Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izbor AV Receiverja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MITT



Pridružen/-a: Tor Nov 2016 21:36
Prispevkov: 1
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2016 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aloha, bom po enem letu nadaljeval tukaj.

Prvič izbiram AV receiver za novo hišo, gledam tele tri:

Onkyo TX-NR656
Yamaha RX-V681
Pioneer VSX-1131-B

Vsi 3je imajo iste cene in specifikacije (bi skoraj stavil da sta onkyo in pioneer narejena na traku v isti fabriki): pomembno mi je
-384 kHz/32-bit DAC
-phono MM za gramofon
-7.2, atmos

Gor bi priklopil za začetek Jamo S 628 HCS 3. Na hifi sejmu mi je bil pa všeč GoldenEar Triton one.

Ne poznam pa uporabniških vmesnikov, nisem še imel zadeve nikoli. Se mi zdi, da so zdele najbolj pripravljene, edino DAB nimajo. Ker so res enaki, me zanima, katerega bi izbrali vi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2016 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...

Nazadnje urejal/a longplay Čet Sep 28, 2017 23:12; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2016 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor bi v ta izbor moral vključiti še Denon AVR X2300W, ki je letošnji dobitnik evropske EISA nagrade za AV-receiverje. Ima vse karakteristike, ki jih želiš in podpira Dolby Atmos do 5.1.2.
Manjka sicer phono, ma to lahko dodaš z eno zunanjo enoto...

LP,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2016 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, AVRX2300 zveni presenetljivo dobro za svojo ceno,
malce bolj dinamično, mehko in polno kot Pioneer ali Onkyo. Imel sem namreč možnost neposredno primerjat VSX 1131 in AVRX2300 . Yamahe 681 še zaenkrat nisem slišal, je pa bila njena predhodnica 679 odlična, ampak kot sem rekel, Denon je res pravo malo čudo. Samo nikakor ne uporabiti Audyssey kalibracije...vsaj jaz nisem imel dobre izkušnje z njo, sem raje po svoje nastavil EQ...

Kar se tiče uporabniških vmesnikov, pa je meni osebno najljubši Pioneer ki ima tudi fantastični app za telefon, Denon in Yamaha pa imata čisto v redu vmesnik, vendar je Denon-ov app res zanič, Yamahin pa odličen (če ti je to pomembno)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe