Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tidal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 04, 2017 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tidal mi je na računalniku, pred par dnevi, ponudil izbiro, ali vklopim flash v brskalniku ali inštaliram aplikacijo. Očitno ne stagnirajo tudi na PC platformi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom kar tukaj vprašal, da ne odpiram nove teme.

Imam MiniMac, ki ni priklopljen na monitor (po potrebi ga priklopim na TV). Ta je preko USB priključen na DAC. Na njemu uprabljam iTunes. Kot daljinca uporabljam iPad in iPhone.

Kako bi lahko začel uporabljati Tidal ali na obstoječi opremi ali moram kupiti še kakšno novo "škatlo".

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam vprašanje audioveteran-a iz druge teme:

audioveteran je napisal/a:
Zdravo,

Tudi sam sem postal naročnik TIDAL-a, 12 eur/mesec. Tako ga lahko poslušam preko PC-ja ter obeh Samsung androidov (mobitel, tableta). Prav tako ga lahko iz PC-ja preko USB kabla priklopim direktno na USB vhod DAC-a in poslušam nato naprej preko "tapravih" zvočnikov.

Imam extra streamer z ethernet vhodom (in anteno) kot tudi omenjeni extra DAC z še dodatnim "bridge/ethernet" vhodom. Noben od obeh navedenih aparatov nima še integriranega "Tidal service"!! TIDAL/streaming zvok preko ethernet kabla naj bi bil tako po navodilih proizvajalcev kot tudi po testih boljši kot pri koaksialnem/XLR/USB... digitalnem prenosu in to bi si želel tudi preiskusiti. Ali je to v mojem primeru sploh mogoče ? Spraševal sem že številne računalniške freake, a noben mi ni mogel/znal/želel dati KONKRETNEGA odgovora.

Nekaj sem slišal o inštaliranju "Linn Kazoo" app-a oz. "BubleUPnP server/softapp" in nato povezave z aparatom.... Kam, kako, ali rabim še NAS ???

Če ima kdo izkušnje prosim za KONKRETEN odgovor, brez "filozofiranja"(tega sem se namreč že "preposlušal").

audioveteran(ne "računalniški")

_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ivann



Pridružen/-a: Sob Feb 2010 18:48
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audioveteran je napisal/a:


Če ima kdo izkušnje prosim za KONKRETEN odgovor, brez "filozofiranja"(tega sem se namreč že "preposlušal").

audioveteran(ne "računalniški")


Odgovor je NE. Sad
_________________
Laž je resnica, ki je ne poznamo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Bom kar tukaj vprašal, da ne odpiram nove teme.

Imam MiniMac, ki ni priklopljen na monitor (po potrebi ga priklopim na TV). Ta je preko USB priključen na DAC. Na njemu uprabljam iTunes. Kot daljinca uporabljam iPad in iPhone.

Kako bi lahko začel uporabljati Tidal ali na obstoječi opremi ali moram kupiti še kakšno novo "škatlo".

lp


Mi je uspelo samemu. Bom pa moral razmisliti o odnosu do medijev.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 01:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Prilagam vprašanje audioveteran-a iz druge teme:

audioveteran je napisal/a:
Zdravo,

Tudi sam sem postal naročnik TIDAL-a, 12 eur/mesec. Tako ga lahko poslušam preko PC-ja ter obeh Samsung androidov (mobitel, tableta). Prav tako ga lahko iz PC-ja preko USB kabla priklopim direktno na USB vhod DAC-a in poslušam nato naprej preko "tapravih" zvočnikov.

Imam extra streamer z ethernet vhodom (in anteno) kot tudi omenjeni extra DAC z še dodatnim "bridge/ethernet" vhodom. Noben od obeh navedenih aparatov nima še integriranega "Tidal service"!! TIDAL/streaming zvok preko ethernet kabla naj bi bil tako po navodilih proizvajalcev kot tudi po testih boljši kot pri koaksialnem/XLR/USB... digitalnem prenosu in to bi si želel tudi preiskusiti. Ali je to v mojem primeru sploh mogoče ? Spraševal sem že številne računalniške freake, a noben mi ni mogel/znal/želel dati KONKRETNEGA odgovora.

Nekaj sem slišal o inštaliranju "Linn Kazoo" app-a oz. "BubleUPnP server/softapp" in nato povezave z aparatom.... Kam, kako, ali rabim še NAS ???

Če ima kdo izkušnje prosim za KONKRETEN odgovor, brez "filozofiranja"(tega sem se namreč že "preposlušal").

audioveteran(ne "računalniški")


Program Bubble UPNP ima plug-in za Tidal. Če bo program kot renderer videl tvoj DAC in če lahko tvoj DAC uporablja eternet vhod, bi po mojem lahko šlo.
Jaz lahko na svojem DACu preklopim na UPNP opcijo, kar pomeni promet preko eternet vhoda. Bubble vidi DAC in mu poslje stream iz Tidal plug-ina. Vidim, da DAC nekaj dobi, vendar je težava v tem, da zna v tem načinu predvajati samo flac, wav in aiff formate. Zato v mojem primeru zadeva na ta način ne deluje. Deluje pa preko NASa in to zelo dobro. Morda boš imel ti več uspeha s Tidalom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cac



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 16:44
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 23, 2017 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj,
je kdo tole poskusil? User je že 2 leti na ebayu in nima negativnega feedbacka.

https://www.ebay.com/itm/Tidal-Lifetime-Hifi-Account-WorldWide-ALL-DEVICES-OFFLINE-MUSIC-ALL/172849558155

pozdrav, cac
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 25, 2017 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vprasanje če bo Tidal še živ čez pol leta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nic, takole bom rekel. Sem sedaj mal cez praznike pretestiral tale Tidal HiFi in pa Spotify in sem primerjal iste komade, na isti opremi, na isti glasnosti. Spotify je zame boljsi ze v osnovni Free razlicici. Zakaj?
Bolj organsko igra, mal bolj polno, mal bolj zivahno. Tidal je slisat, kot da bi sel cez en filter. Vsa glasba je zelo flat, ni zivljenja, vse zveni zelo podobno, tenko, skatlasto, ubito. Vokali so suhi. Ne pomaga tudi, ce poslusam Master posnetke, kao najboljse kar majo. Spotify ga poseka, boljsa kontrola, bolj barvito, boljsi bas. Ampak vseeno doma zripani flaci so vseeno se stopnico al pa dve boljsi.
V glavnem ne vem kaj naj recem. Fajn, imas vse pri roki, ni ti treba imet diske z ogromno kapacitete. Ampak kljub vsemu, ti stream cloud servisi, ne vem no, ni to neki ultimativnega, kar se kvalitete tice, pa naj na njem pise super duper master sonic flac.
lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Nic, takole bom rekel. Sem sedaj mal cez praznike pretestiral tale Tidal HiFi in pa Spotify in sem primerjal iste komade, na isti opremi, na isti glasnosti. Spotify je zame boljsi ze v osnovni Free razlicici. Zakaj?
Bolj organsko igra, mal bolj polno, mal bolj zivahno. Tidal je slisat, kot da bi sel cez en filter. Vsa glasba je zelo flat, ni zivljenja, vse zveni zelo podobno, tenko, skatlasto, ubito. Vokali so suhi. Ne pomaga tudi, ce poslusam Master posnetke, kao najboljse kar majo. Spotify ga poseka, boljsa kontrola, bolj barvito, boljsi bas. Ampak vseeno doma zripani flaci so vseeno se stopnico al pa dve boljsi.
V glavnem ne vem kaj naj recem. Fajn, imas vse pri roki, ni ti treba imet diske z ogromno kapacitete. Ampak kljub vsemu, ti stream cloud servisi, ne vem no, ni to neki ultimativnega, kar se kvalitete tice, pa naj na njem pise super duper master sonic flac.

lp, d.


Tudi sam ugotavljam isto. Pa še skoz bi človek nekaj "brskal", iskal takšne in drugačne albume, namesto da bi res "kvalitetno" poslušal cel album od začetka do konca. Imam glasbe na HDDju za naslednjih 20 let, prave kvalitetne ripe in bom raje to "dobro" preposlušal. Dobim vsaj nek % občutka, kot ga imajo tisti z CDji, SACDji in LPji Wink

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 26, 2017 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že dolgo nazaj sem rekel, da mi flaci bistveno bolje igrajo kot Tidal, se pa da preživeti z zvokom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolk je pa kej na Spotify-ju materiala proti Tidalu pa kolk košta na mesec?
lp, G
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spotify. Glede na tole diskusijo tukaj cca. 40mio. Podatek iz novembra letos. Sam sem se registriral na Free razlicico. Torej cena 0, par reklamnih benerjev popa zraven, pa top flac kvalitete ni. Ostalo se mi zdi, da je isto. Premium pa je 9,99USD na mesec. Kar se tice zvokovnega dozivetja pa sem napisal zgoraj.

Treba pa je registracijo naredit preko VPN-a takole kot opisuje ta clovek, drugace ne bo mogoce uporabljat: https://blog.miklavcic.si/spotify-v-sloveniji/

Sam sem se registriral tako in deluje, brez da bi bilo ponovno treba VPN pognat.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Škoda če bo Tidal izdihnil. Fajn funkcionalna kombinacija z MacMinijem in iPadom. Izbira glasbe je dobra, res pa je, da količina ubija kvaliteto poslušanja. Jezi me le to, da mi otrok med moje priljubljene izvajalce/skladbe dodaja svoj - teenagerski pop nabor. Evil or Very Mad

Kakšna so vaša opažanja pri poslušanju Tidala iz aplikacije ali preko Audirvane? Jaz Audirvano uporabljam z defaultnimi nastavitvami, nisem še našel čas za podrobnosti.
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 27, 2017 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Nic, takole bom rekel. Sem sedaj mal cez praznike pretestiral tale Tidal HiFi in pa Spotify in sem primerjal iste komade, na isti opremi, na isti glasnosti. Spotify je zame boljsi ze v osnovni Free razlicici. Zakaj?
Bolj organsko igra, mal bolj polno, mal bolj zivahno. Tidal je slisat, kot da bi sel cez en filter. Vsa glasba je zelo flat, ni zivljenja, vse zveni zelo podobno, tenko, skatlasto, ubito. Vokali so suhi. Ne pomaga tudi, ce poslusam Master posnetke, kao najboljse kar majo. Spotify ga poseka, boljsa kontrola, bolj barvito, boljsi bas. Ampak vseeno doma zripani flaci so vseeno se stopnico al pa dve boljsi.
V glavnem ne vem kaj naj recem. Fajn, imas vse pri roki, ni ti treba imet diske z ogromno kapacitete. Ampak kljub vsemu, ti stream cloud servisi, ne vem no, ni to neki ultimativnega, kar se kvalitete tice, pa naj na njem pise super duper master sonic flac.
lp, d.


@delfinus

Zdravo,

Prosil bi te za mnenje-z ozirom da meniš da je "Spotify" zvokovno kvalitetnejši kot "Tidal" (na katerega sem sicer aboniran, slišal sem namreč da je Tidal zvokovno boljši kot Spotify!)-posedujem aktivne Dynaudio Focus XD 600 zvočnike z "connect" modulom, za katerega je navedeno "...with Wi-Fi integration (Spotify Connect, DLNA) for home network...app control iOS...", do sedaj sem mislil da se "Spotify" v SLO sploh ne lovi...torej bi se ga po tvoje dalo predvajati preko tega konkretnega modula wireless na aktivne zvočnike...v tem primeru se ne bi več "mučil" z neuspešno namestitvijo "Tidala" preko ethernet kabla (glej moj post izpred dobrega meseca nazaj na tem forumu -"Tidal").

Če se ti ljubi poglej na googlu "Dynaudio connect modul", Ti bi bil zelo hvaležen za konkretni nasvet, sem računalniško dokaj "nepismen", posedujem pa Samsung androida (tablica, mobitel)...

lp audioveteran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 8 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe