Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Bookshelf zvočniki za 100€...
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2015 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čez ceno, ampak zelo vredni svojega denarja:
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/dvosistemski-zvocniki/zvocniki-1299619045.html?aclct=1445258565&kw=heybrook

Edit:
in pa previdnost pri morebitnem kupovanju - obrobe midbasov vsakega HB1 so v svojem obstoju zagotovo že vsaj 1x preperele. Vprašanje, ali so bile pri menjavi uporabljene original oz. če ni kakšen stručko zamenjal kar cele driverje za kakšne poceni kitajske...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2015 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je moj nasvet. Jamo Adrias.. Sam jih uporabljam v navezavi z Bose Acoustimas 3, ki so prikljuceni na B kanalu ojacevalca. Ta kombinacija je za moj okus neodklopljiva. Super se vedno po 20 letih. Vidim pa, da prodajalec uporablja dve moji sliki (prva in druga). Jaz jih namrec ne prodajam. Tretja slika pa je njegova. Ohranjenost zgleda, da je OK.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2015 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi tretjo si je očitno nekje "sposodil"...
Glej: http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=97702

Čisto iz firbca - to so BR ali zaprte škatle?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2015 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Svojčas (1976) sem imel Visonik David 50, miniaturen zvočnik z velikim zvokom. Izpod 120Hz ga ni bilo, tisto zgoraj pa presenetljivo dobro. V originalu so izdelovali sub zanj, kar pa si nisem mogel privoščiti, tako da sem kupil KEF B139 eliptični woofer, si izdelal elektronsko kretnico na 160Hz in ojačevalec za sub (STK čip).

Cele procesije so takrat hodile k meni poslušat to kombinacijo.

Danes se dobi ta isti Visonik za manj kot 100€, ima gumi obrobe, ki ne preperijo, aluminijasto ohišje, celulozno membrano in soft dome. Pobarvani so bili s sexy kosmatim Nextel-om.
https://www.ricardo.ch/kaufen/audio-tv-und-video/kaufen/audio-tv-und-video/lautsprecher/kompaktlautsprecher/paar-visonik-david-50/v/an776679744/

Obstajala je cenejša verzija Visonik 30. Številka je pomenila koliko vatov prenese.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
horvi



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 15:36
Prispevkov: 42
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2015 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
Čisto iz firbca - to so BR ali zaprte škatle?


... BR luknja je zadaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2015 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

horvi je napisal/a:
gwb je napisal/a:
Čisto iz firbca - to so BR ali zaprte škatle?


... BR luknja je zadaj


Jup tako je. Se od zadaj.



V glavnem so pa hvalezni za poslusanje, so anti-sikachi. Malo resolucije zgoraj in malo vec basa spodaj sem dopolnil z Bose Acoustimas 3. Cisto nakljucna kombinacija, ki sploh ni bila misljena kot taka. Sistem se super postavi v celoto. Kvalitetno zapolni cel delovni kabinet. Tezko si zamislim boljse opcije.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe