Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

4K TV
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2015 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Vèeraj sem gledal UHDTV 4k Oled od LG-ja. Zelo me je spominjal na mojo plazmo. Nekatere lastnosti (definicija robov, kontrast, niè podtalnega sneženja na èrnini, mehkoba barvnih prehodov) so se mi zdele boljše.

Pa je prišel prodajalec in že od daleè spontano komentiral: podobno plazmi, a ni? Pritrdil sem mu - in se sam pri sebi znotraj smejal ob spominu na to debato tukaj.

Moram reèi, da mi je 4K Oled pustil vse kaj drugega vtisa od tistega prvega, ki sem ga videl pred letom dni (je bil samo HD), ko je vse cvrèalo u tri krasne brez repa in glave..
Ob priliki si bom vzel še kaj èasa za dodatne oglede. Obeta, obeta.



Kje si videl novo cudo???

Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2015 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... tudi "malenkost" dražji je od rabljene plazme ali kakšnega solidnega LCD-ja:)))
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 09, 2015 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OLED se v Sloveniji da videti le HD, nikakor UHD (4K)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2015 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No prijatelji 4K. Danes sem èakal staro in sem pokukal v bigbang na rudniku. Ponudbe ni silne ampak ravno kot nalašè samsung 7000 in lg 49ub850v. Najprej sem zahteval daljinca. Na samsungu, ki sem ga navajen sem takoj opazil soap opera efekt. Liki v filmu gospodar prstanov so bi umetni, digitalno sprocesirani, bolj kot ne 2d. Nastavitev slike je bila "naravno". Ta nastavitev je najmanj naravna od vseh in hkrati najbolj svetleèa. saturacija bele na nizozemskem linku za kalibracijo, ki ga je dal delfinus pokaže samo eno šahovnico. Nastavitev za filme pokaže vse. Tako sem ga tudi nastavil. Hkrati sem izklopil motion kontrolo. Liki takoj postanejo bolj naravni in 3d. Barve kot noè in dan. Je pamalo temneje vse skupaj. LG podobna zgodba. Nastavitev slike intenzivna, polno vklopljene kontrole gibanja.
Ko izklopim digitalne kontrole gibanja, ja tudi LG utripa pri vsakršnem gibanju, morda še bolj. Šef sale je predlagal 4k filmèke, ki jih je imel. Ne bom izgubljal besed. V eni izmed gornjih recenzij so prav lepo zapisali da je glavna slabost lcd-ja gibanje. Ja seveda, kdor je navajen soap opera efekta (blagor mu) bo s tem lcdjem zadovoljen. Ampak to ni dobra slika. S temi kontrolami se unièi posnetek, za katerega je filmska industrija namenila milijone.
No za Samsung sem že napisal, da je podobno slab pri gibanju. Glede na to, da nisem gledal istega materiala na obeh tv-jih težko sodim kateri ima boljše gibanje. Proti plazmi sta oba zaniè.
Tako, da znalci ne me basat z lcd-ji. To je vse sekret, tudi 4k. Za oled nisem imel èasa.

@simonceli
Poznaš kak lcd, ki je sposoben normalno predvajati gibanje? Jaz ga še nisem videl.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2015 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda ga poznam...

5 let star Sony,z 200hz panelo, serija Z
In letošnji sony w828(9).

Seveda s pravimi nastavitvami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2015 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

5 let star sony ima duhove, kaj šele da ne bi utripalo.
farbaš lahko ti koga drugega. no za ljubitelje španskih limonad...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2015 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobr si, da trdiš da ima z5500 duhove...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 09:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse to so komentarji osebe, ki trpi zaradi svojega napaènega nakupa, preplaèanega zastarelega modela in ki se trudi zastrupljati sceno za vsako ceno. Menda so si razvijalci sodobnih TV tudi ogledali kako konkurenco, primerjali slike in šele potem dali kaj v prodajo. Primerjati in ocenjevati slike na podlagi slabotnega streama slovenskih ponudnikov je neumnost. Pa daj zakljuèi že te žolène in nekorektne komentarje, ki ti res niso v èast. Ali misliš, da res ni še nobeden šel v nobeno trgovino in si dal demonstrirat razlike. Pa zakaj neki bi Panasonic (Pioneer) pokopal plazmo, èe je tako superlativna, kaj misliš??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:

Poznaš kak lcd, ki je sposoben normalno predvajati gibanje? Jaz ga še nisem videl.


Vsaj Samsung serije 8500 in pa Sony KD-65S9005B od novih.

(Odgovarjam, èeprav si oèitno, èe sodim glede na tvoj stil pisanja, en navaden internetski trol...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Never underestimate power of denial.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Vse to so komentarji osebe, ki trpi zaradi svojega napaènega nakupa, preplaèanega zastarelega modela in ki se trudi zastrupljati sceno za vsako ceno. Menda so si razvijalci sodobnih TV tudi ogledali kako konkurenco, primerjali slike in šele potem dali kaj v prodajo. Primerjati in ocenjevati slike na podlagi slabotnega streama slovenskih ponudnikov je neumnost. Pa daj zakljuèi že te žolène in nekorektne komentarje, ki ti res niso v èast. Ali misliš, da res ni še nobeden šel v nobeno trgovino in si dal demonstrirat razlike. Pa zakaj neki bi Panasonic (Pioneer) pokopal plazmo, èe je tako superlativna, kaj misliš??


Jozo nisi zapustil teme?
Predlagam ti, da si prebereš kaj je to soap opera efekt, greš v trgovino in šaltaš skozi vse nivoje digitalnega procesiranja. Mogoèe ga boš opazil. Poskusi tudi z ugasnjenim procesiranjem. Mogoèe boš prepoznal kvaliteto.


Nazadnje urejal/a Zuluf Sre Feb 11, 2015 10:29; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trola najbolj boli èe ga ignoriraš, zato predlagam to vsem v tej temi. Sam bom naredil toèno to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa kak trol ljudje božji. Jaz sem svojo napako nakupa priznal. To je bila napaka, da nisem vzel nove plazme. Tudi pod razno si nisem predstavljal kak šit so lcd-ji. Dokler ga nisem imel, nisem poznal njihovih artefaktov in me niso zanimali. Zdaj jih poznam in so opazni na prav vseh tvjih.
V recenzijah vse piše samo na tem forumu so nekateri znalci za katere pa ta spoznannja niso dovolj. 4k je zakon in ne vem kaj še vse. Vèeraj sem jasno videl, da to ni res. 4k LG utripa pri gibanju. 5 sekund rabiš da to ugotoviš. Samo daljinca rabiš. Je pa precej težje najt te nastavitve na lg kot na samsungu.

Treba je enostavno priznati svojo napako, da lcd ni prava stvar. Tako enostavno je to. Resolucija gibanja lcd tv je enako = funkcija digitalnih artefaktov. A je to tako teĹľko razumet. Samo daljinca zahtevajte v trgovini in vam bo vse jasno. In verjeli ali ne vsi tvji so prikuplani na internet. Lahko greste tudi na tisto nizozemsko kalibracijsko stran in vse preverite kaj vam govorim.

Jebote trol. Bedarije kvasite. To je problem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

svi ovde glupi samo trol Zuluf pametan press (heh moral sem prekršiti moje pravilo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 11, 2015 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://slo-tech.com/novice/t635692
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
Stran 13 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe