Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vojko - nateg
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2015 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam v izogib takim zapletom pravilo- če kaj prodam, mi lahko kupec v 14 dneh prinese nazaj, jaz mi ISTI denar vrnem- brez pojasnil, brez kompliciranja.
Je pa res problem, če denarja nima več in ga nima kje vzet.
Ni mi pa jasno, da si poslušal prvo in je bilo sprejemljivo, čez čas pa ne več?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2015 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:

Ni mi pa jasno, da si poslušal prvo in je bilo sprejemljivo, čez čas pa ne več?


Ni tukaj govora o zvoku in podobnem, čeprav bi lahko bilo. Govor je v tem, da je bilo rečeno, da so v zvočniku čisto druge zadeve, kot dejansko so. Končne stopnje naj bi nadgradil in porihtal Rudi Korošec, pa jih ni. Plus kopica drugih zadev. Recimo za visokotonce mi je govoril, da so studiske različice yamah, ki dosegajo 800€ na ebayu. Pa bi vse razumel, če bi bila manjša odstopanja, ne pa da se na koncu izkaže da so notri čisto noname zadeve. Verjetno bi tudi sicer sistem kupil (takrat še nisem bil dovolj slušno izkušen), vendar za 1/4 cene.

Pač yamaha in altec imajo svojo ceno. Tudi Rudi Korošec jo ima oz. njegova dela. To je srž problema. Glede samega zvoka pa se tukaj vzdržujem, ker je premalo merljivo. Dejstvo je, da sem kupil yamahine in altec driverje, porihtane zadeve od masjtra Rudija, dobil pa sem mačka. Pri stojalih in dacu pa še mačka nisem dobil.

Se mi zdi da je bila moja ponudba da mu vse vrnem in da zahtevam nazaj 1400€ več kot fer. 700€ bi dobil za nateg. Pa ni imel. Je sam predlagal da mi da 700€ in še vse zrihta. Pa še to ni storil. Kaj naj ... to da ga javno pozovem je še ostalo. Mi je pa žal, da nisem vložil tožbe že takrat, ko sem jo imel s strani enega pravnika že spisano. Pač, takrat je prišla njegova ponudba in sem mu verjel, ko je nakazal 500€.

lp, anze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2015 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti trenutek, ko si mi prinesel nazaj kable z test probe in rekel, da niso pokazali nič več kot drugi kabli, ki si jih priklopil(to se še ni zgodilo ne prej, ne potem, pomeni, da je nekaj z sistemom, ki ti ga je prodal zelo, zelo narobe)

To isto se tudi meni zgodi. Na žalost, pa lastniki takih sistemov potrebujejo čas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2015 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@anzec@, absolutno podpiram tvojo pot....ne gre samo za denar....

pred časom sem pozval soforumaše da povejo gdo, kaj, zakaj, koliko in predvsem ime...pa ni bilo nič iz tega....
so rekli da jih je strah....

osebno sem samo eno ime izpostavil...tipček se je opravičil na forumu...

bi pa mogel še enega, pa nisem imel jajc ker mi je bil prijatelj.... Laughing
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2015 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na enem forumu je rubrika: feedback in tam se opisujejo izkušnje pri trgovanju .Lahko pozitivne, ali negativne. Morda sploh ni slaba ideja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2015 19:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vidim razloga, zakaj bi naj to ne bilo na tem forumu. Aaaaa, je skupnost premajhna in se ne moremo skrit?
Sam že leta kupujem preko neta in se mi ni zgodilo, da bi se nasankal!!! Celo LP-ji, ki jih kupim, so običajno boljši kot pa pričakujem.
Sem lani kupil na E-bay stare GRUNDIG prenosne radio kasetarje, ne moreš verjet, kako zelo se ti prodajalci potrudijo. Eden od njih je celo snel gumbe in jih vsakega posebej zapakiral!!!! Cena je bila okoli 50€, da ne bo pomote.
Kupil sem jih pa zato, ker gre za izdelke, ki so me zastrupili s HiFi-jem in njihov osnovni sound še dasnes v HiFi-ju iščem. Malo OT, se opravičujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 12, 2015 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pač , naj ti bo šola za v prihodnje,vsak se mora nasankati da ugotovi da niso vsi pošteni in iskreni..Ko kaj kupujem se vedno prepričam da je to res kar mi nekdo prodaja , denarja nikoli ne dajem več vnaprej dokler ne dobim robe v roke, razen ebayu.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 12, 2015 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najslabša varanta je, če ne veš točno kaj bi in se vržeš v objem nekoga, ki ti obljublja, da ti bo vse 'porihtal' in to za majhen denar. Sicer pa po mojem mnenju ni poceni bližnjic do audio nirvane.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 12, 2015 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

galop je napisal/a:
Pač , naj ti bo šola za v prihodnje,vsak se mora nasankati da ugotovi da niso vsi pošteni in iskreni.


Mah, vsake tolk časa se nasadimo, pa ali smo previdni ali ne. Pač, to je javni poziv vojkotu, da naj vrne še preostanek denarja in naredi stojala in dac, točno tako kot je obljubil. V kolikor pa misli, da sem se kje zlagal v trditvah, naj pa to pove, najbolje da kar tukaj javno.

Sicer pa ima tip sigurno dovolj denarja, saj mi je enkrat lepo napisal, da je njegova ura draga, čas pa dragocen. Sicer pol enkrat, da ga nima. Jah kaj jaz vem - blefer.

V kolikor ne bo naredil obljubljenega, pa objavim še priimek.

Bom javil, ko se mi bo javil. Upam da tukaj javno. Meni sicer vse to ni smešno in zabavno, vi pa kar, po pivo in kokice.

Sem videl da še nisem objavil dokazila, da bo vrnil denar in naredil stojala in dac.

citat iz 24. 1. 2015

Anže zdravo,

500 ti lahko nakažem takoj, 200 pa naslednji mesec.

Visoke z jernejcem zlahka porihtava (kot sva se pogovarjala), stojala in dac prav tako držijo, za Jernejčev delay pa se opravičujem. Zamenjava tudi kondenzatorje na visokih če si si zaželel (pokrijem jaz), nima pa to nič s težavo, znižat je treba Db. Razlog neproporcionalnega odra (mali klavir, cello), pa tudi del ostrine pa je z veliko gotovostjo karakter nuforca oz. nekompatibilnost vintage vs. digitalija. Nima nič s špricanjem viskoih, kar te moti že od začetka.
Tudi nasplošno so oder, razmerja proporci posledica komponent. Kot verjetno iz izkušnje veš je brez predojač (direkt dac ali cd). vedno tanjše, oder ni razvit,globina enako, suho, sonornosti inštrumentov ni. Če si zvočnik slišal polneje in bolje(Čez conrada recimo) zmore to vedno, dvisno je samo kaj pride notri.

Sistema nazaj odkupit ne morem, ker trenutno nimam s čim. ...





lp, anze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2015 07:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
galop je napisal/a:
Pač , naj ti bo šola za v prihodnje,vsak se mora nasankati da ugotovi da niso vsi pošteni in iskreni.


Mah, vsake tolk časa se nasadimo, pa ali smo previdni ali ne. Pač, to je javni poziv vojkotu, da naj vrne še preostanek denarja in naredi stojala in dac, točno tako kot je obljubil. V kolikor pa misli, da sem se kje zlagal v trditvah, naj pa to pove, najbolje da kar tukaj javno.

Sicer pa ima tip sigurno dovolj denarja, saj mi je enkrat lepo napisal, da je njegova ura draga, čas pa dragocen. Sicer pol enkrat, da ga nima. Jah kaj jaz vem - blefer.

V kolikor ne bo naredil obljubljenega, pa objavim še priimek.
lp, anze

Anže nekatere stvari pišeš v prihodniku pa je potem jasno, da si jih naredil že v preteklosti. No ja je pa tudi možnost, da je vse skupaj le dobro zrežirana "igra". Izgleda pa, da poleg HiFi-ja tudi kompi ter internet niso tvoja "jača strana". Tako ti v bodoče polagam na srce, da predno greš kaj kupovat, pisat ter objavljat šteješ do tri globoko vdihneš ter ukrepaš. Se pa bojim, da je čas za neko win-win kombinacijo minil že davno pa nočem bit "odvetnik" prav od nikogar.

P.s. Ali ste fiksno dogovorjeni kateri(kakšen) dac ter stojala ti naredi/ta.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2015 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:

Anže nekatere stvari pišeš v prihodniku pa je potem jasno, da si jih naredil že v preteklosti. No ja je pa tudi možnost, da je vse skupaj le dobro zrežirana "igra". Izgleda pa, da poleg HiFi-ja tudi kompi ter internet niso tvoja "jača strana". Tako ti v bodoče polagam na srce, da predno greš kaj kupovat, pisat ter objavljat šteješ do tri globoko vdihneš ter ukrepaš. Se pa bojim, da je čas za neko win-win kombinacijo minil že davno pa nočem bit "odvetnik" prav od nikogar.

P.s. Ali ste fiksno dogovorjeni kateri(kakšen) dac ter stojala ti naredi/ta.


Aaa, jebat ga.
Nek super dac z lampaškim napajanjem in neka lepa stojala. Se pustim presenetiti. 200€ je pa 200€.

lp, anze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2015 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni vsi skupaj, sploh pa tisti, ki upate v javnosti kaj na glas povedati

Zgornja tema me spominja na vrhunske kable PM Acoustics, kateri so bili razen prve generacije(kljub slabi izdelavi) čisti nateg, saj še občasno dobim na popravilo kake kable četrte generacije ali morda kake več in vam povem, da je me kar groza, ko vidim izdelavo.

Skratka, v današji dobi informatike ni težko dobiti tisto kar potrebujete, razen če niste naivni ali pa še drugače se reče........... .

Upam, da smo se vsi skupaj iz prej omenjene teme kaj naučili.

LP Marjan
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 20, 2015 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dodaj samo še ime in priimek osebe:
Igor Vrtačnik
https://www.youtube.com/watch?v=Awl0Qx-9uN4

Glede na to, da se človek ni javil na vse moje pozive, da mi ni dal niti že danega predojačevalca, ki je mimogrede škrtal potenciometer, ki naj bi ga za šalo (po besedah Igorja) popravil Jernejc. Žal je Jernejc ta predojačevalec vrnil Igorju, ki pa mi ga ni posredoval naprej. Poleg tega pa nimam še vseh drugih obljubljenih zadev, mislim, da je prav, da se objavi njegov ime in priimek.

Je pa žalosto da so lahko ljudje taki nateguni in upam, da kdaj svoje stvari dobim. Glede na to, da je tukaj zavzet član foruma, ga še enkrat javno pozivam, da še on pove svojo plat zgodbe ali pa zrihta obljubljene zadeve.

lp, anze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2015 07:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drugi časi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sva uredila, tema se lahko zbriše ...

lp, anze
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe