Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

stereo ojačevalec višjega ranga - kateri
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 16, 2014 22:00    Naslov sporočila: stereo ojačevalec višjega ranga - kateri Odgovori s citatom

Pozdravljeni forumaši

Kupujem rabljen stereo ojačevalec višjega kakovostnega ranga.

NAD C356BEE - Ni v višjem razredu, ne poznam, nisem poslušal
denon pma 1500 r II - poslušal izjemen
sony ta-fa 1200 es - poslušal izjemen
maranz pm 7200 - ne poznam, nisem poslušal

Če poznate zgoraj zapisane ojačevalce ali katere druge, predlagajte za katerega se odločiti. Zaželjeno da se razpišemo obširneje, morda bo komu še v pomoč pri izbiri. Pa ostanimo v rangu rabljenih cenovno dosegljivih za povprečnega delavca. Ojačevalec NE kupujem na silo!?

Sandi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 16, 2014 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem je odvisno kakšno muziko bi rad poslušal in seveda kateri zvočniki bi bili pripeti zraven… Vse ostalo je brezpredmetno, ker če kupuješ glede na ime, so vsa štiri imena dovolj renomirana...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 16, 2014 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

poslušalo bi se vse vrste glasbe (razen metal,tehno,jazz,soul-a,).
ne spašujem glede imena znamke!
sprašujem glede modela in če ima kdo izmed vas kakšno izkušnjo (beri;če ima omenjeni model doma) ali ima kaj drugega, kar pa se tudi lepo obnese.
glede zvočnikov; sicer so doma še vedno zelo solidni tako po ohranjenosti kot tudi po zvoku jamo e850, razmišljam pa po zamenjavi na bose 301.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo, jaz predlagam XTZ integrirca. Ima vgrajen soliden DAC, PHONO ki ga verjetno ne rabiš, še en kup opcij (sub out, pre out..). Jaz sem ga priklopil na elektrostate in jih je z lahkoto poganjal. Zadeva ima svojih 23 kg in že to pove nekaj. Malo preberi po netu. Prodaja pa jih NEL AUDIO, imaš reklamo gor na Audiokontakt bannerju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.xtz.se/en/products/electronics/class-a100-d3-svart#
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni več giant killerjev.
Koliko plačaš, toliko dobiš, vsaj pri resnih firmah. Z manjšimi odstopanji.
Bolj je pomembno, KAKO igra kombinacija zvočnik+ojačevalec. Edino tukaj lahko profitiraš glede na potrošeni denar.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Med naštetimi bi se sam odločil za denon pma 1500. Kot praviš je bil izjemen pri poslušanju, poleg tega pa ti "Made in Japan" zagotavlja kakovostno izdelavo in s tem dolgo življensko dobo. Slednje pa po mojih izkušnjah (na primeru Advance Acoustic) ne velja pri "evropejcih" narejenih na Kitajskem (svojih izkušenj sicer nimam z XTZ, ki pa sodeč po obliki prihajajo iz iste tovarne - lahko pa se motim in gre samo za istega oblikovalca).





Nazadnje urejal/a MAre007 Pon Nov 17, 2014 15:13; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

classicaudio je napisal/a:
Zdravo, jaz predlagam XTZ integrirca. Ima vgrajen soliden DAC, PHONO ki ga verjetno ne rabiš, še en kup opcij (sub out, pre out..). Jaz sem ga priklopil na elektrostate in jih je z lahkoto poganjal. Zadeva ima svojih 23 kg in že to pove nekaj. Malo preberi po netu. Prodaja pa jih NEL AUDIO, imaš reklamo gor na Audiokontakt bannerju.


Sama teža naprava ničesar ne pove o kvaliteti zvoka naprave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne pove ničesar o zvoku, pove pa precej o izdelavi. Kitajci gor ali dol, probal sem marsikaj z bolj zvenečim imenom in narejeno kao v GB ali Japan, pa mi ni tako igralo kot ta XTZ. Mogoče se res ujame samo z mojimi zvočniki, s kakšnimi drugimi pa bi bil jajc. Na sejmu sem videl tudi Advance acoustic, ki je po izdelavi in dizajnu daleč stran od XTZ, zvokovno pa zadeve nisem primerjal. Tudi reklame ne delam, ker nisem trgovec. Povedal sem samo mnenje in mislim, da je vreden preizkusa in potem vsak sam vidi ali mu odgovarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam citat iz Whathifi foruma:

Thu, 2011-04-21 22:35
(Reply to #74) #74
Anonymous
Anonymous's picture
RE: Hi-Fi RE: Hi-Fi

Hi there fellas.

Surfing around I found this thread. I'm in search of an integrated amp these days, and, among others, I have tried the XTZ A100D3 at home for a couple of days (I'm currently demoing a Vincent SV-236MK and a Naim Nait XS).

Don't be fooled guys, there is no way you can find this sound and these features unless you spend considerably bigger money. The build quality is out of this world (for the money) and the sound is amazing. Total control, really tight low end and highs that won't hiss no matter where the volume is. I also found the built-in dac really decent and the overall sound to be that of a really more expensive amp. It managed to drive my difficult speakers with ease.

Now, what I didn't find particularly effective is that Class A thing. The only thing that happens when you switch to class A is the amp running hot within minutes. I tried hard to hear a difference, but didn't manage to, at least not within the two days I had it home.

One thing I did miss was a second set of speaker inputs to enable biwire. But that's minor I suppose if you take a look at the price again.

I will most probably not buy it since I decided to go up in money for my amp, but if my limit was 1000 euros there would not be a second thought about which amp to buy.

Hope that helps
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroš



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Namig, zakaj ne bi raje napisal, s čim si ti primerjel, na kaj si imel priklopljeno, in predvsem, kaj si poslušal in kaj si sam slišal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 15:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

morda kakšna yamaha:

http://www.areadvd.de/tests/test-yamaha-stereo-vollverstaerker-as-701-klassischer-auftritt-kraeftiger-antritt/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če že rinete v receiver, izključno Yamaha. Obvezno NetRadio itd.:
http://europe.yamaha.com/en/products/audio-visual/hifi-components/cd-players/cd-n500_w/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 19:52    Naslov sporočila: odgovor Urošu Odgovori s citatom

poslušalo bi se vse vrste glasbe (razen metal,tehno,jazz,soul-a,).
ne spašujem glede imena znamke!
sprašujem glede modela in če ima kdo izmed vas kakšno izkušnjo (beri;če ima omenjeni model doma) ali ima kaj drugega, kar pa se tudi lepo obnese.
glede zvočnikov; sicer so doma še vedno zelo solidni tako po ohranjenosti kot tudi po zvoku jamo e850, razmišljam pa po zamenjavi na bose 301.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sandi



Pridružen/-a: Sob Jan 2011 22:39
Prispevkov: 96
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 17, 2014 19:56    Naslov sporočila: odgovor Kumer in Jozton Odgovori s citatom

Yamaha ima tako plehnat, kovinski zvok.Če poslušaš dal časa je prav moreče - neprijetno,brez izrazite mehkobe in nevtralnosti.
receiver imam sedaj Harman/Kardon AVR635 - je sicer presenetljivo dober, vendar bi želel čisti STEREO
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe