Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY headamp
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pikoli



Pridružen/-a: Čet Jun 2009 12:38
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, tnx za vse odgovore!
Glede rca konektorjev, bom Å”el po nove, ĆØeprav so ti že drugi, saj prvi so bili Å”e bolj ceneni. Laughing
Ali se splaĆØa kupiti tudi boljÅ”i prikljuĆØek za sluÅ”alke? Trenutni je tak:

Hladilna rebra na regulatorju sem tudi že snel, saj sta regulatorja tudi po nekaj urah brez hladilnika Å”e vedno kveĆØemu mlaĆØna. Edino trafo se malo segreje.

Glede postavitve pa:

Bi bilo tako vredu? Po dolžino bi morda celo Ŕlo, ampak zelo na tesno, oz sploh ne.

Bom danes probal Å”e dobiti distanĆØnike, matice, podloÅ”ke...

Pa Ŕe nekaj:
Kje prodajajo kake solidne alps potenciometre, saj v HTEju in ic-elekroniki jih nimajo. Prav tako rabim Ŕpico za nek 20W iskra spajkalnik, ki je tudi nimajo v HTEju in IC-E. Kje bi se lahko to dobilo?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TUKAJ Wink

TUKAJ Wink

TUKAJ Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pikoli



Pridružen/-a: Čet Jun 2009 12:38
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, tnx, bom v farnelu naroĆØu nekaj.
Imam pa nov problem:
V dno ne morem zvrtati lukenj. Ta ploĆØevina je veliko trÅ”a, kot pa prva in zadnja stranica. Sem probal z istimi svedri kot prej, pa je na ohiÅ”ju Å”ele komaj majhna udolbinica, sveder je pa že lepo zaobljen. Laughing
S kakŔnim svedrom bi lahko to zvrtal?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polopoklip



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 17:39
Prispevkov: 3

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali so Alps potenciometri tako priljubljeni med DIY srenjo, ker dodajo nekaj centov pri kvaliteti zvoka ali zaradi svoje robustnosti/vzdržljivosti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pikoli je napisal/a:
Aha, tnx, bom v farnelu naroĆØu nekaj.
Imam pa nov problem:
V dno ne morem zvrtati lukenj. Ta ploĆØevina je veliko trÅ”a, kot pa prva in zadnja stranica. Sem probal z istimi svedri kot prej, pa je na ohiÅ”ju Å”ele komaj majhna udolbinica, sveder je pa že lepo zaobljen. Laughing
S kakŔnim svedrom bi lahko to zvrtal?
lp


Sicer noĆØem bit pameten, bom pa vseeno vpraÅ”al...Embarassed

Si poskuÅ”al narediti zaĆØetno luknjo najprej z tanjÅ”im svedrom, kot bo potem dejansko luknja? Mislim, da bi tako moralo it naredit luknjo Wink

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
pikoli



Pridružen/-a: Čet Jun 2009 12:38
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 10, 2009 21:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tnx za ta nasvet! Sedaj mi je uspelo previdno prevrtati vseh 8 lukenj z svedrom iz istega kompleta velikosti 1,5mm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pikoli



Pridružen/-a: Čet Jun 2009 12:38
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sedaj sem dokupil 2 nova rca konektorja (taka kot ju ima igor), varovalko, plastiĆØne distanĆØnike, m3 vijake in pa nov sveder. Very Happy
UspeŔno sem zvrtal vse luknje in vse lepo pospravil v ohiŔje. Zadeva že lepo Ŕpila. Gumba za glasnost Ŕe nisem kupil, saj so meli v HTE-ju same grde. Confused






Imam pa Å”e vedno ta problem z spajkalno konico. Ko sem se lotil tega projekta, je bila Å”e ĆØisto cela, sedaj -po nekaj spankanjih- pa je že taka:

Najprej se je pojavila udolbinica, nato se je poveĆØala skozi konico in nastala je luknja, ki se je Å”irila, dokler ni nastalo to. Dobesedno razžrlo jo je! Confused Je pa zelo težko spajkati s tako konico. Laughing
Ve kdo zakaj je dotega priŔlo?
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe imaÅ” kakÅ”en radioaktivni cin Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pikoli



Pridružen/-a: Čet Jun 2009 12:38
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing upam da ne!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pikoli je napisal/a:
Imam pa Å”e vedno ta problem z spajkalno konico. Ko sem se lotil tega projekta, je bila Å”e ĆØisto cela, sedaj -po nekaj spankanjih- pa je že taka:

Najprej se je pojavila udolbinica, nato se je poveĆØala skozi konico in nastala je luknja, ki se je Å”irila, dokler ni nastalo to. Dobesedno razžrlo jo je! Confused Je pa zelo težko spajkati s tako konico. Laughing
Ve kdo zakaj je dotega priŔlo?
lp

To je klasiĆØna zadeva pri spajkalnikih. Slej ko prej se to zgodi, predvsem zaradi "kislosti" spajkalnih past, ki sicer omogoĆØajo kvaliteten spoj spajkanih elementov (nekateri "cini" pa ima to pasto že v svoji sredici), zahtevajo pa svoj davek v obliki razjed konice spajkalnika.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pikoli



Pridružen/-a: Čet Jun 2009 12:38
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, moj cin ma to pasto že notr, ja. In a je to miŔljeno jo tako hitro prežre? NajbrŔ tudi slaba konica?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pikoli je napisal/a:
Aha, moj cin ma to pasto že notr, ja. In a je to miŔljeno jo tako hitro prežre? NajbrŔ tudi slaba konica?

CenejÅ”i spajkalniki, kakrÅ”ne uporabljam tudi sam, imajo bolj slabe konice, ja. Ampak so pa tako zelo poceni, da jaz kar kupim nov spajkalnik ko se konica "iztroÅ”i". Ne splaĆØa se niti menjavati le konice, saj ta ni dosti cenejÅ”a od celega spajkalnika in tudi zaradi termiĆØne deformacije se le ta ne da niti odvijaĆØit iz spajkalnika (vsaj pri Iskrinih spajkalnikih, katere tudi sam uporabljam, je tako). Z kakÅ”nimi bolj profi spajkalniki pa nimam izkuÅ”enj, tako da zanje ne morem govoriti.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 11, 2009 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz konico pobrusim z grobim brusilnim papirjem. Se obnese precej dobro. Razni kompleti spajkalnikov so postali tako noro poceni, da jih imam tudi sam na zalogi, konice pa vsake toliko kupim v Bauhausu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 12, 2009 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Shocked S takÅ”no konico jaz ne bi priÅ”el niti blizu tiskanega vezja. Ob spajkanju vse te oksidne neĆØistoĆØe zaidejo v cin. Kar pa je za *nekatere* nesprejemljivo.
Sam ti priporoĆØam spajkalnik z regulacijo temperature. Jaz z njim delam že zagotovo 10 let pa Å”e nisem menjal konice. Oz. imam 2- eno debelejÅ”o in eno tanjÅ”o, glede na to kar poĆØnem. Res da sta Wellerjevi a kvaliteta se povrne na dolgi rok. Eksperimentalna vezja delam z manjÅ”o konico, tam kjer so povezave debelejÅ”e in pri zvoĆØnikih pa z veĆØjo. MogoĆØe se ti bo zdelo smeÅ”no vendar razliĆØne temperature spajkanja razliĆØnih cinov dajo razliĆØne zvokovne rezultate. Sam Å”e vedno uporabljam *stari* cin z dodatkom bakra za nesignalne zadeve. Ter z dodatkom srebra ali zlata za signalne povezave. Tu je sploh dobrodoÅ”la regulacija temperature, saj se vse talijo pri drugaĆØni temp... ETI,CARDASS,MUNDORF, WBT... in ĆØe jih preveĆØ segrejeÅ” postane cin grisast in rezultat - zvok je temen,poĆØasen...
Marsikdo se sedaj smeji a ĆØe ne probaÅ” ne moreÅ” na pamet sodit. Upam samo, da ne pade sedaj debata kot na podroĆØju napajalnih kablov.Wink
Sicer pa za prviĆØ lepo narejen izdelek. ƈestitam.
Zvokovno Alps za tvoje potrebe ne bo delal revolucije, tako da bo tale ki ga imaÅ” ĆØist ok. Meni osebno Alps ni niĆØ posebnega. V primerjavi z kvalitetnim stepped regulatorjem igra medlo, rahlo zamegli detajle...
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
pikoli



Pridružen/-a: Čet Jun 2009 12:38
Prispevkov: 59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 12, 2009 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, hvala.
Treba bo res nek nov spajkalnik nabavit. S temperaturo taljenja cina se pa res nisem niĆØ obremenjeval. Very Happy
Potennciometer pa res mislim zamenjati, saj ko poveĆØujem glasnost, moram potem malo Å”e znižati, da se levi in desni kanal izenaĆØita. Pa Å”e linearni je. Alps sem paĆØ mislil zato, da nebom kupil spet kakega maĆØka v žaklju. Saj zvokovno sem tudi s tem zadovoljen, samo kaj ko je to zniževanje nadležno. Confused
Bi pa se tudi sam z veseljem odloĆØil za kak cenejÅ”i model, samo bi rad da deluje bp.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe