Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvoèniki MONITOR AUDIO RS1
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2008 03:00    Naslov sporočila: Zvoèniki MONITOR AUDIO RS1 Odgovori s citatom

Zanima me ce mnenje o teh zvoènikih...
Jih ima kdo od vas ? Question

Gledal sem ceno na bestshop - tp://www.bestshop.si/index.php?str=product&prodid=1092 ker sem zasledil na glavni strani da so znižani 35%...cena tam je358€,na PCgiga pa 240 za par...
Je možno da je cena 358€ se dodatno znižana za 35%??? Question

Kupujem surround zvocnike da bi poèasi sestavil 7.1
Kupil bi 4kom,pa ne vem za kaj naj se odlocim...Ti so dokaj ugodni èe jih dobim u akciji za dobrih 200€ par..

Mogoce primerjava z KEF iQ30 440€ par na bestshop in System Fidelity SF-5010 ki so pri Corrado 340€ v akciji Exclamation Question


Nazadnje urejal/a aleksander Sob Dec 20, 2008 03:24; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2008 03:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Kolikor vem je bilo samo 5 parov RS1 navoljo za zniĹľano ceno in so sedaj spremenili ceno spet v normalno.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 20, 2008 04:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
V roku dneva ali dveh sledi èlanek o SF 5010.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
HI
V roku dneva ali dveh sledi èlanek o SF 5010.
Have a nice Day

Matt

Sem prebral. Super da so ti bili všeè.
Jaz sem jih poslušal v Corradu skupaj z njihovo elektroniko, pa me niso ravno navdušili.. Niso pa bili slabi. So pa mi bili SF-5050 super, a so žal veliko dražji..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so tam spilali dokaj "hladno", zato sem jih prinesel domov in priklopil na drugo elektroniko. Za 343eur, kot so trenutno v akciji, so odlièna vrednost za denar. Vokali sicer niso tako nežni kot na tastarih modeli System Audio, zvok je sicer malo "in the face" in rahlo svetel, ampak za tako ceno so dober nakup.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Ned Dec 21, 2008 15:20; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem pa jim samo tista elektronika ni pasala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiostorm



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 23:02
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Te zvoènike sem kupil pred kratkim, preko Bestshop trgovine, ko so bili še znižani za 35%. Igrajo super, odprto, svetleje, detalji so odlièni za denar, je pa res da nimajo dost basa oz èe si fan nabasiranega zvoka jih prej raje poslušaj predno nabaviš. So pa lahki za poganjat z manjšo moèjo ojaèevalca, kar je + . Priklop na odprte, svetle zvoèniške kable pa zna že zvokovno rezat v ušesa, tk da to ni kul.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Naj še omenim, da Audiostorm govori o RS1, midva pa o SF5010. Imam oboje doma in toèno tako je kot je Audiostorm zapisal za RS1, v kolikor jih poslušaš same brez aktivnega subwooferja to ni to, kveèjemu za kakšne surround zvoènike, doèim so SF5010 popolnoma drugaèen zvoènik in jih lahko uporabimo za fronte, samo za stereo, odlièni v kombinaciji z Nuforce. Verjetno pa še marsikater drug zvoènik zašpila bolje na boljši amplifikaciji Very Happy
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem na 5010 opazil da spustijo ven kar veliko basa za take škatle. Sam bas me je malo spominjal na Urošove zvoènike na multimedia showu v LJ. Visoki pa mi sploh niso šli..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 21, 2008 23:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, trancedeejay ravno ko sva se na kratko sreèala v Ljubljani sem ti povedal o tem keramiènem visokotoncu, kar naj bi po tujih revijah (Hi fi News mislim) bil le-ta isposoja iz cenovno višjih klasah enot nasplošno. Lahko pa špilajo nekoliko svetlejše kot pa bi prièakovali tisti ki naginjajo k toplejšem zvoku, vendar je to prav odvisno od elektronike. Pojasnjujejo namreè da je keramièni visokotonec redkost v takih zvoènikih (s cenovnega vidika).
Jaz se pripravljam da ravno ta model (System Fidelity 5010) testiram na svojih elektronkah in Densnu B100, ko pridem do njih.
Rad bi jih testiral preden jih kupim. Ali veš kje jih lahko dobim s pologom v LJ?
LP
Viktor
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2008 00:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Z Nuforce elektroniko zadeva igra res na nivoju. Naj ti omenim še, da znižana cena velja samo do konca leta. V LJ jih ima Technotop in od A do Ž. Nekateri zvoèniki zablendirajo marsikaj in z vsako stvarjo igrajo všeèno, ti pa ne. Iz preklopa NAD receiverja na Nuforce je bilo kot bi zamenjal zvoènike. Tudi posnetki so zelo razlièni, kar je tukaj dobro slišno.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Yanni



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 0:42
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 01:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni forumaši!
Sem še en novinec, ki bi rad spravil skupaj nekaj primernega za "vsakodnevno" poslušanje glasbe (zelo razliène zvrsti, rock, jazz, nekaj klasike...) v dnevni sobi, cca. 25 m2.
Pri pregledovanju foruma sem dobil obèutek, da svetujete zaèetek pri zvoènikih, pa nato ojaèevalec in dalje. Finanèni okvir skupaj cca. 1000-1200 EUR za front zvoènika in ojaèevalec , oz. receiver (npr. 400-500 receiver, 600-700 zvoènika). Ker bi raje imel manjša fronta (torej ne samostojeèa), so me povlekle vaše ocene System Fidelity SF-5010, ki tudi finanèno lepo legne.
Zagrel sem se za receiver, ker bi kasneje zadevo lahko razširil s centrom in SW, èe se bo pokazalo za potrebno. Malce sem listal po Onkyo TX-SRjih.
Bega me izhodna moè, vsi so 7.1 od 130 W dalje po kanalu, za zvoènike, ki sem jih gledal, (SiFi, MA RS, Dali...) pa priporoèajo nižje jakosti. Na veè mestih v forumu sem zasledil (npr. trancedeejay), da zaèetnikom polagate na dušo, naj se ne obešamo na vate, ampak bi vseeno prosil za nasvet, ali naj na to pazim ali ne. V prihodnjih dneh/tednih nameravam na poslušanje, bi pa vseeno potreboval kak namig za izhodišène konfiguracije. Kja torej mislite o Si Fi SF-5010 in npr OnkyoTX-SR606 (ki s s 400 EUR nekje tam, kjer sem želel? Ali je smiselno seèi nekoliko više (SR706, 806)? Seveda pa pridejo v poštev tudi druge znamke (Yamaha, HK...), isto velja za zvoènike.
Hvala za kakršnekoli komentarje in lp,

Yanni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SF5010 so 343 eur do konca leta.
Mimgrede, moèi ponavadi nikoli ni preveè. Boš na veèji glasnosti prej skuril z zvoènike s švohnejšim ojaèevalnikom.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2008 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SF5010 so baje kar obèutljivi na izbiro elektronike.
Je pa tako da, èe jih boš šel iskat v Corrado imajo tam tudi nek Onkyjev reciever, pa lahko pomoje z tistim probaš.

Imaš pa še veliko alternativ.. pobrskaj malo po forumu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 24, 2008 01:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem kupil Energy C-3
Pa sem kar zadovoljen,mogoèe so malo prezahtevni za poganjat,da dajo kaj iz sebe rabijo ful moèi...
So pa zelo neutralni...bodo kar soliden surround zraven B&W683..
Je pa velika verjetnost da bi nabavu se 5010,sam trenutno škripa banka Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe