Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup zvoĆØnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jackass.clever



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 10:01
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 01, 2015 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@castor
Kaj so zate najcenejÅ”i zvoĆØniki?
Ne govoriti na pamet in vse zvoĆØnike metat v isti koÅ”.
Ponavadi imajo vsaki zvoĆØniki svoj karakter. In ĆØe nisi poznavalec, tega karakterja ne opaziÅ”. Ponavadi to ugotoviÅ” po toliko urah posluÅ”anja in se lahko zgodi, da ti je moteĆØe.
ƈe imaÅ” v bližini raĆØunalnik, je pa en dac za 100 eur sposoben predvajati na enem srednjem sistemu(1000-1500 eur).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 01:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jackass.clever je napisal/a:

Ponavadi imajo vsaki zvoĆØniki svoj karakter. In ĆØe nisi poznavalec, tega karakterja ne opaziÅ”. Ponavadi to ugotoviÅ” po toliko urah posluÅ”anja in se lahko zgodi, da ti je moteĆØe.
ƈe imaÅ” v bližini raĆØunalnik, je pa en dac za 100 eur sposoben predvajati na enem srednjem sistemu(1000-1500 eur).


Res je, vsak zvoĆØnik ima svoj karakter. Å e huje, prikljuĆØen na razliĆØne ojaĆØevalce lahko ta karakter moĆØno varira. Brez ojaĆØevalca pa nima karakterja, torej...

OjaĆØevalec že imaÅ” ali?
ZvoĆØnike si posluÅ”al, in, TVOJE mnenje?
Si posluÅ”al Å”e kak drug zvoĆØnik (sistem)?
Je tisto o raĆØunalniku vpraÅ”anje ali poved?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje:
izbira zvoĆØnika = striktno vezana na prostor kjer bodo igrali in zahteve avdiofila, vezane predvsem na glasbeno zvrst, ki se bo pretežno posluÅ”ala.

V vstopni klasi so daleĆØ najÅ”ibkejÅ”i ĆØlen ojaĆØevalci. ƈe pa je posredi home theater je Å”e toliko slabÅ”e. Zato je po mojem vsaj polovico budgeta potrebno nameniti ojaĆØevalcu. Oziroma ĆØimprej splezati iz komposta - na nivo vsaj 1000ā‚¬, raje 2000ā‚¬ stereo ojaĆØevalca (HT pa Å”e +50%).

Zabavna trditev:
- toĆØka, ko dobiÅ” najveĆØ Hi-Fi-ja za vloženi denar = 1.500ā‚¬ po komponenti
- toĆØka, od koder se vsak napredek mastno plaĆØa = 4.000ā‚¬ po komponenti
- toleranca +/-20%
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jackass.clever

Seveda ima vsak zvoĆØnik svoj karakter. Predstavljaj si sicer korekten, ampak na svetlo nagnjen ceneni zvoĆØnik in na njega priklopljen Å”e bolj poceni HT ojaĆØevalec! Ne vem veĆØ niti kaj reĆØ, so mi te kolobocije že zdavnaj Å”le mimo. Samo je pa na tem nivoju en kup nadebudnih avdiofilov obupalo in so si nabavili prenosnika, ter s tem reÅ”ili obilo težav in predvsem denarja.
Nisem imel namena nobenega imet za norca v prejÅ”njih postih, ampak samo podat moje izkuÅ”nje, ko sem na dobrem izvoru in napajanju probal nekaj low cost zvoĆØnikov. Izvor in ojaĆØevalec so dandanaÅ”nji najveĆØja cokla.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
jackass.clever



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 10:01
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe kdo ve, v katero trgovino bi se mi splaĆØalo iti posluÅ”at zvoĆØnike, najraje na gorenjskem?
Ne iÅ”ĆØem neke eksotike, nove zvoĆØnike za normalno ceno tja do 800 eur.
Se pri kuzmi za tak denar dobi kaj dobrega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jackass.clever je napisal/a:
MogoĆØe kdo ve, v katero trgovino bi se mi splaĆØalo iti posluÅ”at zvoĆØnike, najraje na gorenjskem?
Ne iÅ”ĆØem neke eksotike, nove zvoĆØnike za normalno ceno tja do 800 eur.
Se pri kuzmi za tak denar dobi kaj dobrega?


No, bom pa zdaj bil Å”kodoželjen. Ne iÅ”ĆØi dalje, nabavi Klipsche RF52 za 450ā‚¬ in si zmagal. Ne me okoli jugat, da nisi bil opozorjen, da zahtevajo nekaj, kar ti nimaÅ”. Kupil si za male pare odliĆØen zvoĆØnik ,zdaj pa nekaj joĆØeÅ”? Mujo voil, Mujo pati, Mujo ĆØe i da plati. ƈe na te osnovne zakonitosti nisi pripravljen, hodi v veliki pok, ali kaj podobnega, izberi nekaj cenenega, ki ustreza tvojim kriterijem in nehaj sanjat o HiFi-ju. To je rezervirano za dolgoprogaÅ”e, ki cilja niti ne vidijo, ampak ga samo slutijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
jackass.clever



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 10:01
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 23:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom poizkusil in jih Ŕel posluŔat.
Sam malo mi je ĆØudno, da oglas stoji že 1,5 let.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jackass.clever



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 10:01
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 06, 2015 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pa da povem kar sem danes sliŔal.

PosluÅ”al sem jbl sva 1800 rabljene zvoĆØnike.


Potem pa sem priklopil Ŕe nove xtz 95.44.

Jbl-i so zelo znani po dobri reprodukciji rock glasbe.
Kar sem najprej opazil razliko med jbl in xtz je bil bas, soundstage je bil pr jbl malo veĆØji.
V tej temi ste se ze pogavarjali o basu, kakŔne poznamo in kakŔen bi moral biti.
Jbl je predvajal bolj dinamiĆØno, bas je bil hiter, zategnjen, je kar usekal.
Napram proti xtz, kateri bas je bil bolj mehak, ne tako dinamiĆØen, ne morem reĆØi pa da je bil slab.
Jbl-i so pa res glomazni. To me sicer ne moti, a motilo bi me, ĆØe bi zaradi velikosti zvoĆØnika bilo veĆØ basa.

Od vas bi pa rad sliÅ”al, koliko od stene (zadnje in stranske) bi bilo fajn da je zvoĆØnik odmaknjen?
Bolj kot je pri steni, veĆØji je bas, a ga lahko uravnavam s tonskimi kontrolami.

Je pa tako, soba je bolj majhna, tako da od zvoĆØnika veĆØ kot 2.2m po diagonali ne bi bil oddaljen. Bo to premalo za ta zvoĆØnik.
Bom pa zrihtal Å”e, da bom zvoĆØnik na test dobil.

Mal me skrbi, da bi blo preveĆØ basa, da bi bil preveĆØ zategnjen, da bi bil zvoĆØnik naporen za posluÅ”at.
Je kdo že sliÅ”al omenjeni model zvoĆØnika?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jackass.clever



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 10:01
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 08, 2015 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Ima kdo izkuÅ”nje z zgoraj omenjenimi zvoĆØniki?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jackass.clever



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 10:01
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 09, 2015 23:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
ƈe že noben ne pozna teh zvocnikov, bi pa res od vas iz edel informacijo, koliko je fajn ĆØe so ti zvoĆØniki oddaljeni od zadnje stene.
Je 20-25cm oddaljenosti dovolj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 10, 2015 06:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jackass.clever je napisal/a:
Pozdravljeni!
ƈe že noben ne pozna teh zvocnikov, bi pa res od vas iz edel informacijo, koliko je fajn ĆØe so ti zvoĆØniki oddaljeni od zadnje stene.
Je 20-25cm oddaljenosti dovolj?

Žal to ne bo dovolj. Ta zvoĆØnik rabi veĆØji prostor že zaradi same konstrukcije, ima dve veliki bass enoti in Å”e bass reflex luknjo zadaj, zato rabi veĆØ prostora od zadnje stene. Raje izberi kaj bolj primernega za tvoj prostor, sicer boÅ” imel boomy bass.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
jackass.clever



Pridružen/-a: Pet Jul 2015 10:01
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 10, 2015 08:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko pa moslite da bi bil res minimum za en tak zvoĆØnik.
Je oddaljenost poslusanja 2m premalo?
Prosil bi za hiter odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 10, 2015 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jackass.clever je napisal/a:
Koliko pa moslite da bi bil res minimum za en tak zvoĆØnik.
Je oddaljenost poslusanja 2m premalo?
Prosil bi za hiter odgovor.

Se boljim da bo to premalo. Tak zvoĆØnik rabi vsaj 20m2 prostora, da lahko "zadiha" in vsaj 3m+ do posluÅ”alca, sicer bo efekt "direkt v glavo" ker je mid-high v horn izvedbi, torej zelo usmerjen naprej.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 10, 2015 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oddaljenost posluÅ”anja teh zvoĆØnikov bo 2m res malo premalo. Vsaj Å”e kak meter veĆØ bi bilo dobro, da se zvok iz razliĆØnih driverjev lepo zlije - odvisno tudi od medsebojne oddaljenosti zvoĆØnikov. Oddaljenost zvoĆØnikov od zadnjih in boĆØnih sten pa je odvisna od mnogih faktorjev (materiali sten, morebitna druga oprema ob stenah, dekoracije sten itd.), gotovo pa vsaj okoli 1m (a ne enako od boĆØne in zadnje!). To žal brez preizkusa ne boÅ” dognal. Smile
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 10, 2015 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ko smo "debatirali" pod naslovom "Primerjava komponent - moja opažanja" se je v tej temi zelo malo debatiralo in premalo posveĆØalo problemom, ki jih je ohoho, se je vse vzelo kar z levo roko in kar tako na horuk, kot da so problemi samo reÅ”ljivi Rolling Eyes Wink

Ko govorimo o vernosti v audiu oziroma, kar primernem osnovnem naslovu HI-FIju pa ne gre kar tako z enim vpraÅ”anjem, da potem lahko izberemo v tem primeru zvoĆØnik...

V praksi vidim, da se audiofili "fokusirajo" samo na posamezna vpraŔanja-probleme, ki velikokrat to sploh niso, se pa sploh ne lotijo osnovnega vpraŔanja "primerne sestave sistema in postavitev le tega v prostor"...

Kljub temu, da veliko poudarjamo sinergijo sistema in prostora, se le temu zelo malo posveĆØa, se "trmasto" kupujejo komponente, se iÅ”ĆØejo hi res posnetki, prostori so pa skrajno obupni (pa ne gre za akustiĆØno ureditev, daleĆØ od tega sploh) in postavitve zvoĆØnikov ravno tako in to se dogaja celo v razredu nekaj tisoĆØakov za komponento Exclamation Exclamation Exclamation
E potem pa so krivi "trgovci", ki meŔajo meglo Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe