Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nesmisel 24/192 glasbenih datotek
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2015 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno gledano ni narobe naslov, narobe je kaj nam prodajajo in ali je res kvalitetno!

Downsampling prinese manj prostora in nekaj popaĆØenj, ĆØe je kvaliteten primaren visokoresolucijski posnetek ter nato dober downsampling ni hudega.

Dober visokoresolucisjki format bi moral biti boljŔi.
VpraŔanje kaj zmore vaŔ predvajalni sistem.

Upsampling, kar je bil svoje ĆØase trend, pa ni v redu, to je goljufanje.

Ampak DXD format bo kakorkoli zaživel kakor se viŔajo naŔe kapacitete medijev... moje mnenje - dobro narejeno - kar kar boljŔe kakor 44.1/16.

canyonn je napisal/a:
Moj namen ni bil zaĆØeti polemiko o nesmislu 24/192 ampak o realno sluÅ”ni izkuÅ”nji ali kvaliteti in downsamplingu,tako da, administrator, povrni naslov teme v prvotno obliko, ali ĆØe te moti angl. napiÅ”i slovensko.
"ali kdo želi iti na dol"
u nasprotnem primeru tema dobi napaĆØen kontekst.

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 15, 2015 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:

Upsampling, kar je bil svoje ĆØase trend, pa ni v redu, to je goljufanje.

goljufija...? hmmm
To lahko sam preveriÅ”...
Primerjaj nek star CDP (no oversampling, recimo nek Philips) z nekim modernim, ki ima DSP+upsampling.
ƈe poznaÅ” D/A tehnologijo, in kaj lahko pridobiÅ” z oversamplingom, ali DSP-jem, je popolnoma logiĆØno, zakaj je Å”el razvoj v to smer.Kot noĆØ in dan.
Cilj je bil, izvleĆØi ĆØim veĆØ, iz 16/44 formata, v katerem je posneto veĆØina dobre, legendarne glasbe.
Sicer pa, da ne bo dileme, 24/192 je v vseh pogledih boljŔe kot 16/44.
Treba je imet resolutiven sistem, ki to pokaže v nekaj sekundah.
Problem je, kje dobiti dobro glasbo, 60's,70's,80's... To, kar se danes snema je žal bolj revno...je pa hi-res.
Vse manj je dobrih bendov (gostiln)...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 15, 2015 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In down in up je sprememba, ĆØe se up Å”e ne pomeni da je zato lepÅ”i zvok, pomagali so si Å”e z raznimi harmoniĆØnimi distorzijami ipd. stvarmi.

Lahko si spreminjam v avdio editorju pa ni boljŔe ne up ne down.

P.S.:
legendarna, dobra stara glasba, preprosto - kupiŔ kopijo master tape pa si presnameŔ z dobrim konverterjem v visokoresolucijski format ali pa že založbe prodajajo DVD-Audio.

jacoby je napisal/a:
NLP je napisal/a:

Upsampling, kar je bil svoje ĆØase trend, pa ni v redu, to je goljufanje.

goljufija...? hmmm
To lahko sam preveriÅ”...
Primerjaj nek star CDP (no oversampling, recimo nek Philips) z nekim modernim, ki ima DSP+upsampling.
ƈe poznaÅ” D/A tehnologijo, in kaj lahko pridobiÅ” z oversamplingom, ali DSP-jem, je popolnoma logiĆØno, zakaj je Å”el razvoj v to smer.Kot noĆØ in dan.
Cilj je bil, izvleĆØi ĆØim veĆØ, iz 16/44 formata, v katerem je posneto veĆØina dobre, legendarne glasbe.
Sicer pa, da ne bo dileme, 24/192 je v vseh pogledih boljŔe kot 16/44.
Treba je imet resolutiven sistem, ki to pokaže v nekaj sekundah.
Problem je, kje dobiti dobro glasbo, 60's,70's,80's... To, kar se danes snema je žal bolj revno...je pa hi-res.
Vse manj je dobrih bendov (gostiln)...

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
1995 (ali leto kasneje, sem že pozabil) Salone Internazionale Musica, Milano, Hotel Quark: Technics predstavlja potencial DVD audia (24/192). Za prikaz je poskrbel tehniĆØni direktor v prvi osebi, sem mu pozabil ime, ĆØeprav sem z njim malce pokramljal.

Iz jazz festivala v Berlinu predvajajo 24/192 posnetek, nato predvajajo downgrade na 24/96 in konĆØno CD format 16/44.1.
NajveĆØji padec v kakovosti je bil prvi iz 192kHz na 96kHz!. NajviÅ”ja resolucija je nudila soĆØno reprodukcijo, polno mikroinformacij, ki so lebdele v zraku, prihajale in izginjale. 24/96kHz je že bilo presuÅ”eno, prazno. Prehod iz 24/96 na Cd vzorĆØenje ni imel nekega groznega padca, se pa je pojavil žagast prizvok, ki pa sem se mu ĆØez minuto privadil.

Å lo je direktne posnetke v živo z malo mikrofoni in niĆØ manipulacije posnetkov.

Kaj pa tehnike studijskega mrcvarjenja zvoka pomenijo v digitalni tehniki, kolikokrat se konvertira D/A- A/D, kako se v digitalni posnetek vnaÅ”a reverbe in druge efekte, nasnemava, dosnemava, presnemava in uparja 50 kanalov razliĆØnih mikrofonov, pa nimam pojma. Niti noĆØem vedeti, ker na koncu vedno nadrsa neposrednost, direktnost in s tem tudi naravnost posnetka. Vsaj za akustiĆØno glasbo.

Za ono drugo glasbo pa se ne velja sekirati, ker so studijske manipulacije del umetniÅ”kega izraza elektrificirane glasbe, se tudi anomalije izkoriÅ”ĆØajo za efekte. Torej velja vzeti v zakup tako kot je, kot celoto. Torej nimam problemov ĆØe je v 16/44.1 ali MP3 ali HD.

Kot je napisal @canyonn - ni fora v nesmiselnosti formatov. Zanimivo pa je, kako je internet poln dokazovanja ''predobrosti'' HD formatov, pa celo CD formata.

Pa bi nekaj drugega tu izpostavil, kar smo debatirali vĆØeraj na pivi z @zvoĆØnik in @nek_do.
Micromega je imela v proizvodnji CD player Aria. Ta player je poleg zanimive oblike imel Å”e eno posebnost: trojni oversampling 44.1 vzorĆØenja - 132,3kHz. Nenavadno, ker se vedno uporablja parno Å”tevilo 2x, 4x 8x za prevzorĆØenje. Pri posluÅ”anju klasiĆØne glasbe so bili godalni instrumenti neverjetno dobro predvajani. Prav nenavadno je bilo sliÅ”ati take zvoke iz CD-ja.
Tega sem se spomnil, ko je tekla debata o tem, koliko se danes posluÅ”a klasiĆØna glasba. Sam se nagibam k mnenju, da jo je CD format marginariziral Å”e bolj kot je bila. Ravno s to nesposobnostjo prikazati lepote zahtevnih akustiĆØnih instrumentov. V isti sapi smo se 'zahtevneži' zatekli k analogni reprodukciji iz LP formata.
NajnovejÅ”a spoznanja vodijo v to, kar je postal trend: CD PCM format pretvoriti v DSD (on the fly, v letu, sproti) in nato konvertirati v analogno. Ugotavlja se, da je krivda na strani konverterja, ki je v DSD naĆØinu bistveno bolj korekten. Tako da so eventuelne izgube pretvorbe PCM v DSD bistveno manjÅ”e od tega kar se pridobi na strani boljÅ”e D/A konverzije.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trend je zato, ker poskuÅ”a glasbena industrija ponovno prodati že kupljeno. NekoĆØ v PCM, danes ista glasba v DSD, samo da kupiÅ” Å”e enkrat.
In ker je Sony vložil veliko $$$ v inferioren format, zdaj poskuŔajo prodati DSD kot moderen, trendovski, boljŔi format Very Happy
Pa industriji tudi odgovarja, ker so Delta-Sigma ADC in DAC cenejŔi za izdelavo.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
Trend je zato, ker poskuÅ”a glasbena industrija ponovno prodati že kupljeno. NekoĆØ v PCM, danes ista glasba v DSD, samo da kupiÅ” Å”e enkrat.
In ker je Sony vložil veliko $$$ v inferioren format, zdaj poskuŔajo prodati DSD kot moderen, trendovski, boljŔi format Very Happy
Pa industriji tudi odgovarja, ker so Delta-Sigma ADC in DAC cenejŔi za izdelavo.

+1
1bit ne more biti nikoli boljŔa definicija sinala kot 16 ali 24bit.
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Pet Avg 07, 2015 12:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Sam se nagibam k mnenju, da jo je CD format marginariziral Å”e bolj kot je bila. Ravno s to nesposobnostjo prikazati lepote zahtevnih akustiĆØnih instrumentov. V isti sapi smo se 'zahtevneži' zatekli k analogni reprodukciji iz LP formata.

Ker si tak zahtevnež, in skeptik PCM-CDP, ti lahko ponudim test, CDP (hot-rod) enkrat, nekje, kjer je sistem dovolj zmožen da to pokaže. Samo ne odgovarjam, ĆØe boÅ” spustil solzico ali kakico... Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Sam se nagibam k mnenju, da jo je CD format marginariziral Å”e bolj kot je bila. Ravno s to nesposobnostjo prikazati lepote zahtevnih akustiĆØnih instrumentov. V isti sapi smo se 'zahtevneži' zatekli k analogni reprodukciji iz LP formata.

Ker si tak zahtevnež, in skeptik PCM-CDP, ti lahko ponudim test, CDP (hot-rod) enkrat, nekje, kjer je sistem dovolj zmožen da to pokaže. Samo ne odgovarjam, ĆØe boÅ” spustil solzico ali kakico... Wink

Hm, doma sem imel na razpolago CD7 Audio Researcha, pa Ŕe na sejmu predlani sem ga vrtel vzporedno z gramofonom. Ne vem, kaj mi lahko ponudiŔ tako pretresljivega, da bi padel v 'Ŕentiment'.
Sem takoj za take teste. Morda, ĆØe res obeta toliko, da bi @zvoĆØnik-a pritegnilo, bi lahko naredili test na SoulSonicu z 4x800W ojaĆØevalci v biampingu. BrisaĆØo ti lahko pustim za spomin, hahaha
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
Trend je zato, ker poskuÅ”a glasbena industrija ponovno prodati že kupljeno. NekoĆØ v PCM, danes ista glasba v DSD, samo da kupiÅ” Å”e enkrat.
In ker je Sony vložil veliko $$$ v inferioren format, zdaj poskuŔajo prodati DSD kot moderen, trendovski, boljŔi format Very Happy
Pa industriji tudi odgovarja, ker so Delta-Sigma ADC in DAC cenejŔi za izdelavo.

Saj ni potrebe ponovno kupovati ploÅ”ĆØke. Iz standardnega CD playerja povežeÅ” na zunanji konverter, ki ima možnost 'on the fly' konverzije in predvajaÅ” standarden compact disc, ki si ga kupil magari pred 30 leti. To je vse.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Avg 05, 2015 18:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, doma sem imel na razpolago CD7 Audio Researcha, pa Ŕe na sejmu predlani sem ga vrtel vzporedno z gramofonom. Ne vem, kaj mi lahko ponudiŔ tako pretresljivega, da bi padel v 'Ŕentiment'.
----------------------------------------------------------------------------------
CD7 sem imel ĆØast testirat tudi sam, bilo je nekaj let nazaj...takrat moj CDP Å”e ni bil dograjen do take potankosti, kot je sedaj. Se uĆØimo...
IzkuŔnja?
CD7 je zvenel sicer "poÅ”teno" in "natur", ampak preveĆØ napihnjen, malo pofarban (morda ti je to vÅ”eĆØ, meni ni), in preveĆØ dvodimenzionalen. Å irina in viÅ”ina je bila super, celo malo preveĆØ, globina pa revna. NajveĆØji problem pa je bila zamegljenost, ĆØe primerjam z mojim.
Tam, v zadnji vrsti pri simfonikih, se ni jasno sliÅ”alo vsak inÅ”trument posebej, izostreno, loĆØeno, v zraku. Bilo je rahlo zamazano, vĆØasih vÅ”eĆØno, ki daje obĆØutek "muzikaliĆØnosti" "zlitosti" v celoto, jaz temu pravim, da je kot kugla. Tudi malo poĆØasnejÅ”i je bil, za moj okus.
Kar se tiĆØe testa komot, mislim pa, bi kakÅ”ni dobri klasiĆØni florstenderji pokazali Å”e veĆØ...
MogoĆØe bi nas pa pinus gostil...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 05, 2015 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jacoby:
od CD playerjev, s katerimi sem priÅ”el v stik, mi je bil CD7 daleĆØ najbližji. Ne pomeni, da ga smatram kot nekaj 'uber alles', Å”e manj kot idealnega. Vem pa, da jih ni veliko boljÅ”ih od tega - morda 20, lahko 30 modelov. Zaradi tega je Å”e vedno odliĆØen oziroma takoj pod vrhom in lahko služi za solidno primerjavo in razpravo.

Floorstanderji, ki bi lahko tekmovali s SoulSonici po resoluciji obstajajo, Bowers 802D ali viÅ”ji model, Palladium od Klipscha in potem je hitro konec ĆØe postavimo limit 15.000ā‚¬ in ne vzamemo v obzir elektrostatov. Od floorstanderjev, ki so mi dosegljivi, nobeden ne more tekmovati z 'naÅ”im' dipolom. To moraÅ” doživeti..
Lahko se sliÅ”i tudi na ĆØem slabÅ”em, a zakaj bi napenjali uÅ”esa, ĆØe lahko imamo razliko na tako rekoĆØ na pladnju in takoj. Brez veliko 'se mi zdi' - 'meni pa ne'. Plus je Å”e ta, ker je pri roki gramofon s strain gauge glavico tipa Soundsmith, pa se naredi Å”e ta primerjava.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj strokovnega ĆØtiva za zaprisežene hi-rez hedoniste...in zbiratelje dolpotegov...ĆØe so zastonj seveda.

24/192 Music Downloads...and why they make no sense
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
gfxmaniac



Pridružen/-a: Ned Dec 2014 13:39
Prispevkov: 19
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na acousticsounds.com najdemo tale opis kako so naredili 24bit/352kHz zapis nekega albuma: The process begins with a transfer to analog from the original 24bits/96kHz, or 88.2 kHz resolution master, using cutting edge D/A converters. The analog signal is then sent through a hi-end tube pre-amplifier and (if needed) will be EQā€™d before being recorded directly in DXD using the dCS905 A/D and the dCS Vivaldi Clock. All connections used in the process are made of OCC silver cable.

Potem je skoraj isti Å”morn, ĆØe se sam igram z pol cenejÅ”imi 24bit/96kHz posnetki in menjavam lampice na preampu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 15:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V AR reviji so glede na frekvenĆØni odziv izven audio podroĆØja ugotavljali v kateri resoluciji so datoteke.
Veliko 192/24 to sploh niso nativno, temveĆØ so samo upsamplani CD-ji.

Tako dolpotegi postanejo dolnategi.
Pa Å”e na elektrificirani glasbi to ugotavljati je popoln nesmisel, ker se ne sliÅ”i teh razlik. K temu dodajmo Å”e zvoĆØnike ki niso biser resolucije, pa je slika kompletna.

Folks, MP3 rocks..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro razloženo.

jacoby je napisal/a:
Nekaj strokovnega ĆØtiva za zaprisežene hi-rez hedoniste...in zbiratelje dolpotegov...ĆØe so zastonj seveda.

24/192 Music Downloads...and why they make no sense

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe