Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabli - kje tiĆØi "trik"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 161, 162, 163  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejx je napisal/a:
Heheheh, dej raje povej, da imaÅ” pred tem v veji legradovo letev, ki naredi veĆØji del naloge Laughing

Tvojo razdelilno letev sva na televizorju testirala dva in pri obeh rezultat isti kot prej, na ojaĆØevalcu pa se je celo sliÅ”alo slabÅ”e kot na prejÅ”nji letvi, res vrhunski rezultat Wink

ƈe sistem ni zdrav potem se vsaka malenkost, ki jo spremniÅ” v sistemu pozna, to sem na svoji koži Å”e kako obĆØutil sam pri gradnji 8-kanalne aktive. Ko sem odpravil vse težave z impedanĆØnimi ujemanji in digitalnim klipingom pa je bilo skoraj vseeno kakÅ”en kabel sem priklopil v sistem, razlike so sicer bile, samo zelo minimalne.
ƈe bi gledal v pravi smeri, bi videl, da je Legrandova lajÅ”ta vtaknjena v najcenejÅ”o Bauhausovo, ta pa v prenapetostni filter, filter pa v staro navadno Å”uko vtiĆØnico.
Pomeni, da se izboljÅ”anje slike zgodi na lajÅ”ti naprej od Legrandove, ko se smeti in motnje mreže in filtra in lajÅ”t iz elektro trgovine spremenijo v tok elektronov, ki oĆØitno teĆØe izjemno pravilno..
Je pa Legrandka solidna lajÅ”ta, zelo user friendly. ƈe bi imel ĆØas in upal na vsaj 1% povratne info, bi jo prežiĆØil..

Daj, dahni, da imaÅ” analogni vmesnik in da sva zato razoĆØarana ugotovila, da zato pri tebi in drugod v tem primeru zadeva ne deluje..
Nekateri sistemi in komponente so popolnoma imuni na to kakŔen kabel priklopiŔ nanje, te stvari s prijatelji ob posluŔanjih in med njimi pretresamo in to drži, so pa zelo, zelo redki.
ƈestitke.

Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Od viŔka ne boli glava.
Moja zbirka kablov je Å”e obsežnejÅ”a, k sreĆØi imajo nekateri med prijatelji naravnost fenomenalne zbirke greÅ”no dragih second hand audio kablov in so pravcate hodeĆØe enciklopedije za primerjanje kablov.. Laughing
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V dveh letih se marsikaj spremeni Wink

Upam, da boÅ” Å”el v pravo smer naprej, ker trenutno romaÅ” v napaĆØno smer Wink

Sicer je pa na trgu veliko povpraÅ”evanja po kablovju, raje se kupi kabel za 1.000eur, ki barva ali pa celo spreminja frekvenĆØni odziv, kot pa da bi premaknil zvoĆØnike za 2cm ali dodal kaj akustiĆØnega v prostor. Dela ti ne bo zmanjkalo Wink

Jaz pa Å”e vedno raje premikam zvoĆØnike in dodajam aplikate Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dajta, perita usrane gate v domaĆØem pralnem stroju...ne v javnem...bodo Å”e naÅ”e cune zaudarjale...

@jernejx, ne bit žleht, ker to se vse vrne Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejx

Vsak tele ima svoje vesele.

Mojega si videl, ko si bil pri meni, mestn ima paĆØ svojga, pa naj ga ima.
ƈe ne bo smetil drugih tem je zadeva ĆØisto OK, uÅ”esa (in oĆØi) so pa tako njegove, pomembno je, da ti je hoby v zadovoljstvo.

Tudi jaz sem se malo hecal s kabli. Imam tudi jaz v sistemu diy napajalni kabel - za celih 10ā‚¬ (imam celo 3), pa nekaj interkonektov in zvoĆØniÅ”kih sem tudi naredil, a ostal je le napajalni, ĆØeprav je en interkonekcijski (predelan iz prastarega z DIN konektorji) odliĆØen.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 03, 2016 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer pa, probajte in uživajte Wink MaŔ prav CK Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj sta posmetila in zamorila temo z nekakÅ”nimi osebnimi zamerami, ko so ĆØisto brez povoda, saj se niti ne poznamo in povedala nekaj o sebi in niĆØ o kablih, pa bo to kar ok, ne?
Zdaj pa Ŕe nekaj o shieldu proti RF motnjam na kablih..
Laughing Laughing Laughing
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole se vaju ne tiĆØe. Pomovirata nek svoj koncept, ampak to poĆØneta tako, da osirata druge..Morda ne bi bilo napak, da si odpreta temo DACi kot aktivne kretnice in o tem kaj povesta.
Bo vsaj kdo kaj imel od tega..

So tipi kablov na katerih deluje klasiĆØen shield kot filter, to namreĆØ oklep na kablu je, ker hitro pretirano sfiltrira glasbeno informacijo in ĆØe te ni, je ne moreÅ” prizmerjat nazaj in tako sĆØarat, da je.
ZvoĆØniÅ”ki in RCA povezovalni kabli shielda nimajo, z cenenimi izjemami..

Pri power in nekaterih drugih kablih je RF shield nujen, narejen tako, da RF motnje mreže v veliki meri odvaja nazaj v mrežo in ne v komponento.
Lahko je enojen, dvojen, celo trojen, bistveno pa je, da je izveden tako, da filtrira in anulira RF motnje, ne pa glasbene info komponent.

Na mojih power kablih uporabljam enojen in na modelu viÅ”jega ranga, dvojen shield. In Å”e par tehnologij, ki jih ni v DIY priroĆØnikih in jih je mogoĆØe uporabljati samo, ĆØe kabel in izolacijo zgradiÅ” sam..
Vsak kabel je na ta naĆØin soniĆØno usklajen z vrhunskimi tipi vtiĆØev, da filtrira motnje in ne zvoĆØne informacije..
Samo tako je lahko konĆØni rezultat audio kabel z res veliko glasbene info in praktiĆØno brez negativnih filterskih uĆØinkov shielda..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Tole se vaju ne tiĆØe. Pomovirata nek svoj koncept, ampak to poĆØneta tako, da osirata druge..Morda ne bi bilo napak, da si odpreta temo DACi kot aktivne kretnice in o tem kaj povesta.
Bo vsaj kdo kaj imel od tega..

So tipi kablov na katerih deluje klasiĆØen shield kot filter, to namreĆØ oklep na kablu je, ker hitro pretirano sfiltrira glasbeno informacijo in ĆØe te ni, je ne moreÅ” prizmerjat nazaj in tako sĆØarat, da je.
ZvoĆØniÅ”ki in RCA povezovalni kabli shielda nimajo, z cenenimi izjemami..

Pri power in nekaterih drugih kablih je RF shield nujen, narejen tako, da RF motnje mreže v veliki meri odvaja nazaj v mrežo in ne v komponento.
Lahko je enojen, dvojen, celo trojen, bistveno pa je, da je izveden tako, da filtrira in anulira RF motnje, ne pa glasbene info komponent.

Na mojih power kablih uporabljam enojen in na modelu viÅ”jega ranga, dvojen shield. In Å”e par tehnologij, ki jih ni v DIY priroĆØnikih in jih je mogoĆØe uporabljati samo, ĆØe kabel in izolacijo zgradiÅ” sam..
Vsak kabel je na ta naĆØin soniĆØno usklajen z vrhunskimi tipi vtiĆØev, da filtrira motnje in ne zvoĆØne informacije..
Samo tako je lahko konĆØni rezultat audio kabel z res veliko glasbene info in praktiĆØno brez negativnih filterskih uĆØinkov shielda..


To so javne objave, a neda? Se tiĆØejo prav vseh zainteresiranih. Izmenjava mnenj, izkuÅ”enj je nekaj najboljÅ”ega, kar si lahko podajamo.
Nisem edini mnenja, da kjer po zraku Å”iba veliko "motilcev" signala, da je oklop na signalni veji do ojaĆØevalca nujno zlo. Ni najboljÅ”e, je pa kompromis, brez katerega v nekih okoljih ne gre. Tudi ne gre na pamet karkoli posploÅ”evati...iz katere koli "smeri". Toliko, kot nas je, toliko razliĆØnih sistemov, prostorov, izkuÅ”enj, ...tko da so prerekanja brezpredmetna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O ja, ide

siroliver je napisal/a:
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka od Hajdinjaka prjatu



Pridružen/-a: Pet Apr 2013 22:12
Prispevkov: 32
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 01:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:

So tipi kablov na katerih deluje klasiĆØen shield kot filter, to namreĆØ oklep na kablu je, ker hitro pretirano sfiltrira glasbeno informacijo in ĆØe te ni, je ne moreÅ” prizmerjat nazaj in tako sĆØarat, da je.
ZvoĆØniÅ”ki in RCA povezovalni kabli shielda nimajo, z cenenimi izjemami..

Pri power in nekaterih drugih kablih je RF shield nujen, narejen tako, da RF motnje mreže v veliki meri odvaja nazaj v mrežo in ne v komponento.
Lahko je enojen, dvojen, celo trojen, bistveno pa je, da je izveden tako, da filtrira in anulira RF motnje, ne pa glasbene info komponent.


Kaj ko bi ti svoje "strokovne" ugotovitve objavljal na kakem forumu, ki se ukvarja z misteriji, duhovnostjo, kristalografijo, alternativno medicino itd.

Prav zanima me, kako ti meriŔ stopnjo RF filtriranja kabla. Z uŔesi verjetno. Ker tvoja uŔesa so sprejemnik elektromagnetnega valovanja. Za to, da "RF motnje mreže v veliki meri odvaja nazaj v mrežo" maŔ pa verjetno gor napis "RF motnjam vstop najstrožje prepovedan", pa se ustraŔijo in grejo nazaj v mrežo.

Zakaj tratiÅ” svoj talent tu. Tvoje mesto je v kreativnem pisanju "kako shujÅ”ati 30kg v 7dneh", "kako poveĆØati penis" in podobno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri kablih so možne razliĆØne razlage. Najbolj duhovita kar sem jih sliÅ”al:
- sistem se sliŔi slabo, ker so kabli tako dobri, da so razkrinkali slabosti naprav Laughing .
Enkrat, ko imaŔ take kable, samo Ŕe zamenjaŔ aparature, da paŔejo na njih. Laughing Laughing
------------------------------------------------------------------------------------------

Misel dneva: kabli ne igrajo, igrajo se avdiofili, hehe
Samo spuÅ”ĆØajo signal skozi.
Ta prepustnost je lahko zadovoljiva ali slabŔa. Da je bolj zanimivo, se to spreminja po nivoju in spektru in v odvisnosti kje je priklopljeno.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
NekoĆØ sem se igral s kabli in se mi je utrnila ideja, da bi bilo idealno brez kabla. ƈe z RG 58 dela dobro, brez nobenega kabla bo Å”e bolje od najboljÅ”ega. Pa sem v isto Å”katlo vgradil phono tik zraven linije in preskoĆØil povezovalni kabel - ne samo to - sem preskoĆØil dvojno lotanje na prikljuĆØke in dvojne prikljuĆØke in ene kable na prikljuĆØke.
A mislite da se je prikazala 'Marija'? Malo morgen. Isto kot prej. Nekoliko bolj transparentno, ja. In to je vse.
Naprave so bile loĆØena linija in phono od PS Audia. Že prej so pasale skupaj in direktna vgradnja v isto ohiÅ”je brez zunanje povezave ni prinesla bistvenega izboljÅ”anja.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Veliko posmehovanja, a tisti, ki to poĆØnejo, verjamite je to "pluvanje v lastno skledo" Rolling Eyes Wink

Za dober projekt pri "bajti" rabiŔ tako "arhitekta kot statika" pol pa Ŕe pravega "maherja" , da bo to napravu ...

Ja v audiu je tudi tako, ma ĆØe maÅ” Å”olo iz elektronike Å”e ne pomeni ,da si že avtomatsko audiofil in da znaÅ” napravit kakÅ”no audio komponento pa naj si bodo to samo preprosti kabli, kretnico za zvoĆØnike ali bolj kompleksni ojaĆØevalec ali CD-DAC ...
Velikokrat sliÅ”im predvsem na sejmih kako se kakÅ”en "elektronik" "kur.i", ma jaz naredim boljÅ”e in cenejÅ”e, ta in ta pristop je zaniĆØ itd.

Ma niti približno ne bo tako !!!
No malo Ŕtorije o tem...
Leta nazaj je "naÅ” Sežanski elektronik" z dolgoletnimi izkuÅ”njami v "stari Iskri" in potem Å”e privat na pro delih na ozvoĆØenjih "Å”ol, fabrik itd." sklenil, da bi pa se on lotil naparavit audiofilski ojaĆØevalec, ki bo boljÅ”i od tistih na audio trgu, vsaj tako je izjavil...Hm, zakaj ni v teh glavah vsaj malo skromnosti, ne vem Rolling Eyes
Seveda nikoli ni imel svojega resnega audio sistema, samo tisti mali "mono-stereo" na polici Shocked
Za dobit "vizijo" ajde do mene, do mojega studia, debate, posluŔanja in "polno virtualne " riference, kako bi in bo...
Ma dolgo ni bilo in ko je bilo je bila "katastrofa", ker on ve kaj mora, da so naŔe "mambo jambo" audifilske vs " diplomirana elektronika" Laughing Laughing ja ni primerjave, a ne !!!
Je Å”lo tako daleĆØ, da nisva bila veĆØ na "ti" ampak trma , ga je veliko koÅ”tala, ma je po veliko letih ipak popustil in upoÅ”teval tudi "arhitekta" in ne samo svoje "statiĆØne izraĆØune"...
Ampak žal to ni osamljen primer, pri nas je to skoraj pravilo, sem imel Ŕe kar nekaj podobnih primerov, so tudi taki vmes, ki nekaj v naŔem Slo audiu nekaj veljajo ampak samo zaradi PRa Crying or Very sad Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj je veĆØ ali manj vse PR, EPP... Wink

Tudi "outsiderji", imajo fake profile ali svoje "samooklicane PR pooblaÅ”ĆØence"...ki to poĆØnejo, ker sami nimajo kaj pametnejÅ”ega za napisat...ali zaradi samopromocije...

sistem se sliŔi slabo, ker so kabli tako dobri, da so razkrinkali slabosti naprav

LogiĆØno: "SHIT IN -> SHIT OUT" simpl k pasulj...veĆØni problem, pri veĆØini sistemov low grade komponent, ki jih povežeÅ” z vrhunskim kablom.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 161, 162, 163  Naslednja
Stran 157 od 163

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe