Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Presek avdio kablov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nisem prepričan,me zanima tematika in raziskujem

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn, če v google odtipkam "straying current", mi ne najde nič pametnega. Da ni "straying current" kakšna komercialna fora?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 13, 2014 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
nisem prepričan,me zanima tematika in raziskujem

Imaš ZS.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čisto kot intermezzo, za razmislek! odlično izbrana kombinacija gramofon, ročka in glavica, pošlje po tirnicah za vesoljsko ladjo informacij v predojačevalec. Ta po vseh naporih le uspe z isto hitrostjo poslat malo manj tovora v ojačevalec, ki lej ga zlomka mora pa zdaj ta isti tovor po istih tirnicah speljat še hitreje in v večji količini do zvočnikov skupaj z raklamacijami s strani zvočnikov.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eno je prepričat puno karjolo da naj gre po brvi, čisto drugo, pa je prepričat šleperja naj to stori.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od tle do tam se po avtocesti pripeljem s 40 tonami hitreje, kot pa na isti relaciji z dirkalnikom po kolovozu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Od tle do tam se po avtocesti pripeljem s 40 tonami hitreje, kot pa na isti relaciji z dirkalnikom po kolovozu.


In tako vsake pol ure pride kamion s 24 amperi, vmes je pa Shocked

BLUZIŠ smo včasih rekl.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Od tle do tam se po avtocesti pripeljem s 40 tonami hitreje, kot pa na isti relaciji z dirkalnikom po kolovozu.

Ne verjamem CASTOR, da bi si lahko vse elektrotehnične pojave razlagal kar s kamioni in kolovozi. Elektrika teče po liniji najmanšega odpora in bi v tvojem primeru "dirkalnik šel pod kolovozom" in ne po njegovih grbinah.

Sicer pa bodimo bolj konkretni in svoje trditve podkrepimo z dokazi oz. referencami - neka slikca s komercialnega letaka nekega neznanega kabla vsaj mene ne prepriča. Zraven manjka vsaj kakšna meritev ali enačba. Razumem pa, da se je težko pogovarjati o teh zadevah, če ne poznaš vsaj osnov elektrotehnike oz. fizike.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2014 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:


Sicer pa bodimo bolj konkretni in svoje trditve podkrepimo z dokazi oz. referencami - neka slikca s komercialnega letaka nekega neznanega kabla vsaj mene ne prepriča. Zraven manjka vsaj kakšna meritev ali enačba. Razumem pa, da se je težko pogovarjati o teh zadevah, če ne poznaš vsaj osnov elektrotehnike oz. fizike.

lp

Mare, resnično te občudujem ko vidim, da imaš po vseh teh letih udejstvovanja na forumu še vedno veliko voljo nekatere ljudi prepričevati, da naj bi imeli strokovni argumenti v našem življenju neko težo.

Na temu forumu so v marsikaterih primerih to žal le izgubljene iluzije. Če nisi v kategoriji ljudi, ki ne ločijo odstopanje glede na referenčni nivo v pasu od 20Hz do 20kHz na mestu poslušanja +/- 3 dB, je to popolno sizifovo delo.

Tako pač je v naši preljubi "Deželi", se boš moral sprijazniti z "dejstvi".

CASTOR je napisal/a:
matej je napisal/a:
Imam novo definicijo Hi-Fija: Hi-Fi je avdio sistem, pri katerem frekvenčni odziv na mestu poslušanja ne odstopa več kot +-3dB glede na referenčni nivo v pasu od 20Hz do 20kHz. To je nujni ne pa tudi zadostni pogoj. Confused

+-3 db je dosti preveč.
Minimalni! Je neverjetnjo, kako minimalna odstopanja zavajajo
.

lp

To je podobna situacija kot pred množico ljudi, ki jih vsak dan med tednom opazujem pred ljubljanskim sodiščem ob poznih popoldanskih urah, ko se vračam domov iz službe. Te dni je ob tem času že noč. Pravzaprav običajno niti ne vedo zakaj so tam, ampak vsi so globoko prepričani, da imajo vedno in zagotovo prav. Očitno kar tako, iz navade, so se že sami družno prepričali, da imajo absolutno prav!

Nekateri pravijo, da se je potrebno bati inženirjev. Baje se je začelo s strojem na smodnik, končalo pa z atomsko bombo. Sami smo si krivi, če smo v življenju prebrali kakšno knjigo, ali skripto preveč.

Nekoč smo imeli mučilne naprave, danes imamo Google in internetne forume.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 08:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

res sami znanstveniki

nekaj prednosti solid core žice

-cenejša izdelava
-manjši presek za enako tokovno sposobnost kot multicore(pletenica)žica
-manjša občutljivost na korozijo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
res sami znanstveniki

nekaj prednosti solid core žice

-cenejša izdelava
-manjši presek za enako tokovno sposobnost kot multicore žica
-manjša občutljivost na korozijo


pomankljivosti:

izredna togost:
- težja obdelava žice
- težja namestitev na sistem (in v prostor) v določenih primerih
- problemi pri shranjevanju in kasnejši ponovni uporabi
- vizuelne posledice
- hitrejše mehanske poškodb pri večkratnih pregibih na istem mestu

skin efekt
- pri dolgih kablih ni zanemarljiv, če ga primerjamo s kabli, ki so sestavljeni iz množice tanjših (solid core) med seboj izoliranih kablov

Sem prebral kar nekaj pozitivnih mnenj o solid coru za izdelavo zvočniških kablov, tako da je stvar vsekakor vredna "igranja".
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stvari so kot so,bolj kot da bi trdil kaj je boljše sem solid core postavil samo kot funkcijo preseka različne konstrukcije vodnika,zaenkrat,
meni pa solid core igra vsekakor bolj organsko in z manj prisotnimi anomalijami kot celota
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

za podoben denar seveda
kljub vsemu pa me tubi bistveno dražje pleteniške varjante še niso povsem fascinirale
nekje v razmerju 1:4 s trdo enojno žico v prid
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, že omenjeni AntiCable pri mojem postu je solid core.

Koliko je solid core okoren, tako je po drugi strani dober. Vendar, kot sem sprobal, ni za velike moči in tudi gubi proti enemu Revelationu, ki pa je tudi cenovno čisto nekaj drugega. Pri tem se ne spuščam v subjektivno všečnost kablov - govorim o dinamiki, energiji, šusu, polnosti zvokov, ki je sestavni del občutka realizma pri reprodukciji. Tega se ne da negirati, tudi če ti je kaj drugega bolj všeč. Presek tukaj očitno odigra svojo vlogo.

Za lampe in bolj švohcene tranzistorje pa je solid core zelo ok, sodeč po tem kar sem probal. Magari v biwiringu za vmesne situacije in po možnosti z ločenim subom.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

moja izkušnja je malo drugačna,strinjam se z napisanim,a tudi tukaj nisem še pri koncu.morda je počepnil ojačevalec,morda kabel,ker pri pletenici se pri podobni obremenitvi malenkost dere v majfiju,reakcije pač
Polnost zvoka in telo pa je zame bolj pristna na solid core
sem testiral tudi Anti cable,a kar sem dojel je to nekakšen uvod v solid core svet.
bomo pač vidli kaj bo če bo,ker je znanost o kablih relativno mlada veja v audio
sigurno pa obe varjanti pridejo dosti dobro skozi da se ni za sekirat,če so le dobro narejene in pravilno umeščene.
govorim o kablih ranga do 2 tisoč,verjamem pa da eksotika,posebej ona vrhunska pa postavi stvari na drugačen nivo
a če smo v okvirih 10 % za kable ,kar pa ni več pravilo kot slišim,postane zgodba moderne dobe majfija


Nazadnje urejal/a canyonn Sob Nov 15, 2014 11:41; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 3 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe