Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Presek avdio kablov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

leko1

to smo nekateri ugotovili ob prvi sliki, žolčni napadi pa so bili predvsem z tvoje strani, drugo je stvar imena, to ime je po TNT audio, pa še oni so ga vzeli...tako da, ne vem kaj bi kdo hotel sploh iz tega,

kolikor sem pregledal US patente nisem našel nič od tega patentiranega, za razliko od npr KubalaSosna ki tudi uporabljajo za svoje zelo drage kable navadne poceni na trgu prosto dobavljive kable -ampak za konfiguracijo imajo patent, pa Cardasova geometrijska zaporedja ipd..pa vsa patentirana napajanja okepa(shielda) kar je razvil Synergistic Research( ki tudi uporablja kar nekaj rf kablov) seveda pod svojimi fensi imeni kablov in lepotnimi maskami se skriva marsikaj nič presunljivo redkega še manj dragega....

dajmo raziskovalni audiofili na delo pa se razpisat o svetovnih nategih
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://electronicdesign.com/lighting/whats-all-hoax-stuff-anyhow
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
androsalvatore



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 23:22
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ful hvala za link je kr zanimiva varijanta.
Ali kdo med vami ve kako se jih plete/suka in u kakem številu na meter?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vemo, bolj pa je pomemben kabel, moraš najti kompromis med ceno in fleksibilnostjo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
leko1

to smo nekateri ugotovili ob prvi sliki, žolčni napadi pa so bili predvsem z tvoje strani, drugo je stvar imena, to ime je po TNT audio, pa še oni so ga vzeli...tako da, ne vem kaj bi kdo hotel sploh iz tega,

kolikor sem pregledal US patente nisem našel nič od tega patentiranega, za razliko od npr KubalaSosna ki tudi uporabljajo za svoje zelo drage kable navadne poceni na trgu prosto dobavljive kable -ampak za konfiguracijo imajo patent, pa Cardasova geometrijska zaporedja ipd..pa vsa patentirana napajanja okepa(shielda) kar je razvil Synergistic Research( ki tudi uporablja kar nekaj rf kablov) seveda pod svojimi fensi imeni kablov in lepotnimi maskami se skriva marsikaj nič presunljivo redkega še manj dragega....

dajmo raziskovalni audiofili na delo pa se razpisat o svetovnih nategih


Audiofrik
ja,ti imaš kot vidim kar vilikokrat prav, mi ostali pa mir,one teme pa ne mislim več načenjat, ker ne razumeš, pa brez zamere,rajši dajmo o kablih, oziroma pogruntajmo kakšnega hibrida, mogoče bo za široki spekter uporabnikov, ker vidim, da je kar nekaj ljudi dobro usmerjenih in izobraženih.
LP
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se posujem z pepelom-jaz sem bedak. kekca pa sta našla na netu eno prastaro shemo ki celo deluje ampak prej ko sta prodala prvi kabel ali dva sta se na smrt skregala. kdo je tukaj glavni bedak pa naj si misli vsak sam, ampak ravno zato ker se nikoli ne reče bobu bob pa smo kje smo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

androsalvatore je napisal/a:
Ful hvala za link je kr zanimiva varijanta.
Ali kdo med vami ve kako se jih plete/suka in u kakem številu na meter?


pozdravljen
na netu je bilo med drugim tudi tole -
spiral both cables tightly together with maximum 2-3 spirals every 12" (1ft)
na sliki je bil koaksialni kabel, po izgledu rg 59,lahko tudi rg 213-baker ali pa rg 214 posrebren in dvojnim opletom,slednjega se dobi tudi Ljubljani v trgovini TSP elektronika gsm 051 643 749

lp
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
se posujem z pepelom-jaz sem bedak. kekca pa sta našla na netu eno prastaro shemo ki celo deluje ampak prej ko sta prodala prvi kabel ali dva sta se na smrt skregala. kdo je tukaj glavni bedak pa naj si misli vsak sam, ampak ravno zato ker se nikoli ne reče bobu bob pa smo kje smo

audiofrik
glej,predlagam kostruktivne smeri, ti pa se jeziš in žališ,pa kaj je s teboj

ali kaj prideš do Kuzme v soboto, bi se prav rad pogovoril s teboj,mislim da te poznam
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

leko 1

glej ne vem res kaj je tu narobe še enkrat sem prebral vse poste in še manj vem, še vedno nič o kablih in ponavljam že nevem kolikokrat kar jaz razberem sta se vidva skregala zaradi enih bedastih kablih oz.že stokrat videne konstrukcije. jaz jo poznam in delam že vsaj 10 let.....skoraj ziher se poznamo in lahko kadarkoli sploh kje v Lj gremo na kavo. k Kuzmi pa me žal ne bo ker ves vikend delam...

Da še kaj dodam ti kabli oz. ta ki jih dela bi mi lahko bili kvečjemu neke vrste konkurenca. ker sem prej jaz za Vklop kak kabel porihtal. ampak me motijo samo pavšalni napadi brez utemeljitev in vedno iste zgodbe o nategih ipd. kot da se eni ne zavedate da je vse kar je na trgu kar se vrednosti tiče več ali malo manj en velik nateg. hkrati pa se to na veliko kupuje.....za kako koli žalitev kogakoli se opravičujem, kaj drugo pa res raje na zs da nehamo smetiti temo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
leko 1

glej ne vem res kaj je tu narobe še enkrat sem prebral vse poste in še manj vem, še vedno nič o kablih in ponavljam že nevem kolikokrat kar jaz razberem sta se vidva skregala zaradi enih bedastih kablih oz.že stokrat videne konstrukcije. jaz jo poznam in delam že vsaj 10 let.....skoraj ziher se poznamo in lahko kadarkoli sploh kje v Lj gremo na kavo. k Kuzmi pa me žal ne bo ker ves vikend delam...

Da še kaj dodam ti kabli oz. ta ki jih dela bi mi lahko bili kvečjemu neke vrste konkurenca. ker sem prej jaz za Vklop kak kabel porihtal. ampak me motijo samo pavšalni napadi brez utemeljitev in vedno iste zgodbe o nategih ipd. kot da se eni ne zavedate da je vse kar je na trgu kar se vrednosti tiče več ali malo manj en velik nateg. hkrati pa se to na veliko kupuje.....za kako koli žalitev kogakoli se opravičujem, kaj drugo pa res raje na zs da nehamo smetiti temo


no vidiš saj se da, na zs mi sporoč gsm,pa te pokličem ko bom v lj
lp
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2014 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko enih povabil h Kuzmi za soboto. Sem pa že kar malo ljubosumen, ko mene nihče ne povabi. "Hm, se že ve zakaj ne!" Pa bi znalo bit kar simpatično.

leko1 je napisal/a:

@frik
ali kaj prideš do Kuzme v soboto, bi se prav rad pogovoril s teboj,mislim da te poznam

jacoby je napisal/a:

@zuluf
Boš meni rekel jakec, ko se vidimo v živo...pa da te vidimo...pridi k Kuzmi, popoldan, ko ga še malo spijemo!

gero je napisal/a:

@nomad
Če ne, se bomo srečali pri Kuzmi. Twisted Evil Laughing Laughing

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
leko1



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 20:13
Prispevkov: 43
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 00:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Koliko enih povabil h Kuzmi za soboto. Sem pa že kar malo ljubosumen, ko mene nihče ne povabi. "Hm, se že ve zakaj ne!" Pa bi znalo bit kar simpatično.

leko1 je napisal/a:

@frik
ali kaj prideš do Kuzme v soboto, bi se prav rad pogovoril s teboj,mislim da te poznam

jacoby je napisal/a:

@zuluf
Boš meni rekel jakec, ko se vidimo v živo...pa da te vidimo...pridi k Kuzmi, popoldan, ko ga še malo spijemo!

gero je napisal/a:

@nomad
Če ne, se bomo srečali pri Kuzmi. Twisted Evil Laughing Laughing

nek-do
no te pa jaz povabim, bova katero rekla, kako te bom pa prepoznal?
_________________
Blagor siromakom, ki ne vedo da so.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
11duc



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 22:40
Prispevkov: 84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 02:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Pravilo v audiu, da veš da pravih pravil ni, to pa naredijo km in izkušnje, ni krajšnjic, se ne da naučit iz formul žal ... Shocked Shocked Wink



Žičke ,ki so zelo močne v basu, zakaj !!?? Presek je minimalen !! Ajde teoretiki formule na dan Shocked Wink


Ta primer sem hotel navest v tej temi, pa vendar raje samo berem. Testiral sem njihov napajalni kabel, in primerjal z mojima Electra Glide ( en je debel kot cev za sesalec, drug pa kar konkreten ) , ta ˝žička˝ izgleda verižice, je dala toliko več basa, da sem ostal brez komentarja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

leko1 je napisal/a:

nek-do
no te pa jaz povabim, bova katero rekla, kako te bom pa prepoznal?

Ne skrbi, če bom prišel bom jaz tebe! Wink
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1077
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekdo
Mlad, lep, 6pack, biceps, triceps, 1,90m... z napako hifi odvisnež, ugibam? Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 7 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe