Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabli - kje tiči "trik"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 157, 158, 159  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Tukaj je več ali manj vse PR, EPP... Wink

Tudi "outsiderji", imajo fake profile ali svoje "samooklicane PR pooblaščence"...ki to počnejo, ker sami nimajo kaj pametnejšega za napisat...ali zaradi samopromocije...

sistem se sliši slabo, ker so kabli tako dobri, da so razkrinkali slabosti naprav

Logično: "SHIT IN -> SHIT OUT" simpl k pasulj...večni problem, pri večini sistemov low grade komponent, ki jih povežeš z vrhunskim kablom.

LP

Saj PR in EPP mora bit, da vemo en za druzga, samo ne v stilu pralnih praškov, da kapljica JARa opere "goro posode" Rolling Eyes Wink
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
jacoby je napisal/a:
Tukaj je več ali manj vse PR, EPP... Wink

Tudi "outsiderji", imajo fake profile ali svoje "samooklicane PR pooblaščence"...ki to počnejo, ker sami nimajo kaj pametnejšega za napisat...ali zaradi samopromocije...

sistem se sliši slabo, ker so kabli tako dobri, da so razkrinkali slabosti naprav

Logično: "SHIT IN -> SHIT OUT" simpl k pasulj...večni problem, pri večini sistemov low grade komponent, ki jih povežeš z vrhunskim kablom.

LP

Saj PR in EPP mora bit, da vemo en za druzga, samo ne v stilu pralnih praškov, da kapljica JARa opere "goro posode" Rolling Eyes Wink

He, he, ste vzeli v obzir možnost, da je tisti kabel slab in ti PR okrivi tvoje 'razkrinkane' naprave? Še posebej če z drugimi kabli deluje vse ok.

Sem naprimer v lastnem sistemu vstavil Audioqust-ove Niagara interkonekte (okoli 2.000€). Nekoliko je popravilo resolucijo na nizkih nivojih, sicer pa ni bilo nobene spremebe glasu, timbrike, dinamike. Mi je omogočil bolj jasno poslušanje na tišji glasnosti - kar ni mala stvar, da se razumemo. Sploh če imaš zvočnike bolj resolutivne kot so moji MA Gold.
A brez zvočnih akrobacij oziroma razlik v zvoku napram mojemu AudioTekne (ca 300€).
Po mojem je to logično, če so kabli korektno narejeni in sistem korektno upasan. Razlika se naredi na nizkih nivojih glasnosti (resolucija) zaradi boljše prepustnosti boljšega kabla.

Ma tukaj avdiofili hočejo ekvalizirati napake s kabli, najti kabel, ki 'igra' tako, da kompenzira kar ni bilo narejeno ko je bila ura. To je zame napačno pojmovanje vloge kabla.
Je pa logična posledica avdiofilske prakse kupovati naprave (magari iz druge roke) najvišjega možnega ranga za budget ki je na voljo. Če to potem paše skupaj, ugotavljajo naknadno, spet z 'ugodnimi' nakupi rabljeneih kablov.
Tako prideš do zvokov brez repa in glave.

/pozor.:zapisano je moje stališče, pravica do sprememb pridržana/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030389877
jacoby

Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Sem naprimer v lastnem sistemu vstavil Audioqust-ove Niagara interkonekte (okoli 2.000€).

Jebeš Audioquest, baker, avstrijski dolgcajt... Smile
Naj raje delajo motorne žage, in obdelujejo SLO les. Laughing

Audio Tekne imajo precej kapacitete/m, to ti pobira top-end, in low level detail.
epic

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jacoby, kdaj pa so naši severni sosedje kupili AudioQuest? Po mojem (skromnem) vedenju še vedno domujejo in delujejo na jugu Kalifornije.

Si jih morda zamenjal za Ayon Audio?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, imajo visoko kapacitivnost in se to mora zelo upoštevati pri kombiniranju z napravami, sploh pa ni dobro pretiravati z dolžino.
Po drugi strani je narejen iz lakirane žice, brez nobenega drugega dielektrika.
http://www.theabsolutesound.com/articles/an-affordable-cable-thats-as-good-as-the-high-priced-stuff/

Nazaj na vrh
jacoby

Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 15:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
@jacoby, kdaj pa so naši severni sosedje kupili AudioQuest? Po mojem (skromnem) vedenju še vedno domujejo in delujejo na jugu Kalifornije.

Si jih morda zamenjal za Ayon Audio?

Možno da sem res zamenjal...bil sem ziher da so Avstrijski, ker so tako "ružni"...
ambasador

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

E - to - to:

tej so grdi, oni imajo preveč, tisti imajo premalo, tejle bi bili, ma so predragi, one koruzarje pa klinc gleda - pravi ''The spirit of high end''.

A sound? - 'sitnica' bi rekel sir Oliver, hahaha

Nazaj na vrh
mestn pu

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaka od Hajdinjaka prjatu je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:

So tipi kablov na katerih deluje klasičen shield kot filter, to namreč oklep na kablu je, ker hitro pretirano sfiltrira glasbeno informacijo in če te ni, je ne moreš prizmerjat nazaj in tako sčarat, da je.
Zvočniški in RCA povezovalni kabli shielda nimajo, z cenenimi izjemami..

Pri power in nekaterih drugih kablih je RF shield nujen, narejen tako, da RF motnje mreže v veliki meri odvaja nazaj v mrežo in ne v komponento.
Lahko je enojen, dvojen, celo trojen, bistveno pa je, da je izveden tako, da filtrira in anulira RF motnje, ne pa glasbene info komponent.

Kaj ko bi ti svoje "strokovne" ugotovitve objavljal na kakem forumu, ki se ukvarja z misteriji, duhovnostjo, kristalografijo, alternativno medicino itd.

Prav zanima me, kako ti meriš stopnjo RF filtriranja kabla. Z ušesi verjetno. Ker tvoja ušesa so sprejemnik elektromagnetnega valovanja. Za to, da "RF motnje mreže v veliki meri odvaja nazaj v mrežo" maš pa verjetno gor napis "RF motnjam vstop najstrožje prepovedan", pa se ustrašijo in grejo nazaj v mrežo.

Zakaj tratiš svoj talent tu. Tvoje mesto je v kreativnem pisanju "kako shujšati 30kg v 7dneh", "kako povečati penis" in podobno.
Kaj, ko bi šel nebuloze in blodnje nabijat komu, ki mu je mar zate in zanje'? Vidim, da te povečanje penisa prizadane, ampak to je tvoja stvar, nikogar tukaj to ne briga..
Na kratko. Nikoli nisem razumel folka, ki si ne zna najti switcha in izklopit svojega žalilnika in bedno uživa v bebavem žaljenju..
Tako žaljenje je bedno, drži?
ro-bi

Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hotel ti je samo dopovedat, da nehaj pisati o stvareh, ki jih niti malo ne razumeš.
In ni bil prvi.
Je pa res uporabil žaljive besede.
Je pa tudi res, da se te kaj drugega ne dotakne- to moraš priznat.
Ker mnogokrat nabijaš res v tri dni, potem te kdo poizkusi postavit dol, pa sploh ne reagiraš.
Po moje je to vzrok za tako skrajnost.
Nazaj na vrh
mestn pu

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj folk vidi v uničenju teme, zmerjanju in laganju o ljudeh, ki jih sploh ne pozna, si lahko samo mislim.

Audio kabel lahko oceniš z ušesi, to so zadeve, ki vsakemu rastejo iz glave.
Če razlik ne slišiš, no big deal, zato ni treba dramatizirat in zganjat cirkus in težit ljudem kot gluha svinja.

Če bi vsak zganjal tak cirkus in uničeval teme, ki mu niso všeč in mu sploh mu ni mar zanje(lahko jih naštejem cel seznam, ki me ne zanimajo), bi bila na forumu norišnica..
Koliko je tak človek sploh še audiofila?

Komu naj bi sploh smiselno odgovoril, razen izjem, na njihovo psihotično besnenje v tej temi in na zagrizeno infantilno ubijanje teme in zmerjanje kar tako v zadnjem tednu?

Pismo, ampak z nekom sva pa le izmenjala smiselne povedi, seveda na ZS in rekel je hvala, pa še za tega nisem zih, če ni bla zajebancija..
Spoštovani,
ker ste poznavalec kablov mi prosim povejte ali bi lahko izdelali kabel z moškim 2 pin DIN chinchem in na drugi strani male vilice. Za zvocnik vintage brez kretnice. Koliko bi znašala cena? in kakšna vrsta žice bi bila potrebna?
Lp, Goran

Lep pozdrav.
Seveda bi šlo.
Bi pa bilo ceneje naročit te... http://www.ebay.com/itm/OFC-speaker-cable-with-2pin-Din-male-plug-/330744625698?hash=item4d01ea7a22:g:ZyUAAOSwcBhWbB9n
In na drugo stran privijačit te
http://www.ebay.com/itm/8Pcs-Plated-Y-Screw-F-Spade-DIY-Banana-Plug-Connector-4mm-Speaker-Wire-Cable-/161784803436?hash=item25ab20306c:g:XFQAAOSwyQtVwWhM

Žal jih manj kot 8 ne prodajajo, oziroma jih v drugih trgovinah, ampak 2 ali 4 kom pridejo dražje kot 8 v tej trgovini..

Pri starih zvočnikih brez kretnice tako ni slišnih razlik med kabli..

LP

Hvala za Vaš hiter odgovor,
lep dan, Goran
mestn pu

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Hotel ti je samo dopovedat, da nehaj pisati o stvareh, ki jih niti malo ne razumeš.
In ni bil prvi.
Je pa res uporabil žaljive besede.
Je pa tudi res, da se te kaj drugega ne dotakne- to moraš priznat.
Ker mnogokrat nabijaš res v tri dni, potem te kdo poizkusi postavit dol, pa sploh ne reagiraš.
Po moje je to vzrok za tako skrajnost.
Robi, ti imaš sindrom samopoveličevanja odkar se tipkava.

Si samo eden tistih, ki vedno trdiš, da je tisto kar si ti spravil skupaj naj, potem pa zadeva roma med oglase..In vse na novo, spet še ena naj, naj, komponenta..
O kablih nimaš pojma, ker nisi nič delal na tem..
Še vedno imam doma Gainclone narejen po tvojem receptu-z switcherskim napajalnikom..
Veva, da switcher na GCju ni neka genijalna rešitev, ampak nasprotno poleg tega imam ali sem imel kar nekaj izdelkov podobnih samooklicanih genijev s foruma, ki so jih mi jih za ne tako majhen denar izdelovali leto ali več, čeprav je šlo za preproste zadevo na eni sami majhni tiskovini..
Ko sem enega od teh umotvorov prodal prijatelju, ga je nesel ekspertu, ki dela z elektroniko vsak dan in je prejel že nekaj priznanj za svoje zasnove in nič, ampak popolnoma nič ni štimalo.
Je pa delovalo in ni se kadilo.
ro-bi

Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam sindrom samopoveličevanja?
In to ravno ti napišeš Laughing
Nazaj na vrh
nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glej @mestn saj vemo, da si "fejst poba" ter, da delaš verjetno izvrstne kable, ki se tudi "slišijo". Samo v tem "svojem svetu" in ob vsej tej tvoji evforiji greš včasih malo predaleč. To moraš razumet. Evo kot si šel sedajle, ko si prezentiral prejeto zasebno pošto. Res, da ni nič posebnega samo verjetno je imel človek tak ali drugačen vzrok, da se ni javno izpostavljal. Pa veš koliko take zasebne pošte mi prejemamo v nabiralnike pa nihče tega ne izpostavlja.
ajka

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 23:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"Ma kat ste več navalili", evo nekaj za "produktivno debato", je Kuzma zastopnik :

http://www.katltd.si/high-fidelity-usa.html
http://www.highfidelitycables.com/
https://www.facebook.com/HighFidelityCables

nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
"Ma kat ste več navalili", evo nekaj za "produktivno debato", je Kuzma zastopnik :
https://www.facebook.com/HighFidelityCables

No pa si "ubil dve muhi na en mah." Tele imajo na fejsu omenjene tudi "naše" zvočnike.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 157, 158, 159  Naslednja
Stran 158 od 159

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu