Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup zvoĆØnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Matjaž1



Pridružen/-a: Čet Mar 2011 17:25
Prispevkov: 84
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2016 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporabim kar tole temo, ker sem pred enako dilemo.

Na pokuÅ”ino sem dobil kombinacijo ojaĆØevalca Naim Nait 5 in zvoĆØnikov Neat Motive 1. ZaĆØetno navduÅ”enje nad tem, da kombinacija zveni precej bolje, kot moj trenutni sistem, je kaj hitro dobilo Å”e minuse. ZvoĆØniki imajo za moj prostor (4.5 x 4.5 m) pri nekaterih izvajalcih obĆØutno preveĆØ basa. Vokal in glasbila so pri marsikaterem, posluÅ”al sem od Floydov, do L. Cohena, Straitsov, jazza, etna ... zvenela odliĆØno. OĆØitno je, tako sem menil, problem moj premajhen prostor. Potem pa sem preklopil na trÅ”o glasbo, metal, rock in rock'n roll. Katastrofa. Muzika, ki bi morala zvenet agresivno, napadalno in naÅ”ponano, enostavno ni priÅ”la do izraza. Okej, basa je bilo preveĆØ, kitare in vokal pa so se umaknili nekam nazaj, v popolnoma zloÅ”ĆØeno in nesliÅ”no neprepoznavnost, kot bi jim odvzeli vso energijo in moĆØ. Nait z mojimi bookshelfi je v primerjavi z mojim ojaĆØevalcem zvenel sicer bolj žametno, a hkrati bolj definirano in z moĆØnejÅ”im basom. Skratka, muziki ni odvzel energije.

Zanima me, kakÅ”ne zvoĆØnike bi mi svetovali v kombinaciji z ojaĆØevalcem Naim Nait 5si, da takÅ”nih nihanj ne bi bilo. Za ojaĆØevalec sem se že odloĆØil, zvoĆØniki pa ... ?

lp, Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2016 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne prehitro obtožiti sistema! Verjamem da je ta ok, imaÅ” pa sobo v ĆØistem kvadratu, kar je worst case scenario. V mojem identiĆØnem primeru, je tudi bilo ogromno bobnenja, ki mu nisem uspel pobegniti. Sem raje sobo zamenjal. Potrebno bo kar nekaj preizkuÅ”anja s premikanjem zvoĆØnikov po prostoru, brez akustiĆØnega tretmaja pa verjetno tudi ne bo Å”lo. Za zaĆØetek poiskusi s tem napotkom:

http://www.cardas.com/images/room_setup_diagram_g.jpg

ƈe malo pobrskaÅ” po tem forumu, boÅ” naÅ”el zapise od uporabnika Audiofill, ki je obvladal in dokumentiral svojo kvadratno posluÅ”alnico.
_________________
ā€œThe greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.ā€ ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matjaž1



Pridružen/-a: Čet Mar 2011 17:25
Prispevkov: 84
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2016 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edvard, hvala za mnenje.

Prostora žal ne morem menjat, tako da bom moral poiskat zvoĆØnike, ki v mojem placu ne bobnijo. VeĆØji problem kot premoĆØan bas je bil omenjeni obĆØutek pri kitarski muziki. Enostavno jo je kastriralo. Težko najdem bolj primerne besede. Vsa ostrina se je umaknila. To pa verjetno ni povezano s prostorom, ampak z znaĆØajem zvoĆØnikov. Nait ga spolira, ampak ne na tak naĆØin.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 07, 2016 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edvard je napisal/a:
Ne prehitro obtožiti sistema! Verjamem da je ta ok, imaÅ” pa sobo v ĆØistem kvadratu, kar je worst case scenario. V mojem identiĆØnem primeru, je tudi bilo ogromno bobnenja, ki mu nisem uspel pobegniti. Sem raje sobo zamenjal. Potrebno bo kar nekaj preizkuÅ”anja s premikanjem zvoĆØnikov po prostoru, brez akustiĆØnega tretmaja pa verjetno tudi ne bo Å”lo. Za zaĆØetek poiskusi s tem napotkom:

http://www.cardas.com/images/room_setup_diagram_g.jpg

ƈe malo pobrskaÅ” po tem forumu, boÅ” naÅ”el zapise od uporabnika Audiofill, ki je obvladal in dokumentiral svojo kvadratno posluÅ”alnico.







_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
mutolay



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 16:15
Prispevkov: 21
Kraj: fara

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2016 10:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za zaĆØetek probaj kakÅ”ne zvoĆØnike brez bas-refleksa. Nove redko kdo sploh Å”e izdeluje (npr ATC SCM serija-dragi kot žafran-vendar Å”e vedno best buy) je pa dosti starejÅ”h modelov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2016 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Matjaž1 imamo iste velikosti demo prostor, ĆØe želiÅ” lahko prideÅ” s svojim ojaĆØevalcem in preizkusiÅ” zvoĆØnike XTZ Divine 100.33.
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
Matjaž1



Pridružen/-a: Čet Mar 2011 17:25
Prispevkov: 84
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 08, 2016 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za mnenja. Za 4x4 so oĆØitno florstanderji bolj kot ne preveliki?

Matjaž, hvala. Na ojaĆØevalec Å”e ĆØakam, se pa javim.

Sicer pa grem posluŔat Ŕe Dynaudio x18. Majhni, a bojda slatki Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2016 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

bom uporabil kar to temo ker imam enako dilemo Very Happy

Svoj 5.1 sistem bom spremenil v stereo sistem, saj sem zaĆØel s posluÅ”anjem vinilk. Prosim za vaÅ”o pomoĆØ katere Ā»bookshelfĀ« zvoĆØnike naj kupim.

OjaĆØevalec:
Pioneer VSX-323-K
5 x 100 W na kanal pri 6 ohmih (nominalna impedanca)
Možna impedanca: 6 ā€“ 16 ohmov

ZvoĆØnika bosta pozicionirana na stenskem regalu na vsaki strani TV, razdalja med njima bo 1,5 m. Oddaljenost od stene je lahko max. 10 cm. Velikost sobe je 4 x 5 metrov. PosluÅ”am predvsem stari rock, psycho, progressiveā€¦

V ožjem izboru imam tri znamke zvoĆØnikov ā€“ rang do 400 EUR:
ā€¢ Monitor Audio Bronze2
ā€¢ JAMO C93
ā€¢ Dali Zensor 3

Monitor Audio je 8 ohmski, Jamo in Dali pa 6 ohmska.

1. VPRAÅ ANJE

Zanima me kaj mi predlagate glede na mojo opremo. Iz zvoĆØnikov oz. celotnega sistema bi želel iztisniti najveĆØ, vendar sem v dilemi ali naj vzamem 6 ali 8 ohmske zvoĆØnike. V prebrani literaturi piÅ”e, da bi za 8 ohmske zvoĆØnike potreboval veĆØ moĆØi ojaĆØevalca, da dosežem enako glasnost kot pri 6 ohmskih. Trenutno imam 5.1 sistem na 6 ohmih, prijatelj pa mi je posodil na test tele:

Tannoy Mercury M2
48Hz ā€“ 20kHz
88 db
8 ohm

ZvoĆØniki igrajo fenomenalno, je pa res da sem moral na bistveno veĆØ obrniti volume gumb, da sem dosegel zadovoljivo glasnost ter globino zvoka. Problem nastane, ko se glasba posluÅ”a na nizki jakosti, saj pade kvaliteta zvoka. Predvidevam pa da bi se pri daljÅ”em posluÅ”anju poslediĆØno tudi ojaĆØevalec bolj segreval.

2. VPRAÅ ANJE

Jamo in Dali imata odprtino za bass reflex zadaj, Monitor Bronze 2 pa spredaj. ZvoĆØniki bodo cca. 10 cm od stene. Kaj je boljÅ”e zame ā€“ da je odprtina spredaj ali zadaj?

Imam pa možnost, da naredim 2.1 sistem, saj imam subwoofer. Bi na ta naĆØin zmanjÅ”al Ā»boom efektĀ«? Je smiselno da obdržim subwoofer ali je bolje da imam navaden 2.0 sistem?

Prosim za vaÅ”o pomoĆØ pri odloĆØitvi. Vem, da je konĆØni rezultat odvisen od veĆØih dejavnikov: konĆØne postavitve, akustike sobe itd. Zato me zanima predvsem kaj se mi najbolj splaĆØa kupiti glede na tehniĆØne specifikacije ojaĆØevalca/zvoĆØnikov ter omejitve, da morajo biti zvoĆØniki postavljeni na stenskem regalu. Iz vsega skupaj želim potegniti kar se da najboljÅ”e.

Že v naprej se zahvaljujem za pomoĆØ.

Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 23, 2016 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NaĆØeloma pravila so, praviloma pa nabaÅ”eÅ” na izjemo:
...These Bronzes are front ported, which should make them less sensitive to placement. We found them a little lumpy when placed right up against a wall and achieved the best sonic balance around 30cm out into the room.
------------------------------------------------------------------------------------------
Predlagam pazljivo prebrati prispevke forumaÅ”ev od zaĆØetka teme, je že tam veliko odgovorov in nasvetov.
ps:
ni mi vÅ”eĆØ izraz iztisniti najveĆØ iz zvoĆØnikov.
ZvoĆØnik mora biti uglaÅ”en s prostorom in napravami na katere je prikljuĆØen: sproÅ”ĆØeno in lahkotno mora igrati glasbo, kar je ravno nasprotno neĆØemu iztisnjenemu.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Razlika med vati na 6 ali 8 ohmih v decibelih ne prinese kaj prida. Å e posebej ne v entry level klasi, kjer imajo pogosto HT receiverji skoraj isto moĆØ na 4 ali 8 ohmih. Potem Å”e poglejmo kakÅ”na je impedanĆØna krivulja zvoĆØnikov - pa se hitro vpraÅ”aÅ” zakaj je nekaj deklarirano 8 ohm, ĆØe pa je lepo vidno, da je minimum Å”e izpod 4ohme. ƈe se prav spomnim, se za 8ohm-ske zvoĆØnike deklarira tiste katerih minimum ne pade izpod 6,25ohma. Samo da se tega standarda ne drži skoraj nihĆØe. Razen tistih redkih, ki izdelujejo realno 8 ohmske zvoĆØnike.
Pravo vpraÅ”anje in problem je na relaciji - ali ojaĆØevalec zmore tako nizko impedanco zvoĆØnikov, da Å”e igra polno, lahkotno in dinamiĆØno.

Zato ima manevriranje s temi podatki podoben efekt kot žepni biljard Laughing

Brez veliko filozofije: zvoĆØnike se izbira z uÅ”esi: torej, obisk veliko trgovin, kmalu pa bo tudi Multimedia show v Ljubljani. ƈe želiÅ” ĆØimveĆØ glasnosti pa izberi nekaj, kar ima veliko dB z enim vatom. Pa ĆØe ima Å”e realnih 8ohm ali veĆØ, boÅ” naredil veliko uslugo ojaĆØevalcu da ne bo v zadregi - bo igral bolje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 24, 2016 01:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador,

hvala za odgovor. Verjemi mi, da sem vse prebral in ravno zaradi tega imam toliko vpraÅ”anj oz. sem v dilemi Very Happy Vem da bo to kar imam ĆØisto zaĆØetniÅ”ki low budget sistem, vendar vseeno želim dober zvok!

Glede MA Bronze 2 in bas reflex spredaj - JAMO imajo bas reflex zadaj in nad luknjo je celo nastavek za pritrditev na steno! Zaradi teh stvari je potem ĆØlovek totalno zbegan Very Happy

Res, da se zvoĆØnike kupuje z uÅ”esi toda kaj ti pomaga obiskovanje trgovin ĆØe pa je veliko odvisno od domaĆØe postavitve, akustiĆØnosti prostora, ojaĆØevalca... Zato za entry klaso paĆØ pogledaÅ” ocene in specifikacije ter izbereÅ” najbolje.

Sem se odloĆØil da vzamem MA Bronze 2. Bom poroĆØal!

LP Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 24, 2016 07:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi moji so MA (Gold). Pred 13leti na sejmu so me prepriĆØali. Lahko bi bilo kaj drugega, v vsakem primeru se radujeÅ” plusom, na minuse pa se navadiÅ”.

Postavitev zelo vpliva, Å”e posebej kadar se približaÅ” stenam - centrimetri Å”tejejo. Vedno je kombinacija 3 veliĆØin v igri - torej tudi oddaljenost od tal in boĆØne stene. Nekaj zanimivega branja je tu:
http://www.audiophysic.de/aufstellung/index_e.html

Kar se tiĆØe izbire zvoĆØnika glede na prostor pa so mali zvoĆØniki dokaj neproblematiĆØni.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 24, 2016 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vasko85 je napisal/a:

ZvoĆØnika bosta pozicionirana na stenskem regalu na vsaki strani TV, razdalja med njima bo 1,5 m. Oddaljenost od stene je lahko max. 10 cm. Velikost sobe je 4 x 5 metrov.

....

Tannoy Mercury M2
48Hz ā€“ 20kHz
88 db
8 ohm

ZvoĆØniki igrajo fenomenalno, je pa res da sem moral na bistveno veĆØ obrniti volume gumb, da sem dosegel zadovoljivo glasnost ter globino zvoka. Problem nastane, ko se glasba posluÅ”a na nizki jakosti, saj pade kvaliteta zvoka.


RabiÅ” zvoĆØnike, ki so dimenzionirani, da najbolje igrajo nameÅ”ĆØeni na steno in ne 30cm od nje, ĆØe ni placa.

Sposojenim tebi "fenomenalnim" Tannoyem za probo dodaj sub za 2.1 sistem, ki ga verjetno imaÅ” v svojem HT-ju, mogoĆØe ti bo tudi pri nižjih glasnostih sound postal bolj globok, kvaliteten.. globok bo sigurno bolj, kvaliteta je pa odvisna od sub-a in njegovega upasanja v sistem (ĆØe ti HT receiver ali sam sub omogoĆØata kaj nastavitev suba..). Pred zaletom v nakup probaj vsaj to...

Vsi mali zvoĆØniki igrajo Å”ibko nižje lege, pri nižjih glasnostih pa je to ĆØloveku Å”e bolj tiho radi obĆØutljivostne karakteristike uÅ”eseka.

ƈe ti nek testni zvoĆØnik doma igra super, velja razmislek o neiskanju drugega, ampak nabavi enakega... nabava nesliÅ”ane komponente v "domaĆØem" okolju je v veĆØini primerov loterija...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 25, 2016 07:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
RabiÅ” zvoĆØnike, ki so dimenzionirani, da najbolje igrajo nameÅ”ĆØeni na steno in ne 30cm od nje, ĆØe ni placa.


Se strinjam, problem je samo v tem da nihĆØe nima tega navedenega oz. da za takÅ”no velikost in moĆØ zvoĆØnikov, ki jo iÅ”ĆØem, to ni predvideno. DoloĆØeni imajo zatiĆØ na zadnji strani (kot recimo JAMO C93), kjer bi lahko zvoĆØnik obesil na steno, vendar pa zaradi bass reflex odprtine zadaj ne verjamem da bi dobil dober zvok.

Citiram:
ƈe ti nek testni zvoĆØnik doma igra super, velja razmislek o neiskanju drugega, ampak nabavi enakega... nabava nesliÅ”ane komponente v "domaĆØem" okolju je v veĆØini primerov loterija...


Se strinjam! Tannoy, ki sem jih imel na posoji, so igrali odliĆØno, zato pa bom tudi vzel Brone 2 ki so po karakteristikah podobni. Glede na prebrano in vse teste/pohvale verjamem da bo OK.

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe