Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Analogni Dan 2014
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 20, 2014 14:14    Naslov sporočila: Analogni Dan 2014 Odgovori s citatom



Leto je naokoli, tako da se na Gorenjskem zopet pripravlja še en audiofilski dogodek - ANALOGNI DAN 2014 v organizaciji podjetja KUZMA D.O.O., ki bo 22. novembra 2014 od 9-18 ure na lokaciji Hotemaže 17A, 4205 Preddvor. Franc Kuzma bo na svoji domačiji, v svoji demo sobi predstavil nov High End sistem pri katerem bo kraljeval gramofon Kuzma Stabi XL surprise+ ročica 4Point surprise+ odj. doza CAR -50 Blue. Vljudno vabljeni vsi!
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2014 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj sem si nabavil sveži novemberski AudioReview n.357,
Notri je na treh polnih straneh objavljen report gramofona Stabi XL2+Stogi Ref.313 VTA, s pomenljivim podnaslovom:
Kakovosten analogni set še vedno lahko preseže najnaprednejše digitalne formate?

Za odjemno dozo so uporabili Koetsu Urushi Gold. Ne bi našteval superlativov, se omejim samo na primerjavo z digi formati.
Ta gramofonski set up so uporabili tudi za javne predstavitve nove digitalne produkcije (naprimer norveški 2L, 32bit/352,8kHz posnetki). Ko so med predstavitvijo prešli iz digitalnega v LP dvokanalno varianto istih posnetkov, je publika skoraj brez izjem bila 'ekstazirana' (it., estaziata).

Vinilna izvedba na takem gramofonu je pridobila na dopadljivosti in muzikaličnosti iznad vseh pričakovanj. Pri tem se avtor sprašuje, kako je mogoče da se to zgodi, ko pa je digtalna kopija vendar nekaj najbližjega master posnetku.
Ob temu poudari, da kljub temu da ni analogist, ne more zanikati večje ekspresivnosti glasbenikov, dopadljivosti in tega, da ostaneš brez daha ko to poslušaš.
S Kuzmo si taka reprodukcija zasluži maksimalno pozornost.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..Pri tem se avtor sprašuje, kako je mogoče da se to zgodi, ko pa je digtalna kopija vendar nekaj najbližjega master posnetku..
----------------------------------------------------------------------------------------
Naj dodam še nekaj komentarja, mojih razmišljanj:
podoben fenomen se zadnje čase opaža pri PCM reprodukciji, ki pridobi, če gre pred D/A pretvorbo 'on the fly' v DSD obliko.

Več kot očitno ima DSD v konceptu pravilnejšo D/A konverzijo - tako da pretvorba PCM-DSD veliko manj škodi, kot nekorektnosti pri konverziji PCM v analogno. Morda bi tisti 2L posnetki bili superiornejši, če bi iz PCM 32/352,8 šli prej v DSD.
Še nekaj: SACD ni nič drugega kot PCM posnetki v DSD obliki. Velikokrat prenešeni kar iz 16/44,1. Tako da je velikokrat prav smešen 'purizem' avdiofilov (glej namensko temo).

Paralelo s tem bom povlekel tudi s 'strain gauge' odjemnimi dozami, ki zvenijo superiorno napram MC odjemnim dozam v podobnih pogojih.
Te odjemne doze v osnovi ne potrebujejo RIAA dekodiranja, ker se to avtomatsko opravi že zaradi principa delovanja. Seveda rabi 'dedicated' phono - ker mora dobiti izvor napajanja. Pa za vrhunski rezultat je nekaj malega benigne korekcije ipak prisotne.

V starih časih so v komercialni klasi gramofonov uporabljali takozvane 'kristalne' glave. Te niso potrebovale RIAA korekcije, niti dodatnega predojačanja, ker je bila izhodna napetost dokaj visoka. Te glave so bile limitirane v frekvenčnem obsegu in še marsičemu - toda superiorne v neposrednosti zvoka. Z MC glavami pridem blizu tiste neposrednosti - toda strain gauge je šele tisto pravo.

Seveda ne morem soditi iz zornega kota ultra extra bau bau phono stage-ov in glavic ranga nekaj deset tisoč eurov. Ma v rangu 2.000€ (in še nekaj višje ni revolucije) glavic in phono stage-ov pa menim da napisano kar drži.

Kot zaključek lahko rečem, da vsak nosilec zvoka potrebuje neko konverzijo/ekvalizacijo. Tu se naredijo -za high end- velike zvočne razlike.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za nami je t.i. Analogni dan 2014 pri g.Francetu Kuzmi. Ko smo se iz meglene Ljubljane peljali proti Gorenjski nam je že sonce od Torovega naprej nakazalo, da bo to prav en lep ter sončen dogodek pri Kuzmi. In res je bilo tako. Izredno gostoljuben in nič kaj pregovorno Gorenjec nas je že na vratih pričakal že desetletja svetovno znani izdelovalec gramofonov. Že v zgodnjih urah predstavitve pa nas je bilo prisotnih že kar veliko obiskovalcev. Med vsemi "starimi facami" je bilo tudi kar nekaj meni neznanih "novincev". Glasbo iz plošč nam je vrtel DJ tako, da se je g.Kuzma lahko posvetil obiskovalcem v "družabnem delu" salona. Meni zelo po godu je bilo, da se je glasba vrtela "na normalni sobni jakosti" in ne kot velikokrat slišimo že skoraj "na poskok". Sledi pa še malo gradiva tudi za morebiten komentar na "Kuzminem forumu" v rubriki "iz drugih avdio forumov".

Kažipotov oz. označb do Kuzme je veliko tako, da je skoraj nemogoče zgrešit pravo pot.


Tudi parkirišče je bilo izredno zanimivo in simpatično urejeno oz. porazdeljeno.


To pa je rojstni kraj prenekaterega gramofona, ki kasneje najde topel dom širom po svetu.


V sprejemnem delu.


Kuzma Ltd. Demo Room - Hotemaze Slovenia




V nadaljevanju sledi še par fotografij samih aparatur.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prijeten dan ob poslušanju in druženju (komentiranju) v družbi, tudi nekaj forumašev, pri našem "gramofonistu" No. 1... lp Francu in vsem ostalim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nadaljevanje:










_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 22, 2014 22:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prijeten dan ob poslušanju in druženju (komentiranju) v družbi, tudi nekaj forumašev, pri našem "gramofonistu" No. 1... lp Francu in vsem ostalim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

»Ajde, gremo na Gorenjsko,« sem si rekel, ko so prvi sončni žarki skozi okno pobožali rob preproge v dnevni sobi. Očistil sem si ušesa, iz avta iztovoril letne gume, in se odpeljal v smeri iz katere se je širil vonj po gramofonih in Legacy zvočnikih. Nenadejan telefonski klic, zaradi katerega sem sredi Celja avto še enkrat obrnil proti izhodišču potovanja, se je izkazal kot prava stvar v pravem trenutku. Najbolje se namreč potuje takrat, ko je avtomobil obremenjen enakomerno. Skozi sonce in meglo in sonce se je bilo potrebno pognati še po zadnjem (tokrat sveže razdrapanem) klančku, nakar je navigator oznanil, da je cilj dosežen. Na zaslonu je pisalo: »Analogno Središče Slovenije«.
Pred vhodom v svetišče je bilo moč opaziti kar nekaj pripadnikov sekte, marsikateri je v roki trdno držal pločevinasti daljinec cilindrične oblike. Kljub temu sem pogumno stopil v hram ter v preddverju levo in desno opazil še več pripadnikov sekte in še več daljincev. Na hitro sem pozdravil in se po hodniku nameril naravnost proti glavnemu oltarju.
Zrak je bil nabit z avdiofilskimi mantrami, ki so prihajale iz grl sektašev stoječih pred oltarjem. Tu nihče ni v rokah držal daljinca, sveti prostor je pač sveti prostor. Zazrl sem se proti oltarju in začutil, da mi je na obrazu zažarel nasmešek. Mladi svečenik je namreč ravnokar z rokami ponesel svetlečečrno okroglo hostijo do glavnega oltarnega božanstva in jo nežno spustil nanj. Obred se je lahko začel.
Sistem je vsekakor zanimiv in ambiciozno sestavljen. Za hip sem pomislil, da je nekdo na gramofon namestil rahlo skrajšano palico za biljard, kasneje pa vseeno ugotovil, da je to zeeelo dolga ročica. Všeč mi je bila modrina gramofonske glave montirane na njej. Gramofonski signal je ojačan z elektronkami in step-up transformatorjem. Akustični sistem je petstezni, pri čemer so enote za visoke in srednje tone poganjane s pomočjo zunanjih monoblokov, enote srednjega basa preko ojačevalnikov nameščenih v zvočnike, za najnižje tone pa skrbita dva aktivna subwooferja. Promet signalov usmerja aktivna kretnica (procesor). Če sem kaj pomešal in spregledal naj me kdo popravi.

Lep dan je bil.

P.S. Po vasi se razlegajo govorice, da so bile plošče očiščene ultrazvočno. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ matej

Lepo napisano ! Wink
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, bravo Matej!

Mala literarna mojstrovina. Lepo strnjeni doživljaji, izboren liričen opis slovenske pokrajine in potovanja, lucidna duhovitost ter zaobsežene tudi vse tehnične informacije.

Cum laude!

Prispevek leta, verjetno pa tudi najboljši slovenski audiofilski tekst.
Tega pogrešam'Wink'
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2014 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jah, kaj čmo, tko je pač blo. Ampak okusa pa nimata, najboljši prispevek na tem forumu je bil oni, ki je (vsaj zame) kulminiral v stavku:
vojko je napisal/a:
Rudi Čajevec v stoenki igra transparentno.
Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2014 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha ha, lepo, prispevki in komentarji za popestritev.

Dogodka se žal nisem mogel udeležit zaradi drugih obveznosti (beri fešta za tastov rojstni dan).
Sem se pa te dni zato malo bolj posvetil svoji DIY analogiji. Več o tem v za to ustrezni temi.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MyAudioShop



Pridružen/-a: Pon Jan 2012 17:40
Prispevkov: 12
Kraj: Mb

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 26, 2014 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo je bilo prebrati matejevo pesnitev, čestitam.

Ampak fantje, zvok? kaj pa zvok? A bo kdo kaj povedal o svojih občutkih? Vem da vas je bilo dosti in da je gostitelj poskrbel za hrano in pijačo, ampak audiofila primarno zanima zvok, a ne?
Letos se dogodka žal nisem mogel udeležiti, te Legacy sem slišal samo na sejmu, pa me res zanima, kako vrhunska analogija zveni na teh velikih zvočnikih v natrimanem demo salonu pri Kuzmi ? Aja, in kakšno glasbo ste poslušali ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 00:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Irelevantno ! Wink
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2014 08:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MyAudioShop je napisal/a:
Ampak fantje, zvok? kaj pa zvok? A bo kdo kaj povedal o svojih občutkih?

Dobro jutro. Res ne vem kako naj še bolj plastično opišem svoje občutke.

MyAudioShop je napisal/a:
...v natrimanem demo salonu...

???

MyAudioShop je napisal/a:
Aja, in kakšno glasbo ste poslušali ?

Med drugim tudi:

He’s the one
Who likes all our pretty songs
And he likes to sing along
And he likes to shoot his gun
But he knows not what it means
Knows not what it means
when I say yeeeaaahhh

In je blo fajn.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe