Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

UBIQAUDIO Model One
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sheepS



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 18:35
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 06, 2015 21:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

He he, priznam, da očitno vpliva name moja poklicna deformacija. Kot inženirja tehnične stroke so me vedno učili, da se stvari podaja jasno, kratko in brez flancanja. Zato se mi zdi najbolj primerna beseda za opis: TOP Smile Na kratko in jedrnato Smile Tako kot sem že napisal, meni osebno so Model One všeč iz estetskega, zvokovnega in build quality smisla.

Ne vem, kaj ne poslušaš sistema s svojimi ušesi? Pač, zadeva mi je bila tako všeč, da sem zaupal in kupil. Predlagam ti, da si res vzameš čas, poslušaš in se potem odločiš po svoji volji. Drugače so se pa bolj na dolgo in široko razpisali pri monoandstereo.com In njihov review se mi zdi spot on (http://www.monoandstereo.com/2015/08/ubiq-audio-model-one-speakers-review.html)

P.S.: @gero Nakup takih stvari se lahko primerja z poroko. Ni se problem večkrat oženit, ampak venomer, ko se je potrebno ločiti malce preveč košta, da bi to počel zelo pogosto Razz Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: O41559242
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2015 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sheepS je napisal/a:


P.S.: @gero Nakup takih stvari se lahko primerja z poroko. Ni se problem večkrat oženit, ampak venomer, ko se je potrebno ločiti malce preveč košta, da bi to počel zelo pogosto Razz Very Happy


Dobra primerjava, to je tudi ena od bolečin HI-FI-ja.

Ampak, če se ločiš zaradi boljše/ga....... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2015 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene malo moti tišina.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2015 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tišina je TOP.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 09, 2015 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah

gremo v bolj primerno temo,

6 za enega...nisi na tekočem. Smile Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2015 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na, pa sem ga poslušal. Tričetrt ure v obeh salah skupaj.
Najbolj zanimivo mi je, da sem po tolikem času poslušanja in danes, 24 ur kasneje, še vedno v temi kaj sem pravzaprav slišal. Zgleda hecno, a ne morem izluščiti niti ene karakteristike zvoka. Niti da je bilo tako ali onako, prenizko, previsoko; niti da je kaj manjkalo niti da je bilo česa preveč; ali kakorkoli 'štempljano'.

Da se razumemo: zvok v dveh salah lahko opišem - kadar pa poskusim povleči ven skupni imenovalec - zvok zvočnika - me zmanjka. Sigurno je temu botrovalo tudi to, da je bilo premalo klasike na razpolago, ni se vrtela ista glasba v obeh salah, pa subwooferji so bili v drugi sali vklopljeni. Predvsem pa to, da je zvočnik kar nevtralen.

S sigurnostjo lahko rečem, da sem večkrat zastrigel z ušesi (tudi na operno glasbo) in pa na jazz-u. Solo instrumenti izskočijo celovito. Opazil sem veliko mero resolucije in zelo povezan zvok v smislu da se ni slišalo da tweeter ali mid ali bas pobegnejo ali se odlepijo.

To, da zvok ni karakteriziran se razbere tudi iz pisanja nekaterih tu, na AK, tudi iz vtisov sejma. Vsi zmedeni? Ma, daj, to je krasna stvar, pomeni da je na zelo nevtralni strani. Bo igralo tako, kot mu boš serviral. Pomeni tudi da ni za tiste, ki si želijo tak-pa-tak bas, pa onake visoke, itd.

In potem je tu oblika. Če to ni kandidat za Moma, sem jaz krokodil. 50 let že gledam zvočnike in redki, res redki uspejo tako združiti funkcijo in oblikovanje visoke klase. Predvsem kadar gre za tako velike zvočnike - sem se spomnil na zame najlepši vintage zvočnik, JBL Hartsfield:

http://www.lansingheritage.org/images/jbl/specs/home-speakers/1954-hartsfield/page02.jpg
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2015 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nalašč sem šel brati prispevek v Mono&Stereo šele sedaj, po mojem povzetku. Sem dal 'bale na mizo', pa če grejo, bom tenko piskal, hahaha..
Ma ni panike, so tudi drugi slišali zelo podobno.
Ambiciozen projekt, po prvih vtisih, za moj okus centriran v polno.
Vse pohvale ekipi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2015 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador@, lepo si to spesnil...točno to poizkušam povedat določenem krogu audiofilov, pa nisem nikoli najdel prave besede...

_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2015 22:17    Naslov sporočila: ... Odgovori s citatom

Vsa čast Igorju za imeniten izdelek ! Ga poznam - je MOJSTER v svojem poslu !

Samo, kdor koli mi pa hoče "povedat", da na taki prireditvi, v takih sobah, na nepoznanih ojačevalcih, CDju/streamerju/komadu - zna oceniti zvočnik, mu jasno povem, da je zame popolni Blefer Smile

Oz. ne najdem "močnejše" besede Smile))

LP : Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 12, 2015 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ubiq je bil povsem korekten. lep zvok.
Temu primerno tudi gužva v sobi.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 13, 2015 20:00    Naslov sporočila: ... Odgovori s citatom

UBIQ je bil zelo, zelo atraktiven in dober zvok - jaz govorim o "fokusiranem" ocenjevanju ENE komponente v popolnoma nepoznani sobi/"ojačevanju"/komadih/xxx, kar je tako pogosto pri avdiofilskih poznavalcih v revijah/forumih,... .

Še najbolj smešno mi je, ko nekdo na sejemsi predstavitvi, na primer, ocenjuje zvok gramofonske ročke,... ali kaj podobnega Smile))

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2015 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no, če se vrnemo na Multimedia HIFI SHOW 2015, g. Kuzma je imel največjo izbiro gramofonskih ročk...in edino, izbiro...v petek ko ni bilo pretirane gužve, mi je dovolil da plenkam z glasbeno vilco po ročkah in ocenjujem zvok...stetoskop sem tudi imel zraven...pa tuner in ritem mašino...in sem se odločil... Cool ...moram ga obiskat na naslednjem sejmu (2016), da vidim če bo kaj izboljšal zvok...ročk seveda...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2015 23:45    Naslov sporočila: Re: ... Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Vsa čast Igorju za imeniten izdelek ! Ga poznam - je MOJSTER v svojem poslu !

Samo, kdor koli mi pa hoče "povedat", da na taki prireditvi, v takih sobah, na nepoznanih ojačevalcih, CDju/streamerju/komadu - zna oceniti zvočnik, mu jasno povem, da je zame popolni Blefer Smile

Oz. ne najdem "močnejše" besede Smile))

LP : Miha


@miha@, "Vsa čast Igorju za imeniten izdelek"...ime ima imenitno...Model One..."je MOJSTER v svojem poslu"...kot prodajalec?, kot kostruktor?, kot izdelovalec, proizvajalec?!?...torej si potencijalni kupec teh imenitnih zvočnikov....veš za kaj gre...real sound...a boš tudi sube vzel...ali pa vsaj enega, pripadajočega...ali pa...going with the wind..
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 19, 2015 22:36    Naslov sporočila: Re: ... Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Vsa čast Igorju za imeniten izdelek ! Ga poznam - je MOJSTER v svojem poslu !

Samo, kdor koli mi pa hoče "povedat", da na taki prireditvi, v takih sobah, na nepoznanih ojačevalcih, CDju/streamerju/komadu - zna oceniti zvočnik, mu jasno povem, da je zame popolni Blefer Smile

Oz. ne najdem "močnejše" besede Smile))

LP : Miha




Bravo Miha,povsem te podpiram.

LP Marjan
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 09, 2016 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po Bonu, Varšavi ter Dunaju te dni razstavljeni tudi v mestu greha. Tokrat na v Sloveniji malo manj znani Absolare elektroniki ter Memory Playerju.

Ubiq Audio Model One at CES 2016





_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe