Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

drugi reciver z dts dekoderjem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ktm



Pridružen/-a: Sob Dec 2014 17:21
Prispevkov: 3
Kraj: nova gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 17:30    Naslov sporočila: drugi reciver z dts dekoderjem Odgovori s citatom

Pozdravljeni! Sem prviè na forumu. Imam reciver yamaho dsp a595 in zvoènike B&W dm601 za domaèi kino. Yamaha nima dts dekoderja in ker imam veliko filmov v dts, bi kupil drugi reciver z dts dekoderjem za 5.1 in me zanima kaj priporoèate iz druge roke do 350€. Kateri reciver paša na b&w. Gledal sem za HK AVR 430 IN AVR 165. Ali naj kupim novejši yamaha reciver? Rad bi tudi boljši zvok v stereo naèinu, saj yamaha in b&w mi deluje nekako plastièen zvok. Yamaha ima 110W, HK pa 65W na kanal, zanima me èe je dovolj moèi? Hvala za odgovore in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdraw...

od telih dveh...bi jaz uzel avr165...
vsekakor bi pa se pogledal...kaj rabljenega...
harman kardon ne pretirava pri moci kot vecina ostalih...
tistih 65w je sigurno bolj realnih kot yamahinih 110w

lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 02:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HK AV reciverji so precej slabši od Yamahe.
In te zgodbice o watih so res mal otroèje.Yamaha je eden vodilnih na podroèju AV reciverjev.Yamaha jih tudi edina sama izdeluje, za vse ostale jih delajo drugi.
Dvomim rudy da si že slišal novejši Yamahin reciver v primerjavi z HK. reciverjem.Mislim ,da je to tvoje mnenje bol "na pamet".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdraw...

zakaj bi bli HK...precej slabsi od yamahe...
samo povedal sem katerega od dveh HK bi izbral...
poznam ja yamahe...razen najvisjih modelov ni nevem kaj...
vsaj zame ne...

lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
ktm



Pridružen/-a: Sob Dec 2014 17:21
Prispevkov: 3
Kraj: nova gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem neki poznavalec reciverjev, zato sprašujem vas, èe je kateri primeren. Gledam rzliène reciverje npr:
NAD T-753 T753, Yamaha RX-V650, Yamaha RX-V1400 RDS, Teac AG-D9300, Marantz,... V rangu do 300€. Glede W moèi kolk na kermu piše nevem kolk so ti W realni. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od teh ki si jih napisal je Yamaha RX-V1400 RDS najboljši (za 2 razreda), ampak nima pa še HDMI povezave.Ima 130w/rms-pri 4ohm po kanalu.Ima 600w napajelnik in wati niso niè pretirani.Reciver ima 20+kg in je koštal cca 1200eur nov.
Poiskušaj najti RX-V1800 ALI 1900 morda boš moral primaknit kakih 50-100eur. ampak boš imel HDMI povezavo.
Lahko pogledaš tudi ONKYO in Denon, Marantz, dobri so tudi Pioneer-ji z ICE-power konènimi ampak ta bo gotovo predrag.Ostalo se raje izogni, NAD-i napr. se kvarijo, in taki AV reciverji so jeba za popravljat.
Glej reciverje, ki so bili novi 1000eur ali dražji, tam nekje se zaènejo malo bolj solidne zadeve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2014 12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MitjaF je napisal/a:
Od teh ki si jih napisal je Yamaha RX-V1400 RDS najboljši (za 2 razreda), ampak nima pa še HDMI povezave.Ima 130w/rms-pri 4ohm po kanalu.Ima 600w napajelnik in wati niso niè pretirani.Reciver ima 20+kg in je koštal cca 1200eur nov.
.


pozdraw...

glede govorjenja na pamet...
nevem kje si zasledil da ima zadeva 600w napajalnik...in nekih 20+kg...da o 130w/rms po kanalu ne govorim
to se mi zdi precej na pamet...

pa brez zamere...

lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2015 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx/rx-v1400_black__u/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 04, 2015 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rudyy je napisal/a:
MitjaF je napisal/a:
Od teh ki si jih napisal je Yamaha RX-V1400 RDS najboljši (za 2 razreda), ampak nima pa še HDMI povezave.Ima 130w/rms-pri 4ohm po kanalu.Ima 600w napajelnik in wati niso niè pretirani.Reciver ima 20+kg in je koštal cca 1200eur nov.
.


pozdraw...

glede govorjenja na pamet...
nevem kje si zasledil da ima zadeva 600w napajalnik...in nekih 20+kg...da o 130w/rms po kanalu ne govorim
to se mi zdi precej na pamet...

pa brez zamere...

lp...

Res je bilo "na pamet", ti podatki so bili od veèje "sestre" RX-V2400, RX-V1400 ima 500w napajanje in 110w/rms po kanalu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
pasquale



Pridružen/-a: Pet Jan 2013 11:35
Prispevkov: 12
Kraj: grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 18:42    Naslov sporočila: dts Odgovori s citatom

Mislim da bi bilo fajn iti v korak s èasom.
za dts dekoderjem so prišli pred parimi leti Recieverji,ki imajo DTS HD master.
DTS ima praviloma 64 k/Bits po kanalu(èe pomnožiš z šestimi kanali to pomani da ne dobiš zvoènega zapisa ki je veèji od 512 k/Bits)
Angleški DTS ima 1,5 m/Bits zapis.In tu se vse neha.
HD MASTER DTS doseže pasovno širino do 9 m/Bits.To pomeni da je bistveno veè informacij v tem kodeku.Da ne govorim o najnovejšemu dolby ATMOS-u.
Nujno je da (èe se odloèiš za nakup recieverja),nabaviš takega ki ima najmanj HDMI 1,4 verzijo.
Kmalu bo ta verzija preteklost,ker vsi proizvajalci zaradi novega kodeka vgrajujejo HDMI 2,0.
HDMI(high definition multimedia interface)
Tore...èe smem znamko predlagati je moj favorit Onkyo..
Za cca 400 eur se dobi reciever ki ima zadostno zalogo moèi,ter zelo kvalitetne "možgane".
Preprièan sem da imajo ostali kakega drugega favorita,vendar moj je ONKYO.
PS
V stereo modu igrajo kar solidno.DAC ki je vgrajen se seveda high definition.
Upam da sem te zadovoljil z odgovorom
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 00:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem se moraš odloèiti, èe kupuješ rabljenega, koliko starega boš vzel. Pri starejših modelih, le-ti mogoèe ne pokrivajo vseh formatov, ki so danes na voljo. Zato bi jaz mogoèe pogledal za takšnega, ki bi omogoèal kako nadgradnjo…
In še en kompromis je… Starejši poveèini nimajo HDMI vhoda in izhoda… Jaz osebno sem sliko vedno peljal direkt na TV ali projektor, zvok pa direktno na ojaèevalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ktm



Pridružen/-a: Sob Dec 2014 17:21
Prispevkov: 3
Kraj: nova gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pojasnila, se še malo odloèam, pa tud jih bom šel malo pogledat in testirat, kako zadeva deluje in kaj ima vse ugrajeno. LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe