Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

nasveti pri nakupu stereo ojačevalnika in zvočnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
toki



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 10:07
Prispevkov: 3
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2008 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljeni,

kupujem zvočnike za mojo staro yamaho ax 460, pa sta mi padla v oči oglasa na forumu za zvočnika energy c1 in athena as b1....

keri bi bil po vašem mnenju best buy oz. bi pasal bolj zraven?...saj vem da bi jih moral poslušati ampak me vseeno zanima vaše mnenje..

druga stvar ki me zanima je ali bi sistem, ki je trenutno v Corradu v akciji - mikro super set(SF 3030+ t amp) za 250 ejvrov zvenel boljše kot katera od zgornjih kombinacij?

hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2008 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da ne. Tista yamaha je kar fina.q
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ss02



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 16:07
Prispevkov: 32
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako kaj paše yamaha in pa jamoti? Izbiram med reciverjem RX V540, in pa stereo ojačevalniki AX-596, AX-592 ali nižja serija AX-492 ?
Prosim za pomoč ker se oglas izteče kmalu.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AX-596, tole je kar fino. Z Jamo še nisem slišal.. Sem pa z System Audio pa je igralo kar soldino. Gre za kar dober ojačevalec, seveda... budget verzija. Mogoče pa ti ne bo všeč ker ga nekateri opisujejo kot malo hladnega. Meni se sicer ni zdel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
megane



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 20:28
Prispevkov: 152
Kraj: Benedikt

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2008 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko pa probaš tudi tole:
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=1069

LP, Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno mi je doma iz normalnih komponent uspelo sestavit testen sistem, ki dejansko špila, za dokaj normalen denar. Za občutno spremembo je poskrbel zvočniški kabel, kjer mi je prejšnji občutno demfal in je bilo brez življenja.
Sistem pa je:
- NAD C355, namesto brik med predojačevalcem in močnostno stopnjo je kabel Audio Magic Air
- Predvajalnik Onkyo DV-SP503. Občutno bolj zračen kot NAD C542, ki je tudi zademfan
- Zvočniki System Fidelity SF 5010
- Supra interkonekt
- Zvočniški kabli Nordost Super Flatline
No, v tem primeru kabli nanesejo več kot je npr. cena predvajalnika.

Če koga zanima taka kombinacija, lahko pride poslušat in preveri
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si poskušal z C315? Bi lahko še malo spustil ceno. Nima dovolj moči?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2009 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

C355 je močna zadeva. Sistem sem sestavil iz nekaj komponent, ki jih imam ekstra pri roki, C315 nimam.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh



Pridružen/-a: Čet Apr 2009 14:35
Prispevkov: 20
Kraj: Dobova

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me vaše mnjene o kombinaciji med ojačevalcem Cambridge Audio Azur 540V2 in zvočniki Q Acoustics 1030 povezano z kabli QED SILVER ANNIVERSARY XT?
_________________
Lenuh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031 745 946
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočnikov ne poznam. Kabli in ojačevalec pa so fajn:)

V tem rangu se ti splača pogledat še za NAD C315, če bo kombinacija Cambridge Audio + Q Acoustics presvetla:)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh



Pridružen/-a: Čet Apr 2009 14:35
Prispevkov: 20
Kraj: Dobova

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 14:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne poznaš ali nisi imel priložnost slišati? Kaj pomeni presvetla? Zanimajome predvem vaša mnenja izkušnje?
Zadevo že imam. Mogoče sem falil temo?
_________________
Lenuh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031 745 946
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Taka vprašanja kot jih nekateri postavljajo so mission impossible. To pomeni, da bi moral nekdo imeti identičen sistem, da bi ti lahko kaj konkretnega povedal. Enostavno je potrebno te stvari probat in seveda lažja je odločitev, če imaš možnost probat več različnih kablov da slišiš kakšna je razlika.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lenuh je napisal/a:
Zanima me vaše mnjene o kombinaciji med ojačevalcem Cambridge Audio Azur 540V2 in zvočniki Q Acoustics 1030 povezano z kabli QED SILVER ANNIVERSARY XT?



Jaz sem poslušal kombinacijo z Nad L54 in Q Acoustics 1030 in 1050 pa je res igralo odlično za ta denar seveda.


Nazadnje urejal/a streki Čet Apr 30, 2009 15:33; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lenuh



Pridružen/-a: Čet Apr 2009 14:35
Prispevkov: 20
Kraj: Dobova

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sigurno pa ni mission impossible vprašanje zakaj mi pri prej omenjenem sistemu eden zvočnik igra bistveno bolj po tiho (cca za 1/2) kadar je ojačevalec na min? Kadar pa dam bolj na glas pa ta razlika ni slišna.
_________________
Lenuh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031 745 946
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 30, 2009 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lenuh je napisal/a:
Sigurno pa ni mission impossible vprašanje zakaj mi pri prej omenjenem sistemu eden zvočnik igra bistveno bolj po tiho (cca za 1/2) kadar je ojačevalec na min? Kadar pa dam bolj na glas pa ta razlika ni slišna.
Lahko se ti sušijo kondenzatorji v ampu, morda se poslavlja potenciometer za glasnost, morda je le kje kak slab stik na kablih in še miljon drugih možnosti...
Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe