Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slovenski hifi trg
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 25, 2015 16:30    Naslov sporočila: Slovenski hifi trg Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

ƈisto po nakljuĆØju zaradi provokacij v neki drugi temi sem Å”el gledat poslovanje par audio firm. Bil sem preseneĆØen. Glede na to kako se piÅ”e o tem tu na forumu, npr. v temi o novi hi end trgovini se spomnim, da folk ĆØestita ustanovitelju, da ima j***a v teh ĆØasih... Zadnji obisk ene izmed trgovin se spomnim kako sem lastnika posluÅ”al, kako ga folk jebe, on naroĆØa robo, potem pa kenslajo naroĆØila... wtf? Sem mislu, da je ĆØisto v riti kar ne bo bankrotiral.
Pol pa ĆØlovek pogleda leto 2014 pod ĆØrto in kaj vidi? Kaki slabi ĆØasi, audio trgovina cveti. To je neverjetno kaka jamranja. Ima da Å”ampanjec teĆØe na sejmu Laughing

Od kod torej teze o slabih ĆØasih za audio?

Disclamer: Nisem pogledal vsega tako, da me Å”e ne zmerjat, ĆØe sem prehitro potegnil zakljuĆØke. PoĆØasi, poĆØasi bomo vse obdelali. Prav tako vzemite v obzir, da sem ponovno opozorjen s strani administratorja in lahko v primeru ponovnih pizdarij odletim Very Happy PriĆØakuje se dejstva in kulturno debato.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 25, 2015 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, hm zanimivo @zuluf. Pa sem si tudi jaz vzel nekaj ĆØasa ter se "sprehodil" po bilancah nekaterih (petih). KakÅ”ne detajlne analize vsekakor javno ne bom predoĆØil je pa zanimivo, da so imeli vsi, ki sem jih analiziral boljÅ”i promet v 2014 kot pa v 2013 razen enega, ki je Å”e najveĆØji "flegmatik" med vsemi. No ja dva bolj "životarita" ostali pa res kar "solidno". Je pa res Å”e bolj zanimivo, ko greÅ” brat bilance ista branža isti biznis pa take diskrepance v samih "oblikah" bilanc (dobiĆØkih).
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolje, da zaĆØnem z Intekom. Vse informacije so javno dostopne na ajpesu, da ne bo kake galame, samo pod jolp se pogleda. Ajpes je torej vir.
438 tisoĆØ Eur prihodkov od prodaje in so porasli 21% glede na 2013. Nabavna vrednost prodanega blaga je 294 tisoĆØ Eur. Razlika v ceni oz. bruto marža, kakorkoli že to imenujemo je 144 jurjev. Toliko je torej ĆØistega zaslužka na robo pred stroÅ”ki, ki jih prikazujejo. ƈe izrazimo Å”e relativno je marža na izdelke 48,8%. En zaposlen z 8,6 jurjev letne bruto plaĆØe... V glavnem težko bi Å”tevilke bolje opisal kot:
https://www.youtube.com/watch?v=9gNpriS959o

Vsa ĆØast Inteku, res impresivno. Ni ĆØudno, da je Å”e Ben Lilly priÅ”el na obisk. ƈe sem prav videl, je trgovina med "hiendarji" na prvem mestu po prodaji in RVC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Zuluf,

no, pa Å”e njemu "nabaci" tisto o bencinu, in wc-ju na d.o.o., ĆØe upaÅ”... Laughing
Ker za 8,6Kā‚¬ bruto letno, si ga težko privoÅ”ĆØi iz plaĆØe...
Sej veŔ, ko si že omenjal davke pa to...kdo da koliko...
Kje je razlika do 144Kā‚¬? V dobri demo posluÅ”alnici sigurno ne...
toliko o hi-end trgovini,...pa sej za slo ovĆØke, in japije ki nimajo pojma, je OK.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jacoby, saj veÅ” da to ni tema. Mene samo pogreje, ĆØe se kdo dela norca iz revežev, ali pa se dela poÅ”tenega, etiĆØnega... ko pa vemo, da smo na balkanu.
Jacoby je med slovenskimi hifi proizvajalci tudi tako fino? Sam nisem gledal, imam pa obĆØutek, da ni tako rožnato.

Nek_do, dobiĆØke je brez veze gledat. V majhnih firmah je odloĆØitev enega ĆØloveka kam in kako bo peljal zaslužen denar. Lahko ima kak sp ali 2 obeÅ”ena gor...., lahko pa puÅ”ĆØa dobiĆØek v firmi, si kaj izplaĆØa ĆØez osebni dohodek, kar mu paÅ”e. Manj je dobiĆØka, bolje je. Primerljiva stvar, ki ob predpostavki, da gre ves promet skozi knjige, je razlika med vrednostjo nabavljenih komponent in prodanimi. Pregloboko se niti ne splaĆØa rinit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Idemo dalje. Torej najnovejÅ”a trgovina Audio Serum. Kljub precejÅ”nji skepsi nekaterih, se meni zdi, da je trgovina kar lepo zakljuĆØila 2014. Prihodki slabih 170 tisoĆØ Eur, nabavna vrednost prihodkov slabih 113 tisoĆØ in razlika 56,7 tisoĆØ Eur. Marža torej 50,2%, plaĆØ je za dobrih 10 jurjev, zaposlen pa eden in Å”e malo Very Happy
Marže torej iste kot Intek, ima pa firma kar veliko zalog. So se izprsili. Neka ĆØudna matematika je v zvezi z dolgovi ma pustimo. 56,7 jurjev zaslužka pred stroÅ”ki ni slabo. Se splaĆØa delat, ĆØe ti je to Å”e hobi pa nimaÅ” lepÅ”ega. ƈestitam za pogum, oĆØitno se je obrestoval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne dolgovezim. Presenetila me je tale firma. ALS avdio video. Dokaj novi, ampak razturajo. Prihodkov 210 jurjev (rast 50%), nabavna vrednost robe 160 jurjev. Marža torej 30%, malo nižje kot hiendarji ampak Å”e vedno 50k eur zaslužka. Svaka ĆØast.

Digitalija ima 187 tisoĆØ prihodkov, marža pa kar 61%, prihodki stabilni. Bruto zaslužek 70k.

Vseh se mi ne da, sploh ne tistih, ki zastopajo 2, 3 firme in ne prodajo niĆØ.

Negativno preseneĆØenje, vsaj z moje strani pa Ubiq audio. Prihodki so sicer zelo visoki, ampak razlika med vrednostjo prodaje in nabave je pa zelo majhna. Po vrednosti nabave je Ubiq audio Å”e vedno najveĆØji, isto velja za gostoljubnost in pogostitve. Na žalost pa izgleda stranke samo pupcajo in papcajo, ko je treba pa plaĆØat se pa cjenka. No to ugibam, ne vem kaj je razlog za 8% maržo, ampak gre za daleĆØ najnižjo, tako da je jasno, kje stranke dobijo najboljÅ”i servis, najveĆØ zalog... Cekinarji ne jamrajte, da so zlata leta hifija za nami, ampak pare na sunce in niĆØ cjenkat, da ne bo Ubiq Å”e z minusom za vas delal Very Happy
ƈe bi imel Ubiq maržo na ravni Inteka, bi bil Å”e vedno prvi.

To je na kratko to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 26, 2015 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Idemo dalje. Torej najnovejÅ”a trgovina Audio Serum. Kljub precejÅ”nji skepsi nekaterih, se meni zdi, da je trgovina kar lepo zakljuĆØila 2014. Prihodki slabih 170 tisoĆØ Eur, nabavna vrednost prihodkov slabih 113 tisoĆØ in razlika 56,7 tisoĆØ Eur. Marža torej 50,2%, plaĆØ je za dobrih 10 jurjev, zaposlen pa eden in Å”e malo Very Happy

V pojasnilih o izkazu v datoteki pdf je obrazloženo:
Družba ima zaposlena dva delavca.

Zuluf je napisal/a:

Negativno preseneĆØenje, vsaj z moje strani pa Ubiq audio. Prihodki so sicer zelo visoki, ampak razlika med vrednostjo prodaje in nabave je pa zelo majhna. Po vrednosti nabave je Ubiq audio Å”e vedno najveĆØji, isto velja za gostoljubnost in pogostitve. Na žalost pa izgleda stranke samo pupcajo in papcajo, ko je treba pa plaĆØat se pa cjenka. No to ugibam, ne vem kaj je razlog za 8% maržo, ampak gre za daleĆØ najnižjo, tako da je jasno, kje stranke dobijo najboljÅ”i servis, najveĆØ zalog... Cekinarji ne jamrajte, da so zlata leta hifija za nami, ampak pare na sunce in niĆØ cjenkat, da ne bo Ubiq Å”e z minusom za vas delal Very Happy
ƈe bi imel Ubiq maržo na ravni Inteka, bi bil Å”e vedno prvi.


Ja pri Ubiq-u pa je potrebno "vzeti v raĆØun", da gre v zadnjem letu in pol ali pa dveh vedno manj za klasiĆØno prodajo ter praktiĆØno vse za proizvodnjo (izdelavo zvoĆØnikov).
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:

Ja pri Ubiq-u pa je potrebno "vzeti v raĆØun", da gre v zadnjem letu in pol ali pa dveh vedno manj za klasiĆØno prodajo ter praktiĆØno vse za proizvodnjo (izdelavo zvoĆØnikov).


Ne najdem besede. Me hecaÅ”, al res toliko zamujam? Govorimo o Ubiq Audio, firmo, ki zastopa Avantgarde, MBL,.... skoraj 30 firm?
ƈe te prav razumem je Ubiq preko 300 jurjev prometa ustvaril s svojimi zvoĆØniki? Ne vem kolk stanejo, ĆØe je 5 jurjev par, je blo lani 60 parov prodanih? Je kje kaka tema na te zvoĆØnike, izkuÅ”nje novih lastnikov...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
nek_do je napisal/a:

Ja pri Ubiq-u pa je potrebno "vzeti v raĆØun", da gre v zadnjem letu in pol ali pa dveh vedno manj za klasiĆØno prodajo ter praktiĆØno vse za proizvodnjo (izdelavo zvoĆØnikov).


Ne najdem besede. Me hecaÅ”, al res toliko zamujam? Govorimo o Ubiq Audio, firmo, ki zastopa Avantgarde, MBL,.... skoraj 30 firm?
ƈe te prav razumem je Ubiq preko 300 jurjev prometa ustvaril s svojimi zvoĆØniki? Ne vem kolk stanejo, ĆØe je 5 jurjev par, je blo lani 60 parov prodanih? Je kje kaka tema na te zvoĆØnike, izkuÅ”nje novih lastnikov...?

Glej @zuluf v kolikor je bil tvoj namen odprtje te teme ter že prejÅ”njih tvojih "modrovanj" v eni drugi, da se boÅ” "spravil" v doloĆØen krog slovenskih avdio trgovcev ti mirne vesti lahko reĆØem, da si Å”e enkrat preĆØitaj @jakoby-jev post. Vsekakor pa si tudi ponovno preberi tvoj odgovor, ko si napisal:
Jacoby, saj veÅ” da to ni tema. Mene samo pogreje, ĆØe se kdo dela norca iz revežev, ali pa se dela poÅ”tenega, etiĆØnega... ko pa vemo, da smo na balkanu.

Zdaj pa ne vem v kolikor je tema namenjena tvojemu ugotavljanju koliko komadov je bilo prodanih MBL-ov, Avantgardov pa tudi "ta novih" Ubiq-ovih zvoĆØnikov ter kakÅ”ne so cene samih izdelkov pa ne nazadnje Å”e ocene ter izkuÅ”nje lastnikov le teh mislim, da si krepko zgreÅ”il rdeĆØo nit ter boÅ” v bodoĆØe težko naÅ”el ustreznega sogovornika na tvoje provokacije.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kake maÅ”. Temo sem odprl, ker sem bil preseneĆØen nad realnostjo in jamranjem. Marže so visoke in vsaj tistim, ki so v LJ in imajo Å”iroko ponudbo omogoĆØajo dober biznis. Trgovina me ne zanima, mogoĆØe bo pa kdo drug zaĆØel tuhtati v to smer, ker tako slabo spet ni.

Ne vem zakaj se zdaj nekaj pritožujeÅ”. Zanimala so me samo dejstva. Ugotovil sem, da nekdo dela s silno drugaĆØno maržo. Kako naj jaz vem zakaj. Ugibal sem paĆØ da je dobriĆØina. ƈe mi pa ti reĆØeÅ”, da neka Å”tacuna dela samo Å”e svoje zvoĆØnike in ima zato nižje marže, pa menda ja lahko vpraÅ”am Å”e kaj naprej. V bilancah imaÅ” samo prodajo in nakupno vrednost prodanega blaga. Kako naj si jaz razlagam tvojo trditev, da Ubiq dela samo Å”e svoje zvoĆØnike zadnji 2 leti? 90% prodaje so lastne znamke? Fak. Pol pa debatiraj normalno ĆØe lahko.

Ne vem kako si ti razlagaÅ” izkaz uspeha, ampak vanj gredo samo tiste stvari, ki so prodane (torej nakupne in prodajne koliĆØine oz. vrednosti), kar ni prodano je pa v bilanci stanja v zalogah ali kje drugje. Tvoja trditev torej lahko drži samo, ĆØe v izkazu uspeha res ni veĆØ ostale robe. Sam presodi ali je bil moj dvom v tvojo trditev upraviĆØen.


Nazadnje urejal/a Zuluf Čet Avg 27, 2015 12:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je potrebno uvesti v Sloveniji, pa bo mir.
Ne bo niĆØ veĆØ prirejanja bilanc, utaje davka, in pranja denarja.


_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf, tebe bi pa mogoĆØe Å tefanec vzel v službo. Ampak samo v primeru,, ĆØe tam za Å”licem premoreÅ” dovolj, da sam stopiÅ” do trgovcev ( npr. g. Kanteta ) in ga vpraÅ”aÅ” od kod mu denar in koliko ga ima.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa smo spet tam. Ne držite se teme cekinarĆØki. Tema je ali je hifi trg res v slabem stanju ali ne. Ko se odpira trgovina polno enega tarnanja, ko se govori zgolj o dejstvih pa podjebavate. ƈe mogoĆØe nisi opazil Ubiq v letu 2014 ni pri najveĆØjih zaslužkarjih med hifi trgovci. Me sploh ne zanima kar namigujeÅ”. Zanimivo bi bilo sicer vedeti koliko je dejansko lastne proizvodnje v prodaji, ampak glede na to, da je to po besedah Nekoga veĆØina po drugi strani pa skrivnost, jaz kamot potegnem ĆØrto. Nek_do se verjetno ne bo veĆØ oglasil, ker je malce zavajal, takle nivo si pa ne morem privoÅ”ĆØit. Sem le na pogojni Laughing

Trg je za trgovce oĆØitno zanimiv, nekateri rastejo s polno paro, bi rekel da ĆØasi niso ravno hudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 27, 2015 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri teh analizah je problem ta, da izpade, kot da so razliko med nabavo in prodajo dali v žep. V resnici pa je to bruto. OdÅ”teti je treba bruto plaĆØe, davke, režijo, zavarovanja, reprezentanca, najemnine za lokale itd. Potem pa pod ĆØrto lahko reĆØeÅ” koliko so dali v žep.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe