija se izogiba Jukebox_ov (vse v enem) predvsem zaradi "èurnalniške tehnologije", ki se hitro razvija, posledièno taka audio komponenta te vrste hitro zastari.
Poleg tega pa noèejo imeti opravka z veènimi nastavitvami, sesuvanji, izgubami "èurnalniškega materiala" Wink .


ni mi jasno, je kakšna razlaga na tole mybi:

audio industrija se izogiba juboxov, èarunalnikov, berem; tržne poti audio proizvajalcev veèinoma obsegajo mrežo zastopnikov, distributerjev. Distributerji v veèini imado v svojem programu zihr tudi kakšen CDP ali audio server... a na sejemski, edini promocijski prireditvi tu kar nekaj teh distributerjev, zastopnikov svoje demo sisteme futra z èarunalnikom. Tudi tiste hudo drage.. Sem skor ziher, da noben od teh distributerjev, zastopnikov, v svojem prodajnem programu nima èarunalnika. V èem je keè? Mogoèe v prezentaciji USB DAC-ov? Je konfiguracija PC->USB DAC boljša od streamerjev z vgrajenim dacom? Ali od streamerjev z digi outom pa brez DAC-a? Ali bistveno cenejša? Ob nobenem raèunalniku kot audio sorsu na hifishovu nisem videl tablice z napisom, opisom, razlago, ceno.. zakaj potem PC? In zakaj v taki tišini?

Sama vprašanja, a imam še eno: se tudi na sejmih v tujini takole pojavljajo èarunalniki ali je to le slovenska posebnost?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:

Med MiniMac in DAC imam 5m dolg kabel.

tole sem moral pa kar dvakrat prebrat. 5m USB kabla to?

submat50 je napisal/a:

Bolj neprijetno je, da sem že nekajkrat izgubil tage za nekatere CD-je. Kot sem potem ugotovil je to noèna mora kar nekej uporabnikom iTunes.

izgubil? se "tagi" ne zapišejo v glasbeno datoteko?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 @ usb kabel je lahko dolg tudi 15 m, èe je opremljen s tako imenovanim extenderjem. To je majhna škatlica na koncu kabla, ki deluje kot ojaèevalec signala.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 @ sem pozabil dodati.
Glasbena datoteka je v mapi, v njej pa tudi tagi, kot tekstovni podatki o glasbeni datoteki, pa tudi slikovni material. Tage lahko urejaš preden klikneš "ripaj", lahko pa tudi kasneje, kot tudi lahko dodajaš slike.
Kako so se tagi izgubili pa ne vem, ker imam s iTunsi skromne izkušnje.
Tagiraš lahko flac format in appleformat ne pa tudi waw.

lp
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Bogomir
Sem bil premalo precizen. "Slikce" so se izgubile.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Mislim, da mi nobeden od vaju ni odgovoril na preprosto vprašanje. Kako, da pri prenosih podatkov v druge namene "analognih" motenj ne opazimo pri prenosu glasbe pa jih.
................
lp

Po mojem pa je @bogomir ravno to odgovoril v postu pred tvojim. CD pretaka podatke sproti, sinhrono, in je zato zelo ranljiv. Prenos iz raèunalnika pa je asinhron, v paketih. Ravno tako kot so vse druge raèunalniške dejavnosti asinhrone.
.............................................................................................................................
Ekzaktno branje CD plošèkov je operacija, ki se je nikoli ni dalo poceni realizirati. Zgleda kot dokaj ponesreèen skupek procedur, ki ima to lastnost, da zlepa noèe delovati kot mora.
Nesojeni naslednik DVD audio je že èisto druga zgodba, a tega so v kali zatrli diskografi.
SACD je tudi dolgo èasa imel to grdo lastnost, da so poceni modeli igrali skoraj enako - neglede ali so brali plošèek v CD layerju ali SACD layerju. Da ne omenim sumov, da so v veliko primerih CD posnetke samo pretumbali v DSD.

Iz dosedanjega poteka dogodkov in glede na komentarje, ki sem jih zasledil, je potrebno biti zelo previden: diskografi nimajo niti najmanjše želje dati avdiofilom v roke posnetke v master kvaliteti.
Po govoricah sodeè, ne igra enako isti file iz razliènih virov.
Attenti al lupo ...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se spomnim organizirane diskusije (vodil jo je B.Moroni) na milanskem sejmu. Tema je bila : kaj je vzrok slabi kakovosti CD reprodukcije - transport ali D/A konverter.
Za osnovo pa je služilo poslušanje trojèka Nakamichi 1000: konverter, DAT in CDP transport
http://dundee.craigslist.co.uk/eld/5197420349.html.

Pri poslušanju istih posnetkov je DAT ultra debelo deklasiral CD. Oba sta bila priklopljena na isto škatlo/ konverter. Ki potem, sampling gor ali dol, roka ki je naredila to je ista.
..........................................................................................................................
Zato verjamem, da je korekten MP3 preko raèunalnika lahko bistveno bolje zveneè od povpreènega CD playerja. Za marsikoga je to nekaj, kar ne rabi biti bolje, paè glede na zvrst glasbe in nivo resolucije, ki mu jo nudi sistem doma.
---------------------------------------------------------------------------------------
@NCC2000: Sama vprašanja, a imam še eno: se tudi na sejmih v tujini takole pojavljajo èarunalniki ali je to le slovenska posebnost?
Hm, poglej kako se prodaja CD po svetu. Potem poglej koliko novih modelov CDplayerjev se predstavi. Nadalje si poglej koliko ojaèevalcev prihaja z digitalnim vhodom, pa modrozobim vhodom itd. Je revolucija v teku.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Okt 27, 2015 12:04; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Po mojem pa je @bogomir ravno to odgovoril v postu pred tvojim. CD pretaka podatke sproti, sinhrono, in je zato zelo ranljiv. Prenos iz raèunalnika pa je asinhron, v paketih. Ravno tako kot so vse druge raèunalniške dejavnosti asinhrone.

CDP ne prenaša podatkov sinhrono, t.i. real time, iz plošèe direktno na DAC. Ima vmes buffer, kjer se naloži nekaj us, ms, glasbene informacije, nato gre naprej v DA konverzijo, ali DSP.

Sinhrono delovanje sem sam omenil, mišljeno pa je bilo, da je vsa elektronika v CDP-ju sinhronizirana na en sam master clock.
Tega v veèini primerov PC+USB+DAC ni.

Kdo vam jamèi, da ripan materijal iz neta, ali doma ripan material ni "kontaminiran" z jitter-om?

Namreè, ko sem se malo ukvarjal z DVD pogoni, takimi ki so v PC-jih, laptopih itd., tudi MAC-ih, sem dojel, kako obèutljiv je ta digitalni audio zapis.
Predelan DVD pogon, je dal še cca 30% veè informacij, v smislu èistosti, transparence, 3D-ja, praktièno vseh parametrov.
Torej, èe že pri ripanju ni vse poštimano (jitter free), tudi kasneje ni.

@ambasador, morda pa bi morali testirat z kakšno tako mašino...
Samo DAC in analogna sekcija sta veèja, kot kakšen celoten streamer ali MAC+ DAC skupaj Smile


_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Tor Okt 27, 2015 12:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
@Jacoby

Vzemiva povezavi:

PC - USB - DAC in
PC - USB - zunanji disk

Velikokrat je bilo Ĺľe govora, da pri prvi povezavi prihaja do motenj, ki vplivajo na reprodukcijo. Recimo, da je temu rest tako.

Zanima me kako se te motnje manifestirajo pri drugi povezavi ali jih sploh ni ali so iznièene na kakšen drug naèin.

lp


@ambasador

Morda se ne razumemo dobro.

PC - USB - DAC
Pri tej povezavi smo po napisanem vsi enakega mnenja.

PC - UCB - recimo zunanji disk, pa mislim neko periferno raèunalniško enoto, ki je z PC povezana z USB kablom. Ta primer sem imel v mislih ko sem napisal, da pri njih ne prihaja do napak in zakaj tako ?

Tukaj ni bilo govora o nobenem CD, SACD, itd.

USB res dela po asinhronem protokolu, CPU, RAM, vhodno izhodne enote, pa delajo sinhrono. Še vedno velja Von Neumannov model raèunalnika.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jacoby:
Kdo vam jamèi, da ripan materijal iz neta, ali doma ripan material ni "kontaminiran" z jitter-om?

Nihèe ne jamèi, prej nasprotno: po teorijah o teorijah zarote - bodo diskografi ravno to poèeli. Dokler se ne bodo spomnili èesa drugega: naprimer file ki se s pretekom èasa avtomatsko degradirajo itd.
.........................................................................................................................
No, meni je v štartu pomemben koncept: ali pije tisto famozno vodo/ ali je ta pot prehodna z zadovoljstvom. Da bo trnja po poti, se razume. Kdaj ga ni bilo?


Pomembno bo najti uèinkovite naèine za natanèno presnemavanje CD-jev. To je verjetno edini sigurni vir. (s poudarkom na sigurni).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
@jacoby:
Kdo vam jamèi, da ripan materijal iz neta, ali doma ripan material ni "kontaminiran" z jitter-om?

Nihèe ne jamèi, prej nasprotno: po teorijah o teorijah zarote - bodo diskografi ravno to poèeli. Dokler se ne bodo spomnili èesa drugega: naprimer file ki se s pretekom èasa avtomatsko degradirajo itd.
.........................................................................................................................
No, meni je v štartu pomemben koncept: ali pije tisto famozno vodo/ ali je ta pot prehodna z zadovoljstvom. Da bo trnja po poti, se razume. Kdaj ga ni bilo?


Pomembno bo najti uèinkovite naèine za natanèno presnemavanje CD-jev. To je verjetno edini sigurni vir. (s poudarkom na sigurni).


Jacoby je napisal nekaj res bosih. Jaz sem še iz èasov ko smo na mikroraèunalniku SW napako iskali s osciloskopom tako, da mi je kar jasno kaj pomeni binarno.

Sicer pa: Edina stalnica so spremebe za katere pa izgleda, da se dogajajo vedno hitreje.

Kje vidim glavni problem pri mojem sistemu?

Vzdrževanje prograsmke opreme vkljuèno s backup-om. Sem na Apple sistemu tako, da možnosti zanj poznam. Ne vložim pa nekaj dodatnih 100EUR-ov in truda za dobro implementacijo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:

Jacoby je napisal nekaj res bosih. Jaz sem še iz èasov ko smo na mikroraèunalniku SW napako iskali s osciloskopom tako, da mi je kar jasno kaj pomeni binarno.

Sej je v redu, ni panike.
Vseeno pa dela USB težave, prekinja, poklja..itd. kako to, èe je pa vse binarno? Smile
To pa ja mora delat, èe je pa le 1 ali 0??
Ko si meril binarni signal z osciloskopom, si lahko ugotovil, da je signal, ki predstavlja binarno "1" ali "0" še kako analogen. Je skoraj kvadratne oblike, pa vendar je analogen. Le interpretacija je digitalna - binarna.

No, med audiofili je pri digi-dagi vse dokaj enostavno, (akuratno), priklopiš doloèene "igraèe" - plug & play, pa je,...si lahko preprièan, da božaš boga po modih... Smile

Japonci so pa rekli, to je treba malo zakomplicirat,...da ne bodo audiofili mislili, da je vse tako enostavno pri digi-dagi. In so si zamislili takole konfiguracijo, pri produkciji CD ali snemanju...
Vse je nekako povezano in prepleteno... Rolling Eyes Question
Pri reprodukciji pa to ni tako (zelo) pomembno...? oz. je rešeno s strani proizvajaca, apple, psa, naim, request, linn itd.? Je res?



_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni kej..
Sonièno - glede inputa v "resnih" sistemih gre takole:
- naprej je analogno (vrhunska gramofonija..)
- sledijo vrhunski cd-sacd playerji (seveda z original cd-sacd plošèki)
- potem pa razne "tekoèe" igraèke... haha... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 27, 2015 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
NCC2000 @ usb kabel je lahko dolg tudi 15 m, èe je opremljen s tako imenovanim extenderjem. To je majhna škatlica na koncu kabla, ki deluje kot ojaèevalec signala.

lpm


Ĺľe Ĺľe, 5m za kak printer Ĺľe, za audio pa khmm ...
@submat50

pa ne gre minimak bliĹľje, probal verjetno si..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 3 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe