Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PSI Audio Active Velocity Acoustic Absorber - AVAA
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Sicer pa, da ne bo veĆØjih zamer, lahko odkrito povem, da me bo nakup novih zvoĆØnikov koÅ”tal približno 1500ā‚¬ druge roke, cena gramofona ni važna (TAKO KOT ZA PRVEGA,SE TUDI ZA DRUGEGA NE BOM CENKAL), in glavice second hand ene 600-1000ā‚¬. Kaj imate skritega v rokavu NLP in CK, prinesite in me cenovno prepriĆØajte, da sem zabluzu!


Seveda bluziÅ”, Shocked saj sem ti lepo napisal, da je možno, da je tvoja soba dobra (in nebi bila edina, odliĆØne so pa res redke), torej bo morda dovolj, da delaÅ” samo Å”e na ostalem.

ƈe te bo akustika Å”e kaj muĆØila pa javi, da malce posluÅ”ava, pomeriva, kakÅ”no reĆØeva in spijeva kak kozarĆØek rdeĆØega ali dva Very Happy
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z vsem spoŔtovanjem CK, ma kje bluzim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj naj zdaj reĆØem NLP odvetnik? AkustiĆØni tretmaji pridejo v poÅ”tev v sobah, ki so akustiĆØno nemogoĆØe. Z akustiĆØnimi aplikati popravljat sobo je jalovo poĆØetje??? Moje izkuÅ”nje v tej smeri so nagnjene v smer, da s takimi prijemi ubijeÅ” izvirni sound. Že res, da se popravi stereo slika, globina, piskanje, ipd, ma se izgubi anima.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobronamerno, ampak kaj pomeni anima, se boÅ” pa moral malo do mene pomujat. Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Dobronamerno, ampak kaj pomeni anima, se boÅ” pa moral malo do mene pomujat. Very Happy Very Happy Very Happy


Å ala mala, stric Google prevajalnik je rabil cele 1/2 sekunde Very Happy

Pa Å”e to, a veÅ” zakaj v Metropolitanski operi pevci niso hoteli peti (akustiĆØno je bila katastrofalna): ker njihov glas ni imel duÅ”e Laughing
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pol boÅ” pa z lahkoto Å”e povedal v ĆØem bluzim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe ti gre težko s tipkovnice, ma ti bom malo pomagal. Ker v življenju nisem imel opravka z zares vrhunsko tretiranimi sobami, živim v popolni zmoti!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups, naj mi Pinus oprosti, ma se mi zdi, da je njegova soba res vrhunsko doterana, ma nisem siguren, glede na to, da je bil glazbeni repertoar milo reĆØeno zmeden, oziroma ciljan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bom izrecno omenjal Å”e nekoga, ki se je hudo potrudil glede akustike prostora, ma bi gladko rekel, da bolj kot doteravanje ambijenta, so me prepriĆØale njegove elektronike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In not the last pa vseeno!!! Imamo vsem poznanega soforumaÅ”a vjcb-ja. Ima nemogoĆØo sobo in
Å”e v bloku!!! Guarda caso sound, ki ga jaz iÅ”ĆØem. Samo enkrat v daljni preteklosti sem omenil room treatment. Se je tip pravilno odloĆØil in za posluÅ”anje postavil zvoĆØnike v nemogoĆØ položaj za dnevno uporabo.
NoĆØem reĆØ, da je room treatment brez veze, hoĆØem reĆØ, da room treatment pride na spored dajmo reĆØ s penzijo, prej pa ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2015 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In ĆØe sem Å”e malo sarkastiĆØen, room treatment bo moja oporoka. Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2015 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

@Nomad je enkrat lepo napisal, glasba se zgodi v "glavi" Rolling Eyes Laughing
Enmu se "dvigne" na "polko", drugu na "rokenrol" Rolling Eyes Laughing
Ko nekdo izjavi, da audio sistem ne repruducira "glasbe", seveda je ne, audio sistem je samo en kup bolj ali manj razliĆØnih "zvokov", ki se trudi napravit ĆØimbolj avtentiĆØno tisto kar pride not, da gre s ĆØim manj sprememb tudi ven...
Kaj si naŔa glava predstavlja, da naj bi bilo, je pa druga pesem, nima veze z audio sistemom...
Da audio sistem lahko pokaže svoj rezultat mora bit postavljen v kolikor toliko nevtralen prostor, ako ni, je rezultat seÅ”tevek, nĆØ druzga, kaj tukaj ni jasno.

Za tiste bolj "zaprte glave", a "laboratorijskie" preiskave tudi potekajo v ĆØistem ali zamazanem okolju Question Exclamation
Za tiste, ki pravijo, da je "sprememba" komponente na bolje veĆØ, kot prostor v katerem igra, vpraÅ”anje: Ali v "okuženem" laboratoriju lahko priĆØakujemo "ĆØistejÅ”i" rezultat, ĆØe postavimo vanj boljÅ”o "aparturo" ?
NE, celo nasprotno, rezultat-izvid bo celo slabŔi, bolj precizna meritev !!

Torej vsi tisti, ki mislite, da vaŔ audio sistem z zamenjavo komponent napreduje, brez posega v pogoje kjer igra razmislite, kakŔne rezultate posluŔate Question In kaj je potem pomeni beseda HI-FI
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2015 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
.....
Za tiste bolj "zaprte glave", a "laboratorijskie" preiskave tudi potekajo v ĆØistem ali zamazanem okolju Question Exclamation
Za tiste, ki pravijo, da je "sprememba" komponente na bolje veĆØ, kot prostor v katerem igra, vpraÅ”anje: Ali v "okuženem" laboratoriju lahko priĆØakujemo "ĆØistejÅ”i" rezultat, ĆØe postavimo vanj boljÅ”o "aparturo" ?
NE, celo nasprotno, rezultat-izvid bo celo slabŔi, bolj precizna meritev !!

.... HI-FI

Na, pa se moram oglasiti:
- @castor je napisal, da se bo z boljŔimi napravami lotil akustike
- @ajka si napisal - nasprotno z boljŔo aparaturo se bolj pozna slabosti akustike

KriĆØite en na drugega z istimi besedami, piÅ”ete isto.

NaÅ” hobi ni kot pravljica ĆØrno - bel. Imamo veĆØ kot 50 odtenkov sive.

Tisto kar je pomembno za drage (se porazumeva tudi resolutivne) naprave, ni nujno da je vitalno za poceni naprave - notoriĆØno brez resolucije.
Sem sodijo debate o:
- kablih,
- digitalno-analogna diatriba,
- lampe vs tranĆ°o vs D klasa,
- pa tudi investiranje v akustiko prostora
Odtod toliko tudi navideznih nesoglasij. Ker vsak gleda iz svoje situacije, pri ĆØemer se nobenemu ne potrudi pogledati situacijo pri drugem in poskusiti razumeti nasprotno staliÅ”ĆØe.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Primer: mini zvoĆØniki (razen top klase 3000ā‚¬+) so razen na visokih tonih neresolutivni zvoĆØniki. ƈim se mora 13cm ali 15cm membrana 'sprehajati' zaradi basov - pozabi na finese/resolucijo srednjih tonov. Da bi nadomestili manjko, se 'navije' visokotonce. V teh okoliÅ”ĆØinah ti zademfaj prostor na visokih tonih - in si ubil vse kar je Å”e bilo živega v zvoku. Ergo, ne moreÅ” z akustiko popravljati cenenih zvoĆØnikov, ker ne bo priÅ”lo niĆØ ven.
Tako polnih 'fint' so skoraj vsi poceni zvoĆØniki. Å ele resna roba je poÅ”teno, korektno narejena in od tam naprej ima smisel paziti na detajle. Do tam je veliko bolj produktivno menjavati zvoĆØnike, dokler se ne najde kaj primernega za dotiĆØni prostor - in se jih pravilno postavi v prostor, da se ĆØimbolj spegla odziv na basih/srednjih basih in izkoristi precedence efekt na srednjih in visokih tonih. Že to je ogromno.
Avdiofili, ki živijo v steklenih kletkah ali prostorih komplet v keramiki se bodo morali drugaĆØe znajti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2015 14:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Sploh ni pomemben nivo audio aparatur !!
V vsaj malo poÅ”timanem prostoru se Å”e TV s svojimi zvoĆØniki presenetljivo dobro sliÅ”i, celo kino zvok in vse kar sodi zraven Exclamation
PS.: Je pa seveda "milijon" izgovorov na vseh nivojih od amaterjev do pro_jev, da NE-BI, kot je že napisal NLP je "napadalen marketing" audio komponent moĆØnejÅ”i od "pameti in logike" Shocked Embarassed Wink



Najdražji, "samo" phono, na planetu, v ceni trisobnega stanovanja, pazi, rabi Å”e napajalno sekcijo, sistem pa postavljen v praktiĆØno "prazen prostor", ma kdo brije norce s koga Shocked Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2015 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S pravilnim akustiĆØnim tretmajem se ne "uniĆØi" zvok ali "anima" ali karkoli si kdo namisli.
Je pa res da malo kdo ima dobro akustiĆØno urejeno (in da je to tudi bivalni prostor) zaradi veĆØih faktorjev, ki so znani vsem.
Tudi malokdo se v Sloveniji ukvarja s tem na sodoben naĆØin oz. ga ne poznam.
ƈe se sobe delajo od zaĆØetka in je dovolj zdravega volumna, se lahko akustiĆØni tretman skrije, kot sem že veĆØkrat zapisal, podal tudi neke povezave.
Precedens efekt že nekaj ĆØasa v modernejÅ”em akustiĆØnem dizajnu ni potreben oz. je celo nezaželen, paĆØ raziskave s strani psihoakustike gredo malo po malo naprej.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 3 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe