Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Internet Vintage priloznost
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
pinus

Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu se preveč razglablja..
Vsaka komponenta ima neko svojo "euro tax" ceno..
Za Cizek One je cca 650 - 750€.. (nemodificirano in solidno stanje..) Diktira jo v bistvu italijanski, oz. USA trg...
Če pa kdo želi, jih lahko prodaja tudi za 2000€..
Ne samo za 1300 v HR ali 1000€ v SLO...
Simpl, kot pasulj...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@bojan: Po želji... samo vedi,da je predlagana kombinacija spektakularna po zvoku..
Bo pa kdo drugi mel roke..
Bojan65

Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
@bojan: Po želji... samo vedi,da je predlagana kombinacija spektakularna po zvoku..
Bo pa kdo drugi mel roke..

Se jih potrudim slišati...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V ceno Cizekov se ne bom spuščal, je pa dejstvo, da se da za do 1.000 EUR dobiti odlične vintage zvočnike več kot primerljive tem Cizekom. Npr. sinoči so bili v Hannovru prodani te legendarni zvočniki za dobri 600 ojrov.

vojko

Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma ja, vse je stvar afinitete, predvsem pa okusa.

ESS so še dandanes za moj okus eden najboljšid zvočnikov za Rock, meni še bolj všeč kot dostopne vintage verzije JBL-ov. Če bi bi poslušal Rock je to to.

Je pa tega dosti, teli recimo igrajo akustiko, žive posnetke, jazz, ma-skorajda nenadkriljivo. Visokotonc rezan na 1500, cel kvadrat zadaj je magnet, srednji visoki izjemni, disperzija neverjetna. Fazno korektni v "0", kretnica simpl, 6Db, s pravo kombinacijo ojačevalca zvok s tako naravno dinamiko, živostjo in ambientalno prezenco (sploh živi posnetki) izjemno težko najdeš, novejši zvočniki tega nimajo (izjeme Zu, Bastian,) neposreden organski zvok.
Za bagatelo se dobijo.
SB 7000 recimo pa ni ok, srednjetonc samo zakomplicira in pokvari.

Tudi Cizek, Jbl, je mal fetiš.....marsikaj je dobrega.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred nekaj leti sem imel priliko poslušati v Trstu (dobra postavitev v privat sistemu) tako te ESS, ki jih omenjate v prodaji, nato pa še ESS Transar Atd 2 (v bistvu me je zanimal le ta..)..
ESS s Heil-ovim tweeterjem in basovcem ima kar nekaj težav v spodnjem midrange-u (prav tako Cizek).. Brez kvalitetne srednjetonske enote ne gre -(slabši body zvoka v tem področju, slabše tvorjenje globine soundstagea itd..).
Sam Transar pa interesantna kreacija, solidnega zvoka, a nažalost problematična za eventuelno vzdrževanje specialne srednjetonske enote...

Lp
Nazaj na vrh
ajka

Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Ma ja, vse je stvar afinitete, predvsem pa okusa.

ESS so še dandanes za moj okus eden najboljšid zvočnikov za Rock, meni še bolj všeč kot dostopne vintage verzije JBL-ov. Če bi bi poslušal Rock je to to.

Je pa tega dosti, teli recimo igrajo akustiko, žive posnetke, jazz, ma-skorajda nenadkriljivo. Visokotonc rezan na 1500, cel kvadrat zadaj je magnet, srednji visoki izjemni, disperzija neverjetna. Fazno korektni v "0", kretnica simpl, 6Db, s pravo kombinacijo ojačevalca zvok s tako naravno dinamiko, živostjo in ambientalno prezenco (sploh živi posnetki) izjemno težko najdeš, novejši zvočniki tega nimajo (izjeme Zu, Bastian,) neposreden organski zvok.
Za bagatelo se dobijo.
SB 7000 recimo pa ni ok, srednjetonc samo zakomplicira in pokvari.

Tudi Cizek, Jbl, je mal fetiš.....marsikaj je dobrega.

LP

UUUUfff tudi meni so eni modeli Technicsa, dobri da boli glava...

https://www.ebay.de/itm/Technics-SB-E200-Speaker-Pair-XXX-RARE-TOP/332551957322?hash=item4d6da42b4a:g:mg8AAOSwWktagJRp

https://www.ebay.de/itm/Technics-SB-E100-Lautsprecher-Raritat-Speakers/222837036667?hash=item33e21f567b:g:zbkAAOSwXkNagr~M

https://www.ebay.co.uk/itm/Technics-SB-10-Lautsprecher-Speakers-Inkl-Stander/183071361687?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D49131%26meid%3D85a9e99052b8402ab6fef2620b19443c%26pid%3D100013%26rk%3D3%26rkt%3D12%26sd%3D222837036667%26itm%3D183071361687&_trksid=p2047675.c100013.m1986

Drugače pa res ne velja pretirano hvalit eno, če ne poznaš ostalega...
In biti res poznavalec je reeeees težko, če nisi že od nekdaj in si imel res priložnost veliko tega slišat ...
Samo če pogledaš Technics, ki je imel v zlati dobi hifi_ja več 100 modelov pa je to samo ena taka firma, kje so še ostale, ja moraš imet naposlušanih nekaj 1000 zvočnikov, če že govorimo o njih da imaš vsaj malo "vpogleda" v zgodovino, kje je potem še sedanjost Shocked Rolling Eyes Wink

http://audio-heritage.jp/TECHNICS/
nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@pinus, a to si te poslušal v Trstu. Za koliko pa jih je prodajal? Po "profilki" pa vidim, da je kar naš človek, samo v setu pa ne vidi nič od tega.

vojko

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mala skrivnost, Ajka.

Ožičit jih je treba s srebrno žico, Paško dobričina je dal notri svijo najbiljšo robo, za visoke pošten premer, za bas x2. Potem se pa zgodi čudež. Je izjemen zvočnik. V bistvu da ta ortodoksno puristična šola najboljši rezultat: Fazni zamik spedenen fizično z zamikom driverjev, kretnica 6Db, pošten bas "full rannge kolkor se da", pa nekaj vrhunskega zgoraj.

Igrajo povsem ob boku mojim Cabasse Colinne 116, različna zvoka kot povsod, Technics bolj zračen, neposreden, naraven, preprosto izgine. Res poezija. Čist vso komunikacijo med muzičari slišiš. Pa skoraj z vsakim solidnejšim ojačevalcem "zapoje". Meni z Aurex mini system 15 igra na istem nivoju kot Cabasse s primaluno Dialogue 2. Za bagatelo

Stvari so res zelo relativne..........

ESS se pa strinjam, kakor sem poslušal zgornji midbas pa midrange zgoraj nima enakovredne projekcije in energije v prostor, razmerja niso neka popolna harmonija, ampak zgoraj in spodaj je pa fascinantno, Rock diha nenormalno.

Saj ne vem , a kdo v tem postu išče nasvet(ne berem ravno), moj izbor za poceni bi bil Vandersteen al pa kaki Sneli, brez dvoma.
Nazaj na vrh
pinus

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, kar se tiče poznavalstva - res ne škoduje poznati kaj iz pretekle zgodovine hifija - kot pravi @ajka...
Ko smo že pri zvočnikih, bi vseeno dodal, da ravno vse japonske zvočniške produkcije le ni potrebo dati skozi, da bi človek dojel - da jap zvočniki niso ravno v rangu, kot so bile, oz so še nekatere njihove elektronike.. Zvočno sta še danes omembe vredna Yamahina modela (ve se katera..), pa še kaj malega, pa TAD, ostalo pa je ostalo bolj pri nekaterih inovativnih poizkusih, zvok pa recimo - "japonski"...
Glede zadeve ESS..
Omenjen model se je prodajal za 5000€, komplet s subom in zunanjo kretnico boom box (- ni bila originalna), a kao boljša od originalne zastarele - ok, "pustmo stat"...
Poslušano z top Graaf pre-finale.. Zvok interesanten, heil, kot ga poznamo, enkratna, a po mojem delikatna izvedba mid-low enote solidnega zvoka, sub v vogalu, prijetno a mehko, v celoti bas ne nivoju, ki ga hočem sam.. Soundstage širok, a nedefiniran po globini.. Mislim, da bi se z določenimi prijemi iztržilo še kaj več (postavitev v prostoru, po mojem obvezna biamplifikacija, kabel tuning itd..)..
Zadnja ponudba - 5000€ skupaj s končno SAE MARK III CM...
Kljub interesantnosti, kolekcionistični vrednosti, sem zakjučil z - "pustmo stat"....

LP
Nazaj na vrh
ajka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
@pinus, a to si te poslušal v Trstu. Za koliko pa jih je prodajal? Po "profilki" pa vidim, da je kar naš človek, samo v setu pa ne vidi nič od tega.

LP
Evo nekaj več :http://www.ilgazeboaudiofilo.com/t6622-diffusori-ess-transar-atd-ii-trieste
ajka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 15, 2018 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
No, kar se tiče poznavalstva - res ne škoduje poznati kaj iz pretekle zgodovine hifija - kot pravi @ajka...
Ko smo že pri zvočnikih, bi vseeno dodal, da ravno vse japonske zvočniške produkcije le ni potrebo dati skozi, da bi človek dojel - da jap zvočniki niso ravno v rangu, kot so bile, oz so še nekatere njihove elektronike.. Zvočno sta še danes omembe vredna Yamahina modela (ve se katera..), pa še kaj malega, pa TAD, ostalo pa je ostalo bolj pri nekaterih inovativnih poizkusih, zvok pa recimo - "japonski"...
Glede zadeve ESS..
Omenjen model se je prodajal za 5000€, komplet s subom in zunanjo kretnico boom box (- ni bila originalna), a kao boljša od originalne zastarele - ok, "pustmo stat"...
Poslušano z top Graaf pre-finale.. Zvok interesanten, heil, kot ga poznamo, enkratna, a po mojem delikatna izvedba mid-low enote solidnega zvoka, sub v vogalu, prijetno a mehko, v celoti bas ne nivoju, ki ga hočem sam.. Soundstage širok, a nedefiniran po globini.. Mislim, da bi se z določenimi prijemi iztržilo še kaj več (postavitev v prostoru, po mojem obvezna biamplifikacija, kabel tuning itd..)..
Zadnja ponudba - 5000€ skupaj s končno SAE MARK III CM...
Kljub interesantnosti, kolekcionistični vrednosti, sem zakjučil z - "pustmo stat"....

LP

LP

Nisem mislil samo "japončkov", mimogrede STAX nima nič "japonskega zvoka", je še en kup "ameriških", "angleških", se najde anke kakšen "nemc" uffff polno jih je, se spomnite še Bozak, KLH, IMF, Electro-Voice, sem že omenjal Wharfedale, ProAc legendarne "tabletke" , malo mlajše legendarne Apogee : http://www.hifi-advice.com/blog/specials/apogee-acoustics-all-models/
, konec koncev Magiji s svojimi magnepan tympani iv in še in še, tako malo za mlajše audiofile nekaj "raziskovanja" Rolling Eyes Wink

http://audio-heritage.jp/ELECTROVOICE/speaker/baroncd35i.html
vojko

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2018 01:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pinus, no ja,ni tako za posploševat.

Technics (Epa,SL-1000MKII), Toshiba (Aurex), Micubishi so imeli izjemne razvojne oddelke. Danes je kaj takega nepredstavljivo. 80% inovacij je prišlo od njih. Iz zda, Evrope ne prav veliko.
Drži, da sicer mnogo idej niso izpeljali do konca. So imel pa mnogo več kot dva Yamahina zvočnika...-Smile P600 je še vedno zakon.

Micubishi je imel verjetno najboljši reel to reel rekorder X-80, X-850,X-880 so inženirji tudi hvalili bolj od Studerjev. Njihovi zvočniki so bili tudi inženirsko špica
http://audio-database.com/MITSUBISHI-DIATONE/professional/index.html
http://www.audio-heritage.jp/DIATONE/unit/index.html

Enako Aurex
http://audio-database.com/AUREX/amp/index.html

Večina teh stvari niti ne pozna...
Nazaj na vrh
ajka

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2018 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vojko je napisal/a:
Pinus, no ja,ni tako za posploševat.

Technics (Epa,SL-1000MKII), Toshiba (Aurex), Micubishi so imeli izjemne razvojne oddelke. Danes je kaj takega nepredstavljivo. 80% inovacij je prišlo od njih. Iz zda, Evrope ne prav veliko.
Drži, da sicer mnogo idej niso izpeljali do konca. So imel pa mnogo več kot dva Yamahina zvočnika...-Smile P600 je še vedno zakon.

Micubishi je imel verjetno najboljši reel to reel rekorder X-80, X-850,X-880 so inženirji tudi hvalili bolj od Studerjev. Njihovi zvočniki so bili tudi inženirsko špica
http://audio-database.com/MITSUBISHI-DIATONE/professional/index.html
http://www.audio-heritage.jp/DIATONE/unit/index.html

Enako Aurex
http://audio-database.com/AUREX/amp/index.html

Večina teh stvari niti ne pozna...

LP

Imaš prav, preveč je posploševanja Rolling Eyes

Zvočnik, ki ga večina ne opazi, kamoli, da bi si vzela čas za poslušat Rolling Eyes Wink

In "frizirana" verzija, vsi bazirajo na pogonski enoti M/Diatone SP 610 Rolling Eyes Wink
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 16, 2018 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Famozni Diatone fullrange ima g.Korošec (ESELab), v svojem parkiranem 'voznem' parku. Pri njem sem ga lahko kar nekaj časa poslušal.
Je še naprej od Auratone, ki so mi 20 let služili kot 'kompas' da ne zabluzim pri izdelavi hifi opreme.
Samo te zadeve niso za vsakega, sem videl že po odzivu na Auratone, ko jih je kar nekaj skočilo v luft, da ne omenim vzdevka 'Horrortone'. Če nimaš ojačevalca korektnega in posnetkov tudi, ti pokaže roge. Samo do tam je potrebno priti.

No, ma v to kategorijo gre še kaj druge robe, med ostalim smo zahvaljujoč Rudiju sprobavali tudi mistične fullrange Klangfilm s field coil magneti. Kar je tudi svojevrstna izkušnja.
Enkrat ko imaš priliko dodobra preposlušati ekstremistične variante, ti je bolj jasno kaj je tisto kar nudijo in nad čim se palijo 'sektaši'. Pa tudi lažje izbereš svoj kompromis.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Naslednja
Stran 23 od 27

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu