Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Katere zvočnike
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
streki

Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem če lahko rečemo da za metal ni važn kakšni zvočniki se uporabljajo
ko sem jest kupoval zvočnike sem presnet dobr opazu razlike med modeli samimi in tudi proizvajalci.Pestilence če mene sprašuješ Metallica,Disturbed,Pantera...... Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Folk ma namen kupt zvocnike za nazigat kokr jst tle razumem..
In v tem smislu mu bodo MONITOR AUDIO RS6 nudli vec..vec moci pomoje...
Men so drgac Bowersi naj zvocniki v teh cenovnih rangih ampak za 600 eurou pri bowersu ne dobis ravno nevem kaj..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aljaž

Pridružen/-a: Ned Dec 2008 13:02
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne mislim kupit zvočnike za nažigat, pač rad bi to kaj sem napisal, če se seveda lahko dobi za tak denar. Imel sem Bose 301 in to ni bilo to, kar sem jaz pričakoval, zato sem jih prodal ojačevalec tudi in iščem nove stvari, oz lahko tudi dobro ohranjene rabljene. Nisem pa sledil akustiki kar nekaj časa (družina, drugi hobiji) in nimam pojma kaj se na tržišču dogaja, zato sem vas prosil za nasvet.
lp
Nazaj na vrh
aleksander

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolse da gres pa malo poslusas pa bos najbol vedel kaj ti je ok..te lahko vzames domou pa probas poglej si
http://www.bestshop.si/index.php?str=product&prodid=1137
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Goran_82

Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za nažigat so fajn tudi JBL E ali ES serija (80, 90 ali 100). So zelo glasni z udarnim basom in nezahtevni za poganjat. Znajo pa tudi zelo prijetno in nežno zaigrat. Je pa res, da za pravi efekt rabijo velik prostor (vsaj 30 m2) da 'zadihajo'.

S606 so pa tudi presenetljivo dobri za svojo ceno. So pa malo bolj komplicirani za postavit v prostoru da dosežeš željen bas. Če te interesira par črnih, so naprodaj za 200 EUR (v nulo ohranjeni, original embalaža,...).

LP
Nazaj na vrh
Pestilence.

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da je krokar mislil samo povdarit da se ne rabi tako vrhunske elektronike kot recimo za kakšno akustiko, ker metalski albumi v povprečju niso višek audiofilksih posnetkov. Kot "roker/metalc" pa lahko rečem da so nekateri zelo dobro posneti. Še vedno pa je razlika med zvočniki, in to velika:)

No, smo se sporazumeli.

Priporočal bi nekaj z vsaj 6,5" basom, še raje pa 8 ali 10". Zgoraj omenjeni JBL bi bili kar super izbira.. So pa Monitor Audio čisto drug tip zvočnika ki znajo igrat veliko lepše..
Nazaj na vrh
krokar

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem se postavlja vprašanje dinamike, ki je razmerje med najtišjimi in najglasnejšimi deli določenega glasbenega komada.To razmerje je najvišje pri klasični koncertni glasbi, pa med najnižjimi ravno pri metalu.To je splošno znano dejstvo in nikakršno filozofiranje o takšni ali drugačni glasbi.
Dajem malce ekstremen primer:kaj rabijo zvočniki, da bi verno reproducirali muziko ala Motorhead?
Za tovrstno glasbo so res priporočljivi zvočniki z veliko basovsko membrano kot so se uporabljale včasih, ko je bil 30cm skoraj standard.Na splošno so manj primerni "šlank" zvočniki z basovskimi membranami 15cm, ki pa načeloma igrajo bolj prefinjeno.
Bi se kar strinjal, da so za "metalne" potrebe dobri JBL, Infinity pa tudi kakšni Klipschi.
Nazaj na vrh
Pestilence.

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa sem vedno mislil da dinamika dela večje probleme elektroniki kot pa zvočnikom. Se motim?
Nazaj na vrh
krokar

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obema!Posebej še, če kombinacija ne štima!In seveda od kakih elektrostatov, ki nepopačeno dajo od sebe le kakih 100db ali še to ne(npr.Quad) in za poganjanje rabijo za elektrarno toka, kakšnih čudežev glede dinamike ni pričakovati.
Nazaj na vrh
grega

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 10:27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Goran:

Kako pa morajo biti Jamo 606 postavljeni v prostoru? Jaz sem jih nameraval postaviti v kot , circa 3 metre oddaljeni eden od drugega ter 30 cm stan od najbližjega kosa pohištva.
Nazaj na vrh
Pestilence.

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 23:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

grega je napisal/a:
Goran:

Kako pa morajo biti Jamo 606 postavljeni v prostoru? Jaz sem jih nameraval postaviti v kot , circa 3 metre oddaljeni eden od drugega ter 30 cm stan od najbližjega kosa pohištva.

Predvsem tako da stranski nizkotonec ni preblizu stene.

Skoraj kot pravilo velja da če so nizkotonci obrnjeni proti steni je basa več. Če pa so obrnjeni drug proti drugemu(proč od stene), pa je bas čistejšiSmile
Nazaj na vrh
grega

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 00:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole kot je na sliki bo uredu?

Nazaj na vrh
Goran_82

Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

grega je napisal/a:
Takole kot je na sliki bo uredu?

V teoriji je nemogoče ugotovit, katera postavitev bo tebi najbolj odgovarjala, ampak jaz bi najprej poskusil takole:

- čisto zraven TV regala
- bas enote obrnjene proti steni
- odmik od zadnje stene tako, da bo sprednji del zvočnika poravnan z TV omarico (bass reflex je odzadaj!)

Poročaj ko nabaviš in postaviš!

LP
Nazaj na vrh
grega

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej to še ne bo takoj, zdaj čakam na T-2 optiko potem pa se začne prenova dnevne. hočem skrit vse kable. Trenutno delam pa shopping list. Torej elektronka , zvočniki, pohištvo.
Nazaj na vrh
Antony

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kakor vidim ti je izgled dnevne prioriteta. In zato ne moreš pričakovat ne vem kakšen nivo zvoka. Tko kot imaš postavljeno na sliki bi praviloma imel čuden, nejasen, bobneč bas in neživ soundstage z lunjo v sredini, brez pravega zraka in točnih pozicija izvajalcev. Po netu je nek progmraček, ki sem ga tudi zasledil na tem forumu in tam lahko dobiš idejo kako mora biti postavljeno. Ampak kakor vidm ti verjetno ni v interesu imeti zvočnikov sredi sobe.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu