Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

COPLAND CTA301
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 17:20    Naslov sporočila: COPLAND CTA301 Odgovori s citatom

Potrebujem nasvet glede popravila predojacevalca. Pregorel je upor oznacen R36 v napajalnem delu... Potreben menjave ma ne poznam vrednosti in kje bi lahko takega nabavil. Pa na googlu ne najdem nobenih shem za njega. Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 17:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vrednost upora bi najverjetneje lahko ugotovili, če bi objavil dovolj razločno fotografijo celotnega tiskanega vezja. Ni pa rečeno, da bi bila dovolj zgolj zamenjava tega upora. Verjetno bo treba odkriti tudi razlog zakaj je upor pregorel.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne uspem slike prilepit na furum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:


Poizkuse še od bliže fotografirat upor, namreč tretje, (ključne!) črtice na uporu ne morem identificirati. Prva, od leve proti desni je rdeča, kar pomeni številko 2, druga, vijolična predstavlja številko 7, tretja ki pomeni faktor množjena pa mi je neprepoznavna. Četrta, zlata barva predstavlja faktor odstopanja (toleranca) od nazivne vrednosti upora. Če me spomin ne vara zlata predstavlja max. +/- 5% odstopanje. Sicer mi tretja črtica izgleda kot rjava, kar bi pomenilo 27x10, torej bi bila vrednost upora 270 ohmov. Glede na dimenzije upora bi rekel tudi, da mora biti moči 1W.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok. Sliko bom takoj naredu. Ma po tvoje kaj bi lahko bil vzrok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
Ok. Sliko bom takoj naredu. Ma po tvoje kaj bi lahko bil vzrok?


Lahko ti le pomagam identificirati vrednost upora, kaj drugega pa žal ne. Pa še to grem zdaj preverit če sem prav napisal, sem že malo iz tega ven. Embarassed
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, poglej tukaj:
https://sl.wikipedia.org/wiki/Barvna_koda_elektronskih_elementov

Prepoznane črtice sem kot kaže pravilno določil, le tista tretja ne vem katera barva je.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je ta upor... Rdeca, vijola, rjava, zlata
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
To je ta upor... Rdeca, vijola, rjava, zlata


Torej gre za upor vrednosti 270 ohmov in moči 0,5 ali 1Watt. Če pa bo dovolj le menjava upora ali strokovni pregled, to je pa stvar tvoje odločitve.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 18:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa to hladilno rebro mi je mal sumljivo... Stoji postrani... Lepo pa se pozna da je nekoc stalo pokoncno, ker se pozna odtis prahu... Mogoce je kaj pripomoglo k temu da je pregorel upor?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
Pa to hladilno rebro mi je mal sumljivo... Stoji postrani... Lepo pa se pozna da je nekoc stalo pokoncno, ker se pozna odtis prahu... Mogoce je kaj pripomoglo k temu da je pregorel upor?


Lahko, da se je ob upogibu hladila pritrjenega na tranzistor (ali morda regulator napetosti - ne vem), na tiskanem vezju, slednje prekinilo in povzročilo to pregretje upora.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa vidis ce je upor 0,5 ali 1 watt? Ga izmeris z multitesterjem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiourbis je napisal/a:
Kako pa vidis ce je upor 0,5 ali 1 watt? Ga izmeris z multitesterjem?


To se ne izmeri. Pri klasičnem ogljenem uporu presodiš glede na dimenzijo elementa (seveda če imaš vsakodnevno opravka s tem). Lahko tudi vprašaš kakšnega znanca, ki se ukvarja z elektroniko. Če boš šel v trgovino kupit, vzami starega s seboj, bo že prodajalec vedel kakšne moči je. Če pa boš dal na servis, pa tako ni tvoja skrb. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 01, 2015 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pojasnila. Je kaj narobe ce enostavno odscipnem upor tako da pustim nogice mal daljse in nato novega privijem nanj in zalotam? Ker drugace bo zelo mucno prit do spodnje strani tisk vezja... Bi moral skoraj celega razstavit in nekaj kablov odlotat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe