Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

B&W 802D/Diamond
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2014 23:11    Naslov sporočila: B&W 802D/Diamond Odgovori s citatom

Že nekaj ĆØasa se spogledujem z zvoĆØniki B&W 802D. Kot gledam obstaja starejÅ”a verzija 802D in novejÅ”a 802 Diamond. V tisku jih hvalijo, Å”e posebaj Diamond, Jih je kdo od vas že sliÅ”al? Je kdo sliÅ”al razliko med D in Diamond verzijo?
IÅ”ĆØem ĆØim vem obĆØutkov, opažan, komentarjev za omenjene zvoĆØnike iz prve roke. ƈe jih kdo pozna lahko tudi napiÅ”e kakÅ”na amplifikacija jim ugaja (v testih se najveĆØ pojavljajo v kombinaciji z Classe in Mcintoshi).
V kolikor jih ima kdo doma in bi jih bil pripravljem malo demonstrirati bi bil zelo hvaležen.



lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 00:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ooo-jej, govoriÅ” o zvoĆØniku, ki bi ga verjetno imel tudi, ĆØe bi imel ves denar na svetu....SliÅ”al sem ga :
Mannheim, vse MacIntosh & Esoteric CD - odliĆØno
Beograd, vse Korato ( tudi Ŕtacuna ) & CD se ne spomnin - predobro, da bi bilo res
NYC , Hi Fi Exchange, vse MacIntosh - zelo dobro
Lyric Audio , vse Classe - pazi - katastrofa...piskanje in cvilenje
Berlin, Saturn, vse Rotel, tudi dobro...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 00:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Diamond verzija je bolj živahna, odprta, iskriva, ĆØe hoĆØeÅ” temu reĆØ tudi bolj nevtralna, se bolj odziva na razliĆØno muziko in seveda na razliĆØne posnetke ...
KlasiĆØnim pristaÅ”em je zato manj vÅ”eĆØ ...
Je pa glede na konkurenco to Å”e vedno zvoĆØnik bolj lenobne sorte, zadržan in ĆØe hoĆØeÅ” izvabit iz njega življenje omenjena elektronika ni zanjga.
Na Classe je vse tanko, suho kot puÅ”ĆØava, na Mc_a pa vse poĆØasno, odebeljeno, zaprto, nedefinirano ..."swampi" ...
E to je pa manj prijetna plat zgodbe, ĆØe zvoĆØnik dobiÅ” lahko ugodno to Å”e ne pomeni, da s sistemom prideÅ” poceni skoz ooooojaaaaĆØevalci_kaaaabliii_iiizvor_prostorrrr za pameten sistem za dvakratno-trikratno ceno zvoĆØnika al pa Å”e veĆØ Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preneseno iz ATC teme:
.. Nota bene:
bolj je zvoĆØnik resolutiven, bolj je zahteven in obĆØutljiv za vse kar se nanj prikljuĆØi in predvaja. In tudi akustiko prostora, da o postavitvi niti ne govorim ..

Velja tudi za tahude Bowerse z dodatkom - kot je že @ajka rekel - da so brez prave elektronike Å”e dinamiĆØno leni, niso poskoĆØni.

Glede na to, da je zelo mala verjetnost, da boŔ kdajkoli izvlekel maksimum iz njih, bi morda priŔla v poŔtev alternativa: Klipsch Palladium 38. Vsaj leni niso, resolutivni pa podobno kot Bowersi ali Ŕe bolj.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Nov 04, 2014 12:20; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uroÅ” je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Velja tudi za tahude Bowerse z dodatkom - kot je že @ajka rekel - da so brez prave elektronike Å”e dinamiĆØno leni, niso poskoĆØni.


Tole napeljuje k logiĆØni zmoti. Nikakor niso dinamiĆØno leni, mogoĆØe so malo manj poskoĆØni, ampak v prejÅ”nji izjavi se opisuje elektroniko, in se njene lastnosti pripisuje zvoĆØnikom.

Sistem s temi zvoĆØniki je lahko lahko len in neposkoĆØen - ampak ista elektronika bi bila taka tudi z, kaj, marljivimi in poskoĆØnimi zvoĆØniki.

Hm, tudi tebe vleĆØe k logiĆØni zmoti.
OjaĆØevalci se ne obnaÅ”ajajo enako na vsakih zvoĆØnikih. Ravno tako, kot se zvoĆØniki ne obnaÅ”ajo enako na vsakem ojaĆØevalcu.

OjaĆØevalcu lahko zadoÅ”ĆØa splet okoliÅ”ĆØin (npr. potek impedance in njene faze ali back EMF ... ) da ga omrtviĆØi. Kar se na drugem zvoĆØniku lahko ne dogaja v taki kombinaciji.
Znano je da, naprimer, tranzistorski ojaĆØevalci, skoraj brez izjeme, vreÅ”ĆØijo na elektrostatih, kadar imajo padec impedance na pol ohma iznad 10kHz. V drugih okoliÅ”ĆØinah se ne obnaÅ”ajo tako.

In tako imaÅ” zvoĆØnike, ki 'omrtviĆØijo' veĆØino ojaĆØevalcev. In obratno.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super debata, sem vesel vseh vaÅ”ih komentarjev in predlogov. Tisti ki ste jih posluÅ”ali - a lahko malo veĆØ napiÅ”ete v samih setupih (velikost sobe, oddaljenost od stene, moĆØ amplifikacije...).
Imam obĆØutek, da so novi Bowersi na zaĆØetku vsi leni, sam sem nazadnje imel 683 kateri se mi zdi se niti po cca 100 urah ali veĆØ Å”e niso ulaufali.
Spomenim se enega komentarja Hi-fi trgovca kateri je rekel da sam Bowersov nikoli ne bi kupil novih, saj jih je potrebno predolgo ulavfavat - ĆØe že potem rabljene.
Izgleda, da je res nekaj na tem, potrjeno na mojem primeru z 683.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma, jaz sem jih razen pri Lyric audio v NYC-ju posluÅ”al v velikih sobah - vsaj 25m2 in nobena soba ni bila kako posebej akustiĆØno tretirana...posebno sem bil preseneĆØen v Beogradu v salonu firme Korato. Bili so prikljuĆØeni na njihovo najhujÅ”o elektroniko, mislim da 160W na kanal. Desna stena je bila cela v steklu in vseeno so zame igrali fenomenalno. Pazi, napisal sem ZAME !!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kva straŔite možakarja.

Zadeva Ŕpila.

Abby road studio uporablja B&W in jih poganja z Classe monobloki PIKA. (je pa res, da je konĆØna vsota lahko zelo visoka)

Ali bi za iste denarje dobil kaj boljÅ”ega oz. za manj denarja enako kvaliteto pa mislim da ja, ampak ĆØe bi jaz imel dovolj pod palcem, bi igrali v moji (relativno veliki) dnevni sobi.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja...s tem Abbey road studiem se res hvalijo, ampak iz dobro obveÅ”ĆØenih krogov sem izvedel ( po tem ko sem sam vpraÅ”al isto ) , da pa, ko pridejo tja delat recimo ameriÅ”ki producenti, lepo prinesejo JBL-jeve monitorje ( pa ti pritiskaj piko kolikor hoĆØeÅ” )...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja ĆØisto logiĆØno, delaÅ” na tisto kar poznaÅ”, in si navajen.
Samo tako imaÅ” kontrolo , kaj zapisujeÅ” na master (ki si je vajen), in iz prakse približno veÅ”, kako se bo rezultat obnaÅ”al tudi na vseh mogoĆØih drugih zvoĆØnikih in pogojih. Postavlja se razmerja, in ne neke absolutne kvalitete v audiofilskem smislu. Razmerja morajo stat tudi ko posluÅ”aÅ” ĆØez raĆØunalnik, ali na bw 302.

Z B&W 802D je vse ok., oni niso nikjer problem, problem je soba v kateri bodo. Mora bit kar velika, pa fino je tudi ĆØe "jim paÅ”e". Ti zvoĆØniki niso za "late evening listening", moraÅ” kar privit, da dajo od sebe kar zmorejo. V veliki kubaturi prostora( sobi) se lahko dokaj "priviti" posluÅ”ajo lagano "late evening listening" oz. na normalni glasnosti posluÅ”anja, v mali pa pa ne gre, je prenaglas. Tu pa se ekspotencialno poveĆØajo problemi z akustiko sobe, vzbujenimi valovanji, vse rezonira in soba ne prenese. ZA malo je bolje mali dober monitor...'Cool'
Pa elektronika seveda.

Skratka te stvari je vedno treba pred nakupom posluŔat doma, pa ne 3 ure. Pri tem rangu teden, dva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jih res nisem posluÅ”al s Classe ampak z Musical fidelity, ampak ĆØe so za Abby road dobri,...Pa Å”e lepi so.

Pa kot sem napisal, se da po moje za manj denarja dobiti enako kvaliteto.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan

saj si jih najbrž posluÅ”al pri I gorju oz bolje reĆØeno ko Igorja ki jih ni ravno maral ni bilo, pa jih je samo priklopil na tiste Mc zverine 1Kw mono, takrat sem to prviĆØ sliÅ”al da res zaigra, ampak vu metri pa so tudi skoraj stali okrog 1k konstantno

eden od boljÅ”ih ĆØe ne najboljÅ”ih zvokov po MOJEM MNENJU da ne bo nesporazumov kar jih je kdaj bilo na Parmovi..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
akacjan

saj si jih najbrž posluÅ”al pri I gorju oz bolje reĆØeno ko Igorja ki jih ni ravno maral ni bilo, pa jih je samo priklopil na tiste Mc zverine 1Kw mono, takrat sem to prviĆØ sliÅ”al da res zaigra, ampak vu metri pa so tudi skoraj stali okrog 1k konstantno

eden od boljÅ”ih ĆØe ne najboljÅ”ih zvokov po MOJEM MNENJU da ne bo nesporazumov kar jih je kdaj bilo na Parmovi..


Sam tist ni bla 802 ĆØe se prav spomnim.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi jaz sem malo v dilemi, mi te Å”tevilke od B&W ĆØisto ne Å”timajo, ampak je bil en top model ko sem ga že parkrat kje v tujini sliÅ”al, pa ni bilo ravno to kar sem priĆØakoval, tu pa je to res igralo kot malokatera ĆØe sploh katera stvar in kar mi je najbolj dalo misliti- neizmerna lakota po moĆØi, sicer so res ti Mc Intosh wati bolj tako, se spomnim davnih ĆØasov in moje 2205, kakih 40 kil da te ubije za prenaÅ”at, poĆØepnila pa je na vsake Maggije ali elektrostate kot da je 3w single ended...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2014 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
tudi jaz sem malo v dilemi, mi te Å”tevilke od B&W ĆØisto ne Å”timajo, ampak je bil en top model ko sem ga že parkrat kje v tujini sliÅ”al, pa ni bilo ravno to kar sem priĆØakoval, tu pa je to res igralo kot malokatera ĆØe sploh katera stvar in kar mi je najbolj dalo misliti- neizmerna lakota po moĆØi, sicer so res ti Mc Intosh wati bolj tako, se spomnim davnih ĆØasov in moje 2205, kakih 40 kil da te ubije za prenaÅ”at, poĆØepnila pa je na vsake Maggije ali elektrostate kot da je 3w single ended...

eden od boljÅ”ih ĆØe ne najboljÅ”ih zvokov po MOJEM MNENJU da ne bo nesporazumov kar jih je kdaj bilo na Parmovi..


To so bili B&W 801D ĆØe se prav spomnim, tudi meni to ni igralo, kot bi priĆØakoval od tako gracioznih zvoĆØnikov...
Na potiho skoraj da niĆØ, ko privijeÅ” se zganejo, potem pa že kmalu poĆØepne elektronika, zelo ozko obmoĆØje "navora", uporabno? Skoraj da ne...
No, tam smo redko kdaj sploh imeli priložnost sliÅ”ati tako velike zvoĆØnike (15" bass enote), ĆØe odÅ”tejemo TRIO horne, morda le takrat, ko so bili nek veĆØer tam predstavljeni JBL Everest DD66000.
To je bila povsem drugaĆØna izkuÅ”nja... Wink
ƈisto razumem Igorja da jih ni maral, B&W namreĆØ...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe