Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Strokovna pomoč pri namestitvi hišnega kina v novi hiši
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj sem šel na objekt in pravijo da ne bo šlo "potopiti" zvočnika v steno, ker v zunanjo ne smejo posegati več kot 10cm ker je nosilna.

Mere Revolution Signature DC4
270 x 169 x 175mm (H x W x D)

Zdaj razmišljam a je vseeno opcija nakup novega stensega satelita (zvočnika), ki ni preglobok?

Še eno vprašanje... a je problem če satelita nista v isti liniji?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koristi ravno ne, ni pa pretirane krize. Kolikor je videti, prilagajaš videz in funkcionalnost opremi, tako da so takšni detajli manj pomembni.

Kakšno vlogo igra nosilnost? Naj naredijo konstrukcijo okrog škatle, če je potrebno. Ni pri teh projektih lesena konstrukcija, podobna kot pri šotorih, potem pa preko OSB, vmes pa izolacija?

Tannoy je sicer presenetljivo plitek, pri KEFu imaš globino okrog 11 cm. Nekaj manj je, ampak brez posega najbrž tudi v tem primeru ne bo šlo.

Opcija so potem še tile tanki KEFi, ki jih obesiš na steno kot satelite.
http://www.leconcepts.com/media/com_hikashop/upload/kef-t-series-t10-560fe357390b2.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Kaj če pa naredim tako, da vgradim tistega pri kuhinji/kaminu v steno, tega pri oknu pa dam na stojalo? Pa sta v isti liniji...

Tista stena pri kaminu ni problematična, tam lahko delam kaj hočem. Tista ob oknu ima kar veliko preklado...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@klasični:
... najbolj pa.

Mi lahko priporočite koga z ustreznimi referencami, ki bi bil pripravljen pravzaprav nemudoma priti na hišo (seveda proti plačilu), da pregleda zadevo, svetuje če se sploh splača notri postavljat sistem 5.1.4 (zaradi odptosti prostora in naklona v stropu), posledično katere kable primarno napeljat za stropne zvočnike in satelite zadaj in na katero pozicijo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Se strinjam, da je to ta hip najbolj nujno.
Poslusi kontaktirati @ajka po zasebnem stiku, če se tačas ni že oglasil.
Po stroki je gradbinec, sicer pa zastopa in prodaja hifi že skoraj 30 let in ureja tudi akustiko. Par prostorov sem slišal in je kar konkreten.

Med nami je tudi @ck, ki se tudi ukvarja s tem. Tudi njega kontaktiraj po ZS.
Ostali, ki radi debatirajo o akustiki pa so se že oglasili, zato ne bom navajal.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Forumske debate so super za ljubiteljsko kratkočasenje. Saj je luštno, a kadar je potrebno zavihati rokave, akcija. Na terenu se odloči.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador Hvala za info, sem ju kontaktiral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

klasicni je napisal/a:

Kaj če pa naredim tako, da vgradim tistega pri kuhinji/kaminu v steno, tega pri oknu pa dam na stojalo? Pa sta v isti liniji...

Po želji. Imaš kar nekaj opcij, izbereš pač manjše zlo. Wink


ambasador je napisal/a:

Poslusi kontaktirati @ajka po zasebnem stiku ....

Ahaha, a tako to gre? Kaj je narobe z javnim nasvetom? So poslovna skrivnost ali obstaja bojazen, da bi spet brcnil v temo?
Kolikor sem uspel prebrati, je avtor spraševal o Atmos konfiguraciji in obstoječi opremi. Ni omenjal akustike. Atmos je dokaj nova stvar, če se že profesionalno ukvarjaš s tem, bi bilo to dobro črpati iz prve roke oziroma vsaj poznati ozadje tega sistema.

Saj vem, da si hotel dobro, ampak očitno si tudi ti slabo prebral, kaj je avtor sploh spraševal.

Ehja. Pa se čudite, zakaj slovenska audio scena nima prihodnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Surrounda ne vgrajuj daj jih na stojala. Z vgradnjo boš zvok močno poslabšal še tistih 10% kolikor ga je zadaj. Redki so filmi ki imajo razmerje zvoka 50:50 večinoma je razmerje 85:15 za spredaj zadaj.
Za atmos je razmerje 95:5 spodaj proti zgoraj. Atmos je za padavine ko dežuje ali padanje predmetov iz zraka.
Za postavitev ht sistemov je pa nujno poznavanje filmov tehnik snemanja in še in še. To ni samo stereo levo desno .


Nazadnje urejal/a longplay Sre Jul 05, 2017 17:00; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se res vsem zahvaljujem za nasvete, še posebej tebi @gerchy, saj sem trenutno v časovni stiski pa mi veliko pomeni kakšno mnenje.

Na podlagi prejetih informacij bom pač sprejel neko odločitev, upam da čim boljšo glede na to kaj si želim Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@longplay Tam pri kaminu imam zelo omejene možnosti, ker se bo tam veliko hodilo mimo... mislim da bo polica/stojalo problem.

Izvajalec mi pravi da mi naredi brez problema prostor za zvočnik skrajno desno v steni tam ko je kamin.


Nazadnje urejal/a klasicni Sre Jul 05, 2017 17:16; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Surrounda ne vgrajuj daj jih na stojala. Z vgradnjo boš zvok močno poslabšal še tistih 10% kolikor ga je zadaj. Redki so filmi ki imajo razmerje zvoka 50:50 večinoma je razmerje 85:15 za spredaj zadaj.
Za atmos je razmerje 95:5 spodaj proti zgoraj. Atmos je za padavine ko dežuje ali padanje predmetov iz zraka.
Za postavitev ht sistemov je pa nujno poznavanje filmov tehnik snemanja in še in še. To ni samo stereo levo desno .

Kakšna je povezava razmerja zvoka, če je zvočnik na stojalu ali ni? Če smo že na tem, je v steno vgrajen zvočnik veliko manj težaven s stališča akustike. Ker je tukaj (predpostavljam) prioriteta tudi funkcionalnost, je zvočnik na stojalu precej nerodna zadeva. Ker bi moral stati sredi sobe. Kar pa nima nikakršne povezave s tem, koliko je efektov spredaj, zadaj ali na vrhu.

Atmos niso samo zgornji efekti, pač pa ustvarjanje boljše 3D kulise. Tudi soundtrack je posnet drugače, saj so je pri Atmosu osnovnemu zapisu dodanih 118 objektov, ki so kodirani z metapodatki in vsebujejo pozicijsko informacijo. Torej, ne gre le za več zvočnikov, pač pa tudi za drugačen zapis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 17:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@gerchy:
ZS je za dogovor kdaj bi se lahko oglasil.

Če dobro prebereš vprašanje se glasi:
...Mi lahko priporočite koga z ustreznimi referencami, ki bi bil pripravljen pravzaprav nemudoma priti na hišo (seveda proti plačilu), da pregleda zadevo, svetuje če se sploh splača notri postavljat sistem 5.1.4 (zaradi odptosti prostora in naklona v stropu), posledično katere kable primarno napeljat za stropne zvočnike in satelite zadaj in na katero pozicijo

Potrebno je priti na lice mesta. Zakaj bi se javno to dogovarjali?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Nič ni narobe če po forumu debatiraš. Je fino se o teh rečeh pomenkovati.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Izkušnje iz akustike so potrebne za določitev pozicije zvočnikov. Prostor je dokaj specifičen, odprtih je več variant. En ajka lahko pride opremljen, če smatra za potrebno, tudi s konkretno mašinerijo/kompletom vsega potrebnega za probo. Tudi kasneje v izvedbeni fazi in ko je končano ima na voljo arzenal da reši probleme.
Eno je reči - bi morda to pomagalo. Drugo je človeku na licu mesta konkretno prikazati kaj pomaga in kaj ni dobro.

Meni to veliko pomeni, zato sem tudi to predlagal.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In še vedno - kako bi nekdo, ki najbrž Atmosa še slišal ni, bil kompetenten za oceno? Vso kompletno mašinerijo? To zajema tudi vse možne konfiguracije? Stropne tudi? Preberi še enkrat, avtor ni omenjal nikakršnih akustičnih situacij. Zgolj smiselnost vgradnje. To smo rešili online, ker je predložil dovolj slikovnega gradiva.

Pa ne, da sem proti ogledom v živo, pravzaprav jih podpiram. Večini, vključno z mano, veliko pomeni realna in konstruktivna rešitev. Brez ovinkarjenja in teoretiziranja. In to je tudi bilo podano.

Saj sem že ugriznil v jezik. Moral bi bil ostati tiho, ampak včasih se enostavno ne morem zadržati, ko se na dolgo piše in predlaga, a obenem ne pove ničesar. (velja za ostale teme tudi).

Potem pa dobiš pod nos pregovor o čevljih. Haha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj pa kje je problem, gerchy? Ti si povedal svoje in kot praviš je zate zadeva rešena.
-----------------------------------------------
Investitor se bo odločil, verjetno po posvetu s ck in ajko ali bo želel tudi njihovo mnenje.
-----------------------------------------------
Kar se tiče kdo je kaj slišal smo vsi vajenci napram ajki. Tudi glede na to, da ga osebno poznam je tiste sorte tip, ki veliko bolje dela in se znajde na terenu - kot pa piše - ful je odvisno od situacije do situacije in je bolje biti previden in splošen v pisanju. On to dobro ve.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje je problem? Sem mislil, da pišem slovensko. Problem je, da se pretirava - če uporabim bolj prijazen izraz. Zaradi tega imamo potem kup neuporabnih informacij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor jaz vem atmos ni namenjen 3D prezentaciji zato je konkurenčen auro iz dts hiše. Zaradi mene če nekdo svetuje da se postavi na dimnik mi je čisto vseeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe