Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slovenski hifi trg
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 25, 2015 16:30    Naslov sporočila: Slovenski hifi trg Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Čisto po naključju zaradi provokacij v neki drugi temi sem šel gledat poslovanje par audio firm. Bil sem presenečen. Glede na to kako se piše o tem tu na forumu, npr. v temi o novi hi end trgovini se spomnim, da folk čestita ustanovitelju, da ima j***a v teh časih... Zadnji obisk ene izmed trgovin se spomnim kako sem lastnika poslušal, kako ga folk jebe, on naroča robo, potem pa kenslajo naročila... wtf? Sem mislu, da je čisto v riti kar ne bo bankrotiral.
Pol pa človek pogleda leto 2014 pod črto in kaj vidi? Kaki slabi časi, audio trgovina cveti. To je neverjetno kaka jamranja. Ima da šampanjec teče na sejmu Laughing

Od kod torej teze o slabih časih za audio?

Disclamer: Nisem pogledal vsega tako, da me še ne zmerjat, če sem prehitro potegnil zaključke. Počasi, počasi bomo vse obdelali. Prav tako vzemite v obzir, da sem ponovno opozorjen s strani administratorja in lahko v primeru ponovnih pizdarij odletim Very Happy Pričakuje se dejstva in kulturno debato.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 25, 2015 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, hm zanimivo @zuluf. Pa sem si tudi jaz vzel nekaj časa ter se "sprehodil" po bilancah nekaterih (petih). Kakšne detajlne analize vsekakor javno ne bom predočil je pa zanimivo, da so imeli vsi, ki sem jih analiziral boljši promet v 2014 kot pa v 2013 razen enega, ki je še največji "flegmatik" med vsemi. No ja dva bolj "životarita" ostali pa res kar "solidno". Je pa res še bolj zanimivo, ko greš brat bilance ista branža isti biznis pa take diskrepance v samih "oblikah" bilanc (dobičkih).
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolje, da začnem z Intekom. Vse informacije so javno dostopne na ajpesu, da ne bo kake galame, samo pod jolp se pogleda. Ajpes je torej vir.
438 tisoč Eur prihodkov od prodaje in so porasli 21% glede na 2013. Nabavna vrednost prodanega blaga je 294 tisoč Eur. Razlika v ceni oz. bruto marža, kakorkoli že to imenujemo je 144 jurjev. Toliko je torej čistega zaslužka na robo pred stroški, ki jih prikazujejo. Če izrazimo še relativno je marža na izdelke 48,8%. En zaposlen z 8,6 jurjev letne bruto plače... V glavnem težko bi številke bolje opisal kot:
https://www.youtube.com/watch?v=9gNpriS959o

Vsa čast Inteku, res impresivno. Ni čudno, da je še Ben Lilly prišel na obisk. Če sem prav videl, je trgovina med "hiendarji" na prvem mestu po prodaji in RVC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Zuluf,

no, pa še njemu "nabaci" tisto o bencinu, in wc-ju na d.o.o., če upaš... Laughing
Ker za 8,6K€ bruto letno, si ga težko privošči iz plače...
Sej veš, ko si že omenjal davke pa to...kdo da koliko...
Kje je razlika do 144K€? V dobri demo poslušalnici sigurno ne...
toliko o hi-end trgovini,...pa sej za slo ovčke, in japije ki nimajo pojma, je OK.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jacoby, saj veš da to ni tema. Mene samo pogreje, če se kdo dela norca iz revežev, ali pa se dela poštenega, etičnega... ko pa vemo, da smo na balkanu.
Jacoby je med slovenskimi hifi proizvajalci tudi tako fino? Sam nisem gledal, imam pa občutek, da ni tako rožnato.

Nek_do, dobičke je brez veze gledat. V majhnih firmah je odločitev enega človeka kam in kako bo peljal zaslužen denar. Lahko ima kak sp ali 2 obešena gor...., lahko pa pušča dobiček v firmi, si kaj izplača čez osebni dohodek, kar mu paše. Manj je dobička, bolje je. Primerljiva stvar, ki ob predpostavki, da gre ves promet skozi knjige, je razlika med vrednostjo nabavljenih komponent in prodanimi. Pregloboko se niti ne splača rinit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Idemo dalje. Torej najnovejša trgovina Audio Serum. Kljub precejšnji skepsi nekaterih, se meni zdi, da je trgovina kar lepo zaključila 2014. Prihodki slabih 170 tisoč Eur, nabavna vrednost prihodkov slabih 113 tisoč in razlika 56,7 tisoč Eur. Marža torej 50,2%, plač je za dobrih 10 jurjev, zaposlen pa eden in še malo Very Happy
Marže torej iste kot Intek, ima pa firma kar veliko zalog. So se izprsili. Neka čudna matematika je v zvezi z dolgovi ma pustimo. 56,7 jurjev zaslužka pred stroški ni slabo. Se splača delat, če ti je to še hobi pa nimaš lepšega. Čestitam za pogum, očitno se je obrestoval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne dolgovezim. Presenetila me je tale firma. ALS avdio video. Dokaj novi, ampak razturajo. Prihodkov 210 jurjev (rast 50%), nabavna vrednost robe 160 jurjev. Marža torej 30%, malo nižje kot hiendarji ampak še vedno 50k eur zaslužka. Svaka čast.

Digitalija ima 187 tisoč prihodkov, marža pa kar 61%, prihodki stabilni. Bruto zaslužek 70k.

Vseh se mi ne da, sploh ne tistih, ki zastopajo 2, 3 firme in ne prodajo nič.

Negativno presenečenje, vsaj z moje strani pa Ubiq audio. Prihodki so sicer zelo visoki, ampak razlika med vrednostjo prodaje in nabave je pa zelo majhna. Po vrednosti nabave je Ubiq audio še vedno največji, isto velja za gostoljubnost in pogostitve. Na žalost pa izgleda stranke samo pupcajo in papcajo, ko je treba pa plačat se pa cjenka. No to ugibam, ne vem kaj je razlog za 8% maržo, ampak gre za daleč najnižjo, tako da je jasno, kje stranke dobijo najboljši servis, največ zalog... Cekinarji ne jamrajte, da so zlata leta hifija za nami, ampak pare na sunce in nič cjenkat, da ne bo Ubiq še z minusom za vas delal Very Happy
Če bi imel Ubiq maržo na ravni Inteka, bi bil še vedno prvi.

To je na kratko to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Idemo dalje. Torej najnovejša trgovina Audio Serum. Kljub precejšnji skepsi nekaterih, se meni zdi, da je trgovina kar lepo zaključila 2014. Prihodki slabih 170 tisoč Eur, nabavna vrednost prihodkov slabih 113 tisoč in razlika 56,7 tisoč Eur. Marža torej 50,2%, plač je za dobrih 10 jurjev, zaposlen pa eden in še malo Very Happy

V pojasnilih o izkazu v datoteki pdf je obrazloženo:
Družba ima zaposlena dva delavca.

Zuluf je napisal/a:

Negativno presenečenje, vsaj z moje strani pa Ubiq audio. Prihodki so sicer zelo visoki, ampak razlika med vrednostjo prodaje in nabave je pa zelo majhna. Po vrednosti nabave je Ubiq audio še vedno največji, isto velja za gostoljubnost in pogostitve. Na žalost pa izgleda stranke samo pupcajo in papcajo, ko je treba pa plačat se pa cjenka. No to ugibam, ne vem kaj je razlog za 8% maržo, ampak gre za daleč najnižjo, tako da je jasno, kje stranke dobijo najboljši servis, največ zalog... Cekinarji ne jamrajte, da so zlata leta hifija za nami, ampak pare na sunce in nič cjenkat, da ne bo Ubiq še z minusom za vas delal Very Happy
Če bi imel Ubiq maržo na ravni Inteka, bi bil še vedno prvi.


Ja pri Ubiq-u pa je potrebno "vzeti v račun", da gre v zadnjem letu in pol ali pa dveh vedno manj za klasično prodajo ter praktično vse za proizvodnjo (izdelavo zvočnikov).
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:

Ja pri Ubiq-u pa je potrebno "vzeti v račun", da gre v zadnjem letu in pol ali pa dveh vedno manj za klasično prodajo ter praktično vse za proizvodnjo (izdelavo zvočnikov).


Ne najdem besede. Me hecaš, al res toliko zamujam? Govorimo o Ubiq Audio, firmo, ki zastopa Avantgarde, MBL,.... skoraj 30 firm?
Če te prav razumem je Ubiq preko 300 jurjev prometa ustvaril s svojimi zvočniki? Ne vem kolk stanejo, če je 5 jurjev par, je blo lani 60 parov prodanih? Je kje kaka tema na te zvočnike, izkušnje novih lastnikov...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
nek_do je napisal/a:

Ja pri Ubiq-u pa je potrebno "vzeti v račun", da gre v zadnjem letu in pol ali pa dveh vedno manj za klasično prodajo ter praktično vse za proizvodnjo (izdelavo zvočnikov).


Ne najdem besede. Me hecaš, al res toliko zamujam? Govorimo o Ubiq Audio, firmo, ki zastopa Avantgarde, MBL,.... skoraj 30 firm?
Če te prav razumem je Ubiq preko 300 jurjev prometa ustvaril s svojimi zvočniki? Ne vem kolk stanejo, če je 5 jurjev par, je blo lani 60 parov prodanih? Je kje kaka tema na te zvočnike, izkušnje novih lastnikov...?

Glej @zuluf v kolikor je bil tvoj namen odprtje te teme ter že prejšnjih tvojih "modrovanj" v eni drugi, da se boš "spravil" v določen krog slovenskih avdio trgovcev ti mirne vesti lahko rečem, da si še enkrat prečitaj @jakoby-jev post. Vsekakor pa si tudi ponovno preberi tvoj odgovor, ko si napisal:
Jacoby, saj veš da to ni tema. Mene samo pogreje, če se kdo dela norca iz revežev, ali pa se dela poštenega, etičnega... ko pa vemo, da smo na balkanu.

Zdaj pa ne vem v kolikor je tema namenjena tvojemu ugotavljanju koliko komadov je bilo prodanih MBL-ov, Avantgardov pa tudi "ta novih" Ubiq-ovih zvočnikov ter kakšne so cene samih izdelkov pa ne nazadnje še ocene ter izkušnje lastnikov le teh mislim, da si krepko zgrešil rdečo nit ter boš v bodoče težko našel ustreznega sogovornika na tvoje provokacije.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kake maš. Temo sem odprl, ker sem bil presenečen nad realnostjo in jamranjem. Marže so visoke in vsaj tistim, ki so v LJ in imajo široko ponudbo omogočajo dober biznis. Trgovina me ne zanima, mogoče bo pa kdo drug začel tuhtati v to smer, ker tako slabo spet ni.

Ne vem zakaj se zdaj nekaj pritožuješ. Zanimala so me samo dejstva. Ugotovil sem, da nekdo dela s silno drugačno maržo. Kako naj jaz vem zakaj. Ugibal sem pač da je dobričina. Če mi pa ti rečeš, da neka štacuna dela samo še svoje zvočnike in ima zato nižje marže, pa menda ja lahko vprašam še kaj naprej. V bilancah imaš samo prodajo in nakupno vrednost prodanega blaga. Kako naj si jaz razlagam tvojo trditev, da Ubiq dela samo še svoje zvočnike zadnji 2 leti? 90% prodaje so lastne znamke? Fak. Pol pa debatiraj normalno če lahko.

Ne vem kako si ti razlagaš izkaz uspeha, ampak vanj gredo samo tiste stvari, ki so prodane (torej nakupne in prodajne količine oz. vrednosti), kar ni prodano je pa v bilanci stanja v zalogah ali kje drugje. Tvoja trditev torej lahko drži samo, če v izkazu uspeha res ni več ostale robe. Sam presodi ali je bil moj dvom v tvojo trditev upravičen.


Nazadnje urejal/a Zuluf Čet Avg 27, 2015 12:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je potrebno uvesti v Sloveniji, pa bo mir.
Ne bo nič več prirejanja bilanc, utaje davka, in pranja denarja.


_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf, tebe bi pa mogoče Štefanec vzel v službo. Ampak samo v primeru,, če tam za šlicem premoreš dovolj, da sam stopiš do trgovcev ( npr. g. Kanteta ) in ga vprašaš od kod mu denar in koliko ga ima.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa smo spet tam. Ne držite se teme cekinarčki. Tema je ali je hifi trg res v slabem stanju ali ne. Ko se odpira trgovina polno enega tarnanja, ko se govori zgolj o dejstvih pa podjebavate. Če mogoče nisi opazil Ubiq v letu 2014 ni pri največjih zaslužkarjih med hifi trgovci. Me sploh ne zanima kar namiguješ. Zanimivo bi bilo sicer vedeti koliko je dejansko lastne proizvodnje v prodaji, ampak glede na to, da je to po besedah Nekoga večina po drugi strani pa skrivnost, jaz kamot potegnem črto. Nek_do se verjetno ne bo več oglasil, ker je malce zavajal, takle nivo si pa ne morem privoščit. Sem le na pogojni Laughing

Trg je za trgovce očitno zanimiv, nekateri rastejo s polno paro, bi rekel da časi niso ravno hudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri teh analizah je problem ta, da izpade, kot da so razliko med nabavo in prodajo dali v žep. V resnici pa je to bruto. Odšteti je treba bruto plače, davke, režijo, zavarovanja, reprezentanca, najemnine za lokale itd. Potem pa pod črto lahko rečeš koliko so dali v žep.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe