Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SONY SCD-XA5400 ES

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 19:20    Naslov sporočila: SONY SCD-XA5400 ES Odgovori s citatom

Včeraj sem iz nemške revije AUDIO izvedel nekaj, na kar sem dolgo upal in si želel - namreč:
SONY je po dolgem času spet izdelal in poslal na tržišče pravi stereo CD/SACD player (multichannel predvaja le preko HDMI povezave na AV ojačevalec), ki nosi oznako SCD-XA5400 ES.

To dejstvo je postavilo v drugi plan vse moje načrte v zvezi z Hi-Fijem, saj ko sem že mislil da sem zamudil zadnji vlak, da dobim Sonyev res pravi SACD "bolid" me je razveselila ta novica. Čeprav so ga v omenjeni reviji precej slabo ocenili, ga bom najbrž nabavil, saj je Sony znan po izredno zanesljivem delovanju (kar je posledica robustnega mehanizma) in odlični izgradnji nasploh. Je pa tudi dobro izhodišče za morebitne modifikacije, če z zvokom slučajno ne bi bil zadovoljen.




_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cena?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Goran_82 je napisal/a:
Cena?


1500 evrov ali nekaj manj (do 1200), odvisno kje kupiš. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2008 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj pa je link do testa tega predvajalnika, kjer so ga zelo dobro ocenili:
http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/cd-players-recorders/sony-scd-xa5400es-465933/review
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 30, 2009 05:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že špila doma.

Ko se "uleži" napišem kaj več.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 30, 2009 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Že špila doma.

Ko se "uleži" napišem kaj več.


Nestrpno čakam !!!
Že sedaj pa nam (mi Cool ) lahko poveš, glede mehanizma: ali je predal iz gusa ali kakega drugega materiala, in ali je res, kot sem nekje prebral, počasen pri branju diska (ko ga vstaviš v predvajalnik)?
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 30, 2009 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Branje diska traja cca 10 sakund, kar je za SACD sprejemljivo, za CD me pa čudi, ker moj 15 let star Sony 511 CD player še vedno čita kot blisk.
Predlal je praktično enak kot pri starem - iz plastike.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2009 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obljuba dela dolg.
Po dobrih 14 dneh, je čas, da malce več napišem o Sonyu 5400.

Lani sem imel na testiranju Yamaho 2000 (o testiranju Yamahe sem nekaj napisal na Audifil.net), pa bom napisal še malo primerjave.

Dizajn je OK. Daljinec je odličen (pri Yamahi je bil trd - tipke), izdelan iz kvalitetne plastike in lepo stoji v roki. Funkcij nima veliko (napram mojemu več kot 15 let staremu Sonyu 511). Delovanje mehanizma je praktično neslišno. Čitanje CDja ali SACDja traja okoli 10 sekund, 511 čita veliko hitreje.

Z novim daljincem lahko kontroliram tudi 511 in glej čudo, ko sem na novem daljincu pritisnil tipko za odpiranje mehanizma, se je ta odprl tudi na starem 511. Torej je elektronika enaka, samo na daljincu 511 ni bilo te tipke.

Veliko slik novega Sonya lahko vidite na tem linku: http://digilander.libero.it/agostino.manzato/audio/reportage/sony_xa5400es/sony_xa5400es.html slike 5400

Od izhodov sem uporabljal samo RCA konektorje, ker moj Musical Fidelity 308 nima balansiranega izhoda.

Zvok

Poslušal sem CD in SACD.

CD

Zvok ima odlično mikro in makro dinamiko, ki je dosti veča od Sony 511.
Zvok je malo toplejši, ima močnejši in globji bas, lepše visoke tone, okoli inštrumentov je več prostora, zvočni oder je natančneje definiran, več je detaljov.

Ko preklopim na 511 se takoj sliši, da zvok ni tako analogen kot pri 5400. Vse, kar sem dal v novi plejer, je zvenelo na nek pravi način.

Belafontejeva "Matilda" in še neki komadi z Live at the Carnige Hall so zveneli odlično - to velja tudi za glas Norah Jones na Come away with me.

Diana Krall na Live in Paris in Love scenes odlično. Zvok topel, čist, fokus izreden, oder tudi.

Pink Floyd Shine on your cra.... čisto, polnokrvno, kitara kot da je v sobi.

Dark side of the Moon - red book - zelo solidno.

EL&P Trilogy - odlično z dobro dinamiko. Zvok klavirja izreden.

Eric Clapton & BB King Raiding... - čisto, globok srednje mehak bas na 5. komadu, kitari OK.

Oscar Peterson: We get request - dobro s solidno atmosfero. Zvok klavirja kot mora biti.

Oscars Balads: ta CD je posnet boljše od We get request, kar se je takoj slišalo - odlično

Chuck Mangione (Verve)- Children of Sanchez overture - zelo dobro, udrci bobna hitri in čvrsti, čist glas in trobenta.

Louis Armstrong Ella Fitzgerald Porgy&Bess (Verve) - Summertime. Glas in trobenta sta bila čista kot solza. Sačmov glas ima globino in "body".

Klasika:

Dukas : The sorcerer's apprentice (Reference recordings): zvok ima ogromno dinamiko in brzino.

Saint Sains; 2. klavirski koncert (Hyperion) lepo, romantično, vendar tudi trdo (klavir) ko je to potrebno. Zvok klavirja je popolnoma napolnil sobo. Moji ne ravno veliki florstenderji Dali Evidance 470 (naslednji upgrade) so tresli sobo s 53m2.

Carl Orff Carmina Burana (DG) - odlično, čisti glasovi, soliden stage

Rachmaninov 3 klavisrki koncert - Pletnev (DG) - čisto, romantično, zvok klavirja je lahkotno "plaval" sem in tja po sobi.

F. Chopin 4 Skerzi v izvedbi Philippa Entremonta. Zvok klavirja je globok, z dobrim izvenom ko klaviaturist močno udari na tipko in pusti struno da izven, ima dobar "body" in nima nobene koloracije. (Yamaha 2000 je tukaj imela največjo pomankljivost. Zvok je kar prehitro izvenel, kot bi ga na silo zadušili.)

P. Sarasante - Fantazija na temo Carmen - Anne -Sophie Mutter (DG) - (Audio -4D). To je fantastičen CD (sadaj je menda tudi SACD verzija). Zvok violine je tako čist, dinamičan in hiter, kot ga še nisem slišal, veliko je detajlov, stage je odličen, orkester diha, zvok violine ima polno prostora in "žmahta".

ITD (Beethiven, Liszt, Dvorak,....)

SACD

Pinkiči - The Drak side of the Moon. Že prvi komad je s svojimi udari nizkih tonov povzročil občutek resonance celega prostora. Pri Time zvonovi čisti, vsak ima do milimetra točno odrejeno mesto, dobra dinamika.

Jacques Loussier trio - The Best Play Bach (Telarc). Dinamično z veliko "žmahta", odlični basi in visoki, odlična definicija prostora in klavirja,...

Sten Getz Spring is here (Groove note - po licenci Concorda). Ta hibridni disk je odigran odlično kot CD in SACD, razlika v kvaliteti obeh ni velika (posnetek je iz 1981).

Miles Davis - Kind of Blue - Odlično kot CD verzija in samo malo boljši kot SACD

L.V. Beethoven - 5. simfonija, 5. klavisrki koncert (Telarc). Ta hibridni disk ni nič posebnega (verjetno slab master), tako da nekih posebnih zaključkov ni možno podati, je pa zvenelo bolje kot na 511.

Jazz at the pawnshop - to je najdražji SACD, ki sem ga kupil (OK je dvojni ampak vseeno), ampak odtehta vsak cent. Zvok je kot mora biti, ne preveč dinamičen, mehak, še kar dovolj detajlov, pri poslušanju sem imel občutek kot da sedim tam v klubu z družbo in poslušam.

The Jimmi Cobb quartet (Chesky): odličen lahkotnejšo jazz, ki je bil všeč še moji ženi. Zvok je takoj napolnil sobo s svojo lahkotnostjo, čistim zvokom in odličnim odrom. Okoli inštrumentov je bilo veliko prostora.

Tchaikovsky: Violin concerto, Serenade melancolique (Pentaton). Violina čista, hitra, zvok orkestra z veliko detajlov. Serenada te s svojim realističnim zvokom ponese v nek drug čas in prostor. Čista 5+.

ITD (Diana Krall, Pončo Sančez, Dave Brubek . - imam cca 60 SACD-jev - hibridni svi razen 1),

Še eno obvezno testiranje (zaradi WAF): Oliver Dragojevič - Cesarica - žena sedi, posluša z odprtimi usti in nič ne reče. S tem mi je povedal sve.

Malo sem še usporejal Rimsky Korsakov - Scheherezada: - Fritz Reiner (JVC - XRCD) - z isto izvedbo na Living stereo - hibridni (CD, SACD) in Deutsche Gramophone - CD (Audio - 4D) posnetek iz 1993, 4. stavek s tega CD ima na svojem demo CDju firma Burmester.
Izvdba pod taktirko Friza Reinerja velja še danes za nepereseženo.

SACD ima največ dinamike in lepše visoke kot XRCD.
Zvočno sta CD na hibridnem in XRCD zelo blizu. Na obeh (tudi na SACD) se žal sliši, da ima master nekih 50 let.
Zvok na DGjevi CDjki je mehkejši, bolj tekoč in detajliran, brezhibno čist in malo nežnejši na delih kjer se to pričakuje.

Zaključki:

Dober dizajn, odlična izdelava, po slikah na gornjem linku sodeč je v notranjosti kar nekaj elektronike, pri Sonyu pa tudi očitno vedo zakaj je notri.

CD

Odličan zvok, polno je detajlov in dinamike. Bas je globok, visoki čisti, odprti, srednji meki, topli. Zvuk ima "žmaht". Veliko je boljši od 511, Yamahe 2000 in Marantza 17.

Vokali - moški in ženski so odlični, zvok orkestra zelo dober, trobila, klavir, akustična kitara i violina odlično.

SACD

Zvok je boljši od CD, posebej se to opazi pri večji dinamiki in lepših visokih tonih (npr. violina). Niti pri CD nisem imel občutka "digitalnega " zvoka a pri zvoku SACD je občutek analognosti totalan (ajde dobro za pravo prmerjavo bi vendarle moral primerjati z gramofonom, vendar moj nekih 25 let star Hitachi z Ortofon 10 glavo lepo počiva v kleti, ker se poznajo leta - beri slišim motor - direkt drive).
Če pobrskam še malo po spominu je zvok SACD pri Yamahi 2000 (ki ima za razliko od CD odličen SACD zvok) tu nekje, s tem da imam občutek, da so pri Sonyu visoki lepši, basi malo mehkejši in zvok zato bolj analogen.

Lp
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2009 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zajetno poročilo!

Jaz se navdušujem za BDP-S5000ES, a le za video potrebe. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 13, 2009 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ko zmanjka "komercialnih" izdelkov za "propagiranje" se pojavi še znotraj posameznega izdelka neka "novotarija",ki jo "lahki kupci" takoj vzamejo za svojo .V tem primeru "HDMI"... In tako nek dober in enostaven CD predvajalnik žal po krivem izgubi bitko na tržišču !!! In kupec "misli",da ima največ muzike za svoj denar !!!
SACD nudi pravo razliko šele v "HI-ENDu...Drugače pa je dober CD predvajalnik še vedno boljši od "multi_predvajalnikov" !!!
Znotraj same naprave je seveda boljši SACD od CD,ker tako mora biti; je tako skonstruirano !!!!!
V razredu 1500€ je kar "gužva"kvalitetnih CD predvajalnikov,ki daleč presegajo " japončke SACD" ... pa še SACDjev ni potrebno kupovat !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 14, 2009 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck odlično si opisal. Zanima me kje je zadeva izdelana in kolikšna je cena?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 15, 2009 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čeprav je Sony-u treba priznati, da se precej transportnih sistemov njegove izdelave vrti celo v hi-end playerjih...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 15, 2009 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Ko zmanjka "komercialnih" izdelkov za "propagiranje" se pojavi še znotraj posameznega izdelka neka "novotarija",ki jo "lahki kupci" takoj vzamejo za svojo .V tem primeru "HDMI"... In tako nek dober in enostaven CD predvajalnik žal po krivem izgubi bitko na tržišču !!! In kupec "misli",da ima največ muzike za svoj denar !!!
SACD nudi pravo razliko šele v "HI-ENDu...Drugače pa je dober CD predvajalnik še vedno boljši od "multi_predvajalnikov" !!!
Znotraj same naprave je seveda boljši SACD od CD,ker tako mora biti; je tako skonstruirano !!!!!
V razredu 1500€ je kar "gužva"kvalitetnih CD predvajalnikov,ki daleč presegajo " japončke SACD" ... pa še SACDjev ni potrebno kupovat !!!



LP

Če pa vzame v roke tega japončka ... MODWRIGHT audio mojstrska delavnica, se spremeni "japonček" v pravo "audio zverino"...
Samo potem pa ni več tako "ugodna" cena ...

http://www.modwright.com/modifications/15

_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 15, 2009 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Temu pa bi skoraj težko rekli modifikacija, saj od prvotne naprave ni ostalo drugega kot ohišje, transport in DSD dekoder. Vse ostalo pa je praktično od temelja na novo postavljeno. Prav tako cena. Wink Bo pa to zanimivo videti, ko bo do konca stestirano in "puščeno v proizvodnjo".
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 15, 2009 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka

Japončki kot japončki.

Eni prisegajo na skandinavske izdelke, drugi na nemške tretji na angleške ....., eni prisegajo na določene proizvajalce, tretji kupujejo glede na izgled,
nekaterim ni mar kdo je kaj napravil, temveč kako špila in kvaliteta izdelave,....

Jaz apriori ne zavračam nobenega izdelka.
Je pa to v življenju ponavadi tako, da če si z nekim izdelkom določenega proizvajalca zadovoljen (kot sem npr jaz s strarim CD Sony 511) dobijo proizvodi takega proizvajalca ponavadi še nek dodaten +, ko se odločamo (vsaj kolikor se jaz spoznam na navade potročnikov).

Seveda obstajajo tudi boljši plejerji kot je tale. Do nekako 2kEUR, kolikor sem si postavil za gornji limit, je na trgu res kar nekaj drena, ki pa se je pri mojem dodatnem kriteriju (SACD) zelo zmanjšal - pravzaprav je tako ostalo samo nekaj izdelkov.


Sound

Plejer naj bi bil narejen na Japonskem - tako piše v priloženih navodilih za uporabo (Angleška verzija). Na daljincu pa piše, da je narejen v Maleziji.

S ceno je pa tako, da je vse odvisno od trenutne ponudbe, načina plačila, transportnih poti,... Je pa izdelek v določenih obdobjih nekako težko dobavljiv (vsaj tak imam občutek). Ali so se pri Sony uštel pri planiranju količin za EU trg ali pa je kaj drugega mi ni znano.
Prodajalci preko interneta so seveda daleč najcenejši. Poglej npr. na tole spletno stran http://www.heise.de/preisvergleich/a388717.html, pri nas pa vprašaj pri Mediamarketu na Kajuhovi v LJ ali pa pri Sony na Celovški, vendar je cena bistveno višja, kar je normalno. Tudi po EU se cene v trgovinah gibljejo do 2kEUR - preverjeno.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe