Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SluŔalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2014 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekateri ampi za sluÅ”alke, Å”e posebej kombinacije z vgrajenim DACom, imajo tudi klasiĆØen izhod line out z fiksno glasovno jakostjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2014 15:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VeĆØina predojaĆØevalcev nima priklopa za sluÅ”alke, res pa je, da veliko sluÅ”alkarskih dac-ampov lahko poganjaja tudi konĆØno stopnjo. Sam imam takÅ”no napravo in nekako shajam z njo. Ko pa razmiÅ”ljam o boljÅ”em dacu, lampaÅ”kem predojaĆØevalcu in sluÅ”alkah, pa se zakomplicira. ƈe nisi zahteven, se reÅ”itev hitro najde, me pa zanima, koliko vas poganja svoj sistem s sluÅ”alkarskim (pred)ojaĆØevalcem oz. koliko uporabnikov ā€œta boljÅ”ihā€ sluÅ”alk se zadovolji s standardnim izhodom za sluÅ”alke.
_________________
ā€œThe greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.ā€ ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2014 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdi se mi, da so sluÅ”alkarski sistemi Å”e bolj delikatni kot hifi komponente. Ko sem imel s starim Å”e možnost skakat v prejÅ”njem stoletju po studiih rtv-ja na bivÅ”i MoÅ”e Pijadejevi, se videl veĆØinoma Sennheiser in Bayerdinamic, pa sem ter tja Å”e kake Akg... Potem pa sem si pri Inteku precej kasneje kupil Grado. Le-te so imele odliĆØen zvok, le po kvaliteti materialov so bile nekoliko slabÅ”e...

Audiofill, ne zavidam ti, kaj te Å”ele ĆØaka, da prideÅ” na vrh svetega grala.... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2014 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Edvard
seveda nisem imel v mislih izhoda za sluÅ”alke, saj ga veĆØina resnih integrircev, oz. preampov v glavnem nima (so pa tudi izjeme). Mislil sem na izhod line-out na preampu oz. integrircu, ki ga povežeÅ” z ampom za sluÅ”alke.

Ne vem kje vidiÅ” problem, da ne bi mogel predvajati istega vira preko sluÅ”alk in preko zvoĆØnikov. ƈe je vir DAC, le-tega priklopiÅ” na preamp oz. integrirc, le-tega pa na amp za sluÅ”alke, zvoĆØnike pa imaÅ” tako že povezane. ƈe pa imaÅ” kombinirano napravo (DAC + amp za sluÅ”alke), pa jo povežeÅ” preko njenega line-out izhoda v line - in vhod na glavnem ampu.

O direktni povezavi s konĆØno stopnjo tudi sam nimam najboljÅ”ih izkuÅ”enj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 06:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Temu pa ni dolgĆØas Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 07:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Temu pa ni dolgĆØas Smile


AljoÅ”a, ĆØe bo tebi uspelo ob prodaji starega sistema in nakupu novega sluÅ”alkarskega Å”e kaj privarĆØevati si po moje legenda. Wink
Sploh, ĆØe te bo potegnilo noter na enak naĆØin.
Po moje bi bilo bolje, da privarĆØujeÅ” kar direktno za kolesarske užitke, ne pa da prodajaÅ” sistem. Pa brez zamere.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 17, 2014 08:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
Temu pa ni dolgĆØas Smile


AljoÅ”a, ĆØe bo tebi uspelo ob prodaji starega sistema in nakupu novega sluÅ”alkarskega Å”e kaj privarĆØevati si po moje legenda. Wink
Sploh, ĆØe te bo potegnilo noter na enak naĆØin.
Po moje bi bilo bolje, da privarĆØujeÅ” kar direktno za kolesarske užitke, ne pa da prodajaÅ” sistem. Pa brez zamere.


Ni panike ne bom zabredel. Ne bo nadrkavanja skoz nekaj, kot se tudi zadnje leto in pol pri hifiju nisem pritaknil niĆØesar. Že imam nagledanega 3/4 sistema. Sestavil bom zabaven hi-tech sluÅ”alkarski sistemĆØiĆØ za razumen denar in to bo to. Nobenih iger brez meja. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Verasmole



Pridružen/-a: Sre Nov 2012 9:37
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 20, 2014 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozabi na kable in podobne traparije. Za zaĆØetek je najbolje, da se odloĆØiÅ” za kakÅ”en žanr boÅ” pretežno uporabljal sluÅ”alke. Za dobre sluÅ”alke plaĆØaÅ” 200 evrov (iz druge roke).
Kabli ne spremenijo niĆØ, DAC in ojaĆØevalec minimalno ... velika razlika je le v sluÅ”alkah.
Ne pozabi na udobje. To je precej bolj pomebno, kot DAC ali ferÅ”t. ƈe te recimo žulijo v uÅ”esa (nekatri ljudje imajo precej velike uhlje), ti noben kabel ne pomaga. Prav tako je pomembna teža. Audeze sluÅ”alke tehtajo cca 600 gramov - nekaj takega, kot da bi na glavi nosil lavor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 20, 2014 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"Audio zapovedi veljajo povsod" tudi za sluŔalkarski sistem, morda celo bolj :"Smeti not smeti ven" Wink
Prevedeno: Zelo dobre sluÅ”alke na slabem sistemu, zvok velik, bombastiĆØen , definicija "siva in zapacana", se zgodi isto kot na zvoĆØnikih ...
Velikokrat iÅ”ĆØejo sluÅ”alkarji v zvoku tisto kar nimajo na zvoĆØnikih in hitro se zgodi, da je sluÅ”alkarski sistem napumpan, vse preveliko v nepravem razmerju, zato jim dober sistem zveni neatraktivno premajhno s premalo basa itd.
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 20, 2014 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verasmole je napisal/a:
Prav tako je pomembna teža. Audeze sluŔalke tehtajo cca 600 gramov - nekaj takega, kot da bi na glavi nosil lavor.


Imam Hifiman HE-500, ki mi tudi pri daljÅ”em noÅ”enju s svojimi 502 grami ne povzroĆØajo neudobja.

Prej sem imel Sennheiser HD650. Odprte sluŔalke so mi super, zato sem na temu konceptu tudi ostal. Ne pritiskajo na uŔesa ampak jih lepo objamejo.

Pa dostikrat se zalotim, ko gledam kakÅ”en film, da se oziram okoli sebe, ker mislim, da mi nekdo govori za hrbtom. Me pa žena veĆØkrat med posluÅ”anjem glasbe opomni, naj zmanjÅ”am glasnost, ker je uhajanja zvoka precej.

Podpiram predlog za sluÅ”arkarsko sreĆØanje, prinesem moj komplet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 08:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker niti ena od mojih avdio komponent nima izhoda za sluÅ”alke, se je bilo treba najprej posvetiti "sluÅ”alkarski logistiki". Edina reÅ”itev je ojaĆØevalec za sluÅ”alke, prikljuĆØen v "tape-out" in ... gremo. No ja, niti ne tako hitro.
Naprave na eni strani sobe, stol na drugi. Razdalja veĆØja od kateregakoli priloženega kabla, ki gredo najveĆØkrat do treh metrov. PodaljÅ”ek ? NoĆØem !
ReÅ”itev ? SluÅ”alke s priloženimi dvemi kabli. Trimetrskim in Å”estmetrskim. ƈe so obenem Å”e udobne in v visokem kakovostnem razredu, Å”e toliko bolje. Ker pa so odprtega tipa, so se jim v zadnjih dneh pridružile Å”e zelo udobne sluÅ”alke zaprtega tipa. Za katere pa bo treba pet- ali Å”estmetrski kabel Å”ele najti.
Ob priliki bo zamenjan tudi ojaĆØevalec. Za kakÅ”nega z dvemi izhodi za sluÅ”alke.
( P.S. Eden je bil opažen med zelo kratkim obiskom letoŔnjega dogodka v hotelu "Ilirija".)
( P.P.S. Nekdanje ime ... Very Happy )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Adapter za sluŔalke: http://sound.westhost.com/project100.htm
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zabaven sluÅ”alkarski sistemĆØek kakrÅ”nega si zamiÅ”ljam:

Izvor zvoka majĆØken fukiÅ” Asusov Sonicmaster prenosnik z zaslonom na dotik in vgrajenim 1TB diskom:



Ali bolj vpadljive mladostne barve (kriza srednjih let hehe):



Kako se zadevÅ”na odziva na dotik ekrana na brzino v spodnjem videu. Sicer drug veĆØji model njihovega prenosnika (jaz si zamiÅ”ljam malega 13.3 namesto 15.6), ampak za prikaz ĆØisto vseeno (med 02:33 in 02:45):

http://www.youtube.com/watch?v=Hj-sGzCpu5M

Prenosni hi-tech usb dac/ojaĆØevalnik za sluÅ”alke, z lastnim baterijskim napajanjem, ki Å”irom sveta vzdiguje ogromno prahu. Veliko nastavitev za optimizacijo z vsem živim (nekdo izraĆØunal, da jih je celo 756 razliĆØnih). V primeru potrebe po poganjanju najtežavnejÅ”ih sluÅ”alk se vklopi "turbo" funkcija s katero zadevÅ”na na outputu izpljune 8V/4W:

It is the only DAC in the world (at any price) to play True Native Octa-DSD512/PCM768/Double DXD. Its Perfect-Match means it can be fine-tuned to any headgear from IEMs all the way through to large headphones. Its 8v/4000mW output makes it one of the most powerful headamps to drive even the most hungry of headphones with ease.



VeĆØ tukaj:

http://ifi-audio.com/portfolio-view/micro-idsd/

Glede na to, da se skozi USB poleg koristnega signala pretaka tudi drek, vmes po potrebi ruknem USB regenerator. ƈe bom zadovoljen z rezultatom obdržim v nasprotnem vrnem nazaj:

http://ifi-audio.com/portfolio-view/micro-iusbpower/

SluŔalke pa glede na zgornjo kombinacijo. V igri vse od super duper za svoj denar Philips Fidelio X1, do vrhunskih tipa Audeze, Hifiman. Kar me bo bolj pritegnilo tisto pa vzamem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 06, 2015 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od soforumaŔa dobil v dar fukiŔ TDK sluŔalke Smile











Z vgrajenim baterijskim 6 dB ojaĆØevalnikom, kar pride zelo prav pri posluÅ”anju z mp3 playerĆØkov, fonĆØkov, tablic,... da se Å”para z njihovimi baterijami, poleg tega z vklopljenim ojaĆØevalĆØkom (preko mojega fonĆØka) tudi zveni boljÅ”e kot gnano direkt. S kakim dobrim zunanjim ojaĆØevalnikom za sluÅ”alke, ki ima veĆØ Å¾vajza, pa bi bila situacija verjetno obratna. Kakorkoli vklop/izklop gaina po želji.

Hvala Romeo, to bo Å”pilĆØkanja ko letos upiknem sluÅ”alkarski sistemĆØek Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 00:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali bi koga zanimala menjava dual 4 kanalnega ojaĆØevalnika za kakÅ”ne strejÅ”e veĆØje sluÅ”alke ala beyerdynamic,revox,akg?

http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/DUAL/Dual_CV240/Dual_CV240.htm
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Naslednja
Stran 2 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe