Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

2(.1) sistem za domači kino
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 19:54    Naslov sporočila: Moje izkušnje Odgovori s citatom

Pozdravljen:

Naj dodam moje izkušnje s HT - pred kakim desetletjem, sem si omislil projektor (SIM) in soliden (za tiste čase) srednjerazredni "surround" - Marantz receiver/DVD & B&W zvočnike. Prostor cca 4,6m x 3m.
(Hi-Fi imam v drugi sobi)

Zvok - zelo soliden - za filme/kino.

Kar sem pa opazil je - za doživetje filmov je v 90% pomembna slika (povezano s tem da človek prejem cca 80%-85% informacij vizuelno - in ima temu sorazmerno razvite dele možganov, ki so temu namenjeni) - in še to bolj VELIKOST slike - bolj kot kvaliteta (resolucija/kontrast/itd.).

Oziroma bolj pravilno povedano - VIDNI KOT, ki ga zavzema slika. Naj bo čimvečji (obstajajo priporočila - Google) ampak mora biti tak, da slika zavzame večino tvojega vidnega polja. Ostalo naj bo čimbolj v temi (pomisli na kinodvorane Smile )

S tem te "potegne" v film.

Pri zvoku sem ugotovil, da so zelo pomembni "bas efekti" - nekaj kar tipično pri gledanju TV ni prisotno (v kinu pa še kar) - bolj kot sama "Hi-Fi kvaliteta, na katero med glednajem filma enostavni nisi/ne moreš biti niti pozoren),...

"Surround efekti" so zabavni - še sploh od začetka, ko ti helikopterji "letijo" okrog glave, se pa zadeve kmalu naveličaš, oz. jo ne opaziš več zelo,...

Moj sklep - če ti gre za uživanje ob filmih - vloži čimveč v video del - in kupi skromen/soliden "surround".

Če pa imaš to tudi kot Hi-Fi sistem - potem pa seveda obratno Smile

LP : Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Običajno je veljalo pravilo " velika slika, velik sound - majhna slika, majhen sound ", sicer je diskrepanca prevelika.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2015 23:21    Naslov sporočila: odg Odgovori s citatom

Hi Bogomir:

Saj ravno to sem nekako hotel povedati - po mojih izkušnjah to nikakor ni v smislu 50%/50% ampak 90%/10% - za HOME CINEMA !

In me je kar malo presenetilo,... Smile

Hitro je dovolj "dobrega/atraktivnega/impresivnega" zvoka,... slika pa le naj bo "kot se šika" Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2015 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lejte vseeno se mora dobr slisat,samo prek tv ni nic!!Na pades not Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H0m3b0Y



Pridružen/-a: Sre Okt 2015 22:39
Prispevkov: 14
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2015 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za sliko skrbi zadnja panasonicova VT plazma iz leta 2013. Enkrat skalibrirana po nakupu, pa drugic po kaksnem letu uporabe. Slika vrhunska (tako po meritvah kot po subjektivnem vtisu), edino za HT puriste verjetno zavzame premalo vidnega polja (55" ekran na 3m razdalje). Sem ze sedel v dnevnih sobah z vecjimi ekrani in manjso razdaljo, pa sem se pocutil kot v kinu v prvih vrstah: pol filma (vse kar ni na sredini platna) je slo mimo mene Sad

Zvok je pa trenutno tisto kar da TV od sebe.... kar je neka povprecna zalost. Prehod iz tega na 5.1 sistem se mi bo zelo verjetno zdel kot odkritje amerike Very Happy Ko se bom pa pocasi navadil na zvok bo pa treba zaceti razmisljati o kvalitetnem paru sprednjih zvocnikov da se bo dalo bolj komfortno poslusat glasbo, pa potem po potrebi fine-tuning zvocnikov za surround. Amapk za enkrat startam na 5.1 pa ma da trga gate! Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H0m3b0Y



Pridružen/-a: Sre Okt 2015 22:39
Prispevkov: 14
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 06, 2015 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se zakljucek celotne zgodbe:
Kupil 5.1 sistem sestavljen iz indiana line tesi in basso zvocnikov, porabil kar nekaj cvasa za skrivanje kablov za surround in subwoofer pod letvice, za dodatne police na stenah za surrounde, itd. Za sprednje tri zvocnike sem vzel Van Damme Studio Blue 2.5mm kabel, za surrounde pa "navaden" dvozilni kabel (crna izolacija, 2.5mm) ki ima po meritvah celo boljse fizikalne lastnosti od Van Damme Blue, ampak pomojem na teh zvocnikih ki jih imam nebi locil razlike med kabli, sploh ce je v hisi galama od strojev, otrok, itd.

BTW, ce kdo rabi kaksen meter Van Damme Studio blue ali kar nekaj metrov navadnega kabla (oboje 2.5mm), naj napise na PM. Sem narocil nekaj viska ker nisem bil siguren kje bo mozno kable poloziti brez da jih poskodujem.

Zdaj vse postavljeno, po pognani audisey kalibraciji na AVRju je zvok odlicen. SIcer se je audissey odlocil da sta sprednja bookshelf zvocnika large, ampak sem ju hitro nastavil nazaj na small in prepustil base subwooferju.
Spica filma Sherlock Homes (ko kocija pride od zadaj po levi v ospredje) je vrhunski, subwoofer res doda tisto piko na i da je ropot kocije po tlakovcih res fenomenalen, in to pri precej nizki glasnosti.
Za center sem vzel tavelik zvocnik, kar je pomojem bila dobra izbira, ker dialogi so zelo razlocni in jasni.
Sourrounda sta dvignjena priblizno 1 meter nad visino glav ki sedijo na kavcu, postavljena sta priblizno 1m nazaj, in obrnjena da gledata malo pred gledalce (v prazen prostor pred gledalci). Ce spilata ambientalne zvoke ne morem pogruntat od kje pride zvok, ce je pa zvok lokaliziran (primer kocije iz Shelocka Holmesa) se pa hitro pogrunta iz kjer zvok prihaja in se mu lahko sledi po prostoru.

Skratka trenutno sem cisto navdusen nad zvocniki in 5.1 sistemom za gledanje filmov. Za muziko bo verjetno treba izklopit vse tiste EQ in podobne fore, ampak ker bo vecina namenjena filmom, se mi s tem niti ne mudi.

Hvala vsem za informacije in nasvete!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 07, 2015 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlicno, to je to! Obilo filmofilskih uzitkov.
lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
steel



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 1:56
Prispevkov: 35
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2016 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Imam Denon AVR-X1100W in par zvočnikov B&W 686 s2. Za poslušanje glazbe bi rad dodal še subwoofer. Katerega bi mi priporočili tja do 350€. Soba je velikosti 20m².
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2016 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

steel je napisal/a:
Pozdravljeni
Imam Denon AVR-X1100W in par zvočnikov B&W 686 s2. Za poslušanje glazbe bi rad dodal še subwoofer. Katerega bi mi priporočili tja do 350€. Soba je velikosti 20m².


Za glasbo zna biti v tem rangu problem... še najbližje je BK XLS200 - ampak se žal začne pri 315 GBP + pošnina (ki ni poceni!).

Drugi, bolj glasbeno naravnani, so REL-i, ampak so še za odtenek dražji. Trži jih Intek.

Subwooferjev v prvi vrsti namenjeni Home Theatru (kjer je bolj važna kvantiteta basa kot pa kvaliteta) bi se osebno izogibal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
steel



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 1:56
Prispevkov: 35
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 01, 2016 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gledal sem Indiana Line Basso 830, cena je ugodna, ne vem pa če so najprimernejši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer ne poznam tega suba, samo "The twin reflex tubes, on the bottom side, are down firing for using the low frequency reinforcement of the floor."
Imaš sosede pod tabo? Ne bodo veseli.

Drugače pa za 350€ mislim, da se lahko dobi dokaj kakovosten sub za glasbo. Poglej tudi za rabljene: http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=search_ad&search=1&q=&cat=17
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 02, 2016 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne samo problem s sosedi - sub z bas reflexom je precej težje uskaditi z glavnimi zvočniki...

Poglej mogoče kaj takega (v kolikor je še na voljo):
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=16465
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aarzzo



Pridružen/-a: Pon Mar 2016 21:49
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2016 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker smo ravno pri gradnji knauf sten smo se odločili, da bi želeli v dnevno sobo vgraditi še vgradne zvočnike, katere bi se večinoma priključili na TV za gledanje filmov in poslušanje glasbe. Ni potrebe po hudih zvočnih presežkih, ampak toliko da se čutijo bass-i in da se da malce bolj na glas zvok. Do sedaj smo imeli genius 5.1. sistem, ampak so zunanji zvočniki (drugače je bilo vse ok).

Želja je kar najceneje priti skozi, zato sem prebrskal malo po bolhi (najraje do kaj rabljenega saj je meja 100-150 EUR).

Kaj se mi splača vzeti? Kak ojačevalec + woofer in še kakšne dva vgradna zvočnika - vse rabjeno?

Mogoče kaj takega? http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/ostali-zvocniki/tannoy-iw62-tdc-1296808874.html?aclct=1456990939&kw=vgradni+zvo%C4%8Dniki

ali skombinirat kaj z avtomobilskimi zvočniki in opremo?

kakšni konkretni namigi kaj kupiti več kot dobrodošli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nkwai



Pridružen/-a: Sob Mar 2014 13:19
Prispevkov: 8
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 07, 2016 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aarzzo je napisal/a:
Ker smo ravno pri gradnji knauf sten smo se odločili, da bi želeli v dnevno sobo vgraditi še vgradne zvočnike, katere bi se večinoma priključili na TV za gledanje filmov in poslušanje glasbe. Ni potrebe po hudih zvočnih presežkih, ampak toliko da se čutijo bass-i in da se da malce bolj na glas zvok. Do sedaj smo imeli genius 5.1. sistem, ampak so zunanji zvočniki (drugače je bilo vse ok).

Želja je kar najceneje priti skozi, zato sem prebrskal malo po bolhi (najraje do kaj rabljenega saj je meja 100-150 EUR).

Kaj se mi splača vzeti? Kak ojačevalec + woofer in še kakšne dva vgradna zvočnika - vse rabjeno?

Mogoče kaj takega? http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/ostali-zvocniki/tannoy-iw62-tdc-1296808874.html?aclct=1456990939&kw=vgradni+zvo%C4%8Dniki

ali skombinirat kaj z avtomobilskimi zvočniki in opremo?

kakšni konkretni namigi kaj kupiti več kot dobrodošli.


Za ta denar bo težko karkol pametnegai narediti. Za nizke tone pa potrebuješ določen volumen da se lahko razvijejo, tako da ali si zgradiš zvočno omarico takih dimenzij da jo lahko vgradiš v zid ali pa sežeš po zunanjem subu.
Kar se avto komponent tiče pa je tako, da so ojačevalci 12V in za jih poganjat potrebuješ kakovosten usmernik ki te bo stal več kot 100€ drugače ti bo vse brenčalo.
Še najenostavnejša in najcenejša opcija ki jo jaz vidim je da vgradiš kar obstoječe zvočnike, sam pa se ne bi igral s tem, saj če bo čez kako leto kaj crknilo bo potrebno po steni šarit....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nkwai



Pridružen/-a: Sob Mar 2014 13:19
Prispevkov: 8
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2016 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ti je v pomoč, Indiana Line sq205 vgradni zvočniki:
http://indianaline.it/en/sq-205/1920
v Italiji se cene vrtijo okrog 140-150€ za par, in imajo neke vrste ohišje tako da mogoče proizvedejo tudi malo basa. Sam imam izkušnje samo z njihovo noto 250 (navaden bass-reflex zvočnik) ki za ceno deluje zelo dobro.
Ne pozabit pa da potrebuješ še vedno tudi ojačevalec, ki te bo rabljen prišel vsaj okrog 100€.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe