Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Internet Vintage priloznost
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 33, 34, 35  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu se preveĆØ razglablja..
Vsaka komponenta ima neko svojo "euro tax" ceno..
Za Cizek One je cca 650 - 750ā‚¬.. (nemodificirano in solidno stanje..) Diktira jo v bistvu italijanski, oz. USA trg...
ƈe pa kdo želi, jih lahko prodaja tudi za 2000ā‚¬..
Ne samo za 1300 v HR ali 1000ā‚¬ v SLO...
Simpl, kot pasulj...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@bojan: Po želji... samo vedi,da je predlagana kombinacija spektakularna po zvoku..
Bo pa kdo drugi mel roke..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan65



Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
@bojan: Po želji... samo vedi,da je predlagana kombinacija spektakularna po zvoku..
Bo pa kdo drugi mel roke..



Se jih potrudim sliŔati...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V ceno Cizekov se ne bom spuÅ”ĆØal, je pa dejstvo, da se da za do 1.000 EUR dobiti odliĆØne vintage zvoĆØnike veĆØ kot primerljive tem Cizekom. Npr. sinoĆØi so bili v Hannovru prodani te legendarni zvoĆØniki za dobri 600 ojrov.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma ja, vse je stvar afinitete, predvsem pa okusa.

ESS so Å”e dandanes za moj okus eden najboljÅ”id zvoĆØnikov za Rock, meni Å”e bolj vÅ”eĆØ kot dostopne vintage verzije JBL-ov. ƈe bi bi posluÅ”al Rock je to to.

Je pa tega dosti, teli recimo igrajo akustiko, žive posnetke, jazz, ma-skorajda nenadkriljivo. Visokotonc rezan na 1500, cel kvadrat zadaj je magnet, srednji visoki izjemni, disperzija neverjetna. Fazno korektni v "0", kretnica simpl, 6Db, s pravo kombinacijo ojaĆØevalca zvok s tako naravno dinamiko, živostjo in ambientalno prezenco (sploh živi posnetki) izjemno težko najdeÅ”, novejÅ”i zvoĆØniki tega nimajo (izjeme Zu, Bastian,) neposreden organski zvok.
Za bagatelo se dobijo.
SB 7000 recimo pa ni ok, srednjetonc samo zakomplicira in pokvari.

Tudi Cizek, Jbl, je mal fetiÅ”.....marsikaj je dobrega.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred nekaj leti sem imel priliko posluŔati v Trstu (dobra postavitev v privat sistemu) tako te ESS, ki jih omenjate v prodaji, nato pa Ŕe ESS Transar Atd 2 (v bistvu me je zanimal le ta..)..
ESS s Heil-ovim tweeterjem in basovcem ima kar nekaj težav v spodnjem midrange-u (prav tako Cizek).. Brez kvalitetne srednjetonske enote ne gre -(slabÅ”i body zvoka v tem podroĆØju, slabÅ”e tvorjenje globine soundstagea itd..).
Sam Transar pa interesantna kreacija, solidnega zvoka, a nažalost problematiĆØna za eventuelno vzdrževanje specialne srednjetonske enote...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Ma ja, vse je stvar afinitete, predvsem pa okusa.

ESS so Å”e dandanes za moj okus eden najboljÅ”id zvoĆØnikov za Rock, meni Å”e bolj vÅ”eĆØ kot dostopne vintage verzije JBL-ov. ƈe bi bi posluÅ”al Rock je to to.

Je pa tega dosti, teli recimo igrajo akustiko, žive posnetke, jazz, ma-skorajda nenadkriljivo. Visokotonc rezan na 1500, cel kvadrat zadaj je magnet, srednji visoki izjemni, disperzija neverjetna. Fazno korektni v "0", kretnica simpl, 6Db, s pravo kombinacijo ojaĆØevalca zvok s tako naravno dinamiko, živostjo in ambientalno prezenco (sploh živi posnetki) izjemno težko najdeÅ”, novejÅ”i zvoĆØniki tega nimajo (izjeme Zu, Bastian,) neposreden organski zvok.
Za bagatelo se dobijo.
SB 7000 recimo pa ni ok, srednjetonc samo zakomplicira in pokvari.

Tudi Cizek, Jbl, je mal fetiÅ”.....marsikaj je dobrega.






LP

UUUUfff tudi meni so eni modeli Technicsa, dobri da boli glava...

https://www.ebay.de/itm/Technics-SB-E200-Speaker-Pair-XXX-RARE-TOP/332551957322?hash=item4d6da42b4a:g:mg8AAOSwWktagJRp

https://www.ebay.de/itm/Technics-SB-E100-Lautsprecher-Raritat-Speakers/222837036667?hash=item33e21f567b:g:zbkAAOSwXkNagr~M

https://www.ebay.co.uk/itm/Technics-SB-10-Lautsprecher-Speakers-Inkl-Stander/183071361687?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D49131%26meid%3D85a9e99052b8402ab6fef2620b19443c%26pid%3D100013%26rk%3D3%26rkt%3D12%26sd%3D222837036667%26itm%3D183071361687&_trksid=p2047675.c100013.m1986

DrugaĆØe pa res ne velja pretirano hvalit eno, ĆØe ne poznaÅ” ostalega...
In biti res poznavalec je reeeees težko, ĆØe nisi že od nekdaj in si imel res priložnost veliko tega sliÅ”at ...
Samo ĆØe pogledaÅ” Technics, ki je imel v zlati dobi hifi_ja veĆØ 100 modelov pa je to samo ena taka firma, kje so Å”e ostale, ja moraÅ” imet naposluÅ”anih nekaj 1000 zvoĆØnikov, ĆØe že govorimo o njih da imaÅ” vsaj malo "vpogleda" v zgodovino, kje je potem Å”e sedanjost Shocked Rolling Eyes Wink

http://audio-heritage.jp/TECHNICS/
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@pinus, a to si te posluÅ”al v Trstu. Za koliko pa jih je prodajal? Po "profilki" pa vidim, da je kar naÅ” ĆØlovek, samo v setu pa ne vidi niĆØ od tega.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mala skrivnost, Ajka.

OžiĆØit jih je treba s srebrno žico, PaÅ”ko dobriĆØina je dal notri svijo najbiljÅ”o robo, za visoke poÅ”ten premer, za bas x2. Potem se pa zgodi ĆØudež. Je izjemen zvoĆØnik. V bistvu da ta ortodoksno puristiĆØna Å”ola najboljÅ”i rezultat: Fazni zamik spedenen fiziĆØno z zamikom driverjev, kretnica 6Db, poÅ”ten bas "full rannge kolkor se da", pa nekaj vrhunskega zgoraj.

Igrajo povsem ob boku mojim Cabasse Colinne 116, razliĆØna zvoka kot povsod, Technics bolj zraĆØen, neposreden, naraven, preprosto izgine. Res poezija. ƈist vso komunikacijo med muziĆØari sliÅ”iÅ”. Pa skoraj z vsakim solidnejÅ”im ojaĆØevalcem "zapoje". Meni z Aurex mini system 15 igra na istem nivoju kot Cabasse s primaluno Dialogue 2. Za bagatelo

Stvari so res zelo relativne..........

ESS se pa strinjam, kakor sem posluŔal zgornji midbas pa midrange zgoraj nima enakovredne projekcije in energije v prostor, razmerja niso neka popolna harmonija, ampak zgoraj in spodaj je pa fascinantno, Rock diha nenormalno.

Saj ne vem , a kdo v tem postu iÅ”ĆØe nasvet(ne berem ravno), moj izbor za poceni bi bil Vandersteen al pa kaki Sneli, brez dvoma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, kar se tiĆØe poznavalstva - res ne Å”koduje poznati kaj iz pretekle zgodovine hifija - kot pravi @ajka...
Ko smo že pri zvoĆØnikih, bi vseeno dodal, da ravno vse japonske zvoĆØniÅ”ke produkcije le ni potrebo dati skozi, da bi ĆØlovek dojel - da jap zvoĆØniki niso ravno v rangu, kot so bile, oz so Å”e nekatere njihove elektronike.. ZvoĆØno sta Å”e danes omembe vredna Yamahina modela (ve se katera..), pa Å”e kaj malega, pa TAD, ostalo pa je ostalo bolj pri nekaterih inovativnih poizkusih, zvok pa recimo - "japonski"...
Glede zadeve ESS..
Omenjen model se je prodajal za 5000ā‚¬, komplet s subom in zunanjo kretnico boom box (- ni bila originalna), a kao boljÅ”a od originalne zastarele - ok, "pustmo stat"...
PosluÅ”ano z top Graaf pre-finale.. Zvok interesanten, heil, kot ga poznamo, enkratna, a po mojem delikatna izvedba mid-low enote solidnega zvoka, sub v vogalu, prijetno a mehko, v celoti bas ne nivoju, ki ga hoĆØem sam.. Soundstage Å”irok, a nedefiniran po globini.. Mislim, da bi se z doloĆØenimi prijemi iztržilo Å”e kaj veĆØ (postavitev v prostoru, po mojem obvezna biamplifikacija, kabel tuning itd..)..
Zadnja ponudba - 5000ā‚¬ skupaj s konĆØno SAE MARK III CM...
Kljub interesantnosti, kolekcionistiĆØni vrednosti, sem zakjuĆØil z - "pustmo stat"....

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
@pinus, a to si te posluÅ”al v Trstu. Za koliko pa jih je prodajal? Po "profilki" pa vidim, da je kar naÅ” ĆØlovek, samo v setu pa ne vidi niĆØ od tega.




LP
Evo nekaj veĆØ :http://www.ilgazeboaudiofilo.com/t6622-diffusori-ess-transar-atd-ii-trieste
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
No, kar se tiĆØe poznavalstva - res ne Å”koduje poznati kaj iz pretekle zgodovine hifija - kot pravi @ajka...
Ko smo že pri zvoĆØnikih, bi vseeno dodal, da ravno vse japonske zvoĆØniÅ”ke produkcije le ni potrebo dati skozi, da bi ĆØlovek dojel - da jap zvoĆØniki niso ravno v rangu, kot so bile, oz so Å”e nekatere njihove elektronike.. ZvoĆØno sta Å”e danes omembe vredna Yamahina modela (ve se katera..), pa Å”e kaj malega, pa TAD, ostalo pa je ostalo bolj pri nekaterih inovativnih poizkusih, zvok pa recimo - "japonski"...
Glede zadeve ESS..
Omenjen model se je prodajal za 5000ā‚¬, komplet s subom in zunanjo kretnico boom box (- ni bila originalna), a kao boljÅ”a od originalne zastarele - ok, "pustmo stat"...
PosluÅ”ano z top Graaf pre-finale.. Zvok interesanten, heil, kot ga poznamo, enkratna, a po mojem delikatna izvedba mid-low enote solidnega zvoka, sub v vogalu, prijetno a mehko, v celoti bas ne nivoju, ki ga hoĆØem sam.. Soundstage Å”irok, a nedefiniran po globini.. Mislim, da bi se z doloĆØenimi prijemi iztržilo Å”e kaj veĆØ (postavitev v prostoru, po mojem obvezna biamplifikacija, kabel tuning itd..)..
Zadnja ponudba - 5000ā‚¬ skupaj s konĆØno SAE MARK III CM...
Kljub interesantnosti, kolekcionistiĆØni vrednosti, sem zakjuĆØil z - "pustmo stat"....

LP



LP

Nisem mislil samo "japonĆØkov", mimogrede STAX nima niĆØ "japonskega zvoka", je Å”e en kup "ameriÅ”kih", "angleÅ”kih", se najde anke kakÅ”en "nemc" uffff polno jih je, se spomnite Å”e Bozak, KLH, IMF, Electro-Voice, sem že omenjal Wharfedale, ProAc legendarne "tabletke" , malo mlajÅ”e legendarne Apogee : http://www.hifi-advice.com/blog/specials/apogee-acoustics-all-models/
, konec koncev Magiji s svojimi magnepan tympani iv in Ŕe in Ŕe, tako malo za mlajŔe audiofile nekaj "raziskovanja" Rolling Eyes Wink

http://audio-heritage.jp/ELECTROVOICE/speaker/baroncd35i.html
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2018 01:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pinus, no ja,ni tako za posploŔevat.

Technics (Epa,SL-1000MKII), Toshiba (Aurex), Micubishi so imeli izjemne razvojne oddelke. Danes je kaj takega nepredstavljivo. 80% inovacij je priŔlo od njih. Iz zda, Evrope ne prav veliko.
Drži, da sicer mnogo idej niso izpeljali do konca. So imel pa mnogo veĆØ kot dva Yamahina zvoĆØnika...-Smile P600 je Å”e vedno zakon.

Micubishi je imel verjetno najboljÅ”i reel to reel rekorder X-80, X-850,X-880 so inženirji tudi hvalili bolj od Studerjev. Njihovi zvoĆØniki so bili tudi inženirsko Å”pica
http://audio-database.com/MITSUBISHI-DIATONE/professional/index.html
http://www.audio-heritage.jp/DIATONE/unit/index.html

Enako Aurex
http://audio-database.com/AUREX/amp/index.html

VeĆØina teh stvari niti ne pozna...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2018 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Pinus, no ja,ni tako za posploŔevat.

Technics (Epa,SL-1000MKII), Toshiba (Aurex), Micubishi so imeli izjemne razvojne oddelke. Danes je kaj takega nepredstavljivo. 80% inovacij je priŔlo od njih. Iz zda, Evrope ne prav veliko.
Drži, da sicer mnogo idej niso izpeljali do konca. So imel pa mnogo veĆØ kot dva Yamahina zvoĆØnika...-Smile P600 je Å”e vedno zakon.

Micubishi je imel verjetno najboljÅ”i reel to reel rekorder X-80, X-850,X-880 so inženirji tudi hvalili bolj od Studerjev. Njihovi zvoĆØniki so bili tudi inženirsko Å”pica
http://audio-database.com/MITSUBISHI-DIATONE/professional/index.html
http://www.audio-heritage.jp/DIATONE/unit/index.html

Enako Aurex
http://audio-database.com/AUREX/amp/index.html

VeĆØina teh stvari niti ne pozna...



LP

ImaÅ” prav, preveĆØ je posploÅ”evanja Rolling Eyes



ZvoĆØnik, ki ga veĆØina ne opazi, kamoli, da bi si vzela ĆØas za posluÅ”at Rolling Eyes Wink


In "frizirana" verzija, vsi bazirajo na pogonski enoti M/Diatone SP 610 Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2018 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Famozni Diatone fullrange ima g.KoroÅ”ec (ESELab), v svojem parkiranem 'voznem' parku. Pri njem sem ga lahko kar nekaj ĆØasa posluÅ”al.
Je Ŕe naprej od Auratone, ki so mi 20 let služili kot 'kompas' da ne zabluzim pri izdelavi hifi opreme.
Samo te zadeve niso za vsakega, sem videl že po odzivu na Auratone, ko jih je kar nekaj skoĆØilo v luft, da ne omenim vzdevka 'Horrortone'. ƈe nimaÅ” ojaĆØevalca korektnega in posnetkov tudi, ti pokaže roge. Samo do tam je potrebno priti.

No, ma v to kategorijo gre Å”e kaj druge robe, med ostalim smo zahvaljujoĆØ Rudiju sprobavali tudi mistiĆØne fullrange Klangfilm s field coil magneti. Kar je tudi svojevrstna izkuÅ”nja.
Enkrat ko imaÅ” priliko dodobra preposluÅ”ati ekstremistiĆØne variante, ti je bolj jasno kaj je tisto kar nudijo in nad ĆØim se palijo 'sektaÅ”i'. Pa tudi lažje izbereÅ” svoj kompromis.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 33, 34, 35  Naslednja
Stran 23 od 35

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe