Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Internet Vintage priloznost
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 33, 34, 35  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 17, 2015 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je - "femme fatale"....haha
Ni se jim je potrebno "opravièevati", @vintage...
Ko so "razpredali" o Adventu ali Cizeku.., niso opazili tega problema.. haha

Saj bi vsi mi two way.., ali mono.., a je potreba "popapati" kretnico in umestiti še soliden midrange element med dve enoti - èe hoèemo "powerhandling" in da se sistem ne dere na visokih SPL- ih.... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.subito.it/audio-video/cizek-ka1-classic-torino-121485915.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2015 08:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
http://www.subito.it/audio-video/cizek-ka1-classic-torino-121485915.htm

Nisem še videl, da bi kdo prodajal subwooferje, ki spadajo k tem zvoènikom. Niti slike na netu ni najti. Tudi ne vem, zakaj na Cizek strani (Paolo Lippe) ni objavil kompletnega testa Classic sistema. Ga ima sigurno, ker je objavljena ena stran slušnih vtisov iz tega testa. Je pa ta test zelo zanimiv tudi po tehnièni plati (za tri strani samo meritev).

Kot sem že enkrat prej omenil, je ta Cizek Classic sistem bil 'rebro' iz katerega je nastal Sonus Faber. Bonetti (HiFi Esoter, zastopnik za Italijo) je kupil Cizek in zadolžil takrat mladega Franca Serblina za redizajn tega sistema. Od tu do Sonus Faberja je bil samo še korak. Subwooferje iz italijanskega redizajna se dobi. Ma to ni to. Original je zmogel 108dB na 30Hz - dva wooferja vsak na svoji strani škatle, redizajn pa je imel dva wooferja na isti strani. Italijanska verzija je bila komplet pasivna, original pa je imel elektronsko kretnico za sub.
Imam teste obojega iz tistega èasa, zadevo sem poslušal na SIM (salone internazionale musica) v Milanu 1980 leta. Najbolj impresiven zvok sejma takrat, po mnenju mnogih, pa tudi mojem.

ps: èe sem v povezavi z oglasom Adventa tudi navedel nekaj zgodovine, je to bilo odkrito, pa menim tudi, da je jasno, da ni šlo za okorišèanje. Namen je bil ravno nasproten, ker vidim kake cene postavljajo nekateri za vintage robo. Tema je 'internet vintage priložnot', ali ne? Sicer pa, itak si lahko vsak ustvari mnenje iz prebranega, kaj kdo poène na AK. Se vedno bolj kristalizira slika.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sivagriva



Pridružen/-a: Ned Apr 2009 9:41
Prispevkov: 16
Kraj: o'bala

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2015 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.kijiji.it/annunci/audio-tv-e-video/verbania-annunci-vignone/casse-cizek/78217814

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 41706196
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2015 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Cizeka in njihovega Classic 20 sistema (KA 1 in aktivni sub KA20/KA250 - pasivni sub KA20/KA20X) ravno ni èudno, da so sistemi prav redki na trgu oz. da so posledièno izredno dragi. Že v štartu v zaèetku 80 let jim je bila cena vrtoglavih 4.060.000,00 Lir ali 4.150 D mark, kar bi bilo sedaj tam okrog 2.100,00 EVR s tem, da je ta primerjava bolj kot ne nerelevantna.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2015 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kratko - ker je off topic...

Ta št. 113 revije Suono iz l.82, s testom sistema Cizek, ki jo "navaja" @nek-do , je še doma..
Zelo "všeè" mi je bilo takrat pogledati "vrhunsko" varjenje na košari z magneti Cizek wooferja... Tako se to dela doma, v kleti...
Nekoliko drugaèe pa je pogledati, v isti reviji, test in komponente (vrhunski test, kot so to znali narediti že takrat pri Suonu) "jajèk" JBL L 112, posebno pri PIM meritvah itd... Še danes take parametre, precej proizvajalcev zvoènikov - samo sanja...
Po 34 letih "službe" pri meni, sem jih sicer pred kratkim oddal (prostor..), sta pa zato druga dva, veèja para te znamke v pogonu...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2015 19:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Kratko - ker je off topic...

Ta št. 113 revije Suono iz l.82, s testom sistema Cizek, ki jo "navaja" @nek-do , je še doma..
Zelo "všeè" mi je bilo takrat pogledati "vrhunsko" varjenje na košari z magneti Cizek wooferja... Tako se to dela doma, v kleti...
Nekoliko drugaèe pa je pogledati, v isti reviji, test in komponente (vrhunski test, kot so to znali narediti že takrat pri Suonu) "jajèk" JBL L 112, posebno pri PIM meritvah itd... Še danes take parametre, precej proizvajalcev zvoènikov - samo sanja...
Po 34 letih "službe" pri meni, sem jih sicer pred kratkim oddal (prostor..), sta pa zato druga dva, veèja para te znamke v pogonu...

lp

Ma kaj off topic a sedaj pa je že vse "brcanje mimo". In kam naj potemtakem pišem na šmir papir in si nalimam na steno. V kolikor se pogovarjamo o Cizeku pa naj morebitni kupci izvejo vse pro et contra ter vidijo kaj jih èaka èe se odloèijo za Cizek kombinacijo.

Kakorkoli slepi genijalec Roy Cizek je delal izvrstne zvoènike in verjetno ga niso zastonj imenovali "zlata ušesa Alteca". In tudi Cizek Model One so po mnenju eni boljših dvosistemskih zvoènikov tedanjega èasa. Samo pri izdelavi so pa resnièno uporabili "svojevrsten prosti slog". Ne èudi pa me, da so iz njih v Italiji naredili "majhno famo" saj so jih tam mislim, da tudi najveè prodali. Je pa res tudi za mene JBL (pa ne ves, da ne bo pomote) èisto "drug svet".




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2015 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
AndrejS je napisal/a:
http://www.subito.it/audio-video/cizek-ka1-classic-torino-121485915.htm

Sicer pa, itak si lahko vsak ustvari mnenje iz prebranega, kaj kdo poène na AK. Se vedno bolj kristalizira slika.

@ambasador in ti še kar zapenjaš situacijo in se greš "forumskega forenzika oz. raziskovalnega novinarja". Pa daj pusti že enkrat ljudem, da dihajo ter mislijo s svojo glavo. In ne bodi užaljen kot stara devica, ko ni vse po tvojem in ko ti nekdo napiše, da imate primorci svoje "mokre sanje"(kar pa je do neke mere tudi res). In kaj bi rad dosegel, da boš praktièno sam pisal na forumu. Sicer pa, da ne bomo smetili na tem mestu lahko o izvleèkih forenziène raziskave poroèaš tukaj.

P.s. Prvo povabilo na pivo si spretno preslišal, drugo je za ta vikend in tretjega ne bo!
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2015 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@nek-do , pardon, si narobe razumel...
Ni to, da si ti to "nalimal" iz Suona, pa da o tem pišeš - off topic.. Je popolnoma v redu, da se o tem "debatira"..
Mislil sem glede tega, kar sem potem sam napisal (o "primerjavi" v tej številki..) in je delno izven teme( je bila trenutno Cizek)... lp


Nazadnje urejal/a pinus Sre Apr 22, 2015 20:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 22, 2015 20:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do

ne trudi se preveè, tudi jaz sem marsikoga iz AK ki ima veliko povedati èez mene vabil na take in drugaène pijaèe pa da si iz oèi v oèi povemo kaj koga teži, pa verjami odziva ni bilo....
Ne upam si niti napisati karkoli na temo Cizek-JBL pa recimo da sem nekaj tega dal skozi, tudi sam bil ves oh in sploh pri Resettiju ko je dal ta veèje Cizeke in sub, ne da se mi iti niti gledat cene v stare Annuario, edina pripomba miljon lir je bil krepko èez 1000 dem, bolj razmerje šiling/dem ki je bilo 1-7prekj 10.000 ats=1.000.000 lit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2015 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,

Ma sej ni fore, da razglabljate o tem ali onem, ce je kje kaksna prilika jo pflikajte v korist drugih. Lazje to nardim,kot kasneje poslusam zakaj mi nisi povedal. Izpades se ....

Pinus, test JBL l112 lahko recimo skeniras in prilepis v Vintage temo. Skodlo ne bo.

LP,
Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2015 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se spomnim ko sem leta nazaj na tem mestu pisal, da so 110,112 in podobni z malo obnove še za današnje èase super zvoèniki pa so me "poznavalci" takoj opomnili da so to stare smeti ki jih vsak današnji zvoènik za 300 eur na celi èrti prekaša...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2015 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@nek_do in @audiofrik:
sem odgovoril na temo forenzike in izogibanja sreèanjem v temi 'Moderiranje foruma - mnenja'.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2015 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@nek_do:
... Cizek Model One so po mnenju eni boljših dvosistemskih zvoènikov tedanjega èasa. Samo pri izdelavi so pa resnièno uporabili "svojevrsten prosti slog". ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------
To, da so magneti zavarjeni na ohišje veliko bolj zunaj, kot je stik samo s kovièenjem ali lepljenjem, je lahko èisto tehniène narave. Osebno verjamem, da se s tem poveèa togost kompleta. Nenavadno dobri rezultati so lahko delno tudi posledica takih prijemov. Nisem preverjal, ma mi moèno daje po temu, da to ni tako brezveze. Še posebej ne, ker tega niso naredili na vseh modelih, ampak samo na njihovih najboljših (Cizek One in subwoofer Classic tudi ima tako fiksiran magnet.)

Naj še spomnim, kako izgledajo zgodnji Acoustic Research modeli, ko daš prednjo masko dol: žice iz visokotonca speljane po prednji plošèi v luknje in vse skupaj katramirano - prav 'pofloskano'. Vèasih jih je zanimal samo zvok in da košta èimmanj. Danes je v ospredju vizualni del, da lepo zgleda. Da to stane je drugotnega pomena? Roy Cizek je bil slep in verjamem, da ga to ni tangiralo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2015 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.ricardo.ch/kaufen/audio-tv-und-video/lautsprecher/sonstige/tannoy-fsm-vintage-studio-monitore/v/an759414304/
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 33, 34, 35  Naslednja
Stran 6 od 35

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe