Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DACT attenuator UPGRADE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tromba je napisal/a:
jernejc je napisal/a:
Verjetno zato, ker bi bil "pravi greh" rinit dodaten upor v signalno vejo. Pa èetudi se marsikomu ne sanja kako so (èe sploh so) usklajene impedance med ojaèevalnimi stopnjami v njegovem sistemu.
Tista o gledanju, drevesih in gozdu mi pride na misel.
LP Jernej


...meni pa je tolk vseeno, koliko in kaj se komurkoli sanja. Laughing


Ja, za veèino uporabnikov je to res zelo nepomembno, še posebej èe imajo sistem sestavljen iz premišljeno izbranih komponent poznanih proizvajalcev. Tam na tem podroèju ni kaj dosti falit in praviloma impedance štimajo.
Drugo pa je recimo v mojem primeru (moj OB smo imeli pri Frenku) in še nekaterih, kjer se zna zgodit, da ni èisto vse po standardih in je treba bit dodatno previden oz se zavedat problema/izziva glede odprave neustreznih impedanènih prilagoditev.
Lp jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
jernejc je napisal/a:
Verjetno zato, ker bi bil "pravi greh" rinit dodaten upor v signalno vejo.


Pravzaprav z dodatnim uporom odstranimo potenciometer in mehanske kontakte iz enaèbe oziroma zmanjšamo njihov vpliv na minimum.
V primeru stopenjskega atenuatorja pa cel kup uporov in kontaktov Very Happy


Seveda, vse to odpade.
Morda se nam v debato javi še kak "purist" da postrga še tisto malo smetane s torte. Cool
Lp jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2014 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj attenuatorjev je Ĺľe oddanih.
Med drugimi tudi tale èetvorèek... Smile os je ostala, ker se bo v primeru drugaène uporabe lahko uporabila v dvojnem delu.
Ĺ e 3-je pari so na razpolago.
l.p.





_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
opt817



Pridružen/-a: Tor Dec 2009 23:40
Prispevkov: 36
Kraj: Soundkraj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 16, 2014 00:18    Naslov sporočila: Pasivni atenuator Odgovori s citatom

Zanima me vaša izkušnja s pasivnim atenuatorjem z DACT-om namesto aktivnega predojaèevalca? kakšno vezavo priporoèate? Ali se dobi kaj že narejenega z dobro kvaliteto izdelave?




DAVOR je napisal/a:
Nekaj attenuatorjev je Ĺľe oddanih.
Med drugimi tudi tale èetvorèek... Smile os je ostala, ker se bo v primeru drugaène uporabe lahko uporabila v dvojnem delu.
Ĺ e 3-je pari so na razpolago.
l.p.




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 19, 2014 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moji èetvorèki so doma Cool

Izdelava je vrhunska, Davorju vse pohvale Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe