Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Internet Vintage priloznost
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 33, 34, 35  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gtcore



Pridružen/-a: Sre Maj 2014 9:05
Prispevkov: 15
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred kratkim mi je nekdo pred nosom iz bolhe izmaknil Sansuia G33000 (vem, sliši se neverjetno, ampak je resnično...) Smile je ta srečnež mogoče na forumu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To so izvrstni oblikovalski in obrtniški izdelki, zvok pa žal povprečen, torej vrhunski zbirateljski kos. Dolga leta človek rabi, da se otrese afinitete do lepih brezveznih gumbov in stopi v pravi HighEnd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
To so izvrstni oblikovalski in obrtniški izdelki, zvok pa žal povprečen, torej vrhunski zbirateljski kos. Dolga leta človek rabi, da se otrese afinitete do lepih brezveznih gumbov in stopi v pravi HighEnd.


Doživljanje glasbe je tako zelo subjektivno in kompleksno ter predvsem individualno, da je, po mojem mnenju, povsem zgrešeno vsakršno postavljanje definicij.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
joztom je napisal/a:
To so izvrstni oblikovalski in obrtniški izdelki, zvok pa žal povprečen, torej vrhunski zbirateljski kos. Dolga leta človek rabi, da se otrese afinitete do lepih brezveznih gumbov in stopi v pravi HighEnd.


Doživljanje glasbe je tako zelo subjektivno in kompleksno ter predvsem individualno, da je, po mojem mnenju, povsem zgrešeno vsakršno postavljanje definicij.


Se strinjam s tabo
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2018 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tolažbe:
@joztom tolaži @gtcore -ja naj ne žaluje preveč, da zvočno ni zgubil dosti
@benma pa s tem, da kompleksno prepričanje nadomesti to razliko zvoka
Oboje je trdna realnost v našem hobiju.
pa bom še jaz potolažil:
morda je bil ta receiver fatamorgana - samo vaba da se proda ostalo?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2018 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gtcore je napisal/a:
Pred kratkim mi je nekdo pred nosom iz bolhe izmaknil Sansuia G33000 (vem, sliši se neverjetno, ampak je resnično...) Smile je ta srečnež mogoče na forumu?


Na AK forumu se zadnje čase dogajajo precej zanimivi " tipkarski lapsusi", na katere le redko odreagira Very Happy

Skoraj prepričan sem, da se je pri oznaki modela Sansui G 330000 natipkala ena trojka preveč. Po vsej verjetnosti si namesto modela G 3000 napisal model G 33000.

Zelo dvomim ,da je v Sloveniji kadarkoli obstajal kakšen primerek modela G 33000. Tudi oglas na bolhi Google iskalnik ni našel, kljub temu da je bil eventuelno že prodan, ali bi bil "fake" oglas.

Eden od primerkov Sansui-a G 33000 se trenutno prodaja na nemškem Ebayu za "samo" 16.000 €. Cene ne bom komentiral, ker nima nobenega smisla, tudi če je kolekcionarski primerek.

https://www.ebay.com/itm/132322192633?rmvSB=true



Če bi se tak primerek slučajno pojavil na na HIGH_END sejmu v Munchenu, najbrž zaradi postavljene cene ne bi izzval nekega večjega presenečenja ali zgražanja, ker nekatere cene današnje audio opreme so odšle v popolno stratosfero. Zagotovo bi se našlo kar nekaj "strokonjakov", ki bi lahko zelo "natančno" in brez problema pojasnilo strukturo finačnih stroškov izdelave končnega izdelka.

https://www.youtube.com/watch?v=ETxmCCsMoD0

Komu na čast?

Nekaj na to temo smo pred časom omenili tudi v rubriki RTR magnetofoni.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtcore



Pridružen/-a: Sre Maj 2014 9:05
Prispevkov: 15
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2018 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic; iskrena hvala za tale "izziv"! Smile

Nekaj malega se bom na hitro razpisal oziroma kopiral nekaj odgovorov v privatnem pošiljanju sporočil na bolhi, ki se je zgodilo v izjemno kratkem času, oglas pa mislim, da je bil na bolhi manj kot 6 ur:

Zadeva: Sansui G 33000

Citiram:
Spostovani!!
Zanimam se za receiver sansui.
Sem resen kupec
Prosim za klic na ...
Hvala in lep vecer!
Miha Celje


Citiram:
Ob 13h prevzamem vespico Smile
Sansui G 33000 je gospod že odpeljal.
Imam tudi Luxman SQ-38U, luxman L 80, Macntosh 275 ki ima še žarnice (po mojem je starejši), še en radijo Sansui TU-X1 v škatli in Ddva gramofona Torens 160 (vsak v svoji škatli) in še kaj bi se našlo. To vse je od tete, ki je bila glasbenica in je živela v Švici.
Tudi to bom prodala, ta gospod ki je vzel G 33000 pravi da bo kupil vse.
Želim vam lep dan, ...


Oglas je bil na bolhi (vem, niti v predpomnilniku bolhe/googla ga ni) v smislu:

prodam receiver Sansui G33000; ne vem povsem če dela, je pa lepo ohranjen in iz dveh kosov... <-- ob slednjem sem vedel, da gre za real deal!!!

Sem takoj kontaktiral ampak prepozno... tako da zadeva je bila na bolhi, brez skrbi Wink čeprav sem tudi sam ob ogledu oglasa komaj lovil sapo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2018 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mmmmm...TU-X1 Very Happy
_________________
Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 22, 2018 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
joztom je napisal/a:
To so izvrstni oblikovalski in obrtniški izdelki, zvok pa žal povprečen, torej vrhunski zbirateljski kos. Dolga leta človek rabi, da se otrese afinitete do lepih brezveznih gumbov in stopi v pravi HighEnd.


Doživljanje glasbe je tako zelo subjektivno in kompleksno ter predvsem individualno, da je, po mojem mnenju, povsem zgrešeno vsakršno postavljanje definicij.


točno tako....veliko nas je slišalo "high end" na raznih šovih,pa kljub temu ne padamo na to....okusi so različni...najbolj mi gre na k...c ,ko nekdo nekaj posplošuje...vsak zase ve ,kaj mu paše.... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2018 00:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gtcore je napisal/a:
vintagesonic; iskrena hvala za tale "izziv"! Smile

Oglas je bil na bolhi (vem, niti v predpomnilniku bolhe/googla ga ni)


V načelu sem svoje stališče do omenjene situacije povedal, zato se ne mislim več spuščati v podrobnosti.

Na nek način me čudi le ena malenkost. Če bi oglas na bolhi obstajal, bi ga Google zagotovo tudi danes našel v iskalniku in ga ponudil kot možno tarčo, tudi če ga v bazi "bolhe" ni več.

Kot primer. Pred časom ( mogoče pred mesecem ali malce dlje ) sta se na bolhi prodajali dve mono končni stopnji Mark Levinson. Če danes vpišeš v Google: bolha.com in Mark Levinson, iskalnik še vedno najde oglas kljub temu, da ga v bazi "bolhe" že dolgo ni več.

Sicer pa...........še vedno ga lahko greš iskati v Berlin

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2018 00:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miromustang je napisal/a:
mmmmm...TU-X1 Very Happy


Če te "matra" TU-X1, dva primerka že leto dni neuspešno ponujajo malce čez mejo.

https://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search_ads&keywords=sansui&sort=expensive

Ampak kaj boš danes počel s takšnim High Class tunerjem, ko v "zraku" na FM praktično ni kaj za poslušati?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtcore



Pridružen/-a: Sre Maj 2014 9:05
Prispevkov: 15
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 23, 2018 09:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
V načelu sem svoje stališče do omenjene situacije povedal, zato se ne mislim več spuščati v podrobnosti.


Kaj pa je potem nadaljevanje drugega, kot spuščanje v podrobnosti? Smile

vintagesonic je napisal/a:

Na nek način me čudi le ena malenkost. Če bi oglas na bolhi obstajal, bi ga Google zagotovo tudi danes našel v iskalniku in ga ponudil kot možno tarčo, tudi če ga v bazi "bolhe" ni več.

Kot primer. Pred časom ( mogoče pred mesecem ali malce dlje ) sta se na bolhi prodajali dve mono končni stopnji Mark Levinson. Če danes vpišeš v Google: bolha.com in Mark Levinson, iskalnik še vedno najde oglas kljub temu, da ga v bazi "bolhe" že dolgo ni več.

Sicer pa...........še vedno ga lahko greš iskati v Berlin

LP


Kakorkoli, Sansui 33000 je bil na bolhi za 950EUR, nekdo je bil dovolj hiter in dekletu kupil skuter, saj je bilo v oglasu navedeno, da ga proda ali menja za skuter - k sreči je dobila novega, sam pa sem samo vprašal, če je ta srečnež mogoče član foruma...

Poleg tega je bil oglas za "Markote" lep čas na bolhi (1 mesec +) in verjamem, da je rezultatov na netu polno, zato vsekakor ni "najboljša" primerjava Wink

Nenazadnje pa vem, da Sansui g3000 ne bi bil prodan v pičlih 6 urah; oglasa pa ni v predpomnilniku spletne strani ravno zaradi slednjega -> ker ni bil niti 24 ur na bolhi! Poleg tega bo dama, ki zna "operirati" z bolho ter voziti skuter, verjetno znala prebrati tudi oznako modela Sansui G33000 z aparata... Wink

Torej srečneža med nami očitno ni, da je pa omenjenih komponent kar nekaj na spletu, nam je pa tudi vsem jasno - vendar za kakšen denar!?; vseeno pa hvala vintagesonic za trud Wink

Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miromustang



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:52
Prispevkov: 24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2018 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
miromustang je napisal/a:
mmmmm...TU-X1 Very Happy


Če te "matra" TU-X1, dva primerka že leto dni neuspešno ponujajo malce čez mejo.

https://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search_ads&keywords=sansui&sort=expensive

Ampak kaj boš danes počel s takšnim High Class tunerjem, ko v "zraku" na FM praktično ni kaj za poslušati?

LP


Če je gospdična resnično prodala g33000 za 950eur, je verjetno tuner šel za drobiž. Njuškalo cene mi ne ustrezajo Wink Lepo bi bilo imeti AU-X1 in TU-X1 v kompletu.
_________________
Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2018 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miromustang je napisal/a:
Njuškalo cene mi ne ustrezajo Wink


Te popolnoma razumem in sočustvujem s teboj . Very Happy

Ampak konec koncev tudi tvoja kombinacija

Sansui AU-11000, TU-9900
Sony TA-N7B, TA-F7B, TA-E7B, APM-33W

ni slaba za vintage kolekcijo. Prej obratno, čeprav vem da joztom ne bo delil tega mnenja Very Happy .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 24, 2018 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miromustang je napisal/a:
vintagesonic je napisal/a:
miromustang je napisal/a:
mmmmm...TU-X1 Very Happy


Če te "matra" TU-X1, dva primerka že leto dni neuspešno ponujajo malce čez mejo.

https://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search_ads&keywords=sansui&sort=expensive

Ampak kaj boš danes počel s takšnim High Class tunerjem, ko v "zraku" na FM praktično ni kaj za poslušati?

LP


Če je gospdična resnično prodala g33000 za 950eur, je verjetno tuner šel za drobiž. Njuškalo cene mi ne ustrezajo Wink Lepo bi bilo imeti AU-X1 in TU-X1 v kompletu.


Še lepše bi bilo imeti AU-X1111 MOS Vintage...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 33, 34, 35  Naslednja
Stran 25 od 35

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe