Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Diy HiFi regal

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 21:28    Naslov sporočila: Diy HiFi regal Odgovori s citatom

Že dalj časa sem iskal kaj primernega, oziroma takega , da bi mi odgovarjalo. Končno sem se odločil, da sestavim sam. Ob obisku Baumaxsa Kr. sem dobil idejo, da bi jo naredil iz masivnega lesa lepljena bukev debeline 3cm.
Dimenzije zgornje plošče 49.8 x 120 cm, širina 49.8cm zato, ker je bila plošča iz katere je izrez širine 100 cm. In dolžine 200 cm. Vmesne pokončne sem naredil 22 cm po celi širini, za boljšo vzdolžno stabilnost je še 18cm zadaj levo. Vse pokončne plošče so prevrtane, tako da gre navojna palica lako iz zgornje plošče do spodnje. Tako so navojne palice popolnoma skrite.

Najbolje par slik, kako je sestavljena.


Navojne palice so privite v lesne matice M8 dolžine 2 cm.









Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo - močno - kvalitetno

Čestitke
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2015 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jap...meni je tudi všeč.pa še dosti bolj močno je sestavljen kot vsi tovarniški...jože dobro si tole zrihtal. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo lepo.
Še boljše bi bilo, če bi se bil odločil za bambusove(Bauhaus) ali vezane plošče iz breze(Javor).
Kako si izvrtal luknje v pokončne stranice?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 10:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno s "spade" svedrom (ne vem kako se slovensko reče).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si v nulo zavrtal, da si jih zabiti moral preko luknje? Ali si jih lepil?

Edit: Vidim, da si jih dal v lesne matice. Dolge izvrtine (vertikalni kosi) so pa verjetno zabiti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Hvala vsem za komentarje in pohvale.
Sem kar precej improviziral, da je vrtanje uspelo.
Najprej sem si naredil šablono iz Fe valjanca, tako da ni bilo potrebno vsako luknjo posebaj merit in označit.
Pokončne stranice sem najprej izvrtal ca 5 cm globoko na vrtalniku, da sem zagotovil pravi kot izvrtine. Ta vrtalnik ni bil dovolj visok, da bi vstavil daljši sveder, zato je sledilo vrtanje iz vsake strani z ročnim vrtalnikom in dolgim svedrom. Ko so bile luknje prevrtane sem ugotovil, da niso povsem naravnost, zato sem jih prevrtal še z 12mm svedrom, tako so nastale dovolj velike luknje, da sem brez težav sestavil kompletno višino.
Med pokončne stranice in vodoravne plošče sem potem vstavil 10mm lesene čepe za točno pozicioniranje stranic – upam, da se bo videlo na sliki. Mizica ni lepljena in jo je mogoče razstaviti, kljub temu je izredno stabilna. Celotna teža je ca 45 kg, ves material cca 130€ in kar nekaj dela.







Najbolje in najhitreje bi bilo vrtati na CNC stroju.
Glede materiala bambus oziroma brezova plošča, oboje je tudi meni všeč, za bukovo lepljeno ploščo sem se kar na hitro odločil, ko sem jo videl v Baumaxsu in so mi jo tudi na mero razrezali, tako je odpadlo nadalne iskanje materiala.
Lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse super, pohvale Cool . Če bi pa koleščke zamenjal z kakšnimi nogicami bi pa na izgledu pridobil veliko Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, koleščki so zato, da je mizica mobilna, ker je zadaj okno in jo čez dan lahko porinem nekoliko v stran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na improvizacije, je res vredno vsake hvale. Vedno so problem izvrtine če nimaš pravega orodja, zato sem tudi vprašal kako si vrtal, kajti 2 ali več mm ni problem zgrešiti in potem vse šlampasto izpade.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za ravne izvrtine bi jaz takole naredil:
1.) z rezkarjem bi potopil nožek do 5-6 cm (odvisno koliko imaš hoda).
2.) vzel bi "spade bit" (ploščat sveder) in prevrtal preko uvodnih lukenj (v nulo ravni zaradi rezkarja.

Še najbolje pa je da imaš stojalo za vrtat.

A potem si palice zalimal (kolikor je bilo notri lufta, da ne plešejo vertikalni prekati/stranice)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brunoland je napisal/a:
Za ravne izvrtine bi jaz takole naredil:
1.) z rezkarjem bi potopil nožek do 5-6 cm (odvisno koliko imaš hoda).
2.) vzel bi "spade bit" (ploščat sveder) in prevrtal preko uvodnih lukenj (v nulo ravni zaradi rezkarja.

Še najbolje pa je da imaš stojalo za vrtat.

A potem si palice zalimal (kolikor je bilo notri lufta, da ne plešejo vertikalni prekati/stranice)?


Tako je nisem delal z rezkarjem, bi pa sedaj tudi naredil tako, da bi z rezkarjem predvrtal kot predlagaš.

Navojne palice so samo zato, da so plošče trdno privite skupaj. Niso direktno namenjene za bočno stabilnost zato tudi ni nobene potrebe, da bi vmesni prostor med palico in luknjo zapolnil. Dodatna bočna oziroma vzdolžna stabilnost je oisežena z 18 cm široko pokončno ploščo levo zadaj kjer je odlagališče za CD-je.
Za točno pozicioniranje pokončnih plošč pa sem vstavil 10mm lesne čepe. upam da je razvidno iz slik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2015 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še ena dobra ideja za hifi regal

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suntrace1



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:52
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 19, 2021 21:49    Naslov sporočila: Skupinski nakup polic iz marmorja Nero Fossile Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

potreboval bi regal za moj hi-fi sistem in pri raziskovanju sem naletel na prečudoviti marmor iz Maroka. Ker je moja količina premajhna, da bi mi sprejeli naročilo - potrebujem ga cca. 1,5m2 - me zanima ali obstaja še kdo, ki bi ga zanimalo imeti doma takšen prelep kos narave?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe