Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nov pohod DD gramofonov?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 17, 2015 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Daj ti Denon DL 103 glavo na Linn, pa boÅ” videl po ĆØem so hruÅ”ke.


HruÅ”ke so izvrstne - sploh, ĆØe ti je vÅ”eĆØ DL-103 (meni ni, pa sem jo prodal) - tudi na unipivot roĆØici. V bistvu so v kiÅ”ti za japka vse hruÅ”ke slastne, ne glede na ceno, velikost, trdnost ali sladkost. Meni so najbolj vÅ”eĆØ tepke. Nekateri pa uporabljajo celo take kombinacije



Saj ne da se cajtngi kolosalno ne motijo, pa vseeno, ĆØe bi bilo tvoje prepriĆØanje vodotesno, bi bil tale test strel v koleno, ne samo izguba ĆØasa - kar testi v cajtngih paĆØ so.


Nazadnje urejal/a uroÅ” Sre Mar 18, 2015 01:05; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 17, 2015 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Je kdo imel ta DD ali pa ga vsaj sliŔal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 00:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uroÅ” je napisal/a:

HruÅ”ke so izvrstne - sploh, ĆØe ti je vÅ”eĆØ DL-103 (meni ni, pa sem jo prodal)


Skoda, ravno sem zrisal ojacevalnik zanjo, ki ne potrebuje vhodnih transformatorjev in jo bere v diferencialnem nacinu (kanala nimata skupne mase).
Overall sem dobil nekaj cez 70dB ojacanja (@1Khz) in razmerje S/N okrog 65dB (overall, ne A utezen! ). Ojacanje bom nekoliko znizal, ker ni fore, da je izhod 1V RMS.

BTW, ravno se razprodajajo na webu.
http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-DENON-DL-103-MOVING-COIL-MC-PHONO-CARTRIDGE-DL103-MADE-IN-JAPAN-/111602960523?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19fc0e088b

Bomo vidli po cem so hruske, ko bo ojacevalnik koncan. Pripravljam tudi svoj pogon za gramofon, poleg ostalih zanimivih dogodivscin. O tem kdaj drugic.

Andrej


Nazadnje urejal/a AndrejS Sre Mar 18, 2015 01:14; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 01:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Thorens TD 524 v bistvu Disco DJ varianta Broadcast gramofona EMT 938, ki se je vrtel po noĆØnih klubih Å”irom Evrope. Mi pa ni znano, da bi ga (glede na ceno) imeli v kakÅ”nem discu v Sloveniji. Na radijski postaji pa verjetno tudi ne. Ne vem bo kateri od takratnih "radijcev" povedal.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 01:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:


BTW, ravno se razprodajajo na webu.
http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-DENON-DL-103-MOVING-COIL-MC-PHONO-CARTRIDGE-DL103-MADE-IN-JAPAN-/111602960523?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19fc0e088b


ƈe jo kupujeÅ”, pohiti tukaj: EUR 187,73 (Amazon vĆØasih spreminja cene iz minute v minuto)
http://www.amazon.fr/dp/B000Q19QXA/?tag=amorezon0f-21

- ne bo problemov s carino in ostalimi stroŔki. Pa poŔtnina bo tudi nižja. Baje zdaj res grejo iz prodaje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 01:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je ze doma Wink . Caka na ostale dele, da se setavijo v gramofon.

Najbrz je sedaj res prilika za nakup ce se koga zanima. Me pa absolutno preseneca, da bi vrgli iz prodaje paradnega konja, za keterega obvladajo tehnoloski proces. Mocno dvomim, da bodo pa potem dali vn nekaj zelo novega in cenejsega. Morda ista stvar v drugi barvi.


Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Je ze doma Wink . Caka na ostale dele, da se setavijo v gramofon.

Najbrz je sedaj res prilika za nakup ce se koga zanima. Me pa absolutno preseneca, da bi vrgli iz prodaje paradnega konja, za keterega obvladajo tehnoloski proces. Mocno dvomim, da bodo pa potem dali vn nekaj zelo novega in cenejsega. Morda ista stvar v drugi barvi.


Andrej


LP

DL 103 ni lih adut za odkrivanje ĆØarov analogije. OĆØara z nizko ceno, propeva Å”ele moĆØno predelana in prikljuĆØena najprej na dober MC trafo potem na phono... Phono z velikim ojaĆØanjem so preizkuÅ”ali že mnogi pred teboj, ma ni prineslo pravih rezultatov, vsaj v tem primeru ne Rolling Eyes Crying or Very sad
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uroÅ” je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Daj ti Denon DL 103 glavo na Linn, pa boÅ” videl po ĆØem so hruÅ”ke.


HruÅ”ke so izvrstne - sploh, ĆØe ti je vÅ”eĆØ DL-103 (meni ni, pa sem jo prodal) - tudi na unipivot roĆØici. V bistvu so v kiÅ”ti za japka vse hruÅ”ke slastne, ne glede na ceno, velikost, trdnost ali sladkost. Meni so najbolj vÅ”eĆØ tepke. Nekateri pa uporabljajo celo take kombinacije



Saj ne da se cajtngi kolosalno ne motijo, pa vseeno, ĆØe bi bilo tvoje prepriĆØanje vodotesno, bi bil tale test strel v koleno, ne samo izguba ĆØasa - kar testi v cajtngih paĆØ so.

Sam si rekel, da tebi ni bila vÅ”eĆØ, pa si jo prodal. 103 je ena najbolj nevtralnih glav. Seveda, montiraj jo na Linn ali podobno reĆØ in ne boÅ” imel od nje kar zna. Bo presvetlo zvenela (kar ni nevtralno) in ne bo udarne dinamike, ki je veĆØja od Supexa, a se ne bo tako sliÅ”alo. Bo zaostajala za njo. Te stvari sliÅ”iÅ” v primerjavi, tako izolirano se vsakemu zdi njegov sistem dober.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

@nek_do hm, zakaj si pa zbrisal en svoj post, je blo "zanimivo" vpraŔanje ?
Jaz bi nanj preprosto odgovoril, ne kupujte cenenih MC, ni nobene prednosti v(na) njih, je dobra MM zlata vredna (boljÅ”i modeli NOS z novimi nosilĆØki_iglami), pol je samo odvisno katera , ti je bolj vÅ”eĆØ, o "nevtralnosti" in kaj je boljÅ”e je itak težko pri teh stvareh sodit, ker je neÅ”teto kombinacij in vse so "barvane", meni so trenutno vÅ”eĆØ ADC, Audio Technica, Technics, Shelter MM. Shelter MC in Supex poĆØivajo_se praÅ”ijo na poliĆØki...
Moram pa ponovno nabavit, sem že imel, Pickering 3000, da sliŔim kako zveni z danaŔnjih gledanjem na zvok, ma vidim , da ni prav reden gost na net prodajnih policah Crying or Very sad Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka

se povsem strinjam s tabo, seveda je bistvo problema da je Denon103 dokaj zahtevna za ojaĆØanje, rabi odliĆØen trafo in phono, pa seveda ĆØimboljÅ”o roĆØko. to pa stane in seveda hitro vsaka kvalitetnejÅ”a mm ki ni tako izbirĆØna da veĆØ od sebe v kakem cenenem set upu,

Pickering 3000 je brez bojazni Å”e vedno super. imam ravno novo sicer Lyirics shibata iglo ne originalne ki je precej out in na Mayware f4 je super. moram Å”e en dan poskusiti na Grace 707 ampak ni ĆØasa za vse.
sicer sem jo nameraval že prodati tako kot veĆØji del zaloge ampak me je zadnjiĆØ Grace f9 z Soundsmith ta poceni iglo nagnala na montažo.......zelo pouĆØno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Sam si rekel, da tebi ni bila vÅ”eĆØ, pa si jo prodal. 103 je ena najbolj nevtralnih glav. Seveda, montiraj jo na Linn ali podobno reĆØ in ne boÅ” imel od nje kar zna. Bo presvetlo zvenela (kar ni nevtralno) in ne bo udarne dinamike, ki je veĆØja od Supexa, a se ne bo tako sliÅ”alo. Bo zaostajala za njo. Te stvari sliÅ”iÅ” v primerjavi, tako izolirano se vsakemu zdi njegov sistem dober.


Mislim, da ni tako preprosto. A ĆØe mi Shure M97xE ni vÅ”eĆØ - iz istih razlogov kot DL103, boÅ” tudi rekel, da je to zaradi preÅ”ibkega pogona?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uroÅ” je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Sam si rekel, da tebi ni bila vÅ”eĆØ, pa si jo prodal. 103 je ena najbolj nevtralnih glav. Seveda, montiraj jo na Linn ali podobno reĆØ in ne boÅ” imel od nje kar zna. Bo presvetlo zvenela (kar ni nevtralno) in ne bo udarne dinamike, ki je veĆØja od Supexa, a se ne bo tako sliÅ”alo. Bo zaostajala za njo. Te stvari sliÅ”iÅ” v primerjavi, tako izolirano se vsakemu zdi njegov sistem dober.


Mislim, da ni tako preprosto. A ĆØe mi Shure M97xE ni vÅ”eĆØ - iz istih razlogov kot DL103, boÅ” tudi rekel, da je to zaradi preÅ”ibkega pogona?

Ni mi cilj niti prerekanje niti dokazovanje. Podal sem svoje (ki ni osamljeno) mnenje. V danih pogojih bom reagiral tako kot @ajka: te pogoje imam, MM se mi obnese bolje kot MC. V takih pogojih to drži.
Ena Stanton (ki je v sorodu s Pickering) mi je bila bistveno bolj dinamiĆØna in pravilno uravnana na klasiĆØnem jermenarju (gumi jermen prijemlje na podkrožniku 160mm) kot pa DL103. Ko pa preÅ”altam na vertikalca (togi jermen prijemlje na premeru 400mm) pa Denon prestavi v maksimalno dinamiko in izpade Stanton nedonoÅ”enĆØek. Dinamika pa taka, da niti CD nima kaj iskati v primerjavi. Kar pa v prejÅ”njem primeru ni sluĆØaj.
Dokler nimaÅ” navora na razpolago za primerjavo, lahko samo teoretiziraÅ”.

Benedetti (it. uho AR revije) to pove na svojski naĆØin: EMT 930 dobesedno osmeÅ”i vsak gramofon, ki nima 100kg.
V to smer gre zvok s trdo MC glavo na moĆØnem gramofonu, za razliko od votlih - nje, nje - zvokov Å”voh jermenarjev. Na takih so MM boljÅ”e, vse skupaj pa lahko pade že proti CD playerju, vsaj kar se dinamike in polnosti zvokov tiĆØe. To zgodbo govorite vsi udeleženci debate in jo pravim tudi jaz. Obstaja pa Å”e nekaj veĆØ izza tega. Samo to.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroÅ”



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem prepriĆØan, da se prerekava, niti ne vem, zakaj bi se - saj ne klatiÅ” neumnosti, samo malo pretiravaÅ”. Zgolj priobĆØujem drugaĆØno mnenje, tako za poživitev - pa zato, da ne bo videti, da je resnica samo ena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 18, 2015 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,

Naj omenim se jaz par stvari, DL103 je na netu zelo dobro ocenjena povsod in v proizvodnji ze 40 let. Te dva podatka, sta jo obvarovala na trgu leta in leta. Ker parim ne igra pravilno, se ne pomeni, da je komplicirana. Dejstvo je, da jo moras pravilno nastaviti v vseh pogledih. To je vidno tudi na simulacijah.

Meni je padla v oci zaradi nizke induktivnosti, katero bi rad izkoristil v svoj prid. Tudi cena je prevagala tehtnico. Okoli tega se da narediti fantasticen RIAA ojacevalnik tocno za to glavico. In to namenoma brez transformatorjev, ker jih nocem. Tehnika je sla naprej in danes je to mogoce, sprijaznite se.

Pri mehaniki gramofona nisem omejen na znamko gramofona in ga lahko sestavim kakor hocem, prav tako pogon. Da se navezem na temo, optiram proti jermenarju.

Pes taco moli tja, kakor vidite.

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2015 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uroÅ” je napisal/a:
Nisem prepriĆØan, da se prerekava, niti ne vem, zakaj bi se - saj ne klatiÅ” neumnosti, samo malo pretiravaÅ”. Zgolj priobĆØujem drugaĆØno mnenje, tako za poživitev - pa zato, da ne bo videti, da je resnica samo ena.

Pretiravanje je zelo relativna reĆØ. Izdatno plaĆØati komaj sliÅ”no razliko je mojih oĆØeh pretiravanje.
ReĆØi da je bistveno bolj dinamiĆØna Grace G707 kot pa Mayware F4 pa ni pretiravanje. Lahko da koga ne zanima dinamika zaradi zvrsti glabe, ki jo posluÅ”a ali celo v njegovem sistemu se to ne pokaže v polni meri. Ali posluÅ”a potiho in mu celo paÅ”e da ni velike dinamike.
Pa imaŔ že Ŕtiri resnice.

Zelo se strinjam, da 103, pa tudi nasploÅ”no trdi MC ni za kupiti, ker v veliki veĆØini ni pravih pogojev za to. Tudi ĆØe je cena nizka, ne boÅ” imel niĆØ od tega. Definitivno slabÅ”e bo od MM opcije. Zatika se tudi pri phono ojaĆØanju, pa povezovalnih kablih - ker so signali izjemno nizki.

To je samo za tiste ki pretiravamo na celi ĆØrti, hahaha
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 2 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe