Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slušalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, 1080€ nov seveda.
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2016 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zmatjaz je napisal/a:
Ja, 1080€ nov seveda.

Ja to je pa resnično zelo korektna cena, če je Sabre ESS9018.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2016 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@zmatjaz: ali nisi zamenjal nule in osmice?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2016 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne.
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2016 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Nov Fiio X5 III (DAP) + Fiio A5 (headamp)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2016 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Za slušalkarje malo drugače :



Unison Simply Headphone, za ljubitelje "elektronk" z ecc 83/ EL 84 v "A klasi" in z DSD SABRE DACom, za dva para slušalk Rolling Eyes



Za zahtevnejše uporabnike slušalk M2TECHov set, DSD YOUNG DAC, MARLEY ojačevalec v "A klasi" za dva para slušalk, ali za en par v dual mono balansiranem načinu in VAN DER GRAAF napajalna postaja za oba "požrešna" porabnika Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2016 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še malo iz cajtngov..

https://www.dnevnik.si/1042757005/kultura/glasba/uros-rojko-slusalke-so-trend-ki-pa-dolgorocno-poneumlja


Kakšen bo po vašem mnenju nadaljnji razvoj umetniške glasbe?

Tega ne morem napovedati. Dejstvo pa je, da je od mladih generacij s slušalkami na ušesih in s pametnimi telefoni v rokah težko pričakovati, da bodo čez dvajset let obiskovali opero ali klasične koncerte, če bodo te oblike kulturnih dogodkov sploh še obstajale.

Niste preveč navdušeni nad mladimi s slušalkami na glavi. Je glasba skozi slušalke prehrupna? Kaj je za vas hrup?

Z mojim nekdanjim študentom Matejem Boninom sva na izrecno povabilo organizatorja šla na koncert znanih rokerjev v Cvetličarno. Jakost ozvočenja je bila ubijalska, kakovost zvoka popolnoma zanič. Igrali so in potem je frontman kitarist pokazal na klaviaturista, da se mu zaploska, ker je imel v komadu očitno solo. Ampak tega solo vložka sploh nismo slišali, ker se je slišalo samo rohnenje bobnov in bas kitare. Čista groza. Po desetih minutah sva zapustila prizorišče.

Hrup, ki gre čez mejo bolečine, ni prisoten le na koncertih, dogaja se tudi v teatrih. Slovenija vedno malo caplja za drugimi državami, očitno tudi glede tehnike ozvočenj in priučenih tonskih mojstrov. Kakovost se skratka razume kot jakost zvoka. Teh problemov v tujini nikoli ne doživim, pa obiskujem številne koncerte, od jazza do elektronike. V teatrih pa sploh ni mogoče, da bi z zvokom rokovali prepotentni samouki. Jakost zvoka nikoli ne gre čez prag bolečine. To je odvisno tudi od tega, katere frekvence se ojačajo: skrajno nizke frekvence so lahko kar močne, pa ne bo neprijetno, niti boleče. Najhujše so tiste srednje, recimo v kakšnih halah, ko otroke obišče Dedek Mraz. Tisti hrup iz slabih zvočnikov ubija, je kot tempirana bomba za trinitus, za katerim trpi vedno več mladih ljudi. Tudi zaradi slušalk. Na simfoničnem koncertu se kdaj zgodi, da jakost zvoka preseže 90 decibelov, kar velja za mejo bolečine. Vendar je to zgolj trenutek, sicer pa je glasba dinamična, od pianissima do fortissima. Če pa poslušaš glasbo prek slušalk, recimo v avtobusu, in daš slušalke na glas, da glasbo slišiš ob hrupu avtobusa, lahko zvok ojačaš veliko čez 90 decibelov, zvok pa je potem konstanten in nima dinamičnih razlik. To ne more ostati brez posledic, sluh pa se, kot vemo, ne obnavlja.

Okvare niso le fizične, ampak tudi psihične. To je adrenalin, dražljaj, na katerega se človek navadi in posledično izgubi občutljivost za nianse. Čutila otopijo, kar se kasneje manifestira v življenju tudi na splošno. Vendar ostajajo slušalke trend, pravo sredstvo identifikacije, ki pa dolgoročno poneumlja.

Se kar strinjam. Cool
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2016 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer je tema slušarkarski sistemi, pa vseeno.. če se govori o glasnosti koncertov.

Jaz hodim na vse koncerte s čepki z izjemo Kina Šiške. Tam pa nad zvokom in/ali glasnostjo še nisem bil razočaran. Če je pre potiho pa čepke ven, pa je zadeva rešena.

No, na Sunn o))) sem šel s čepki tudi v Šiško.. pa še to niso kaj prida pomagali ^^


(Pripadnik tiste generacije s pametnimi telefoni in slušalkami.)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 18, 2017 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanima me,če kdo ve,če myaudioshop.si forum še obstaja ?Nisem bil že nekaj časa gor(2meseca) in ga nikjer ne najde oziroma nevem kaj je..
Tam je tudi zanimiva tema o slušalkah zato....
thx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 19, 2017 05:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Zanima me,če kdo ve,če myaudioshop.si forum še obstaja ?Nisem bil že nekaj časa gor(2meseca) in ga nikjer ne najde oziroma nevem kaj je..
Tam je tudi zanimiva tema o slušalkah zato....
thx


Jaz sem poskušal mesec dni priti na forum a mi ni uspelo.
Zdaj pa ga ni moč niti najti. Škoda.

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 19, 2017 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že pred dolgo časa sem to spraševal tukaj pa žal nisem dobil odgovora. Šef foruma ali pa kdo od gl. akterjev sigurno ve kaj je na stvari. So fantje tudi tukaj registrirani, ta forum pa tudi čekirajo.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benz220d



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 20:37
Prispevkov: 237
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2017 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem pred nakupom slušalk, v ožjem izboru sta modela AKG K702 in K712 pro ima kdo izkušnje z omenjenima modeloma?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2017 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oba modela sta vrhunska za svoj denar, malenkost pa sta različna po karakterju. Zahtevata pa seveda dober izvor in ojačevalec, da pokažeta kaj znata. Oba sem slišal v živo.

Pri nakupu pa sem se še malo "iztegnil" in vzel K812. Nikoli mi ni bilo žal, ker razen Staxov serije 9 boljših nisem slišal. Je pa razlika v ceni kar velika, pa še pri amplifikaciji moraš kaj dodati.

Priporočam, da se dogovoriš v firmi " fff " v Lj. za demo in bo odločitev lažja.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2017 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benz220d je napisal/a:
sem pred nakupom slušalk, v ožjem izboru sta modela AKG K702 in K712 pro ima kdo izkušnje z omenjenima modeloma?


Jaz sem poslušal tako K702 kot K712. Na Erzetich ojačevalcih.
K712 so bile bolj za mene. K702 so preveč "pure". Nezanimive.
Če bi danes kupoval slušalke, bi verjetno varčeval za K812.

Poslušat pa se odločit Wink


lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benz220d



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 20:37
Prispevkov: 237
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 19, 2017 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala, 812 je trenutno prevelika investicija, slušalke rabim minimalno zato je tam 200-300 eur trenutno budget, kjer gledam...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 24, 25, 26  Naslednja
Stran 17 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe