Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØna izolacija vrat
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sheepS



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 18:35
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 02, 2014 22:02    Naslov sporočila: ZvoĆØna izolacija vrat Odgovori s citatom

Pozdravljeni, zanima me ĆØe ima kdo od vas kakÅ”na priporoĆØila oz. napotke kako najbolje zvoĆØno izolirati vrata. V mislih imam vrata sobe, ki je namenjena posluÅ”anju glasbe.

Potrebna je neka izolacija, ki bi preprepreĆØila (omilila) neželjeno Å”irjenje zvoka po preostalem stanovanju. Ima kdo tukaj kak racionalen nasvet, kako pristopiti problemu Smile

Hvala za pomoĆØ Smile

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: O41559242
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 07:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A zdaj vas pa že vrata motijo? Vedno se posluÅ”alnica deklarira kot normalno reverberiran prostor, ki vkljuĆØije fernke, rože in ostale izume naÅ”ih partneric. Kdor misli drugaĆØe, je paĆØ osamljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 08:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej preveri kakÅ”no tesnilo imaÅ” na okviru vrat, ĆØe tega ni, bo predelava samega vratnega krila brez željenega uĆØinka.

joztom, meni se zdi, da bi se on rad s partnerico zaprl v ta prostor in imel za zaprtimi vrati mir, kaj praviÅ”? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 08:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pravim, ko prideÅ” do problema vrat, si že daleĆØ v dognanjih okoli realnega zvoka, v kar iz srca dvomim. Res že par nalepk iz leĆØastega silikona iz Spara pomaga priti vibriranju in "pezdenju" vrat, ampak to je ĆØeÅ”nja na sladoledu realnega zvoka. Taki majstri ne spraÅ”ujejo kaj takega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sheepS



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 18:35
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Matej toĆØno razume moj problem. Problem je ker se pritožujejo ostali, kar se mene tiĆØe ni problemov. Jaz uživam 100/uro. Very Happy

RazmiŔljal sem že, da bi preko naredil okvir in nalepil kakŔno absorbcijsko peno. Oz po netu sem gledal da je nekdo na popolnoma ravnih vratih samo dodal plast kamene volne in ciao Smile

Kaj imate vsi mir pred ostalimi družinskimi ĆØlani ? Smile


Nazadnje urejal/a sheepS Ned Jan 11, 2015 09:33; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: O41559242
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe hoĆØeÅ” tesnila, potem bi moral dati Å”e tesnilo, ki zatesni Å”e režo med vrati in tlemi. To tesnilo se vgradi v krilo vrat in "izskoĆØi" tik pred zaprtjem vrat, da ne drsa po tleh, ko odpiraÅ” in zapiraÅ” vrata.
Naslednja stopnja je preobleka vrat.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sheepS je napisal/a:

Kaj imate vsi mir pred ostalimi družinskimi ĆØlani ? Smile Vidim, da potem nisem imel toliko sreĆØe pri izbiri partnerice kot pri izbiri HiFija Razz

Ma pusti ti HiFi in "zadihtano sobo" in pelji partnerico v soboto k Binetu na veĆØerjo potem pa na eno gledaliÅ”ko predstavo. Po predstavi pa obvezen kozarec Å”ampanjĆØka, pa boÅ” videl, da si imel izredno "sreĆØo" pri izbiri partnerice in HiFi-ja. ƈe pa bi med potjo sluĆØajno zavila Å”e po en parfum bi bil pa tudi njej kar na enkrat vÅ”eĆØ tudi HiFi.

O sami zvoĆØni izolaciji imaÅ” pa na netu en kup variant od namestitve trakov do izolacije samih "kril" z umetnim usnjem in raznoraznimi penami.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dva segmenta...podusitev vibracij in zvocna bariera......po prvem tretmaju vrata ne bodo nikoli vec taka kot so bila Laughing , bass ima tako dolgo valovno dolzino da gre cez stene in cez marsikaj, zato je koncni efekt v tem fr.pasu vprasljiv, razlika pa bo visje po spektru
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 16:06    Naslov sporočila: Re: ZvoĆØna izolacija vrat Odgovori s citatom

sheepS je napisal/a:
Pozdravljeni, zanima me ĆØe ima kdo od vas kakÅ”na priporoĆØila oz. napotke kako najbolje zvoĆØno izolirati vrata. V mislih imam vrata sobe, ki je namenjena posluÅ”anju glasbe.

Potrebna je neka izolacija, ki bi preprepreĆØila (omilila) neželjeno Å”irjenje zvoka po preostalem stanovanju. Ima kdo tukaj kak racionalen nasvet, kako pristopiti problemu Smile

Hvala za pomoĆØ Smile



pojdi v eno glasbeno Å”olo (starejÅ”a bajta)...npr. Moste-Polje (kino Triglav)...v popoldanskih urah ko je pouk in boÅ” sliÅ”al efekt tapeciranih vrat...tudi ĆØe ena odpreÅ” in si jih ogledaÅ”, ne boÅ” motil pouka ker so dvojna vrata...ĆØe boÅ” koga zmotil, se lepo opraviĆØi...simple....
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 16:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vrata je najbolje od znotraj tapecirati - delajo tapetniki.



Na vrata se nanese lepilo, potem se na lepilo nanese sloj volne, ga prekrije s peno in vse skupaj obleĆØe, obiĆØajno v umetno usnje.

lp Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

x2^

drugac pa Maretova ideja, s tem, da nabijes se par netov po vratih, bos kt u umobolnici......za boljsi feeling lahko tud preostale stene Laughing ...mal heca, brez zamere
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
sheepS



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 18:35
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 17:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore Smile DoloĆØeni ste me res nasmejali Smile

@Bernard imaÅ” mogoĆØe kakÅ”en link do tesnila (med tlemi in krilom vrat), ki kot praviÅ” izkoĆØi pred zaprtjem ? Ker si ne predstavljam toĆØno kako oz po kakÅ”nem principu to deluje Smile

Tapiciranje kot ste ga omenili sem tudi že sam imel v mislih. Spomnim se, da je direktor v bivÅ”i pisarni imel podobno reÅ”itev. (Ampak on je imel drugaĆØne probleme kot jaz Razz) Bi pa mogoĆØe res razmislil v tej smeri. Poznam dva tapetnika v bližini katera bom pokontaktiral, da vidim kaj poreĆØeta. Kaj bi pa uporabil za polnilo ?

Sem pa med drugim onkraj luže zasledil tole: http://www.tmsoundproofing.com/Heavy-Duty-Door-Gasket.html kdo sluĆØajno ve, ĆØe bi se dalo kaj podobnega dobiti pri nas ? In kje ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: O41559242
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj takega kot je na strani 20...
http://www.odako.si/wp-content/uploads/2014/05/13-stavbno%20okovje%20in%20tesnila-S.pdf
Ali pa na strani 9 kataloga.
http://www.schachermayer.si/sortiment/aktionen/pdf/akt_201403_express.pdf
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sheepS



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 18:35
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Bernard, hvala za tole. Sploh nisem vedel da to obstaja Smile Very Happy

To pa zagotovo stopim že jutri v nabavo Smile

Enega tapetnika sem pa tudi že kontaktiral. Vrata enostransko obleƈena v skay, 4cm izolacije, cca 160ā‚¬. Je pa tudi on prvo priporoĆØil da uredim obstojeĆØa tesnila in vgradim tega avtomatskega (med tlemi in krilom).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: O41559242
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...skay...hmmmm...kaj pa ekologija?!?...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe