Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Novi reciver, problemi.
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 17:21    Naslov sporočila: Novi reciver, problemi. Odgovori s citatom

14 let mi je verno služil Sony STR-DE545 in se nato odločil da bo umrl. Sad
Ker je trenutno bolj malo denarja sem iskal ugodno ponudbo in kupil Pioneer VSX 423. In tukaj nastane problem, center je precej tih medel, če z decibeli povečam njegovo glasnost pa je vse ostalo slabo. Probal sem že center vzdigniti v višino ušes pa nič. Če odštejemo center se vse ostalo sliši precej dobro vsaj zame.
Imam prve zvočnike Eltac Chroma, basreflex





Center Eltax HT-2





zadnji Elta HT2 Bipolar





Študiram, če se ta receiver ne ulovi z mojim centrom ali pa ima Pioneer pač tak zvok.
Tako da razmišljam o novem recceiverju. Rabljenega ne bi kupoval, za nove pa ostajam pri vstopnem razredu.
Glede na teste in ceno me mika Yamaha RX-V377. Bi to bila boljša izbira ali pa bom na istem in se ne izplača menjava?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdrawljen...


kolko si pa priprawljen odstet za recivier...
z vstopnimi modeli sigurno ne bos dosti profitiraw...
pa najbo to yamaha pioneer al karkoli...
splaca se ti kaj rabljenega nabavit...
bos verjetno bolj zadovoljen....


lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mmatt @ pozdravljen.

Najverjetneje receiver ni nič kriv. Preveri nastavitve v menijih. Če ta model ima samodejno nastavitev s priloženim mikrofonom, se kar prepusti avtomatiki. Sicer pa se da vse enote nastavljati ročno.
Preveri tudi kablažo, da ni center (ali pa drugi zvočniki) slučajno v protifazi.
Pa še to. Pločevinaste brike za bivajer, nadomesti s konci kabla, enakega zvočniškemu. Zvočniške kable daj najprej v konektor za visoke, od tam pa brike na konektorje za nizkotonec.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

300 evrov mogoče raje manj, taki časi so, vsaj pri meni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 18:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Mmatt @ pozdravljen.
Najverjetneje receiver ni nič kriv. Preveri nastavitve v menijih. Če ta model ima samodejno nastavitev s priloženim mikrofonom, se kar prepusti avtomatiki. Sicer pa se da vse enote nastavljati ročno.
Preveri tudi kablažo, da ni center (ali pa drugi zvočniki) slučajno v protifazi.
Pa še to. Pločevinaste brike za bivajer, nadomesti s konci kabla, enakega zvočniškemu. Zvočniške kable daj najprej v konektor za visoke, od tam pa brike na konektorje za nizkotonec.
lpm


Mic si moram sposodit, tako da se že dva dneva za.... in nastavljam različne nastavitve, pa nikamor ne prilezem. Še žena, ki je total out glede Hifi-ja je hitro opazila razliko. Na Sonyu si lahko pri manjši glasnosti dobil dobro zvočno sliko, tega pa moraš priganjat pa še takrat.....
Zakaj pa pločevinasti niso dobri(moje laično vprašanje)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam receiver Pioneer VSX-D2011 že 12 let in dela brez napake. Imam tudi njegov mikrofon, ki ti ga lahko posodim za nastavitev.
Pločevinasti mostički so katastrofa, kar se materiala tiče. Vredni so ravno toliko, kot interkonekti, priloženi komponentam. So zato, da stranka doma lahko takoj posluša, sicer pa so za v smeti. Nekaj je svetlih izjem v bistveno višjih cenovnih rangih zvočnikov.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem bom prebrikal zvočnike. Za mic bi pa počakal do jutri, mogoče dobim podobnega za mojo serijo, se vsako leto razlikujejo. Če ne te pa jutri pokličem.
Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2015 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je zvok( ne mislim na kvaliteto) vezan na firmo? Gledam če bi vseno kupil spet Sonya, seveda čim ceneje.
Gledam(sanjam glede financ) Sony STR-DN840 ali SONY STR-DN850 oba sta približno isto.
Bi z temi bil na istem zvoku kot Sony STR-DE545, oziroma so višja ali nižja klasa od mojega starega reciverja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mmatt je napisal/a:
A je zvok( ne mislim na kvaliteto) vezan na firmo? Gledam če bi vseno kupil spet Sonya, seveda čim ceneje.
Gledam(sanjam glede financ) Sony STR-DN840 ali SONY STR-DN850 oba sta približno isto.
Bi z temi bil na istem zvoku kot Sony STR-DE545, oziroma so višja ali nižja klasa od mojega starega reciverja?


Glej Sony ES Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2015 22:03    Naslov sporočila: RECEIVER Odgovori s citatom

Če te zanima receiver kateri je povsem dober po zvoku, kot nov in za mali denar.

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/av-sprejemniki/onkyo-484-receiver-1296780254.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:


Glej Sony ES Wink


I tata bi sine. Wink
Glede na trenutne finance.... Sem pa nabavil
http://www.whathifi.com/sony/str-dn850/review
Imeli samo enega po zame odlični ceni naj bi bil boljši od mojega starega Sonya. Upam da bo zvokovno vsaj tam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj bi še vprašal pri Pioneerju , ko ročno štimaš nastavitve zvočniko, imaš možnost če se ne motim crossover 50 80 100 150 ali 200Mhz, glede da imam prve zvočnike Eltax Chroma basreflex in nimam suba, kaj nastaviti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nobeden?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2015 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na glavna dva full range oz. izklopi crossover
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mmatt



Pridružen/-a: Tor Feb 2015 16:58
Prispevkov: 23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 07:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe