Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Katere zvoĆØnike
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem ĆØe lahko reĆØemo da za metal ni važn kakÅ”ni zvoĆØniki se uporabljajo
ko sem jest kupoval zvoĆØnike sem presnet dobr opazu razlike med modeli samimi in tudi proizvajalci.Pestilence ĆØe mene spraÅ”ujeÅ” Metallica,Disturbed,Pantera...... Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Folk ma namen kupt zvocnike za nazigat kokr jst tle razumem..
In v tem smislu mu bodo MONITOR AUDIO RS6 nudli vec..vec moci pomoje...
Men so drgac Bowersi naj zvocniki v teh cenovnih rangih ampak za 600 eurou pri bowersu ne dobis ravno nevem kaj..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aljaž



Pridružen/-a: Ned Dec 2008 13:02
Prispevkov: 21
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne mislim kupit zvoĆØnike za nažigat, paĆØ rad bi to kaj sem napisal, ĆØe se seveda lahko dobi za tak denar. Imel sem Bose 301 in to ni bilo to, kar sem jaz priĆØakoval, zato sem jih prodal ojaĆØevalec tudi in iÅ”ĆØem nove stvari, oz lahko tudi dobro ohranjene rabljene. Nisem pa sledil akustiki kar nekaj ĆØasa (družina, drugi hobiji) in nimam pojma kaj se na tržiÅ”ĆØu dogaja, zato sem vas prosil za nasvet.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolse da gres pa malo poslusas pa bos najbol vedel kaj ti je ok..te lahko vzames domou pa probas poglej si
http://www.bestshop.si/index.php?str=product&prodid=1137
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: Ŕtajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2008 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za nažigat so fajn tudi JBL E ali ES serija (80, 90 ali 100). So zelo glasni z udarnim basom in nezahtevni za poganjat. Znajo pa tudi zelo prijetno in nežno zaigrat. Je pa res, da za pravi efekt rabijo velik prostor (vsaj 30 m2) da 'zadihajo'.

S606 so pa tudi presenetljivo dobri za svojo ceno. So pa malo bolj komplicirani za postavit v prostoru da dosežeÅ” željen bas. ƈe te interesira par ĆØrnih, so naprodaj za 200 EUR (v nulo ohranjeni, original embalaža,...).


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da je krokar mislil samo povdarit da se ne rabi tako vrhunske elektronike kot recimo za kakÅ”no akustiko, ker metalski albumi v povpreĆØju niso viÅ”ek audiofilksih posnetkov. Kot "roker/metalc" pa lahko reĆØem da so nekateri zelo dobro posneti. Å e vedno pa je razlika med zvoĆØniki, in to velika:)

No, smo se sporazumeli.

PriporoĆØal bi nekaj z vsaj 6,5" basom, Å”e raje pa 8 ali 10". Zgoraj omenjeni JBL bi bili kar super izbira.. So pa Monitor Audio ĆØisto drug tip zvoĆØnika ki znajo igrat veliko lepÅ”e..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem se postavlja vpraÅ”anje dinamike, ki je razmerje med najtiÅ”jimi in najglasnejÅ”imi deli doloĆØenega glasbenega komada.To razmerje je najviÅ”je pri klasiĆØni koncertni glasbi, pa med najnižjimi ravno pri metalu.To je sploÅ”no znano dejstvo in nikakrÅ”no filozofiranje o takÅ”ni ali drugaĆØni glasbi.
Dajem malce ekstremen primer:kaj rabijo zvoĆØniki, da bi verno reproducirali muziko ala Motorhead?
Za tovrstno glasbo so res priporoĆØljivi zvoĆØniki z veliko basovsko membrano kot so se uporabljale vĆØasih, ko je bil 30cm skoraj standard.Na sploÅ”no so manj primerni "Å”lank" zvoĆØniki z basovskimi membranami 15cm, ki pa naĆØeloma igrajo bolj prefinjeno.
Bi se kar strinjal, da so za "metalne" potrebe dobri JBL, Infinity pa tudi kakŔni Klipschi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa sem vedno mislil da dinamika dela veĆØje probleme elektroniki kot pa zvoĆØnikom. Se motim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obema!Posebej Å”e, ĆØe kombinacija ne Å”tima!In seveda od kakih elektrostatov, ki nepopaĆØeno dajo od sebe le kakih 100db ali Å”e to ne(npr.Quad) in za poganjanje rabijo za elektrarno toka, kakÅ”nih ĆØudežev glede dinamike ni priĆØakovati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 10:27
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Goran:

Kako pa morajo biti Jamo 606 postavljeni v prostoru? Jaz sem jih nameraval postaviti v kot , circa 3 metre oddaljeni eden od drugega ter 30 cm stan od najbližjega kosa pohiŔtva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 23:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

grega je napisal/a:
Goran:

Kako pa morajo biti Jamo 606 postavljeni v prostoru? Jaz sem jih nameraval postaviti v kot , circa 3 metre oddaljeni eden od drugega ter 30 cm stan od najbližjega kosa pohiŔtva.

Predvsem tako da stranski nizkotonec ni preblizu stene.

Skoraj kot pravilo velja da ĆØe so nizkotonci obrnjeni proti steni je basa veĆØ. ƈe pa so obrnjeni drug proti drugemu(proĆØ od stene), pa je bas ĆØistejÅ”iSmile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 10:27
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 00:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole kot je na sliki bo uredu?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: Ŕtajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

grega je napisal/a:
Takole kot je na sliki bo uredu?


V teoriji je nemogoĆØe ugotovit, katera postavitev bo tebi najbolj odgovarjala, ampak jaz bi najprej poskusil takole:

- ĆØisto zraven TV regala
- bas enote obrnjene proti steni
- odmik od zadnje stene tako, da bo sprednji del zvoĆØnika poravnan z TV omarico (bass reflex je odzadaj!)

PoroĆØaj ko nabaviÅ” in postaviÅ”!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grega



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 10:27
Prispevkov: 8
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej to Å”e ne bo takoj, zdaj ĆØakam na T-2 optiko potem pa se zaĆØne prenova dnevne. hoĆØem skrit vse kable. Trenutno delam pa shopping list. Torej elektronka , zvoĆØniki, pohiÅ”tvo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 18, 2008 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kakor vidim ti je izgled dnevne prioriteta. In zato ne moreÅ” priĆØakovat ne vem kakÅ”en nivo zvoka. Tko kot imaÅ” postavljeno na sliki bi praviloma imel ĆØuden, nejasen, bobneĆØ bas in neživ soundstage z lunjo v sredini, brez pravega zraka in toĆØnih pozicija izvajalcev. Po netu je nek progmraĆØek, ki sem ga tudi zasledil na tem forumu in tam lahko dobiÅ” idejo kako mora biti postavljeno. Ampak kakor vidm ti verjetno ni v interesu imeti zvoĆØnikov sredi sobe.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe