Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slovenski hifi trg
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A to je povzetek iz zadnjih srečanj...? Smile

Trgovci bi želeli, da "ovce" kot v "starih časih debelih krav" kar naprej prinašajo lepe vsote denarja v trgovino, ta pa jim proda karkoli, samo da so "pare".

Kupec za to ne dobi praktično nobene informacije ali svetovanja, (razen pri nekaterih izjemah) ker trgovci svetovati niti ne znajo, niti nimajo interesa, saj je bolje, da "ovca" kupi nekaj kar je drago, in slabo, da potem pride po novo robo, in ponovno popuši nekaj K€.

Proizvajalec mora vložiti denar v razvoj, plačevati inženirje, obratovalne stroške, podizvajalce, plačevati davke, in izdelati komponente. Za to dobi cca 50% od končne cene.
Trgovec le naroči robo, (ponavadi nima na zalogi to kar bi želel) in si za to zaračuna +- 50%.
Zanimiv razrez, glede na vloženo delo in dejansko tveganje, ampak to se počasi spreminja, kar že narekuje trg...
Ne vem kdo kupi nov avto (cene so primerljive z hi-end) predno gre na testno vožnjo. Rabljenega pa še bolj temeljito testiraš. Brezplačno.

A ti večinoma kupuješ pri naših trgovcih?
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, @ Jacoby, samo zvočnike sem kupil nove pri trgovcu. Pa še te tako, da jih prej nisem nikjer slišal. Ampak tudi ne pustim, da bi mi trgovci na veliko stregli. Zastonj, seveda.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj razlik je med domačim trgom in tujino,jasno naš trg je še u razvoju,to še ni tradicionalni trg.
Zanimivo a hkrati jasno je ,da v tujini so uvozniki in so trgovci,tako da se tukaj brandi manj kompromitirajo,doma pa smo ali so uvozniki in trgovci vse u enem.
Uložek u hifi trgovino je ogromen,to je u pravo hifi trgovino.....ki ima za vsakega kaj,od 2M.eur pa naprej....in samo za hifi opremo v ponudbi

pa eden primer zgledne hifi trgovine

http://www.afmerate.com/v2/showroom.asp

so pa še bolj opasne pr naših ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je, ogromen vložek je to, kar dobri showroom-i pa so npr. takšni:
https://drive.google.com/file/d/0ByIw1oJsjdOvUEFHX2FKLU1feTA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0ByIw1oJsjdOvNHB2SkVrdmV0MWs/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0ByIw1oJsjdOvbERTOXdkY0ZjZFU/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0ByIw1oJsjdOvZEVUdTZQWU1QcTg/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0ByIw1oJsjdOvcjFjbklpSTczdmc/view?usp=sharing
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja NLP razumemo, imas biznis in si delas reklamo. Ampak a je res potrebno, da se o tem govori v vseh temah? Poklici dilerje, da zgradijo gradove al kaj bi rad. V tej temi pa prosim prenehaj. Kako vezo ma stimanje basa pod ne vem katero frekvenco s hifi trgom?
PS
Sploh ne mislim, da moras karkoli odgovorit, ampak samo prenehaj z akustiko prostora v tej temi. Odpri si novo pa zardi mene tam obdeluj vse mozne poslusalnice na slovenskem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jacoby @ sem sprva prezrl tvojo primerjavo z motornimi vozili in testnim sposojanjem.

Jasno je, da vsak želi preizkus naprave, ki jo kupuje. Za avte se že par let nisem zanimal, ampak letos maja sem se zanimal za nakup motorja. No in pri znanem slovenskem trgovcu sem se dogovoril za test. Cena tistih treh ur preizkušanja je bila cca 150 €. Vključevala je najem in zavarovanje, gorivo pa se tudi razume, da plača stranka.

No in kaj je pri tem tako narobe, če bi tudi za hi-fi testiranja plačevali ? Nič ni narobe, vendar pa pod pogojem, da cene za komponente ne bi bile tako navite zato, ker pač vsebujejo tudi strošek vseh najemov. Zakaj bi kupec na koncu plačal to, da se NEpotencialni kupci afnajo in odnašajo komponente domov ?

Cene v trgovinah bi morale biti realne, brez nerazumno visokih marž, vendar fiksne. Ne pa, da jo bolje odnese tisti, ki je trši pogajalec. To, da se pogajaš za popust 30 ali več odstotkov je vsaj meni odbijajoče. Mimogrede, ali si že kdaj kaj takega poskusil v tujini ?

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bogomir financni izkazi ne gorijo v prid temu, da se samo pije in nic ne placa. Placa se praviloma 50% vec kot je bila nabavna cena trgovca. Pri tem so tudi trgovci lepo zavarovani z ekskluzivami, RRP cenami tako, da ni nekega silnega straha, da kupec sploh lahko uide. Uide lahko le na trg rabljenih izdelkov, kar pa bog pomagaj, ce clovek nima dost kesa za nove komponente. Ta stranka je bila ze v osnovi izgubljena. Kot uporabnik pa ponavadi se kako reklamo naredi. Traume zaradi tega niso na mestu.

V vsakem poslu kupec nastopa z vecjo mocjo kot prodajalec in ce pobegne stran je to posledica dolocenih prednosti konkurence. Se kaj sekiras, da oppo playerja nisi vzel pri Inteku? Bos sedaj moral dat avans, da bos stopil v trgovino?

Se pa strinjam, da bi se izposoja kamot placevala, vendar bi tudi kaki kriteriji za nakup nove robe morali obstajati. Imajo nase trgovine kake ex demo eksponate ali je kar vse novo? Za poslusanja bi pa nekatere trgovine lahko pokazale bistveno vec dobre volje, sproscenosti... biznis laufa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 17:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne delam si reklame ampak sem pokazal nekaj showroom-ov po svetu in kolikor lahko vidiš ni samo akustika ampak je tudi noter resna hi-fi oprema, da se lahko sploh kaj dobro sliši kaj bi kupil.
Saj to je namen showroom-a a ne.

Zuluf je napisal/a:
Ja NLP razumemo, imas biznis in si delas reklamo. Ampak a je res potrebno, da se o tem govori v vseh temah? Poklici dilerje, da zgradijo gradove al kaj bi rad. V tej temi pa prosim prenehaj. Kako vezo ma stimanje basa pod ne vem katero frekvenco s hifi trgom?
PS
Sploh ne mislim, da moras karkoli odgovorit, ampak samo prenehaj z akustiko prostora v tej temi. Odpri si novo pa zardi mene tam obdeluj vse mozne poslusalnice na slovenskem.

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf@ glej, dobro veš, da se ne preplačuje za 50%, temveč baranta in sicer za nekje okrog 30 do 35%.

Ampa že to je meni zoprno, to so balkansko-orientalske navade. In to, da pri nobenem trgovcu ni razstavljenemu eksponatu priloženih cen. Da moraš neprestano spraševati, koliko kaj stane, potem pa se spogledujejo in prijavijo ceno, glede na morebitne prisotne, ali pa, da to ve le šef.

Nekaj dni nazaj, mi je lastnik ene od prodajalen, v pogovoru prav na to temo rekel "veš kaj, pri nas je nova roba tista, za katero jaz rečem, da je nova". Za mene pa je novo le tisto, kar je še povsem tovarniško zapakirano. Torej artikli, ki so v prodajalni so vsi "demo", pa tudi, če niso bili nikdar prižgani. Priložene cene, ki so mimogrede po zakonu obvezne, pa bi morale biti za povsem nove artikle. Zraven pa napis, da je za demo toliko in toliko odstotkov manj.

Ampak žal v naši domovini ni nikomur do transparentnosti, pa naj bo to politika ali gospodarstvo. In imamo, kar zaslužimo.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

33 % koncne cene = 50 % marze na nabavno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Zuluf@ glej, dobro veš, da se ne preplačuje za 50%, temveč baranta in sicer za nekje okrog 30 do 35%.

Ampa že to je meni zoprno, to so balkansko-orientalske navade. In to, da pri nobenem trgovcu ni razstavljenemu eksponatu priloženih cen. Da moraš neprestano spraševati, koliko kaj stane, potem pa se spogledujejo in prijavijo ceno, glede na morebitne prisotne, ali pa, da to ve le šef.

Nekaj dni nazaj, mi je lastnik ene od prodajalen, v pogovoru prav na to temo rekel "veš kaj, pri nas je nova roba tista, za katero jaz rečem, da je nova". Za mene pa je novo le tisto, kar je še povsem tovarniško zapakirano. Torej artikli, ki so v prodajalni so vsi "demo", pa tudi, če niso bili nikdar prižgani. Priložene cene, ki so mimogrede po zakonu obvezne, pa bi morale biti za povsem nove artikle. Zraven pa napis, da je za demo toliko in toliko odstotkov manj.

Ampak žal v naši domovini ni nikomur do transparentnosti, pa naj bo to politika ali gospodarstvo. In imamo, kar zaslužimo.

lpm


To je vse res, od A-Ž, se močno strinjam z napisanim, trgovine za prave "balkance".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi že proizvajalci javno objavili svoje cene, po katerih trgovci lahko pri njih nabavljajo proizvode, potem pa naj si nabijajo maržo kakršno že hočejo, bi višino teh marž hitro uravnal trg sam.

Vendar pa tudi proizvajalcem ustreza ribarjenje v kalnem. Zato imajo za različna tržišča različne nabavne cene. V veliki meri pa tudi diktirajo marže, s tako imenovanimi priporočenimi maloprodajnimi cenami.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nabavno ceno diktira kolicina posameznega artikla,ponavadi so to 3 nivojski razredi do 3 kos x cena,3 do 10 y cena od 10 do 30 z cena,tako je pri srednjem do visokem rangu hifi ja,pri consumer napravah pa so v igri palete...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:

Nekaj dni nazaj, mi je lastnik ene od prodajalen, v pogovoru prav na to temo rekel "veš kaj, pri nas je nova roba tista, za katero jaz rečem, da je nova". Za mene pa je novo le tisto, kar je še povsem tovarniško zapakirano. Torej artikli, ki so v prodajalni so vsi "demo", pa tudi, če niso bili nikdar prižgani. Priložene cene, ki so mimogrede po zakonu obvezne, pa bi morale biti za povsem nove artikle. Zraven pa napis, da je za demo toliko in toliko odstotkov manj.


@bogomir@, spomenik ti bo dvignil... Laughing Cool Laughing ...yupiiiiiii....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 05, 2015 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In ko še kar ne moremo in ne moremo nehat razpravljat o teh silnih "maržnih zaslužkih" me prav zanima @zuluf kako si razlagaš to, da imajo v kolikor pogledaš ta velike generalne uvoznike avdio opreme, ki merijo letni promet v nekaj milijonih evrov letno. Seveda s predpostavko, da z robo zalagajo še "ta male štacunce." Iz preglednice imajo te tvoje "marže" od tam nekje dobrih 10% pa tam do nekje 25%. In zanimivo pri enem takem uvozniku je bila ta "marža" v letu 2014 - 13% v letu 2013 pa 22% pri istih blagovnih znamkah.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe