Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PSI Audio Active Velocity Acoustic Absorber - AVAA
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 04:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi bo v čast gostit prijatelje, ki na momente zgledajo kot sovražniki. Vsi imamo isti cilj, vsak, pa si svojo pot izbere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem 10 dni poslušal v "0" spedenan zvok
[/img]

Ste se pa napklepetali v tem času Very Happy

Upam da bo kaj od tega.
Jutri malo več preberem, ampak kolikor na prvi pogled vidim imajo nekateri take prjatle, da sovražnikov sploh ne rabjo Cool .
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 23:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni ga lepšega na free field-u uživati zvok.

A ni lepo da se nekako razumemo? po dolgem času Smile

ck je napisal/a:
Sem 10 dni poslušal v "0" spedenan zvok
[/img]

Ste se pa napklepetali v tem času Very Happy

Upam da bo kaj od tega.
Jutri malo več preberem, ampak kolikor na prvi pogled vidim imajo nekateri take prjatle, da sovražnikov sploh ne rabjo Cool .

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2015 18:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 960
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 23:16 Naslov sporočila:

Kdo je meni prijatelj v hifi-ju in kdo ne, sem imel v 40 letih nebroj prilike spoznat. Prav tako sem v teh letih imel prilike spoznat, kdo misli podobno kot jaz in kdo ne. Moj prijatelj sigurno ni nekdo, ki mi bo trobezljal, da za par evrov popraviš akustiko sobe, kot takisto ne nadebudnež, ki je mogoče nekaj zaznal in ta svoja zaznanja skuša svetu prodajat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2015 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic

Si ne morem kaj, ma bi EPIC-a vprašal za njegovo mnenje, po vsem prepucavanju ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2015 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck
In na nazadnje, CK , pridi in prinesi baline na tnalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2015 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No in če bi bilo med avdiofili malo več budistov bi vedeli, da le ti z lahkoto rešijo tudi "akustiko prostora". Že same po sebi so slike na platnu odličen aplikat v kolikor pa so le te v smislu mandale pa so zadeve "igraje urejene". Mandale same po sebi kar kličejo k ravnovesju ter harmoniji zvoka iz zvočnikov ter poslušalcem.

Prav mandale nam lahko na tej poti odkrivanja in iskanja pravega zvoka prikažejo stik zunanjega sveta z našim notranjim svetom. S kombinacijo povezanih geometričnih oblik, barv, figur, likov in simbolov nam pomagajo ter nas povezujejo s svetom zvoka ter glasbe in nam odkrivajo pot do sebe. Mandala nas kot fizični vidik povezuje tudi s spiritualnim svetom. Je ključ k duhu samospoznavanja kjer ugotovimo, da smo več kot le fizično telo.

Mandala nam bo tudi služila kot osnovni simbol pri koncentraciji poslušanja, meditaciji ob glasbi ter osebnostno zrelostnem procesu poslušanja ter zaščiti in zdravljenju.

Vsi si želimo živeti v sožitju in v miru s seboj. To niso nedosegljive sanje. Ta mir lahko dosežemo in ga vzdržujemo ne glede na to, kaj se okoli nas dogaja. Samo naučiti se je potrebno, da postanemo in ostanemo osredotočeni na sam vir glasbe. Posledično tudi spoznamo, da smo imeli vse to že od nekdaj na razpolago, samo pozabili smo, kako vzdrževati ta stik. S samo meditacijo ob poslušanju pa postopoma preženemo temo, aktiviramo luč v sebi in postanemo ustvarjalci svoje stvarnosti. To pa je tudi poglavitni namen samega življenja.

Mandala kot aplikat dobre akustične ureditve prostora

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2015 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... do sedaj sem bolj na klasičen način akustično uredil dvema budistoma in dvema hinduistoma studie (en od enih je celo "njihov" predstavnik v Sloveniji), ker niso mogli več normalno delat.
En ima za pomagalo mandalo, en ima neko reč, ki podobno služi ampak sem pozabil kako se imenuje.
So izjemno mnogo bolj zadovoljni z učinkom kakor samo z mandalo.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2015 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo plagiatizirano iz http://www.mandalavaga.si/mandala/kaj-je-mandala.html. Žal brez navedbe vira. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 22, 2015 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
ck
In na nazadnje, CK , pridi in prinesi baline na tnalo.


Citiram:
Glede na to, da so po mojem vse bojne sekire zakopane, predlagam:
1. Neobvezno prisotnost

Prisotnost vseh modrovalcev obvezna zaradi edukacije.

Citiram:
2. Obvezno malo polsušanja glasbe.

Velik muzke
Citiram:
3. Obilo jest in pit, pa čeprav slabo, itak ne bo nič v redu.

Jasno

Citiram:
4. Razno, predvsem šimfanje poznanih sistemov.

Ja, sej to pa tko najbolj znamo Embarassed

Citiram:
5. Vabljeni vsi sodelujoči na tej temi.

Laughing Laughing Laughing

Citiram:
5. Miting recimo 1.8.

Aj, aj, aj. Sobota, pa še sredi turistične sezone iti v smer proti morju.
Evil or Very Mad
Dej bolj pameten datum.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 29, 2015 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si ne morem kaj, ma brez kativerije; A za bolj butaste ljudii?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj imaš prav CK. Okoli 1.9, pa bi mogoče šlo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stran 9 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe