Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

PSI Audio Active Velocity Acoustic Absorber - AVAA
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2015 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj se ve kaj pomeni dipol, a ĆØudežen ni v netretirani sobi žal:(

A misliÅ” kakÅ”na takÅ”na posluÅ”alnica za acoustic lens zvoĆØnike?
No miÅ”ljena je za bilo kakÅ”ne zvoĆØnike, pa Å”e vsi elementi akustiĆØni so modularni in se akustika lahko spreminja.

https://drive.google.com/folderview?id=0ByIw1oJsjdOvflhCQjBSNXo4dzlZdm5RWGY5RFFJNElaaXdRX3g0bFQ0RzI2Q0NoQkotVjQ&usp=sharing

Nekaj malega na hitro, pa kar nekaj jih je v nastajanju, ni denarja se dela po fazah, a tudi tonski mojstri so ljudje in jih zasrbi ko vidijo druge zvoĆØnike, ojaĆØevalce... marsikaj... in se dela nadaljejo ko spet nekaj je v žepu:)

ajka je napisal/a:
NLP je napisal/a:
Ali verjameÅ” da tista "predelna" ploÅ”ĆØa kaj da od sebe.
Enostavno - izmeri.
Nekaj je teorija, nekaj praksa.
To velja v laboratorijskih pogojih - anehoiĆØnih merilnih soba, doma pa ne.
Predvsem sva se z Mirotom zarad tega zahaklala, ni hotel izmerit in videt realnih rezultatov, raje se zanaÅ”a na SW predikcijske programe kateri ponadi imajo navedene omejitve, vendar jih uporabniki radi zanemarijo... groza... tako jaz znam tudi zvoĆØnike delat od danes na jutri.



LP

Se strinjam, tisto malo "pleksija" na SS ne naredi pravega efekta "dipola", Ŕe sploh ne take enote kot so ...
Na "magijih" je malo drugaĆØe, je veĆØ "platke" pa princip delovanja drugaĆØen (gibanje membrane) ...
Ne spremeni pa dejstva težav v akustiki prostora, kot si nekateri "domiŔljajo"...
Najmanj težav ima morda zelo usmerjen zvoĆØnik "tipo troblja", ko je iza zvoĆØnika že bistveno manjÅ”i zvoĆØni pritisk ali to samo malo spremeni "težave" jih bistveno ne zmanjÅ”a, se je treba lotit malo drugaĆØe...
E tukaj pa nastopi "namenska" uporaba akustike za doloĆØen sistem-zvoĆØnik, ipak ne moreÅ” isto postopat za pravi "omni" ali "zelo usmerjen" pa princip delovanja, tip zvoka itd....
Imaaa mnogo toga, ki jih nek "gradbeno-industrijski akustik" ne zna reŔevat (npr. že prej omenjen)



Okoli takega mora biti "urejen prostor", da izkoristiÅ” njegov potencial Wink

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2015 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
NLP je napisal/a:
Ali verjameÅ” da tista "predelna" ploÅ”ĆØa kaj da od sebe.
Enostavno - izmeri.
Nekaj je teorija, nekaj praksa.
To velja v laboratorijskih pogojih - anehoiĆØnih merilnih soba, doma pa ne.
Predvsem sva se z Mirotom zarad tega zahaklala, ni hotel izmerit in videt realnih rezultatov, raje se zanaÅ”a na SW predikcijske programe kateri ponadi imajo navedene omejitve, vendar jih uporabniki radi zanemarijo... groza... tako jaz znam tudi zvoĆØnike delat od danes na jutri.

Imaaa mnogo toga, ki jih nek "gradbeno-industrijski akustik" ne zna reŔevat (npr. že prej omenjen)

NimaÅ” prav in to sploh nima veze. Problem je v "sodobnem slovenskem razmiÅ”ljanju", ko vsak od nas vse ve in zna. ƈe pa imaÅ” Å”e en raĆØ. program, mikrofon ter enega dobavitelja si pa že skoraj zmagal.

Mislim, da smo bili edina firma, ki je Å”e v stari jugi že v sedemdesetih pa Å”e prej poleg vsega ostalega razvijala ter izdelovala vse okoli akustike. Pa nam je bil to "zadnji produkt" v vseh gradbenih delih. Pa vem, da Å”e danes marsikatera stvar dobro služi svojemu namenu. So pa fantje imeli le neko izobrazbo, znanje ter izkuÅ”nje. Predvsem pa so se fantje zavedali svojih limitov kar pa se jih danes noben ne zaveda veĆØ. Je pa toliko veĆØ blefiranja in marketinga.


LP

ImaÅ” zelo prav !
Ampak to so stare Å”ole, so (smo) vedeli marsikaj, smo naredili veliko, veliko ur prakse, tudi pometanja, ĆØe je bilo potrebno, tudi v "Cankarju"!

V sodobnem ĆØasu pa z "instant" znanjem in "instant javnimi naroĆØili" za "toĆØno doloĆØenega" je veliko, veliko drugaĆØe, Å”e sploh pri nas ...
Ko sem bil jaz na "Å”olanju" sem vse stare in nove knjige od B&K dobival zastonj, marsikje sem bil dobrodoÅ”el, v tekoĆØih in bodoĆØih projektih, so bili zelo veseli, da se kdo v to smer zanima, ĆØe se prav spomnim sva_smo bili v Slo takrat v Å”tevilu prstov ene roke ...
Tudi v "specialnosti" kot so "audio" se bi jih danes veĆØ naÅ”lo, a tukaj ni kaj prida zaslužka, se raje temu izogibajo, saj veÅ” veliko zastonjskega dela pa Å”e sitno-firbĆØne stranke, podtikanja vsepovsod, ah greÅ” raje en "kompresor" zaduÅ”it od ropota, nadzorni je itak od investitorja_izvajalca postavljen, edino kakÅ”en sosed se lahko pritoži nad ropot pa Å”e to bo uzalud, ĆØe nima dnarja za tožbo Laughing Wink

PS.:No in koliko "posluŔalnic" ste postavili ??!!

Ja za ta gluhe takole iz glave z gotovostjo vem za Strojni faks v Lj. in zdajŔnji Domel za Štefana pa se ne spomnim zagotovo.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 17, 2015 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma ne, da bi rad drezal, ma sem prav zadovoljen, ko vidim nek epilopg. Popolnoma zakljuĆØen ne more bit nikoli, ma vsaj približno zaokrožen, pa je postal, al ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No vsa zasluga gre seveda NLP-ju, ki je povedal morda celo veĆØ, kot je za posel dobro. To cenim, je odraz poÅ”tenosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Castor!
NiĆØ ne skrivam in ne pakiram drek v celofan.
Zato pa nimam kaj dosti na raĆØunu Smile
Ampak vsaj mirno in veselo spim, ko vidim da so ljudje zadovolnji s svojimi prostori.
... je pa res da mi pravijo komplikator... ma ajde naj bo to cena ki jo moram "plaĆØati".
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 00:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma si ne morem pomagat!!! Kje so zdaj moje nebuloze?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 00:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ohhh, s****e, si tako hitro odgovoru, da bova nemudoma ratala odvetnika. Kdo komu, pa prepuÅ”ĆØam domiÅ”ljiji bralcev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res te ne poznam osebno ampak verjetno si "skica" in pol.... malo trd ampak nima veze, vsi smo ĆØudni tako in drugaĆØe.
CASTOR je napisal/a:
Ohhh, s****e, si tako hitro odgovoru, da bova nemudoma ratala odvetnika. Kdo komu, pa prepuÅ”ĆØam domiÅ”ljiji bralcev.

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 01:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz ne vem, da bi se poznala, ampak ne glede na to, živimo paĆØ v dobi, ko tiranozaurusrexu ukažeÅ” sedi kuĆØa. Zdaj pa, ĆØe je ta zverina samo na raĆØunalniku, pa tudi prav. MisliÅ”, da sem malo trd, glede na moje prispevke? Ja mogoĆØe imaÅ” celo prav, dejstvo pa je, da sem v obiĆØajnem dialogu dosti bolj mehek. To skuÅ”am popravljat tako, da približujem postopoma mojo trdoto na forumu z mojo mehkobo v realnem svetu. Bi rekel moj sicerÅ”nji odvetnik; Ma kaj nisi že malo prestar za te neumnosti? On nima pojma kolko sem jaz mlad.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 01:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smile
CASTOR je napisal/a:
Tudi jaz ne vem, da bi se poznala, ampak ne glede na to, živimo paĆØ v dobi, ko tiranozaurusrexu ukažeÅ” sedi kuĆØa. Zdaj pa, ĆØe je ta zverina samo na raĆØunalniku, pa tudi prav. MisliÅ”, da sem malo trd, glede na moje prispevke? Ja mogoĆØe imaÅ” celo prav, dejstvo pa je, da sem v obiĆØajnem dialogu dosti bolj mehek. To skuÅ”am popravljat tako, da približujem postopoma mojo trdoto na forumu z mojo mehkobo v realnem svetu. Bi rekel moj sicerÅ”nji odvetnik; Ma kaj nisi že malo prestar za te neumnosti? On nima pojma kolko sem jaz mlad.

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 04:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da so po mojem vse bojne sekire zakopane, predlagam:
1. Neobvezno prisotnost

2. Obvezno malo polsuŔanja glasbe

3. Obilo jest in pit, pa ĆØeprav slabo, itak ne bo niĆØ v redu.

4. Razno, predvsem Ŕimfanje poznanih sistemov.

5. Vabljeni vsi sodelujoĆØi na tej temi.

Da ne izzveni popolnoma v prazno, bom kot gostitelj pripravil majĆØkeno darilo za prisotne.

5. Miting recimo 1.8.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 04:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ekola popolno.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 04:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja OK, ma upam da ne samo zate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 04:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Ja OK, ma upam da ne samo zate.


No zdaj pa vidiÅ” kaj pomeni neotesanec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 18, 2015 04:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja bilo bi preveĆØ egoistiĆØno:)

CASTOR je napisal/a:
Ja OK, ma upam da ne samo zate.

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 8 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe