Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Težave in vpraŔanje glede servisa gramofona v Ljubljani

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Ubuh



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 13:47
Prispevkov: 12
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 09:05    Naslov sporočila: Težave in vpraÅ”anje glede servisa gramofona v Ljubljani Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Imam težave s svojim Revox B790 direct drive gramofonom in sicer so simptomi sledeĆØi:
- ko ga prižgem povsem normalno deluje in posluÅ”am celo stran ploÅ”ĆØe brez težav. Ko ga ustavim in obrnem/zamenjam ploÅ”ĆØo, pa se ob ponovnem zagonu zaĆØne vrteti nekontrolirano hitro in se nikakor ne ustali pri 33. ƈe ga nato izklopim za kakÅ”nih deset minut, kasneje spet normalno deluje - kot da bi se nekaj pregrevalo...
- druga težava je, da je 'poruŔen' balance in je leva stran tiŔja kot desna. Predvidevam, da gre za nastavitev igle(nisem strokovnjak).

Skratka, gramofon je sicer resniĆØno lepo ohranjen in bi ga želel dobro poservisirati, da mi bo Å”e nekaj ĆØasa služil, pa bi vas prosil za nasvet glede težav oz. predvsem na koga se obrniti glede servisa.

Hvala lepa in lep dan Ŕe naprej,
UroÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 15:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen Ubuh,

podobne stvari so se dogajale na mojem gramofonu.
Å ele ko sem zamenjal vse kondenzatorje se je dalo nastaviti delovne toĆØke na trimmerjih. KlasiĆØni problem evropske proizvodnje tistih let.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 15:58    Naslov sporočila: Re: Težave in vpraÅ”anje glede servisa gramofona v Ljubljani Odgovori s citatom

Ubuh je napisal/a:
Pozdravljeni!


... Skratka, gramofon je sicer resniĆØno lepo ohranjen in bi ga želel dobro poservisirati, da mi bo Å”e nekaj ĆØasa služil, pa bi vas prosil za nasvet glede težav oz. predvsem na koga se obrniti glede servisa ...

Hvala lepa in lep dan Ŕe naprej,
UroÅ”


Pozdravljen UroÅ”,

mojega je uspeÅ”no popravil mojster MiloÅ” iz ljubljanskih Fužin (041 504 543), vsaj kar se elektronike tiĆØe, je bilo potrebno zamenjati sto in en element in sedaj dela.
Glede balansa audio signala bo tudi skoraj zagotovo lahko preveril, ĆØe ne drugega, vsaj elektroniko, ki vklaplja in izklaplja audio signal glede na položaj gramofonske glave (audio mute, ko je glava dvignjena in obratno, ko je spuÅ”ĆØena).
Sicer obstaja tudi zelo precizen kalibracijski inÅ”trument za glavo za te Revoxe, na tem forumu ima nekdo celo oglas za K(upim) že celo veĆØnost.

LP, Les Rockets.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe